Z Łodzi przez Kraków do Kielc. Pierwsze takie wzmocnienie i sukcesy. Rok 1966

W poprzednich latach najlepsi lekkoatleci odchodzili z Kielecczyzny i zdobywali laury dla innych ośrodków. Wystarczy wspomnieć Stanisława Brzozowskiego, Stanisława Kowala, Zdobysława Stradowskiego z Kielc, Józefa Głogowskiego i Andrzeja Plenkiewicza z Radomia, Krystynę Snop-Nowakowską, Witolda Barana i Zofię Sadkowską z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Mirosława Sałacińska 17 czerwca 1966 r. na stadionie Błękitnych w Kielcach skoczyła wzwyż 1,61 m

W roku 1966 do wojska odeszli z kieleckich Budowlanych medaliści mistrzostw Polski juniorów – oszczepnik Ryszard Kuzka i biegacz Janusz Kaus. Równocześnie po raz pierwszy lekkoatletyka Kielecczyzny została poważnie wzmocniona przez zawodniczkę ze ścisłej krajowej czołówki. Po ukończeniu studiów w Krakowie do Kielc przeniosła się Mirosława Sałacińska. Pochodząca z Łodzi lekkoatletka zaliczała się do najlepszych polskich sprinterek i skoczkiń w dal. Miała już na koncie dwa tytuły mistrzyni Polski – zdobyty 1964 roku w skoku w dal oraz rok wcześniej ze sztafetą 4×100 m krakowskiego AZS.

W Kielcach, do których przybyła wraz z trenerem i przyszłym mężem Edmundem Sarną, znacznie powiększy ten dorobek. W barwach Budowlanych awansuje do światowej czołówki i odniesie swoje największe sukcesy na arenie międzynarodowej.

W 1966 roku mieliśmy ich skromną zapowiedź. Pani Mirosława reprezentowała Polskę w skoku w dal w wygranym meczu z RFN (17 września w Wuppertalu) i przegranym z NRD (1 października w Magdeburgu). W tym pierwszym była czwarta z wynikiem 6,05 m, a drugim trzecia – 6,14 m.

Wcześniej zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy, które na początku września rozegrane zostały w Budapeszcie. Start na Nepstadionie w pięcioboju nie był zbytnio udany, z wynikiem 4.306 pkt uplasowała się na 15. miejscu. Gdyby powtórzyła uzyskany dwa tygodnie wcześniej w Spale rezultat 4.477, uplasowałaby się pięć lokat wyżej

Kazimierz Litwiński, rekordzista okręgu w rzucie oszczepem

W mistrzostwach Polski na początku sierpnia w Poznaniu zawodniczka Budowlanych wygrała pięciobój z dorobkiem 4.332 pkt. Ponadto była szósta w finale biegu na 100 m z czasem 12,4 s. Dużą niespodziankę na tych zawodach sprawił 20-letni Kazimierz Litwiński z KSZO Ostrowiec, który rzucił oszczepem 71,24 m i zajął piąte miejsce. Do brązowego medalisty stracił tylko 40 cm.

Juniorzy po wyjątkowo bogatym w sukcesy roku 1965, kiedy to pięciokrotnie stawali na podium mistrzostw Polski, tym razem nie zdołali się do niego zbliżyć. Na zawodach w połowie lipca w Łodzi tylko Marian Raczkowski z Budowlanych zdołał wywalczyć miejsce w ścisłym finale, kończąc na szóstej pozycji bieg na 1500 m z przeszkodami w czasie 4.23,9.

Młodzicy oficjalnych mistrzostw nie mieli. Za nieoficjalne uznawano krajowe igrzyska młodzieży szkolnej, rozegrane na początku października w Białymstoku. Wypadli tam bardzo dobrze. Pierwsze miejsca zajęli: Andrzej Konik w biegu na 600 m z czasem 1.27,9 i Robert Czekaj w skoku o tyczce z wynikiem 3,62 m (obaj Budowlani) oraz Jerzy Gorgoń z Granatu Skarżysko, który skoczył w dal 6,70 m. W rzucie młotem Ryszard Musiał z Budowlanych był drugi z rezultatem 52,75 m, a jego klubowy kolega Andrzej Ficek trzeci – 49,20 m. Ponadto Józef Skorża z Orląt Radom uplasował się na trzeciej pozycji w skoku o tyczce z wynikiem 3,30 m. Kieleckie w punktacji wojewódzkiej zawodów zostało sklasyfikowane na dziewiątym miejscu, a w klubowej Budowlani zajęli wysokie czwarte, będąc najlepsi wśród chłopców.

Kielecki klub był też zdecydowanie najlepszy w okręgu. W czerwcu wygrał drużynowe mistrzostwa w Skarżysku z dorobkiem 43.559 pkt, przed Granatem (40.215) i Łysogórami, stanowiącymi reprezentację województwa LZS (34.673). We wrześniu w Kielcach Budowlani zajęli drugie miejsce za Cracovią w zawodach o awans do nowej II ligi. Uzyskali 11. wynik wśród 24 klubów zakwalifikowanych do tej klasy rozgrywek. W październiku w Warszawie wystąpili jeszcze w zawodach, których stawką był awans do I ligi. Nie mając na to szans, potraktowali start ulgowo i zajęli ostatnie miejsce. W efekcie spadli też na ostatnią 24. pozycję w tabeli II ligi za 1966 rok.

Najlepsi biegacze Budowlanych, od prawej Janusz Marciniewski, Jan Krawczyk i Andrzej Suskiewicz

Klub kontynuował też nawiązane w poprzednim roku kontakty z lekkoatletami z Bańskiej Bystrzycy z ówczesnej Czechosłowacji. W ramach majowego mityngu z okazji Dnia Budowlanych tamtejsza Dukla pokonała kielczan 112:77. W sierpniu Budowlani pojechali z rewizytą za południową granicę i rywalizowali nie tylko z Duklą, ale także z drużyną z węgierskiego Salgotarian. Zajęli w tym trójmeczu drugie miejsce za gospodarzami.

Jeśli chodzi o mecze międzyokręgowe, to seniorzy Kielecczyzny zmierzyli się pod koniec maja w Białymstoku z gospodarzami, ulegając 130:177. Na początku września juniorzy przegrali na wyjeździe z Lublinem – w konkurencjach żeńskich 46:57, a męskich 94:105. Rozegrany 25 września w Skarżysku mecz młodzików z Lublinem zakończył się zwycięstwem chłopców 65:53 i porażką dziewcząt 39:56.

