Granat Skarżysko stracił prymat, Budowlani Kielce liderem. Rok 1965

Najwięcej laurów dla lekkiej atletyki na Kielecczyźnie w 1965 roku zdobyli juniorzy. Pięciokrotnie stawali na podium mistrzostw Polski, występowali też w biało-czerwonych barwach w trzech meczach międzypaństwowych w tej kategorii wiekowej.

Rok 1965 przyniósł również zmianę na pozycji lidera w województwie – Granat Skarżysko w drużynowych zawodach przegrał po raz pierwszy w bezpośrednim pojedynku z kieleckimi Budowlanymi. Kibice w Kielcach mieli okazję oglądać zawody z udziałem medalistów olimpijskich, a na koniec sezonu zwycięski mecz swoich lekkoatletów z drużyną ze słowackiej Bańskiej Bystrzycy.

Janusz Kaus (z lewej) kończy zwycięsko sztafetę Budowlanych 4×400 m w meczu ze Slavią

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia zawodników Kielecczyzny, to w 1965 roku zdobyli w sumie sześć medali mistrzostw Polski. Pierwsze dwa 11 kwietnia w biegach przełajowych w Sopocie. Wicemistrzynią na 1,5 km seniorek została Henryka Jóźwik z Budowlanych, a Krystyna Łukasik z KSZO Ostrowiec wywalczyła trzecie miejsce na 1,2 km juniorek. Wyróżniła się też Wiesława Sokołowska z Broni Radom, która zajęła dziewiątą lokatę w biegu na 800 m młodziczek. W punktacji wojewódzkiej mistrzostw Kielce uplasowały się na trzecim miejscu wśród kobiet. Nie popisali się mężczyźni, którzy nie zdobyli ani punktu.

10-11 lipca na mistrzostwach Polski juniorów w Warszawie reprezentanci Kielecczyzny odnieśli największy sukces w dotychczasowej historii startów w tej imprezie. Rewelacją byli oszczepnicy Budowlanych, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w tej konkurencji. Mistrzem został Ryszard Kuzka z rezultatem 63,30 m, a wicemistrzem Andrzej Kowalczyk – 62,71. Kolejny junior Budowlanych Janusz Kaus wywalczył tytuł wicemistrzowski w biegu na 1500 m z czasem 3.58,2. Wicemistrzynią Polski na 600 m z wynikiem 1.37,0 została również Krystyna Łukasik z KSZO.

Blisko podium w rzucie młotem był Andrzej Mirkowski z MKS Skarżysko, który zajął piątą lokatę z wynikiem 50,82 m (w eliminacjach miał 52,30 m). Na szóstych miejscach uplasowali się biegacze Budowlanych Andrzej Suskiewicz (1.58,1 na 800 m) i Marian Raczkowski (4.29,5 na 1500 m z przeszkodami). Ponadto siódmy w pchnięciu kulą był Zbigniew Parszewski z Granatu z rezultatem 15,36 m, a na 9-10. pozycji został sklasyfikowany Lech Chyła z Radomiaka (2.00,2 na 800 m). W punktacji klubowej zawodów juniorzy Budowlanych zajęli siódmą pozycję.

W mistrzostwach Polski seniorów w połowie sierpnia w Szczecinie o medal walczyła Henryka Jóźwik w biegu na 800 m. Zajęła ostatecznie czwarte miejsce z czasem 2.12,4, takim samym jak trzecia na mecie Maria Mróz z Budowlanych Bydgoszcz. W zawodach startowali też najlepsi juniorzy. Najlepiej spisała się Krystyna Łukasik, która była ósma na 800 m (2.16,0). Ryszard Kuzka został sklasyfikowany na 14. pozycji w oszczepie (63,84). Punktowanej lokaty nie zdołał też wywalczyć Janusz Kaus, choć ustanowił rekord województwa na 800 m 1.54,1.

19-letni biegacz Budowlanych tydzień przed mistrzostwami zadebiutował w reprezentacji Polski juniorów we Francji w trójmeczu z gospodarzami i Włochami. Z czasem 3.55,9 na 1500 m zajął czwarte miejsce, najlepsze z Polaków. W trójmeczu polskich juniorów z Jugosławią i Rumunią 21-22 sierpnia w Poznaniu wystąpiło już troje lekkoatletów z Kielecczyzny. Najlepiej wypadł Ryszard Kuzka, który był drugi w rzucie oszczepem z rekordem okręgu 67,81 m. Janusz Kaus tym razem finiszował na trzeciej pozycji na 1500 m (3.52,7), a Krystyna Łukasik na czwartej na 800 m (2.15,5). Ta trójka startowała też na początku września w meczu z NRD w Mielcu, odnosząc dwa zwycięstwa. Łukasik wygrała bieg na 600 m, bijąc rekord Polski czasem 1.34,6, a ponadto była trzecia na 400 m (59,1). Kuzka nie miał sobie równych w oszczepie, zwycieżając z rezultatem 62,97 m. Słabiej tym razem spisał się Kaus, zajmując czwartą lokatę na 1500 m (4.05,9).

Danuta Banasiak (z prawej) i Apolonia Winiarska

W klubowej rywalizacji Budowlani odebrali w 1965 roku prymat Granatowi, który dominował w województwie od początku lat 50. (na początku pod nazwą Stal Skarżysko). Kielecki klub już w 1964 roku świętował awans do II ligi. Wprawdzie po weryfikacji decydujących o awansie zawodów w Kielcach spadł z drugiego na trzecie miejsce, które tego nie gwarantowało, ale w końcu został zakwalifikowany do drugoligowych rozgrywek. Co ciekawe, Granat również.

22-23 maja w Łodzi doszło do pojedynku obu klubów z Kielecczyzny. Jak informowało „Słowo Ludu”, jego zwycięzca pozostawał w II lidze, a pokonany wracał do ligi okręgowej. W Kielcach i Skarżysku ogłoszono mobilizację. Granat z Czarnych Radom pozyskał wszechstronną Danutę Banasiak i biegacza Andrzeja Jaśkiewicza, a z KSZO biegacza Bogusława Mierzejewskiego i młociarza Kazimierza Kunata, który po kilkuletniej przerwie wrócił na rzutnię. Skarżyski klub miała również wzmocnić miotaczka Lucyna Charkiewicz, ale na jej zwolnienie i przejście do rywala przed zawodami w Łodzi

nie zgodzili się Budowlani, którzy z kolei pozyskali m.in. miotaczkę Lidię Interewicz z Radomiaka, miotacza i wieloboistę Jana Sadkowskiego z KSZO oraz sprinterów Adama Salwerowicza ze Staru Starachowice i Kazimierza Kossowskiego z Czarnych.

Walka była bardzo zacięta. Kielecki klub zdobył 42.073 pkt, wyprzedzając Granat różnicą zaledwie 275 pkt. Bogdan Winiarski w kronice sekcji klubu ze Skarżyska pierwszą bezpośrednią porażkę na boisku z Budowlanymi tłumaczy m.in. słabą postawą czołowego zawodnika Franciszka Drewnianego, który wystartował w 6-boju. „Jego pierwszy wynik to 14,5 na 100 m, 5,73 w dal, ale widać było, że go energia (hamowana) rozpiera. 5,73 skoczył z truchtu. To jest bardzo ciemna sprawa, ale nie do udowodnienia” – zanotował. Drewniany tłumaczył słabe wyniki kontuzją.

Obydwa kluby województwa kieleckiego walczyły ze sobą w cieniu silniejszych rywali. Zawody wygrał Start Lublin (45.829), przed łódzkim Społem (44.325) i Widzewem (42.296).

Zdobysław Stradowski był rekordzistą Polski na 200 m ppł

W drugim rzucie II ligi Budowlani rywalizowali 5-6 czerwca w Krakowie z pierwszoligowym AZS oraz Wisłą, Cracovią i Wawelem. Przed tym występem klub wzmocnili miotacze Danuta Fulara i Józef Glibowski z KSZO. Do Kielc wrócił też Zdobysław Stradowski, który przez 10 lat startował w barwach klubów krakowskich i należał do czołówki krajowej płotkarzy oraz dziesięcioboistów. Daleki był od życiowej formy, ale i tak miał udział w tym, że Budowlani zdobyli blisko 4,8 tys. punktów więcej niż w Łodzi. Poprawili dzięki temu wyraźnie swój ligowy bilans, choć ulegli krakowskim drużynom.

Pokonany w Łodzi Granat nie wrócił do ligi okręgowej, lecz zakwalifikowany został do zawodów o awans do II ligi. W ich pierwszym etapie, rozegranym w czerwcu w Skarżysku, zajął drugie miejsce za Startem Łódź. Ten klub wygrał również decydujące o awansie zawody na początku października w Łodzi. Na drugiej pozycji uplasowało się Podlasie Białystok, a Granat na trzecim, nie dającym awansu.

Budowlani w tym samym czasie byli organizatorami drugoligowych zawodów w Kielcach. Ich gwiazdą była Ewa Kłobukowska z warszawskiej Skry, złota medalistka olimpijska z Tokio w sztafecie 4×100 m, brązowa na 100 m oraz rekordzistka świata na tym dystansie (11,1 w 1965 r.). Na bieżni stadionu Błękitnych, której stan pozostawiał wiele do życzenia, również uzyskała światowej klasy rezultaty – 11,3 s na 100 i 23,6 s na 200 m. 3 tys. widzów podziwiało, jak odrobiła kilkanaście metrów straty na ostatniej zmianie sztafety 4×100 m, wyprowadzając Skrę na pierwsze miejsce.

Stołeczny klub wygrał kieleckie zawody z dorobkiem 51.983 pkt. Budowlani, w barwach których wystartowali m.in. pozyskana z MKS Ostrowiec sprinterka Lidia Rogowska oraz długodystansowiec Edmund Kibil z Pronitu Pionki, zajęli drugie miejsce z także bardzo dobrym wynikiem 50.755 pkt. Wyprzedzili Stal Mielec (49.052) oraz słabiutkie Orlęta Dęblin (33.612).

Ewa Kłobukowska nie była jedyną gwiazdą światowej lekkiej atletyki, która startowała w 1965 roku w Kielcach. 9 maja na mityngu z okazji Dnia Budowlanych 4 tys. kibiców oklaskiwało m.in. Józefa Schmidta z Górnika Zabrze, dwukrotnego mistrza olimpijskiego i rekordzistę świata w trójskoku. Nie wystąpił w swojej koronnej konkurencji, ale w skoku w dal, wygrywając rezultatem 7,20 m. Utrzymujący się nadal w ścisłej światowej czołówce Janusz Sidło z warszawskiej Sparty po raz drugi w Kielcach i po raz 67. w karierze rzucił oszczepem ponad 80 m – 81,01.

Mistrzynię olimpijską i rekordzistkę świata sprzed wojny Stanisławę Walasiewicz po raz kolejny podziwiano na zawodach w Radomiu-Wacynie. W wieku 54 lat przebiegła 60 m w 8,8 s!

Kibice w Kielcach na zakończenie sezonu mieli okazję oglądać 9-10 października międzynarodowy mecz pomiędzy Budowlanymi a Slavią Bańska Bystrzyca. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i zdecydowanie wygrali zarówno w punktacji kobiet (58:36), jak i mężczyzn (102:82). W kieleckim zespole wystąpiła Mirosława Sałacińska, która po studiach w Krakowie i startach w tamtejszym AZS przeprowadziła się do Kielc wraz z przyszłym mężem i trenerem Edmundem Sarną (obydwoje na zdjęciu niżej). Podczas tych zawodów ustanowiła rekord życiowy w skoku w dal wynikiem 6,16 m. Wygrała też zdecydowanie bieg na 100 m (11,9) i skok wzwyż (1,50) oraz przyczyniła do zwycięstwa kieleckiej sztafety 4×100 m (51,6).