Najbardziej wartościowy wynik, jaki w 1966 roku oglądali kibice Królowej Sportu na terenie województwa kieleckiego, uzyskany został 21 września w Radomiu-Wacynie. Podczas zorganizowanych przez tamtejszą szkołę rolniczą zawodów świeżo upieczony mistrz Europy na 100 m Wiesław Maniak pokonał ten dystans w 10,2 s, zaledwie 0,1 s wolniej od własnego rekordu Polski. Andrzej Badeński i Jan Werner, złoci medaliści z Budapesztu w sztafecie 4×400 m, przebiegli 100 m w 10,4 s. Po raz kolejny do Radomia przyjechał też Janusz Sidło, rzucając oszczepem 76,40 m.

Ten utytułowany zawodnik startował również na wspomnianym mityngu Budowlanych 8 maja w Kielcach. Zwyciężył pewnie w swej koronnej konkurencji z rezultatem 75,80 m. Według „Słowa Ludu”, zawody te oglądało 4 tys. widzów. Jeszcze więcej osób było 23 kwietnia w Starachowicach na mityngu towarzyszącym propagandowej sztafecie w ramach obchodów jubileuszu Tysiąclecia Państwa Polskiego. Badeński przebiegł tam 100 m w 10,6 s, wyprzedzając o 0,1 s innego kadrowicza Edwarda Romanowskiego.

Jeśli chodzi o mistrzostwa okręgu, to biegacze na przełaj rywalizowali 3 kwietnia w Lipinach (powiat opoczyński), seniorzy na stadionie w Skarżysku (21-22 maja), juniorzy w Ostrowcu (1-2 października), a młodzicy w Kielcach (3 czerwca). Wieloboiści o tytuły najlepszych walczyli 22-23 października w Ostrowcu (seniorzy) i w Kielcach (juniorzy i młodzicy). Dużą rangę miały też zawody w ramach Spartakiady Ziemi Kieleckiej, rozegrane w dwóch terminach: 11-12 czerwca w Ostrowcu (wieloboje i chód) oraz 17-19 czerwca w Kielcach (pozostałe konkurencje).

Sztafeta 4×100 m Wisły, od lewej Aleksander Śliwowski, Jan Odrobina, Joachim Langer i Ryszard Kozioł

 

Drużynowa rywalizacja w okręgu pod nieobecność występujących w II lidze Budowlanych zakończyła się zwycięstwem skarżyskiego Granatu. Kolejne miejsca zajęły: 2. LZS Łysogóry Kielce, 3. KSZO Ostrowiec, 4. LZS Wąglanka Opoczno, 5. Radomiak Radom, 6. Wisła Sandomierz, 7. Pronit Pionki, 8. LZS Radomka Radom, 9. LZS Radomka Radom, 10. LZS Łysica Kielce.

Drużynowe mistrzostwo okręgu juniorów i młodzików zdobyli Budowlani, a na kolejnych dwóch miejscach w tych kategoriach uplasowały się MKS Ostrowiec i KSZO.

Indywidualnie zdecydowanie najlepszą lekkoatletką Kielecczyzny w 1966 roku była Mirosława Sałacińska. Jako jedyna znalazła się w tabelach światowych, zajmując 32. miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,16 m, 33. w pięcioboju (4.477) i 65. w skoku wzwyż (1,66). W Polsce w pięcioboju okazała się najlepsza, w dal druga, a wzwyż trzecia. Ponadto uplasowała na szóstej pozycji na 200 m (24,6) i dziewiątej na 100 m (12,0).

Z pozostałych lekkoatletów okręgu już nikt nie zdołał zająć miejsca w pierwszej dziesiątce. Pod koniec drugiej była Henryka Jóźwik z Budowlanych na 800 m. W trzeciej znalazła się Lucyna Charkiewicz z Granatu w rzucie dyskiem, a w piątej Janina Wiązowska z Łysogór na 800 m i Danuta Fulara z KSZO w dysku.

Chodziarze na bieżni w Ostrowcu, na czele Bogdan Nocuń

Z mężczyzn najwyższe 12. miejsce zajął Kazimierz Litwiński w oszczepie. W drugiej dziesiątce byli też Ignacy Tokarz (3000 m z przeszkodami), Jan Sadkowski (dysk) i Andrzej Kowalczyk (oszczep) z Budowlanych oraz Józef Glibowski z KSZO (młot). W trzeciej znaleźli się Litwiński i Sadkowski w dziesięcioboju, w czwartej Jan Krawczyk (800 m) i Maciej Strug (trójskok) z Budowlanych, Bogdan Borys (tyczka), Adam Taras (dysk) i Jerzy Jakowski (dziesięciobój) z Granatu oraz sztafeta 4×400 m Budowlanych. W piątej dziesiątce byli Jan Odrobina z Wisły Sandomierz na 100 m oraz Zdzisław Włodarczyk z Granatu i Wojciech Michałowski z Budowlanych w dziesięcioboju.

Ponadto w chodzie sportowym, w którym startowało mniej zawodników, lokaty w drugiej dziesiątce na dystansach 10 i 20 km zajął Bogdan Nocuń z Budowlanych. Konkurencja ta zaczęła być uprawiana także na Kielecczyźnie, do czego okręg i kluby mobilizowało wprowadzenie jej do klasyfikacji drużynowych. Radzący sobie najlepiej Nocuń startował nawet w mistrzostwach Polski na 20 km, zajmując 12. pozycję z czasem 1:53.12. Jesienią do Kielc przyjechał trener kadry Franciszek Szyszka i przeprowadził trening z ośmioma zawodnikami.

Nieoficjalnym rekordzistą Polski młodzików zastał w 1966 roku Jerzy Gorgoń z Granatu, który w trójskoku uzyskał rezultat 14,29 m. Z rekordów okręgu, jakie zostały pobite w 1966 roku, większość była dziełem Mirosławy Sałacińskiej. Zawodniczka Budowlanych poprawiała je kilkanaście razy w biegach na 100 i 200 m, skokach wzwyż i w dal oraz w pięcioboju. Przed jej przyjściem do Kielc w tych konkurencjach wynosiły odpowiednio: 12,5, 26,5, 1,48, 5.67 i 3.857. W pierwszym roku startów doprowadziła je do poziomu: 12,0, 24,6, 1,66, 6,16 i 4.477.

Joachim Langer

Cztery razy rekord w biegu na 3000 m z przeszkodami poprawiał Ignacy Tokarz, którego Budowlani pozyskali na jeden sezon z AZS Kraków. Najlepszy wynik miał na mistrzostwach Polski –  9.02,2. Trzykrotnie rekordowe rezultaty uzyskiwali oszczepnicy, pokonując po raz pierwszy granicę 70 m. Rozpoczął w maju Andrzej Kowalczyk (71,13), w sierpniu na mistrzostwach Polski Litwiński rzucił 11 cm dalej, a na koniec sezonu 71,70 m. Autorami kolejnych rekordów byli Jan Krawczyk (1.53,4 na 800), Maciej Strug (14,73 w trójskoku), sztafety Budowlanych 4×100 (43,4) i 4×400 m (3.25,1) oraz Jan Odrobina (10,7 na 100 m), który wyrównał ponadto rekordowy wynik na 200 m (22,3). Natomiast rekord w skoku w dal (7,05 m) wyrównał Joachim Langer z Wisły Sandomierz. Był on oficerem w tamtejszej jednostce wojskowej, prowadził też treningi. Miał udział w tym, że sandomierscy lekkoatleci zaczęli się liczyć w okręgu kieleckim. Po sezonie 1966 opuścił jednak to miasto i klub.