W rozegranym tydzień później spotkaniu w Bańskiej Bystrzycy Budowlani zmierzyli się ze Slavią wzmocnioną przez lekkoatletów silniejszej Dukli. Kobiety wygrały ponownie zdecydowanie (53:31), ale mężczyźni ulegli gospodarzom 84:94. W łącznej punktacji kielecki zespół zwyciężył 137:125. Po dwa zwycięstwa dla niego odnieśli Mirosława Sałacińska (12,3 na 100 m i 5,99 w dal), Adam Salwerowicz (10,8 na 100 i 22,7 na 200 m) oraz Andrzej Plenkiewicz (7,40 w dal i 14,36 w trójskoku). Ten ostatni, który jako junior zaczynał karierę w Radomce, był jeszcze zawodnikiem AZS Warszawa. Do Budowlanych przejdzie w 1967 roku. Od sezonu 1966 wzmocni kielecki klub biegacz Ignacy Tokarz, startujący do tej pory w krakowskim AZS. W Bańskiej Bystrzycy był drugi na 1500 m (4.11,5).
Nie zabrakło też w 1965 roku meczów międzyokręgowych. Reprezentacja Kielecczyzny w rozegranym 24-25 lipca trójmeczu w Kielcach zajęła drugie miejsce z 204 pkt. – za Białymstokiem (223) i przed Lublinem (167). We wrześniowym trójmeczu juniorów w Białymstoku wygrały zdecydowanie Kielce (240), wyprzedzając Lublin (189) i gospodarzy (176). Także młodzicy Kielecczyzny byli najlepsi w trójmeczu w Lublinie. Zdobyli 163 pkt, wyprzedzającąc wyraźnie Białystok (129) i gospodarzy (126).
Mistrzostwa okręgu w biegach przełajowych rozegrano 28 marca w Denkowie, dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Także na stadionie w Ostrowcu o mistrzowskie tytuły walczyli 12-13 czerwca juniorzy. Skarżysko było 3-4 lipca gospodarzem jubileuszowych 20. mistrzostw okręgu seniorów, mistrzostw młodzików (19 września) oraz wieloboistów (16-17 października).
Jeśli jeszcze chodzi o drużynowe mistrzostwa okręgu, to oczywiście najlepsi w 1965 roku byli występujący w II lidze Budowlani Kielce. Granat Skarżysko, który nie zdołał wywalczyć awansu, został sklasyfikowany z dużą przewagą na pierwszym miejscu w lidze okręgowej. Kolejne lokaty zajęły: 2. KSZO Ostrowiec, 3. LZS Łysica Kielce, 4. LZS Radomka Radom, 5. Czarni Radom, 6. Pronit Pionki. Kolejność w klasie A była następująca: 1. Radomiak Radom, 2. Wisła Sandomierz, 3. Star Starachowice, 4. Broń Radom, 5. LZS Wąglanka Opoczno, 6. LZS Sandomierzanka Sandomierz.
W 1965 roku żaden z lekkoatletów Kielecczyzny nie znalazł się w setkach najlepszych na świecie w poszczególnych konkurencjach. W pierwszej dziesiątce w Polsce uplasowała się tylko Henryka Jóźwik, która z wynikiem 2.12,6 była szósta na 800 m.
W drugiej zostały sklasyfikowane Krystyna Łukasik (11. na 800 m) i Stanisława Stępniewska z Łysogór (18. w 5-boju). Wyniki dające miejsca w trzeciej dziesiątce uzyskały Jóźwik i Łukasik na 400 m) oraz Lucyna Charkiewicz (dysk), w czwartej Stępniewska (w dal), a w piątej Teresa Koruba i Wanda Rzepecka z Łysicy (kula), Danuta Fulara (dysk) i Pelagia Soboń z Łysicy (oszczep).
Jeśli chodzi o meżczyzn, to najwyższą 16. lokatę zajął Józef Glibowski w rzucie młotem. W trzeciej dziesiątce zostali sklasyfikowani Janusz Kaus (1000 m), Ryszard Kuzka (oszczep) i Bogdan Borys z Granatu (10-bój), w czwartej Kaus (1500 m), Franciszek Drewniany (400 m ppł), Zbigniew Parszewski z Granatu (kula), dwukrotnie Jan Sadkowski z Budowlanych (dysk i 10-bój) oraz sztafety 4×400 m Budowlanych i Granatu, a w piątej Jan Krawczyk z Budowlanych (1500 m z przeszkodami), Karol Ćwieluch z Granatu (wzwyż), Borys (tyczka), Andrzej Kowalczyk z Budowlanych (oszczep) oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych.
Pod względem rekordów rok 1965 nie był zbyt bogaty. Za największe osiągnięcie należy uznać wspomniany już rekord Polski juniorek na 600 m ustanowiony przez Krystynę Łukasik. Rekordowe wyniki w okręgu kobiety uzyskały tylko w trzech konkurencjach. W skoku wzwyż najpierw wyrównała rekord 1,47 m z 1964 roku Danuta Banasiak, potem poprawiła o 1 cm Stanisława Stępniewska. Stępniewska została też nową rekordzistką w 5-boju. Trzykrotnie najlepszy wynik w okręgu poprawiała sztafeta 4×100 m Łysicy Kielce. Ponadto jej uczestniczka Teresa Zasucha wyrównała rekord na 100 m.
Teresa Zasucha przed Lidią Rogowską na mecie 100 m

Lepszym dorobkiem mogą się pochwalić mężczyźni. Janusz Kaus ustanowił rekordy w biegach na 800 i 1000 m, Jan Krawczyk na 5000 m i 1500 m z przeszkodamu, a Franciszek Łachwa z Łysicy na 10 000 m. Rekord w rzucie oszczepem pobił najpierw Andrzej Kowalczyk, a potem Ryszard Kuzka. Rekordowe rezultaty uzyskiwały również sztafety – Budowlanych na 4×100 m, Granatu, a później Budowlanych na 4×400 m. Wyrównał rekord na 100 m Adam Salwerowicz.

Tadeusz Gromski, prezes Kieleckiego OZLA w latach 1965-69

Wraz z tym, że lekkoatleci Budowlanych zdobyli prymat w województwie, nastąpiła też ofensywa kieleckich działaczy. W marcu na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki wystąpili o przeniesienie siedziby organizacji ze Skarżyska do Kielc. Gdy sprzeciwili się temu działacze Granatu, KSZO i LZS, wniosek został wycofany. Prezesem OZLA wybrano Tadeusza Gromskiego ze Skarżyska, nauczyciela matematyki w technikum elektrycznym, sędziego międzynarodowego oraz dotychczasowego wiceprezesa. Temu zasłużonemu działaczowi zawdzięczamy m.in. bardzo dobrze opracowane zestawienia najlepszych wyników lekkoatletów Kielecczyzny od połowy lat 50. do początku lat 70., które są podstawą zamieszczanych przez nas tabel.

Wiceprezesami OZLA zostali Stanisław Iwański z Radomia i Marian Śliwiński z Ostrowca, sekretarzem zarządu Mieczysław Filipowski, a skarbnikiem Władysława Czerwonka (obaj ze Skarżyska). Do zarządu OZLA weszli też: Stefan Czekała i Piotr Detko z Kielc, Zdzisław Furmanek z Bliżyna, Jerzy Korwin-Kijuć i Tadeusz Machnio z Radomia oraz Czesław Zemsta z Kielc, a ponadto Henryk Zygmuntowicz jako przewodniczący okręgowej komisji sędziów i Bogdan Winiarski jako przewodniczący okręgowej rady trenerów (obaj ze Skarżyska).