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1966 roku
K o b i e t y
100 m
12,0 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 8.05 Kielce
12,4 Teresa ZASUCHA 46 Łysogóry Kielce 28.08 Skarżysko
12,5 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 28.08 Skarżysko
12,7 Maria POŁEĆ 46 Granat Skarżysko 25.06 Skarżysko
12,9 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
12,9 Elżbieta PORTACHA 51 MKS Ostrowiec 19.07 Kielce
13,0 Lidia ROGOWSKA 48 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
13,0 Maria WOJTUN 50 Łysogóry Kielce 29.05 Białystok
13,1 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 15.05 Ostrowiec
13,1 Anna JASIŃSKA 52 Radomiak Radom 4.06 Sandomierz
13,1 Zofia FIETKO 49 Wisła Sandomierz
13,1 Anna MALARSKA 46 Czarni Radom 17.06 Kielce
13,1 Maria KAPRAL 47 Łysogóry Kielce 4.08 Skarżysko
13,1 Teresa PRONOBIS 49 KSZO Ostrowiec
wynik uzyskany z wiatrem
11,8 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 25.09 Skarżysko
200 m
24,6 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 21.08 Spała
26,9 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 8.08 Kielce
27,0 Teresa ZASUCHA 46 Łysogóry Kielce 2.10 Opatów
27,4 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 21.05 Skarżysko
27,4 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 28.05 Białystok
27,5 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 3.07 Kielce
27,5 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 4.08 Skarżysko
27,6 Anna MALARSKA 46 Czarni Radom 21.05 Skarżysko
27,6 Maria WOJTUN 50 Łysogóry Kielce 21.05 Skarżysko
27,7 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 4.08 Skarżysko
300 m
44,2 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 28.05 Skarżysko
44,4 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 28.08 Skarżysko
400 m
60,5 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 2.07 Zielona Góra
61,6 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 22.05 Skarżysko
61,7 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 14.08 Poznań
61,9 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 2.07 Kielce
62,8 Janina WIĄZOWSKA 41 Łysogóry Kielce 5.06 Radom
63,0 Krystyna ŁUKASIK 47 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
63,9 Alicja DĄBEK 51 Radomiak Radom 30.04 Radom
64,2 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 25.06 Skarżysko
65,0 Wiesława LESISZ 48 Radomiak Radom 4.06 Sandomierz
66,2 Maria MOLGA 49 Broń Radom 8.05 Skarżysko
66,2 Kazimiera STOIŃSKA 50 MKS Ostrowiec
500 m
1.22,7 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 16.10 Ostrowiec
1.26,5 Zofia MAZUR 48 LZS Staszów 21.10 Ostrowiec
1.26,8 Kazimiera STOIŃSKA 50 MKS Ostrowiec 9.06 Kielce
1.28,2 Elżbieta KACZYŃSKA 48 Łysogóry Kielce 8.05 Radom
1.28,2 Zofia KULETA 51 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
600 m
1.47,2 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 16.07 Łódź
800 m
2.16,0 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
2.21,8 Janina WIĄZOWSKA 41 Łysogóry Kielce 17.06 Kielce
2.22,9 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 26.06 Skarżysko
2.32,0 Krystyna CHACHUŁA 47 Wąglanka Opoczno 16.10 Radom
2.36,0 Teodora KUCHARCZAK 49 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
2.36,5 Barbara PIOTROWSKA 48 LZS Przysucha 17.06 Kielce
2.38,0 Krystyna KRZESIŃSKA 45 Broń Radom 17.06 Kielce
2.39,1 Danuta WÓJCIK 49 KSZO Ostrowiec 26.06 Skarżysko
2.39,8 Elżbieta KACZYŃSKA 48 Łysogóry Kielce 5.06 Radom
2.40,5 Helena FILA 49 KSZO Ostrowiec 16.10 Pionki
80 m ppł
12,0 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 21.06 Ostrowiec
12,2 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 18.06 Kielce
12,4 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 9.07 Skarżysko
12,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 4.08 Skarżysko
12,6 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 4.08 Skarżysko
12,6 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 4.08 Skarżysko
12,8 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 9.10 Ostrowiec
12,9 Barbara BRZEZIŃSKA 48 Łysogóry Kielce 13.08 Poznań
13,1 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 17.09 Skarżysko
13,1 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 9.10 Skarżysko
4×100 m
51,8 LZS ŁYSOGÓRY Kielce (seniorki) 13.08 Poznań
(B. BRZEZIŃSKA, 48 – T. ZASUCHA, 46 – M. GRZEGOLEC, 47 – M. KAPRAL, 47)
52,5 BUDOWLANI Kielce (młodziczki) 2.10 Białystok
(W. SAŃPRUCH, 50 – B. KOWAL, 50 – J. NICIŃSKA, 50 – R. PAŁYS, 50)
53,4 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4.06 Ostrowiec
53,8 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorki) 18.06 Kielce
(A. KOŁDA, 53 – M. POŁEĆ, 46 – I. SZLEZYNGIER, 48 – G. ORACZ, 50)
53,8 MKS Ostrowiec Świętokrzyski (młodziczki) 2.07 Kielce
(H. BIAŁEK, 50 – A. KOPYRA, 52 – K. KOSAŁKIEWICZ, 51 – E. PORTACHA, 51)
54,0 MKS Pionki (młodziczki) 16.10 Ostrowiec
(E. STĘPIEŃ, 51 – ZIĘTEK, 52 – M. MIROWSKA, 51 – A. SZCZEŚNIAK, 50)
54,2 BROŃ Radom (juniorki) 18.06 Kielce
(KOŁODZIEJCZYK, 50 – M. MOLGA, 49 – M. SZMIT, 49 – W. SOKOŁOWSKA, 49)
54,6 WISŁA Sandomierz (juniorki) 18.06 Kielce
(OSZADŁOWSKA, 49 – E. BOKWA, 49 – MAZUR, 49 – Z. FIETKO, 49)
54,7 LZS WĄGLANKA Opoczno (juniorki) 8.05 Radom
(ZIMNÓZ, 51 – M. WOJTUN, 50 – B. BRZEZIŃSKA, 48 – J. KANDZIOR, 48)
54,8 PRONIT Pionki (juniorki) 9.10 Pionki
(M. BIAŁKOWSKA, 53 – B. WAWRZAK, 50 – T. KORAL, 51 – E. MICHALSKA, 48)
sztafety łączone
52,6 KIELECKIE (reprezentacja województwa seniorek) 28.05 Białystok
52,6 KIELECKIE (reprezentacja województwa szkół) 2.10 Białystok
wzwyż
1,66 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 21.08 Spała
1,46 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 14.05 Ostrowiec
1,45 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 19.07 Kielce
1,43 Elżbieta GOLISZ 47 Pronit Pionki 14.05 Ostrowiec
1,43 Bożena KRUPA 52 MKS Pionki 26.05 Radom
1,43 Teresa PUTO 51 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
1,41 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 Budowlani Kielce 5.06 Kielce
1,40 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 14.05 Ostrowiec
1,40 Bożena CZARNECKA 52 MKS Pionki 26.05 Radom
1,40 Kazimiera STOIŃSKA 50 MKS Ostrowiec 9.06 Kielce
1,40 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 17.06 Kielce
1,40 Ewa JEZIERSKA 50 KSZO Ostrowiec 31.07 Lublin
1,40 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 4.08 Skarżysko
1,40 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
w dal
6,16 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 25.09 Skarżysko
5,45 Maria POŁEĆ 46 Granat Skarżysko 18.06 Kielce
5,26 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 4.09 Lublin
5,20 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 29.05 Białystok
5,15 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 15.05 Ostrowiec
5,13 Maria WOJTUN 50 Łysogóry Kielce 14.08 Poznań
5,13 Teresa ZASUCHA 46 Łysogóry Kielce 16.10 Pionki
5,05 Barbara BRZEZIŃSKA 48 Łysogóry Kielce 8.05 Radom
5,00 Jolanta NICIŃSKA 50 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
5,00 Elżbieta PORTACHA 51 MKS Ostrowiec 10.07 Skarżysko
wynik wątpliwy
5,45 Teresa ZASUCHA 46 Łysogóry Kielce 3.07 Busko-Zdrój
kula
11,35 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
11,25 Wanda RZEPECKA 45 Łysogóry Kielce 8.05 Kielce
11,19 Maria URBANOWICZ 42 Budowlani Kielce 9.10 Warszawa
10,51 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 8.05 Skarżysko
10,51 Krystyna MOLGA 49 Orlęta Radom 14.09 Radom
10,34 Maria SZCZYKUTOWICZ 46 Granat Skarżysko 8.05 Skarżysko
10,28 Lidia INTEREWICZ 40 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
10,21 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 17.09 Skarżysko
10,10 Stefania FURMANEK 44 Łysogóry Kielce 28.08 Skarżysko
10,02 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 9.10 Ostrowiec
dysk
40,02 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 4.06 Skarżysko
37,80 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 5.06 Ostrowiec
34,46 Lidia INTEREWICZ 40 Budowlani Kielce 8.05 Kielce
33,80 Mieczysława PAJĄK 46 KSZO Ostrowiec 16.07 Ostrowiec
33,80 Stefania FURMANEK 44 Łysogóry Kielce 28.08 Skarżysko
33,59 Maria URBANOWICZ 42 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
32,64 Henryka MATRACKA 43 Łysogóry Kielce 14.08 Poznań
32,35 Krystyna MOLGA 49 Orlęta Radom 23.10 Radom
31,95 Barbara WRÓBLEWSKA 48 Orlęta Radom 26.05 Radom
31,08 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 4.06 Skarżysko
oszczep
38,14 Maria URBANOWICZ 42 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
37,50 Agnieszka NASTERNAK 52 Wisła Sandomierz 29.05 Białystok
36,88 Jadwiga KANDZIOR 48 Łysogóry Kielce 22.06 Lipiny
36,79 Dorota SKOWROŃSKA 46 Łysogóry Kielce 2.10 Ostrowiec
35,56 Jadwiga ŁAKOMIEC 43 Budowlani Kielce 28.08 Skarżysko
34,8 Anna PAWLAK 46 Czarni Radom 8.05 Radom
33,50 Janina PISKOWSKA 46 Radomka Radom 5.06 Skarżysko
32,96 Krystyna MOLGA 49 Orlęta Radom 3.07 Kielce
32,55 Lidia KANIA 46 Star Starachowice 15.05 Ostrowiec
32,43 Alina SIUDAK 48 LZS Sandomierz 8.06 Sandomierz
5-bój
4.477 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 21.08 Spała
(12,2 – 9,37 – 1,66 – 5,94 – 24,6)
3.505 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 12.06 Ostrowiec
(12,5 – 8,52 – 1,35 – 5,05 – 28,4)
3.450 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 10.07 Skarżysko
(12,4 – 9,34 – 1,38 – 4,74 – 29,7)
3.411 Danuta BANASIAK 45 Granat Skarżysko 10.07 Skarżysko
(13,3 – 8,95 – 1,38 – 4.62 – 27,8)
3.202 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 10.07 Skarżysko
(13,4 – 7,12 – 1,38 – 4,50 – 28,0)
3.196 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 23.10 Kielce
(12,9 – 7,14 – 1,35 – 4,79 – 29,5)
3.188 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
(12,7 – 6,90 – 1,35 – 4,53 – 28,7)
3.156 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 15.05 Ostrowiec
3.120 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 2.10 Opatów
(13,9 – 9,41 – 1,25 – 4,58 – 29,0)
3.030 Regina PUTO 50 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
(13,8 – 7,27 – 1,38 – 4,53 – 30,2)
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
3,2 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
3,4 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
3,4 Teresa PUTO 51 Budowlani Kielce 27.02 Kielce
3,4 Grażyna ZABIELSKA 52 Budowlani Kielce 27.02 Kielce
20 m ppł
4,5 Jolanta NICIŃSKA 50 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
4,6 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
wzwyż
1,58 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
1,32 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 27.02 Kielce
trójskok
z miejsca
7,68 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
7,13 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
7,11 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
M ę ż c z y ź n i
100 m
10,7 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz 24.09 Budapeszt
10,8 Adam SALWEROWICZ 43 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
10,9 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 9.06 Sandomierz
10,9 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 17.06 Kielce
10,9 Stefan ROSIŃSKI 41 Broń Radom 17.06 Kielce
10,9 Janusz TELUS 47 Budowlani Kielce 17.06 Kielce
10,9 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 9.07 Skarżysko
11,0 Marek KUSZTAL 47 Pronit Pionki 9.07 Skarżysko
11,0 Sławomir ŚWIĄTKOWSKI 47 Broń Radom 28.08 Skarżysko
11,1 Mirosław ZAWADA 46 Granat Skarżysko 23.04 Starachowice
11,1 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 17.06 Kielce
200 m
22,3 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz 19.06 Kielce
22,7 Adam SALWEROWICZ 43 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
22,8 Mirosław ZAWADA 46 Granat Skarżysko 23.04 Starachowice
22,8 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 22.07 Ostrowiec
22,9 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 19.06 Kielce
22,9 Stefan ROSIŃSKI 41 Broń Radom 19.06 Kielce
23,0 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
23,2 Janusz TELUS 47 Budowlani Kielce 19.06 Kielce
23,2 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce 4.08 Skarżysko
23,3 Marek KUSZTAL 47 Pronit Pionki 15.05 Ostrowiec
23,3 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom
23,3 Grzegorz SIEDLECKI 49 Łysogóry Kielce 1.10 Ostrowiec
300 m
37,6 Marek JUSZCZYK 49 MKS Pionki 28.05 Skarżysko
38,8 Daniel DĄBROWSKI 50 KSZO Ostrowiec 23.10 Kielce
400 m
50,7 Stanisław ADAMCZAK 48 Wisła Sandomierz 8.05 Kielce
50,9 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 4.06 Sandomierz
50,9 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
51,0 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 14.05 Ostrowiec
51,1 Bronisław POWIERŻA 45 Wisła Sandomierz 4.06 Sandomierz
51,6 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 21.05 Skarżysko
51,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 28.08 Skarżysko
51,9 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 4.08 Skarżysko
52,0 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
52,1 Janusz KOCIA 45 Granat Skarżysko 17.04 Starachowice
600 m
1.27,9 Andrzej KONIK 50 Budowlani Kielce 2.10 Białystok
800 m
1.53,4 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 3.07 Zielona Góra
1.55,9 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 17.06 Kielce
1.56,2 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 8.05 Kielce
1.56,3 Stanisław GRABKA 43 Budowlani Kielce 17.06 Kielce
1.58,2 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 17.06 Kielce
1.58,5 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 17.06 Kielce
1.59,7 Włodzimierz NADOLSKI 47 Broń Radom 22.05 Skarżysko
1.59,9 Ignacy TOKARZ 42 Budowlani Kielce 22.05 Skarżysko
2.00,0 Jerzy MICHALSKI 40 Łysogóry Kielce 16.10 Pionki
2.00,3 Marian RACZKOWSKI 47 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
1000 m
2.30,5 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 24.07 Wałcz
2.32,5 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 31.07 Lublin