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1965 roku
K o b i e t y
100 m
12,5 Teresa ZASUCHA 46 Łysica Kielce 26.09 Sandomierz
12,6 Lidia ROGOWSKA 48 Budowlani Kielce 9.10 Kielce
12,8 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 21.06 Kielce
12,9 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
12,9 Barbara BRZEZIŃSKA 48 Radomka Radom 11.06 Słupsk
13,0 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 5.06 Kielce
13,0 Maria URBAŃSKA 45 Czarni Radom 22.05 Ostrowiec
13,0 Maria POŁEĆ 46 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
13,1 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
13,2 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 24.04 Kielce
13,2 Maria GRZEGOLEC 47 Łysica Kielce 22.05 Ostrowiec
13,2 Maria SZMIT 49 Broń Radom
13,2 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 5.06 Kielce
13,2 Michalina WRONA 49 Orlęta Radom
200 m
26,8 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 23.05 Ostrowiec
27,1 Teresa ZASUCHA 46 LZS Łysica Kielce 12.09 Kielce
27,2 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 23.05 Ostrowiec
27,3 Lidia ROGOWSKA 48 Budowlani Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
27,4 Maria GRZEGOLEC 47 Łysica Kielce 23.05 Ostrowiec
27,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 8.07 Skarżysko
27,5 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 6.06 Skarżysko
27,7 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 6.06 Skarżysko
27,8 Teresa MALEC 43 Radomka Radom 6.06 Kielce
27,9 Maria URBAŃSKA 45 Czarni Radom
300 m
43,4 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 14.09 Ostrowiec
44,3 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 17.06 Kielce
44,4 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 17.06 Kielce
45,0 Michalina WRONA 49 Orlęta Radom 11.07 Kazimierza Wielka
45,8 Danuta WÓJCIK 49 KSZO Ostrowiec 19.06 Ostrowiec
400 m
58,9 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce
59,1 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 4.09 Mielec
61,2 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
62,8 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 1.08 Lublin
63,0 Teresa MALEC 43 Radomka Radom 3.07 Skarżysko
63,0 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 Budowlani Kielce 24.10 Kielce
63,3 Janina WIĄZOWSKA 41 Radomka Radom 28.10 Radom
65,4 Danuta WÓJCIK 49 KSZO Ostrowiec 28.07 Lublin
65,8 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
66,5 Maria MOLGA 49 Broń Radom 28.07 Lublin
500 m (młodziczki)
1.22,5 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 21.07 Olsztyn
1.23,1 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 Budowlani Kielce 21.07 Olsztyn
1.25,0 Danuta WÓJCIK 49 KSZO Ostrowiec 21.07 Olsztyn
600 m
1.34,6 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 5.09 Mielec
1.42,0 Teresa MALEC 43 Radomka Radom 26.09 Sandomierz
1.49,4 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 11.07 Warszawa
800 m
2.12,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 15.08 Szczecin
2.15,5 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 22.08 Poznań
2.25,0 Teresa MALEC 43 Radomka Radom 3.10 Ostrowiec
2.26,2 Janina WIĄZOWSKA 41 Radomka Radom 3.10 Ostrowiec
2.26,8 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 3.10 Łódź
2.33,2 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 Budowlani Kielce
2.34,9 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 6.06 Skarżysko
2.36,2 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 6.06 Kraków
2.39,6 Henryka KASPRZYCKA 48 Radomiak Radom
2.44,0 Krystyna KRZESIŃSKA 45 Broń Radom
80 m ppł
12,2 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 1.05 Ostrowiec
12,2 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 26.06 Stargard
12,3 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
12,4 Wanda MAJ 47 Czarni Radom 6.06 Kielce
12,4 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 7.07 Skarżysko
12,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 21.08 Skarżysko
12,7 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
12,7 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 24.10 Kielce
13,1 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 Budowlani Kielce
13,1 Lidia FILA 50 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
4×100 m
51,4 LZS ŁYSICA Kielce (seniorki) 24.10 Kielce
(M. KAPRAL, 47 – S. STĘPNIEWSKA, 45 – M. GRZEGOLEC, 47 – T. ZASUCHA, 46)
52,6 BUDOWLANI Kielce 2.10 Kielce
53,0 BUDOWLANI Kielce (młodziczki) 16.05 Lublin
(K. MICIGOLSKA, 49 – B. KOWAL, 50 – J. NICIŃSKA, 50 – H. SPUREK,49)
53,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorki) 3.10 Łódź
(I. SZLEZYNGIER, 48 – G. ORACZ, 50 – M. POŁEĆ, 46 – B. PŁUSA, 49)
54,2 PRONIT Pionki (juniorki) 13.06 Ostrowiec
(T. KORAL, 50 – B. KORAL – B. WAWRZAK, 49 – E. MICHALSKA, 48)
54,4 LZS RADOMKA Radom (seniorki)
54,5 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorki) 3.07 Skarżysko
54,9 MKS Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki) 29.05 Skarżysko
55,0 RADOMIAK Radom (seniorki)
55,2 BROŃ Radom (seniorki)
55,4 MKS ORLĘTA Radom (młodziczki) 13.06 Ostrowiec
sztafety łączone
51,5 BUDOWLANI Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
(w składzie z Mirosławą SAŁACIŃSKĄ, w sezonie 1965 zawodniczką AZS Kraków)
52,2 KIELECKIE (reprezentacja województwa szkół średnich) 18.07 Olsztyn
54,2 KIELCE (reprezentacja miasta szkół średnich) 17.06 Kielce
54,2 BUSKO-ZDRÓJ (reprezentacja powiatu) 26.09 Sandomierz
wzwyż
1,48 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 24.10 Kielce
1,47 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 24.07 Kielce
1,45 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 7.07 Skarżysko
1,41 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 24.07 Kielce
1,40 Krystyna MICIGOLSKA 49 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
1,40 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
1,40 Bożena CZARNECKA 52 Pronit Pionki 7.05 Pionki
1,40 Maria POŁEĆ 46 Pronit Pionki 22.05 Ostrowiec
1,40 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 Budowlani Kielce
1,38 Ewa JEZIERSKA 49 KSZO Ostrowiec
1,38 Elżbieta NAWROCKA 48 Łysica Kielce 26.09 Sandomierz
w dal
5,49 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 24.10 Kielce
5,32 Maria POŁEĆ 46 Granat Skarżysko 4.07 Skarżysko
5,20 Lidia ROGOWSKA 48 Budowlani Kielce 12.07 Skarżysko
5,19 Jolanta NICIŃSKA 50 Budowlani Kielce 23.05 Łódź
5,16 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec
5,10 Teresa KORUBA 46 Łysica Kielce 20.06 Kielce
5,02 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 12.07 Skarżysko
4,99 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
4,92 Halina CHATYS 48 MKS Skarżysko
4,91 Elżbieta PORTACHA 51 MKS Ostrowiec 16.05 Lublin
kula
11,72 Teresa KORUBA 46 Łysica Kielce 24.10 Warszawa
11,69 Wanda RZEPECKA 45 Łysica Kielce 5.06 Kielce
11,00 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 1.05 Stalowa Wola
10,78 Halina MASSALSKA 40 Budowlani Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
10,59 Danuta FULARA 42 Budowlani Kielce
10,52 Lidia INTEREWICZ 40 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
9,91 Maria SZCZYKUTOWICZ 46 Granat Skarżysko 15.05 Skarżysko
9,91 Helena BIENIEWSKA 47 Broń Radom 22.07 Radom
9,87 Stefania FURMANEK 44 Łysica Kielce 3.07 Skarżysko
9,66 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko
dysk
39,49 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 22.07 Skarżysko
37,21 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 22.05 Ostrowiec
34,81 Barbara WRÓBLEWSKA 48 Orlęta Radom 19.07 Olsztyn
34,20 Wanda RZEPECKA 45 Łysica Kielce 5.06 Kielce
33,90 Mieczysława PAJĄK 46 KSZO Ostrowiec
33,60 Lidia INTEREWICZ 40 Budowlani Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
33,09 Stefania FURMANEK 44 Łysica Kielce 3.07 Skarżysko
32,76 Anna KIEŁBASA 47 Wisła Sandomierz 3.10 Sandomierz
32,47 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce
31,95 Henryka MATRACKA 43 Radomka Radom 20.06 Kielce
oszczep
39,78 Pelagia SOBOŃ 44 Łysica Kielce 24.10 Kielce
36,44 Maria CEDRO 47 Radomka Radom 27.06 Stargard
35,40 Anna PAWLAK 46 Czarni Radom 12.08 Radom
35,11 Dorota SKOWROŃSKA 46 Radomka Radom 11.06 Słupsk
34,86 Janina ŁAKOMIEC 43 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
34,63 Zofia BIŃKOWSKA 46 Granat Skarżysko 4.07 Skarżysko
34,53 Elżbieta DOMAGALSKA 46 Wisła Sandomierz
34,10 Agnieszka NASTERNAK 52 Wisła Sandomierz 3.10 Sandomierz
33,38 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 16.05 Skarżysko
33,28 Jadwiga KANDZIOR 48 Wąglanka Opoczno 26.06 Stargard
5-bój
3.857 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 25.10 Kielce
(12,4 – 9,25 – 1,48 – 5,49 – 28,1)
3.552 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 8.07 Skarżysko
(12,4 – 9,04 – 1,45 – 4,74 – 29,7)
3.351 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 8.07 Skarżysko
(12,3 – 6,86 – 1,34 – 4,72 – 27,6)
3.347 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 27.06 Gdańsk
(13,1 – 9,42 – 1,36 – 4,60 – 28,5)
3.306 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 8.07 Skarżysko
(13,2 – 8,84 – 1,38 – 4,53 – 29,0)
3.155 Lidia FILA 50 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
(13,1 – 6,86 – 1,35 – 4,63 – 28,0)
2.969 Maria GRZEGOLEC 47 Łysica Kielce 8.07 Skarżysko
(16,2 – 8,34 – 1,25 – 4,68 – 27,8)
2.822 Barbara RADLAK 48 MKS Ostrowiec 8.07 Skarżysko
(14,8 – 7,48 – 1,30 – 4,50 – 30,5)
2.817 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 8.07 Skarżysko
(13,4 – 6,61 – 1,20 – 4,11 – 28,0)
2.810 Henryka KASPRZYCKA 48 Radomiak Radom 25.07 Radom
(14,4 – 7,39 – 1,27 – 4,30 – 29,7)
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
3,2 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
3,3 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
3,3 Krystyna MICIGOLSKA 49 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
3,4 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 7.03 Kielce
25 m ppł
4,3 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
4,3 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
4,4 Jolanta NICIŃSKA 50 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
4,4 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
wzwyż
1.35 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
1,35 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 30.01 Kielce
1,35 Krystyna MICIGOLSKA 49 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
trójskok z miejsca
7,10 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
6,93 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 21.03 Kielce
6,85 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
6,83 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 7.03 Kielce
M ę ż c z y ź n i
100 m
10,8 Adam SALWEROWICZ 43 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
10,9 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
11,0 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 24.04 Kielce
11,0 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz 3.07 Skarżysko
11,0 Walenty WĄSIK 44 Radomka Radom 25.09 Sandomierz
11,1 Krzysztof MALINOWSKI 46 Radomka Radom 2.05 Radom
11,1 Jacek IMIELA 47 Star Starachowice 6.06 Starachowice
11,1 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 20.06 Skarżysko
11,1 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 8.07 Skarżysko
11,1 Mirosław ZAWADA 46 Orlęta Radom 18.08 Skarżysko
200 m
22,4 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz
22,6 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 2.05 Stalowa Wola
22,7 Adam SALWEROWICZ 43 Budowlani Kielce 12.09 Kielce
22,9 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 3.10 Łódź
23,0 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 16.05 Skarżysko
23,0 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 16.05 Skarżysko
23,0 Mirosław ZAWADA 46 Orlęta Radom 20.07 Olsztyn
23,2 Wenancjusz WÓJCIK 44 Czarni Radom 6.06 Kielce
23,2 Krzysztof MALINOWSKI 46 Radomka Radom 6.06 Kielce
23,3 Zdzisław PAJĄK 36 Radomka Radom 23.05 Ostrowiec
23,3 Walenty WĄSIK 44 Radomka Radom 26.09 Sandomierz
300 m (młodzicy)
37,6 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Żak Kielce 20.07 Olsztyn
38,4 Marek DUTKIEWICZ 49 Budowlani Kielce
38,5 Krzysztof WOJCIECHOWSKI 49 Radomiak Radom 19.09 Skarżysko
400 m
50,8 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 26.06 Gdańsk
50,8 Janusz KOCIA 45 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
51,0 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 26.06 Gdańsk
51,1 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko
51,5 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 26.06 Gdańsk
51,5 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
51,7 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 3.07 Skarżysko
51,8 Stanisław GRABKA 43 Budowlani Kielce 24.07 Kielce
51,8 Wenancjusz WÓJCIK 44 Czarni Radom 25.09 Sandomierz
52,0 Stefan ŚLIZ 47 Budowlani Kielce 5.06 Kraków
600 m (młodzik)
1.30,8 Leszek KURTEK 49 Budowlani Kielce 22.08 Suchedniów
800 m
1.54,1 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 13.08 Szczecin
1.54,5 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 25.07 Kielce
1.55,9 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 6.06 Kraków
1.57,4 Jerzy MICHALSKI 40 Radomka Radom 4.07 Skarżysko
1.58,6 Stanisław GRABKA 43 Budowlani Kielce 4.07 Skarżysko
1.58,6 Mirosław MĄCZYŃSKI 44 Granat Skarżysko 3.10 Łódź
1.58,9 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 25.07 Kielce
1.59,2 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 17.10 Zielona Góra
2.00,2 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 11.07 Warszawa
2.00,5 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 16.05 Skarżysko
1000 m
2.27,5 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 29.08 Spała
2.32,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce
2.33,2 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 24.10 Kielce
2.35,1 Stanisław GRABKA 43 Budowlani Kielce 20.06 Kielce
2.35,2 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 20.06 Kielce
2.35,7 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 1.08 Lublin
2.39,6 Marian RACZKOWSKI 48 Budowlani Kielce 1.08 Lublin
2.39,8 Włodzimierz NADOLSKI 47 Broń Radom 1.08 Lublin
2.40,8 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 25.04 Kielce
2.41,3 Bronisław SKAŁA 46 KSZO Ostrowiec
1500 m
3.52,7 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 21.08 Poznań
3.59,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
4.05,6 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 3.07 Skarżysko
4.05,7 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 24.07 Kielce
4.07,4 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko 3.07 Skarżysko
4.07,9 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 22.08 Sopot
4.09,0 Marian RACZKOWSKI 48 Budowlani Kielce 3.07 Skarżysko
4.09,0 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 9.10 Kielce
4.10,7 Jan ZIELIŃSKI 42 Radomka Radom 22.05 Ostrowiec
4.12,5 Jerzy WARSZAWA Star Starachowice 9.05 Skarżysko
3000 m
8.37,0 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
8.41,0 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 08 Iława
8.51,2 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 12.09 Kielce
8.57,0 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
9.04,0 Jerzy WACH 37 Pronit Pionki 23.05 Ostrowiec
9.04,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 12.10 Kraków
9.08,4 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Czarni Radom 16.05 Skarżysko
9.10,4 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki
9.13,6 Bogdan ELIASZ 46 KSZO Ostrowiec 16.05 Skarżysko
9.13,8 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko
5000 m
15.01,2 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
15.17,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 22.08 Kalisz
15.30,2 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 25.06 Stargard
15.39,2 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 23.05 Łódź
15.47,0 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko 4.07 Skarżysko
15.53,8 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 4.07 Skarżysko
16.03,6 Jerzy WACH 37 Pronit Pionki 6.06 Kielce
16.13,8 Jan KOZŁOWSKI 45 KSZO Ostrowiec 3.10 Ostrowiec
16.25,2 Zygmunt ROGOZIŃSKI 45 KSZO Ostrowiec 6.06 Kielce
16.32,0 Henryk KWIECIEŃ Pronit Pionki
10 000 m
32.31,6 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 27.06 Stargard
33.15,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
33.39,0 Edmund KIBIL 38 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
35.57,0 Jan ZIELIŃSKI 38 Radomka Radom 24.10 Kielce
37.25,8 Stanisław PAWELEC 45 Broń Radom
38.10,0 Stanisław KROCZEWSKI Broń Radom
110 m ppł
15,6 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 3.07 Skarżysko
15,8 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 1.05 Stalowa Wola
15,9 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 5.06 Kraków
15,9 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 2.10 Ostrowiec
16,0 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko
16,4 Zdobysław STRADOWSKI 36 Budowlani Kielce 5.06 Kraków
16,6 Jerzy KUBIK 47 Star Starachowice
16,6 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
16,8 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce
16,8 Czesław WANAT 43 Czarni Radom
200 m ppł
25,7 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 24.10 Kielce
26,6 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz
26,7 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 8.07 Skarżysko
26,9 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz
27,2 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 24.10 Kielce
27,3 Marian BRUDNY 41 Budowlani Kielce 8.07 Skarżysko
27,4 Jerzy KUBIK 47 Star Starachowice
27,7 Marian MIEKUS 42 Radomiak Radom
28,0 Stanisław WÓJTOWICZ 36 Radomka Radom 20.06 Kielce
28,0 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce
28,1 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce
400 m ppł
55,2 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 3.10 Łódź
56,7 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 6.06 Skarżysko
58,2 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 8.07 Skarżysko
58,2 Jerzy MIERNIK 40 Granat Skarżysko 3.10 Łódź
58,3 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 6.06 Kraków
58,3 Tadeusz ŚWIT 46 Żak Kielce 25.07 Kielce
59,0 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 6.06 Kraków
59,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 20.06 Skarżysko
59,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 5.07 Skarżysko
59,9 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 12.06 Ostrowiec
1500 m prz
4.17,0 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
4.24,4 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 12.09 Kielce
4.26,2 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 15.05 Skarżysko