2.33,0 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
2.35,0 Ignacy TOKARZ 42 Budowlani Kielce 12.06 Kielce
2.36,8 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
2.36,8 Marian RACZKOWSKI 47 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
2.40,9 Jerzy MICHALSKI 40 Łysogóry Kielce
2.41,6 Edward WIKŁO 48 Granat Skarżysko 29.10 Gdynia
2.42,6 Jan ZIELIŃSKI 38 Łysogóry Kielce
2.43,2 Stanisław WÓJTOWICZ 36 Łysogóry Kielce
1500 m
3.56,7 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 2.07 Zielona Góra
4.00,2 Ignacy TOKARZ 42 Budowlani Kielce 28.08 Skarżysko
4.01,3 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 28.05 Białystok
4.03,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 28.08 Skarżysko
4.07,8 Włodzimierz NADOLSKI 47 Broń Radom 14.05 Ostrowiec
4.08,0 Marian RACZKOWSKI 47 Budowlani Kielce 14.05 Ostrowiec
4.08,6 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko 25.06 Skarżysko
4.09,4 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom 11.06 Pionki
4.09,7 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 19.06 Kielce
4.10,1 Stanisław GRABKA 43 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
3000 m
8.41,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
8.45,0 Ignacy TOKARZ 42 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
8.49,6 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 31.07 Puławy
8.55,0 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
8.57,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 17.04 Starachowice
8.59,2 Jerzy BIELECKI 41 Budowlani Kielce 17.04 Starachowice
9.03,0 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko 9.10 Skarżysko
9.03,5 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 9.10 Skarżysko
9.05,6 Edmund KIBIL 38 Budowlani Kielce
9.10,2 Kazimierz NIEDZIELA 47 Budowlani Kielce 15.10 Kielce
5000 m
15.10,8 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
15.37,0 Edmund KIBIL 38 Budowlani Kielce 26.06 Skarżysko
15.42,6 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko 26.06 Skarżysko
15.59,2 Jerzy BIELECKI 41 Budowlani Kielce 26.06 Skarżysko
16.16,2 Franciszek ŁACHWA 42 Łysogóry Kielce 17.06 Kielce
16.38,0 Józef NURZYŃSKI 47 Granat Skarżysko 21.09 Skarżysko
16.41,8 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 17.06 Kielce
16.43,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 21.09 Skarżysko
16.48,0 Janusz BIAŁEK 45 Budowlani Kielce 16.07 Kielce
16.48,4 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 Łysogóry Kielce 12.08 Poznań
10 000 m
33.02,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 2.07 Zielona Góra
33.27,4 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 30.10 Skarżysko
33.31,0 Jerzy WACH 37 Pronit Pionki 30.10 Skarżysko
35.24,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 10.11 Skarżysko
35.43,0 Jan ZIELIŃSKI 38 Łysogóry Kielce 30.10 Skarżysko
35.44,4 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 10.11 Skarżysko
36.00,6 Mirosław RĘBIŚ 44 Broń Radom 30.10 Skarżysko
36.30,0 Tadeusz MACHNIO 36 Radomka Radom 30.10 Skarżysko
36.42,2 Józef NURZYŃSKI 47 Granat Skarżysko 10.11 Skarżysko
37.41,6 Łukasz ŁAWICKI 44 LZS Włoszczowa 30.10 Skarżysko
110 m ppł
15,4 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 17.06 Kielce
15,7 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 17.06 Kielce
16,0 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 4.06 Skarżysko
16,4 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 22.07 Ostrowiec
16,4 Marek KUSZTAL 47 Pronit Pionki 3.09 Lublin
16,5 Jacek MOTYLEWSKI 48 MKS Pionki 17.06 Kielce
16,6 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 22.07 Ostrowiec
16,7 Andrzej ŁĄCKI 49 Budowlani Kielce 28.08 Skarżysko
16,8 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 6.07 Skarżysko
17,0 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 2.07 Skarżysko
17,0 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
91,4 cm (młodzik)
15,8 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 25.09 Skarżysko
91,4 cm (junior)
15,8 Jacek MOTYLEWSKI 48 MKS Pionki 26.05 Radom
200 m ppł
26,2 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 17.07 Łódź
26,6 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
26,8 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce
26,9 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 5.06 Sandomierz
27,0 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 5.06 Sandomierz
27,2 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce
27,2 Stefan ROSIŃSKI 41 Broń Radom
27,2 Waldemar GAJEWSKI 45 Pronit Pionki 9.10 Pionki
27,3 Wiesław NOWICKI 47 Granat Slarżysko 1.05 Skarżysko
27,3 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 9.10 Skarżysko
400 m ppł
56,2 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce 14.08 Bańska Bystrzyca
57,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 22.05 Skarżysko
57,4 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 22.05 Skarżysko
58,2 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
59,5 Waldemar GAJEWSKI 45 Pronit Pionki 26.06 Skarżysko
59,8 Stanisław WÓJTOWICZ 36 Łysogóry Kielce 13.08 Poznań
59,9 Marek DUTKIEWICZ 49 Budowlani Kielce 14.08 Bańska Bystrzyca
60,5 Waldemar DERPIŃSKI 48 Star Starachowice 4.09 Lublin
60,7 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 19.06 Kielce
61,0 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 26.06 Skarżysko
1500 m prz
4.17,5 Ignacy TOKARZ 42 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
4.19,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 26.06 Skarżysko
4.23,9 Marian RACZKOWSKI 47 Budowlani Kielce 16.07 Łódź
4.29,8 Edmund KIBIL 38 Budowlani Kielce 15.05 Ostrowiec
4.30,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce
4.31,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 15.05 Ostrowiec
4.33,6 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 26.06 Skarżysko
4.34,0 Jerzy BIELECKI 41 Budowlani Kielce
4.34,5 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
4.35,8 Franciszek ŁACHWA 42 Łysogóry Kielce 5.06 Skarżysko
3000 m prz
9.02,2 Ignacy TOKARZ 42 Budowlani Kielce 6.08 Poznań
9.37,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
10.13,8 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 Granat Skarżysko 18.06 Kielce
10.15,8 Tadeusz KRAWCZYK 43 KSZO Ostrowiec 23.10 Kielce
10.18,6 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 18.06 Kielce
10.20,4 Jerzy BIELECKI 41 Budowlani Kielce 9.10 Warszawa
10.37,0 Marian KRUK 47 Radomiak Radom 23.10 Kielce
10.43,4 Jan ZIELIŃSKI 38 Łysogóry Kielce 13.08 Poznań
10.53,4 Wiktor ADAMUS 46 Łysogóry Kielce 13.08 Poznań
10.55,6 Jerzy WIADEREK 45 Radomiak Radom 18.06 Kielce
4×100 m
43,4 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 10.09 Kielce
(A. SALWEROWICZ, 43 – S. ROSIŃSKI, 41 – K. KOSSOWSKI, 45 – M. STRUG, 48)
44,0 WISŁA Sandomierz (seniorzy) 4.06 Sandomierz
(A. ŚLIWOWSKI, 42 – J. ODROBINA, 43 – R. KOZIEŁ, 43 – J. LANGER, 40)
44,5 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 21.05 Skarżysko