4.26,8 Jerzy WACH 37 Pronit Pionki
4.27,1 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 15.05 Skarżysko
4.29,5 Marian RACZKOWSKI 48 Budowlani Kielce 11.07 Warszawa
4.34,3 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 22.08 Kalisz
4.34,4 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
4.36,6 Edmund KIBIL 38 Budowlani Kielce
4.37,0 Jan PAŁGAN 48 Radomka Radom 20.10 Radom
3000 m prz
9.35,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 27.06 Gdańsk
9.38,8 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 3.07 Skarżysko
9.47,8 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 3.07 Skarżysko
9.55,2 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 3.07 Skarżysko
10.15,8 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce
10.31,2 Marian KRUK 47 Radomiak Radom
10.40,8 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce
10.42,8 Henryk KWIECIEŃ Pronit Pionki
10.43,8 Andrzej BRODOWSKI 46 Pronit Pionki
12.08,8 Czesław SOBCZAK 32 Radomiak Radom
4×100 m
43,5 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 12.09 Kielce
(K. KOSSOWSKI, 45 – J. STAWIARZ, 47 – M. ZAWADA, 46 – A. SALWEROWICZ, 43)
44,0 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 22.05 Łódź
(W. OLSIŃSKI, 33 – J. JAKOWSKI, 45 – M. GRZELKA, 42 – B. BORYS, 44)
44,3 WISŁA Sandomierz (seniorzy) 3.07 Skarżysko
45,1 LZS RADOMKA Radom (seniorzy) 25.09 Sandomierz
45,2 BUDOWLANI II Kielce
45,2 BROŃ Radom (juniorzy)
45,3 MKS Pionki (juniorzy) 26.09 Pionki
(Z. KUPIS, 49 – M. JUSZCZYK, 49 – A. MIROWSKI, 47 – J. KRZAK, 47)
45,7 LZS Kozienice 10.10 Radom
45,9 RADOMIAK Radom (juniorzy) 3.10 Radom
(GRZYB – POZIANOWSKI – L. CHYŁA, 46 – S. CHODAKOWSKI, 49)
46,0 STAR Starachowice (seniorzy)
4×400 m
3.25,7 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 27.06 Gdańsk
(S. ŚLIZ, 47 – J. KRAWCZYK, 42 – A. SUSKIEWICZ, 46 – J. KAUS, 46)
3.26,7 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 27.06 Gdańsk
(F. PIETRUSIEWICZ, 41 – J. KOCIA, 45 – J. SZYMAŃSKI, 48 – W. OLSIŃSKI, 33)
3.33,6 LZS RADOMKA Radom (seniorzy) 27.06 Stargard
3.36,8 RADOMIAK Radom (seniorzy) 30.10 Radom
3.38,5 BUDOWLANI II Kielce
3.39,4 MKS ŻAK Kielce (juniorzy) 12.09 Kielce
(J. SUCHAŃSKI, 49 – A. DUDZIK, 49 – A. WOJTECKI, 49 – T. ŚWIT, 46)
3.41,2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 31.10 Skarżysko
(J. KOZŁOWSKI, 45 – R. BARAN, 48 – B. SKAŁA, 48 – Z. ROGOZIŃSKI, 45)
3.41,4 CZARNI Radom (seniorzy)
3.41,9 WISŁA Sandomierz (seniorzy)
3.42,0 GRANAT II Skarżysko-Kamienna 16.05 Skarżysko
(T. PŁUSA, 46 – W. NOWICKI, 47 – M. OKŁA, 47 – T. GRABOSZ, 45)
3×1000 m (młodzicy)
8.23,2 BUDOWLANI Kielce 18.08 Skarżysko
(J. GRABKA, 49 – L. SEGIET, 49 – L. KURTEK, 49)
wzwyż
1,90 Karol ĆWIELUCH 41 Granat Skarżysko 15.05 Skarżysko
1,80 Janusz ŁĄCKI 47 Budowlani Kielce 9.05 Kielce
1,80 Mieczysław WIKTOR 44 KSZO Ostrowiec
1,76 Andrzej WOJTECKI 49 MKS Żak Kielce 16.05 Lublin
1,75 Konstanty KASPRZYCKI 43 Granat Skarżysko 1.05 Stalowa Wola
1,75 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 26.06 Gdańsk
1,75 Edward IMIELA 47 Star Starachowice 12.07 Skarżysko
1,75 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec
1,75 Włodzimierz WOJCIECHOWSKI 46 Budowlani Kielce 4.09 Kielce
1,75 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 4.09 Kielce
1,75 Andrzej SADOWSKI 45 Łysica Kielce 11.09 Kielce
1,75 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 24.10 Radom
tyczka
4,00 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 27.06 Gdańsk
3,82 Jerzy MIAZGA 35 Granat Skarżysko 15.10 Warszawa
3,80 Henryk JÓŹWIK 37 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
3,57 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 20.06 Kielce
3,50 Adam JÓŹWIK 32 Budowlani Kielce 23.05 Łódź
3,50 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 23.05 Łódź
3,50 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko
3,40 Krzysztof ZIARKO 47 MKS Skarżysko 19.09 Kielce
3,31 Julian STACHOWIAK 45 MKS Pionki
3,31 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 22.08 Suchedniów
w dal
7,00 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 23.05 Sandomierz
6,94 Jacek IMIELA 47 Star Starachowice 25.09 Białystok
6,93 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 24.07 Kielce
6,79 Walenty WĄSIK 44 Radomka Radom 24.10 Kielce
6,73 Mirosław ZAWADA 46 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
6,71 Wenancjusz WÓJCIK 44 Czarni Radom
6,71 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec 2.10 Ostrowiec
6,71 Bogdan BARSZCZ 48 Pilica Białobrzegi 10.10 Włocławek
6,63 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 19.06 Kielce
6,62 Tadeusz WÓJCIK 46 Granat Skarżysko 2.10 Łódź
trójskok
14,28 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz
14,21 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
14,18 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 15.05 Skarżysko
14,04 Jerzy PIÓRKOWSKI 45 Łysica Kielce 12.09 Kielce
13,97 Jacek IMIELA 47 Star Starachowice 25.07 Kielce
13,78 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec 19.09 Skarżysko
13,75 Wenancjusz WÓJCIK 44 Czarni Radom 26.09 Sandomierz
13,63 Stanisław CABAJ 46 MKS Skarżysko
13,63 Jan MAJKUSIAK 47 Broń Radom 12.09 Kielce
13,60 Jerzy KRZEMIŃSKI 44 KSZO Ostrowiec
kula
14,93 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 16.10 Skarżysko
13,37 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko
13,08 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 24.07 Kielce
13,05 Antoni SOLECKI 38 Łysica Kielce 20.06 Kielce
12,78 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko
12,68 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 11.04 Skarżysko
12,60 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 1.05 Stalowa Wola
12,58 Zdobysław STRADOWSKI 36 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
12,45 Longin RESZELEWSKI 38 Łysica Kielce 3.07 Skarżysko
12,34 Wincenty CHYCKI 46 KSZO Ostrowiec
6 kg (juniorzy)
15,44 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 25.09 Białystok
14,25 Bogdan BARSZCZ 48 Pilica Białobrzegi 6.05 Warszawa
13,67 Edward IMIELA 47 Star Starachowice 9.10 Skarżysko
13,38 Stanisława KĄCKI 48 Budowlani Kielce
6 kg (senior)
14,24 Wiesław GRABARCZYK 45 Radomka Radom 11.06 Słupsk
5 kg (młodzik)
13,42 Waldemar RYMARSKI 49 Star Starachowice 19.09 Skarżysko
dysk
46,69 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
45,37 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 4.07 Skarżysko
41,82 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 23.05 Łódź
41,79 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 4.07 Skarżysko
41,50 Longin RESZELEWSKI 38 Łysica Kielce 3.10 Ostrowiec
39,99 Władysław MARKOWSKI 44 Radomiak Radom
39,87 Zbigniew ZIĘBA 43 Radomka Radom 25.09 Sandomierz
39,42 Józef GLIBOWSKI 40 Budowlani Kielce
39,14 Bogdan GRABOWSKI 43 Radomiak Radom 23.05 Radom
39,01 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko
1,5 kg (juniorzy)
49,37 Bogdan BARSZCZ 48 Pilica Białobrzegi 6.05 Warszawa
46,48 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 26.09 Białystok
44,80 Zdzisław URBAŃCZYK 47 Orlęta Radom 5.08 Radom
44,33 Jan DRACHAL 47 MKS Pionki 13.06 Ostrowiec
44,24 Waldemar RYMARSKI 49 Star Starachowice 25.09 Białystok
1 kg (młodzicy)
55,03 Waldemar RYMARSKI 49 Star Starachowice 12.09 Skarżysko
48,28 Andrzej KACZMAREK 49 Radomka Radom 10.07 Kazimierza Wielka
46,43 Zdzisław KRZEPKOWSKI 49 MKS Skarżysko 12.09 Skarżysko
oszczep
67,81 Ryszard KUZKA 46 Budowlani Kielce 22.08 Poznań
65,08 Andrzej KOWALCZYK 46 Budowlani Kielce 2.10 Kielce
64,76 Longin RESZELEWSKI 38 Łysica Kielce 24.10 Kielce
60,72 Kazimierz WIELGUS 41 Budowlani Kielce 9.05 Kielce
60,12 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 3.10 Ostrowiec
56,04 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki
55,84 Leszek BRZESZCZ 40 LZS Kazimierza Wielka 9.05 Kielce
55,74 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 17.10 Skarżysko
53,90 Stanisław SZYMCZYK 36 LZS Kazimierza Wielka 10.10 Busko
53,25 Wiesław PRZEPIÓRKA 40 LZS Zwoleń 16.05 Radom
młot
57,47 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 15.05 Skarżysko
49,52 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 6.06 Skarżysko
46,79 Andrzej MIRKOWSKI 47 MKS Skarżysko
45,42 Kazimierz KUNAT 35 Granat Skarżysko 23.05 Łódź
44,95 Ludwik MENDAK 44 Budowlani Kielce 13.06 Kielce
44,55 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 4.07 Skarżysko
43,49 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko
42,45 Stanisław LESIAK 36 KSZO Ostrowiec
42,00 Tadeusz ŚWIERCZYŃSKI 43 Budowlani Kielce 4.07 Skarżysko
41,94 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 16.05 Skarżysko
6 kg (juniorzy)
52,30 Andrzej MIRKOWSKI 47 Granat Skarżysko 9.07 Warszawa
44,45 Bogdan BARSZCZ 48 Pilica Białobrzegi 26.06 Skarżysko
5 kg (młodzicy)
46,61 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce
43,47 Józef PIEKARZ 49 Orlęta Radom 19.09 Skarżysko
10-bój
5.954 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 27.06 Gdańsk
(11,6 – 6,00 – 12,59 – 1,75 – 54,8 – 18,5 – 35,27 – 4,00 – 44,57 – 5.20,8)
5.694 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
(11,7 – 6,30 – 12,80 – 1,55 – 59,0 – 17,3 – 45,47 – 2,83 – 41,14 – 4.59,6)
5.405 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 17.10 Skarżysko
(12,1 – 5,67 – 11,95 – 1,55 – 53,2 – 17,2 – 30,52 – 2,00 – 57,81 – 4.37,2)
5.323 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 17.10 Skarżysko
(11,6 – 5,96 – 10,84 – 1,65 – 54,0 – 18,8 – 32,38 – 2,52 – 43,00 – 5.02,0)
5.255 Walenty WĄSIK 44 Radomka Radom 17.10 Skarżysko
(11,3 – 6,11 – 10,08 – 1,55 – 52,9 – 18,3 – 28,56 – 2,00 – 45,17 – 4.38,2)
5.076 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 17.10 Skarżysko
(12,0 – 5,92 – 10,66 – 1,45 – 57,5 – 17,2 – 31,31 – 3,40 – 35,35 – 5.28,3)
4.848 Konstanty KASPRZYCKI 43 Granat Skarżysko 27.06 Gdańsk
(12,4 – 5,88 – 9,51 – 1,75 – 56,7 – 19,7 – 31,30 – 3,00 – 53,04 – DNF)
4.837 Marian KUCHARSKI 44 Radomka Radom 17.10 Skarżysko
(12,4 – 5,64 – 10,00 – 1,45 – 56,0 – 19,3 – 27,69 – 2,62 – 48,26 – 4.42,3)
4.760 Jan TELUS 46 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
(11,3 – 5,31 – 9,95 – 1,45 – 59,0 – 18,1 – 32,93 – 2,43 – 41,35 – 5.12,4)
4.643 Zygmunt MALINOWSKI 41 Radomiak Radom
6-bój (100 m – w dal – kula – 110 m ppł – wzwyż – oszczep, rozgrywany na zawodach ligowych)
2.916 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 22-23.05 Łódź
(14,5 – 5,78 – 12,78 – 19,5 – 1,70 – 53,18)
chód 5 km
26.27,2 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce 17.10 Bańska Bystrzyca
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
2,8 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
2,9 Krzysztof CYWKA 46 Czarni Radom 30,01 Kielce
2,9 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 7.03 Kielce
2,9 Marian BRUDNY 41 Budowlani Kielce 7.03 Kielce
25 m ppł
4,0 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 21.03 Kielce
4,0 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
4,1 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom 21.03 Kielce
4,2 Marian BRUDNY 41 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
4,2 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
wzwyż
1,75 Janusz ŁĄCKI 47 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
1,75 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 21.03 Kielce
1,70 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
tyczka
3,55 Henryk JÓŹWIK 37 Budowlani Kielce 7.02 Kielce
3,35 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 7.03 Kielce
2,94 Zbigniew HYLEWSKI 48 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
2,90 Edward CZAJA 48 Łysica Kielce 7.02 Kielce
trójskok
12,58 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 7.03 Kielce
12,57 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 21.03 Kielce
z miejsca
8,29 Jan SKRZYNIARZ 47 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
8,06 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 31.01 Kielce
Opracowano na podstawie:

1. Klasyfikacja sportowa za rok 1965 (maszynopis z archiwum OZLA),

2. Tabele najlepszych wyników lekkoatletów LZS w województwie kieleckim w 1965 r. (maszynopis ze zbioró Darosława Sobonia),

3. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego),

4. Rocznik PZLA 1965, Warszawa 1966

5. Zestawienie 100 najlepszych zawodników w 1965 r. w kategorii juniorów i młodzików, oprac. Jerzy Szymonek i Andrzej Goszczyński, PZLA, Warszawa styczeń 1966,

6. „Słowo Ludu”, styczeń 1965 – luty 1966

Zdjęcia ze zbiorów Janusza Kausa, Bogdana Nocunia, Kazimierza Litwińskiego, Mirosławy Sarny oraz z Rocznika PZLA 1968

.