(M. GRZELKA, 42 – W. OLSIŃSKI, 33 – DZIEDZIC, 45 – J. JAKOWSKI, 45)
44,6 LZS ŁYSOGÓRY Kielce (seniorzy) 13.08 Poznań
(B. ŚWIERCZ, 46 – K. MALINOWSKI, 46 – K. CHUDY, 43 – G. SIEDLECKI, 49)
44,8 MKS Pionki (juniorzy) 16.10 Ostrowiec
(J. MOTYLEWSKI, 48 – A. MIROWSKI, 47 – A. CHWISTECKI, 48 – M. JUSZCZYK, 49)
45,3 BROŃ Radom (seniorzy) 21.05 Skarżysko
(S. ŚWIĄTKOWSKI, 47 – T. SOKOŁOWSKI, 50 – J. MAJKUSIAK, 47 – S. ROSIŃSKI, 41)
45,3 PRONIT Pionki (seniorzy) 9.10 Pionki
(W. GAJEWSKI, 45 – J. KARSZNIA, 43 – KOCHAŃSKI, 43 – M. KUSZTAL, 47)
45,5 RADOMIAK Radom (seniorzy) 22.10 Radom
(L. CHYŁA, 46 – K. WOJCIECHOWSKI, 49 – M. MIĘKUS, 42 – J. JASIŃSKI, 46)
45,6 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 16.10 Ostrowiec
(JESIONEK, 49 – A. KOZŁOWSKI, 48 – L. WÓJTOWICZ, 48 – BANACH, 48)
45,9 LZS RADOMKA Radom 14.05 Krzelów
(T. TRELA, 48 – K. MALINOWSKI, 46 – J. BIDAS, 48 – T. LITWIŃCZUK, 45)
sztafety łączone
44,0 KIELECKIE (reprezentacja województwa seniorów) 28.05 Białystok
44,3 RADOM (reprezentacja miasta) 18.06 Kielce
44,4 KOZIENICE (reprezentacja powiatu) 18.06 Kilelce
44,5 KIELECKIE (reprezentacja województwa SZS) 3.07 Kielce
4×400 m
3.25,1 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 3.07 Zielona Góra
(J. KRAWCZYK, 42 – A. SUSKIEWICZ, 46 – J. MARCINIEWSKI, 44 – T. ŚWIT, 46)
3.32,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 19.06 Kielce
(J. MIERNIK, 41 – F. PIETRUSIEWICZ, 41 – W. OLSIŃSKI, 38 – J. SZYMAŃSKI, 48)
3.37,2 RADOMIAK Radom (seniorzy) 15.05 Ostrowiec
(M. MIĘKUS, 42 – L. CHYŁA, 46 – K. WOJCIECHOWSKI, 46 – GÓRECKI, 48)
3.37,9 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 1.10 Ostrowiec
(L. WÓJTOWICZ, 48 – KARŁOWSKI, 48 – ZARZYCKI, 48 – J. SIBIGA, 49)
3.38,3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 19.06 Kielce
(K. LITWIŃSKI, 46 – KAWAN, 47 – T. KRAWCZYK, 43 – J. PODSIADŁY, 46)
3.39,0 MKS Pionki (juniorzy) 30.10 Skarżysko
(PŁATEK, 49 – GRABKOWSKI, 48 – SURMACKI, 48 – M. JUSZCZYK, 49)
3.40,8 LZS ŁYSOGÓRY Kielce (seniorzy) 22.05 Skarżysko
(ŻOŁOWICZ, 46 – BANAŚ, 43 – BRYCH, 47 – S. WÓJTOWICZ, 36)
3.41,8 BUDOWLANI II Kielce (juniorzy) 2.10 Ostrowiec
(J. GRABKA, 49 – A. KONIK, 50 – KULA, 48 – KUŚMIERCZYK, 48)
3.42,9 BROŃ Radom (seniorzy) 15.05 Ostrowiec
(BEDNARCZYK, 46 – T. SOKOŁOWSKI, 50 – M. RĘBIŚ, 44 – S. ŚWIĄTKOWSKI, 47)
3.43,6 MKS Skarżysko-Kamienna (juniorzy) 30.10 Skarżysko
(OLSZEWSKI, 48 – J. ŚWIERCZ, 49 – KORONA, 48 – J. DZIUBA, 50)
sztafety łączone
3.29,2 KIELECKIE (reprezentacja województwa seniorów) 29.05 Białystok
3.29,7 RADOM (reprezentacja miasta) 19.06 Kielce
5×1000 m
13.37,8 KIELECKIE (reprezentacja województwa LZS)
(A. TATARCZUK,48 – ZIELIŃSKI – F. ŁACHWA,42 – J. MICHALSKI,40 – S. WÓJTOWICZ,36)
wzwyż
1,90 Karol ĆWIELUCH 41 Radomiak Radom 5.06 Sandomierz
1,80 Marek ŁUCZYŃSKI 45 Łysogóry Kielce 17.06 Kielce
1,80 Mieczysław WIKTOR 44 KSZO Ostrowiec 17.06 Kielce
1,79 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 10.10 Warszawa
1,77 Andrzej WOJTECKI 49 MKS Kielce 10.07 Skarżysko
1,76 Stanisław NOWAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 4.06 Skarżysko
1,75 Janusz KOZŁOWSKI 45 Radomiak Radom 14.05 Ostrowiec
1,75 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 28.05 Skarżysko
1,75 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 8.06 Sandomierz
1,75 Maciej LEWANDOWSKI 49 Star Starachowice 17.06 Kielce
1,75 Zbigniew ZIĘBA 41 Wąglanka Opoczno 16.10 Radom
1,75 Ryszard GĄSIOROWSKI 45 Wąglanka Opoczno 9.10 Radom
1,75 Wojciech WIECZOREK 49 Budowlani Kielce 24.10 Kielce
1,75 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 11 Ostrowiec
tyczka
4,06 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
4,00 Jerzy MIAZGA 35 Granat Skarżysko 19.06 Kielce
3,92 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 5.06 Kielce
3,82 Henryk JÓŹWIK 37 Budowlani Kielce 5.06 Kielce
3,81 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
3,61 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 10.07 Skarżysko
3,61 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 23.10 Ostrowiec
3,50 Wojciech NOWAK 42 Łysogóry Kielce 8.05 Kielce
3,42 Józef SKORŻA 50 Orlęta Radom 9.06 Kielce
3,41 Krzysztof ZIARKO 47 MKS Skarżysko 1.05 Skarżysko
w dal
7,05 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 21.05 Skarżysko
7,00 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
6,84 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 14.08 Bańska Bystrzyca
6,79 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki 9.10 Pionki
6,75 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec 14.08 Sandomierz
6,73 Bogdan BARSZCZ 48 Łysogóry Kielce 24.04 Radom
6,70 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 2.10 Białystok
6,66 Marek ŁUCZYŃSKI 45 Łysogóry Kielce 4.06 Radom
6,61 Jacek MOTYLEWSKI 48 MKS Pionki 2.07 Kielce
6,59 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
trójskok
14,73 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 14.08 Bańska Bystrzyca
14,39 Joachim LANGER 40 Wisła Sandomierz 8.05 Kielce
14,29 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
13,98 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec 22.05 Skarżysko
13,84 Jerzy KRZEMIŃSKI 44 KSZO Ostrowiec 19.06 Kielce
13,70 Jerzy SUCHAŃSKI 49 MKS Kielce 10.10 Warszawa
13,60 Bogdan BARSZCZ 48 Łysogóry Kielce 12.08 Poznań
13,57 Jan MAJKUSIAK 47 Broń Radom 19.06 Kielce
13,55 Stanisław NOWAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
13,51 Jerzy PIÓRKOWSKI 45 Łysogóry Kielce 24.04 Radom
kula
14,29 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
13,97 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 9.10 Radom
13,60 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 8.05 Skarżysko
13,46 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 28.05 Białystok
13,32 Henryk DZIKI 44 Łysogóry Kielce 8.05 Radom
12,97 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 11.09 Kielce
12,87 Antoni SOLECKI 39 Łysogóry Kielce 8.05 Kielce
12,60 Zbigniew ZIĘBA 41 Wąglanka Opoczno 9.10 Radom
12,59 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
12,34 Witold PŁUCIENNIK 43 Wąglanka Opoczno 16.10 Radom
6 kg (juniorzy)
15,07 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 28.08 Skarżysko
14,64 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 4.09 Lublin
13,67 Lech WÓJTOWICZ 48 Orlęta Radom 11.09 Skarżysko
5 kg (junior/senior)
15,34 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 28.05 Skarżysko
14,55 Henryk DZIKI 44 Łysogóry Kielce 14.05 Krzelów
dysk
48,49 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 18.07 Kielce
47,33 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 11.09 Skarżysko
42,97 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 19.10 Skarżysko
41,38 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 26.06 Skarżysko
40,56 Witold PŁUCIENNIK 43 Wąglanka Opoczno 16.10 Radom
40,48 Władysław MARKOWSKI 44 Radomiak Radom 12.10 Radom
39,82 Longin RESZELEWSKI 38 Łysogóry Kielce 4.06 Radom
39,38 Bogdan GRABOWSKI 43 Radomiak Radom 22.05 Skarżysko
39,28 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 16.10 Radom
38,66 Jan KOHSMAN 43 Wisła Sandomierz 14.08 Sandomierz
1,5 kg (juniorzy)
42,80 Edward IMIELA 47 Star Starachowice 8.08 Starachowice
42,48 Jan DRACHAL 47 MKS Pionki 26.07 Pionki
42,33 Tomasz ROKITA 49 Łysica Kielce 7.08 Skarżysko
1 kg (młodzik)
46,41 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce 22.05 Kielce
oszczep
71,70 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 9.10 Ostrowiec
71,13 Andrzej KOWALCZYK 46 Budowlani Kielce 8.05 Kielce
63,78 Longin RESZELEWSKI 38 Łysogóry Kielce 8.05 Kielce
62,12 Leszek WÓJTOWICZ 48 Orlęta Radom 14.08 Poznań
57,95 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 9.10 Skarżysko
56,00 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki 12.06 Pionki
54,52 Kazimierz WIELGUS 41 Budowlani Kielce 8.05 Kielce
54,00 Ryszard DYTMAN 49 Granat Skarżysko 16.10 Pionki
53,44 Andrzej DĄBROWSKI 46 Radomiak Radom 4.06 Sandomierz
52,93 Henryk OLSZEWSKI 48 MKS Skarżysko 11.06 Skarżysko
600 g (młodzik)
53,35 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce 9.06 Kielce
młot
56,82 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 28.05 Białystok
49,23 Kazimierz KUNAT 35 KSZO Ostrowiec 26.06 Skarżysko
49,14 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 8.05 Skarżysko
46,48 Andrzej MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 22.05 Skarżysko
45,43 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 26.06 Skarżysko
43,91 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 30.10 Skarżysko
43,59 Ludwik MENDAK 44 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
42,72 Tadeusz ŚWIERCZYŃSKI 43 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
42,43 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce 26.06 Skarżysko
40,95 Bogdan BARSZCZ 48 Łysogóry Kielce 5.06 Radom
6 kg (juniorzy)
51,15 Andrzej MIRKOWSKI 47 MKS Skarżysko 3.07 Kielce
46,56 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce 25.09 Skarżysko
43,61 Józef PIEKARZ 49 Orlęta Radom 11.09 Skarżysko
5 kg (młodzicy)
54,10 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce 25.09 Skarżysko
49,20 Andrzej FICEK 50 Budowlani Kielce 2.10 Białystok
48,32 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 15.10 Kielce
47,95 Marek MINDA 50 Granat Skarżysko 11.09 Skarżysko
10-bój
5.809 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 18.09 Sopot
(12,2 – 5,89 – 11,35 – 1,55 – 53,9 – 17,4 – 35,36 – 2,80 – 64,40 – 4.36,9)
5.796 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 23.10 Ostrowiec
(11,2 – 6,44 – 12,96 – 1,65 – 62,0 – 16,8 – 40,25 – 2,92 – 42,75 – 5.08,3)
5.630 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 23.10 Ostrowiec
(11,3 – 6,31 – 11,19 – 1,65 – 53,9 – 17,6 – 31,91 – 2,70 – 40,63 – 4.56,1)
5.543 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 23.10 Ostrowiec
(11,6 – 6,06 – 11,14 – 1,55 – 56,0 – 17,4 – 35,20 – 3,61 – 36,42 – 5.10,3)
5.490 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 23.10 Ostrowiec
(11,7 – 6,10 – 9,98 – 1,75 – 56,1 – 18,0 – 28,80 – 3,51 – 40,92 – 5.09,4)
5.380 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
(11,1 – 6,18 – 10,34 – 1,55 -53,8 – 17,0 – 28,38 – 2,35 – 47,08 – 5.07,7)
5.330 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 23.10 Ostrowiec
(11,4 – 5,92 – 11,07 – 1,60 – 61,4 – 17,3 – 34,60 – 3,61 – 39,71 – 5.40,7)
5.127 Andrzej KOWALCZYK 46 Budowlani Kielce 23.10 Ostrowiec
(12,2 – 5,91 – 10,71 – 1,60 – 61,4 – 20,0 – 32,94 – 3,00 – 63,40 – 5.23,4)
5.096 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 10.07 Skarżysko
(10,9 – 6,36 – 7,66 – 1,55 – 53,6 – 18,4 – 24,50 – 2,50 – 41,48 – 4.56,4)
5.095 Marek KUSZTAL 47 Pronit Pionki 10.07 Skarżysko
(11,0 – 6,18 – 8,80 – 1,35 – 53,0 – 16,6 – 22,15 – 2,50 – 39,63 – 4.40,0)
6-bój (rozgrywany na zawodach ligowych)
3.160 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 26.06 Skarżysko
6-bój (juniorzy, 100 m – w dal – kula – 200 m ppł – tyczka – oszczep)
2.893 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 23.10 Kielce
2.643 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 23.10 Kielce
(11,6 – 5,94 – 8,65 – 27,6 – 2,71 – 36,83)
5-bój (młodzik)
332 Daniel DĄBROWSKI 50 KSZO Ostrowiec 23.10 Kielce
chód 5 km
25.55,6 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce 07 Kielce
28.25,0 Jerzy LESZCZYŃSKI 48 Łysica Kielce 5.06 Skarżysko
28.46,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
29.27,0 Józef NURZYŃSKI 47 Granat Skarżysko 5.06 Skarżysko
29.58,6 Bolesław CAŁEK 48 Łysica Kielce 5.06 Skarżysko
chód 10 km
54.19,2 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce 29.07 Kielce
58.33,8 Jerzy LESZCZYŃSKI 48 Łysica Kielce 11.06 Ostrowiec
58.45,0 Józef NURZYŃSKI 47 Granat Skarżysko 11.06 Ostrowiec
60.16,8 Jerzy WIADEREK 45 Radomiak Radom 11.06 Ostrowiec
62.17,6 Marian KRUK 47 Radomiak Radom 11.06 Ostrowiec
63.57,4 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Star Starachowice 11.06 Ostrowiec
wynik anulowany (niewłaściwa technika)
50.33,4 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 11.06 Ostrowiec
chód 20 km
1:46,52,8 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce 2.10 Malbork-Sztum
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
2,9 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
2,9 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
25 m ppł
3,9 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
4,0 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
wzwyż
1,77 Wojciech WIECZOREK 49 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
1,72 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
tyczka
3,65 Henryk JÓŹWIK 37 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
3,32 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
3,30 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
3,21 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
trójskok
12,16 Andrzej KOWALCZYK 46 Budowlani Kielce 27.02 Kielce
z miejsca
8,50 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
8,37 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 30.01 Kielce
8,30 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 26.02 Kielce
Opracowano na podstawie:

1. Tabele najlepszych wyników 1966 r. w okręgu kieleckim, zestawił Tadeusz Gromski (maszynopis z archiwum Kieleckiego OZLA);

2. Rocznik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki 1966, Warszawa 1967;

3. Zestawienie 100 najlepszych zawodników w 1966 r. w kategorii juniorów i młodzików, oprac. Jerzy Szymonek i Andrzej Goszczyński, PZLA Warszawa;

4. Tabele najlepszych wyników lekkoatletów LZS w województwie kieleckim w 1966 r. (maszynopis ze zbiorów Darosława Sobonia);

5. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego);

6. „Słowo Ludu”, styczeń 1966 – luty 1967;

7. Informacje uzyskane od Andrzeja Sochy, członka Komisji Statystycznej PZLA

Zdjęcia ze zbiorów Wiesławy Cymerys-Piwnik, Kazimierza Litwińskiego, Janusza Marciniewskiego, Bogdana Nocunia, Antoniego Pawłowskiego i Andrzeja Sochy. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie!