Wskoczyła do światowej czołówki i do reprezentacji Europy. Rok 1967

Mirosława Sałacińska awansowała w 1967 roku do światowej czołówki w skoku w dal, poprawiła też swoje rekordy życiowe w biegach sprinterskich, stając się podstawową zawodniczką polskiej sztafety 4×100 m, która nie miała sobie równych na świecie.

Została też powołana do reprezentacji Europy na mecz z Ameryką 10-11 sierpnia w Montrealu. Wraz z Ireną Kirszenstein (po zamążpójściu Szewińską), Urszulą Styranką (Jóźwik) i Czeszką Evą Lehocką wystąpiła w sztafecie 4×100 m, która została zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy na drugiej zmianie (między Kirszenstein a Styranką). Sałacińska pobiegła na pierwszej i był to pierwszy w historii start lekkoatletki z Kielecczyzny w zawodach poza Starym Kontynentem i na drugiej półkuli.

Irena Kirszenstein i Mirosława Sałacińska w sztafecie 4×100 m podczas meczu z ZSRR w Chorzowie

Kielczanka wystąpiła również w reprezentacji Polski kobiet w półfinale drużynowego Pucharu Europy oraz w trzech meczach międzypaństwowych. W tych pierwszych zawodach (16 lipca w Wuppertalu w RFN) pobiegła w sztafecie 4×100 m, która wygrała z czasem 44,8 s. Jeśli chodzi o mecze, to najlepszy występ zanotowała w zwycięskim pojedynku Polek ze Związkiem Radzieckim 1-2 lipca w Chorzowie. W skoku w dal zajęła trzecie miejsce z rekordem życiowym 6,40 m. Pobiegła też w zwycięskiej sztafecie 4×100 m (z Ireną Kirszenstein, Elżbietą Bednarek i Ewą Kłobukowską), która uzyskała czas 44,0 s, najlepszy w 1967 roku na świecie.

Sałacińska miała też udział w wygranych przez Polki meczach z Wielką Brytanią 2-3 sierpnia w Szczecinie (była pierwsza ze sztafetą 4×100 m, która uzyskała 44,5 s) oraz drugiej reprezentacji ze Szwecją 23 lipca w Mariestad (trzecia na 200 m z wynikiem 24,9 s i druga ze sztafetą 4×100 m – 47,7 s). Ponadto startowała w silnie obsadzonych zawodach w Moskwie, Sofii oraz we włoskim Bergamo.

25-letnia lekkoatletka Budowlanych Kielce zdominowała całkowicie Królową Sportu na Kielecczyźnie. W rozgrywanych 17-20 sierpnia w ramach IV Centralnej Spartakiady mistrzostwach Polski w Chorzowie wygrała bieg na 200 m z czasem 24,2 s, była druga za Irena Kirszenstein na 100 m (11,7) i w dal (6,15). Bardzo dobrze w tej imprezie wypadła również inna zawodniczka Budowlanych Maria Urbanowicz, która uplasowała się na piątym miejscu w rzucie oszczepem z wynikiem 46,66 m. W szerokim finale wystąpili: Andrzej Plenkiewicz z Budowlanych w skoku w dal (7,12) oraz w rzucie dyskiem Adam Taras z Granatu Skarzysko (46,31) i Jan Sadkowski z Budowlanych (44,88).

Kieleckie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw zajęło 16. pozycję, wyprzedzając opolskie, białostockie, koszalińskie oraz łódzkie (bez klasyfikowanej oddzielnie Łodzi) i krakowskie (bez Krakowa).

Ryszard Guzik

Zdecydowanie najlepszym juniorek Kielecczyzny w 1967 roku był Ryszard Guzik z Orląt Radom. Zawodnik ten zdobył w połowie lipca w Olsztynie mistrzostwo Polski w tej kategorii wieku w pchnięciu kulą rezultatem 15,02 m. Miejsce w finale podczas tej imprezy wywalczył jeszcze Jacek Motylewski z MKS Pionki, który był szósty w biegu na 110 m przez płotki z czasem 16,5 s.

Guzik dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski juniorów w meczach międzypaństwowych. W wygranym spotkaniu z Francją 26 sierpnia w Krakowie zajął trzecie miejsce w kuli z rezultatem 14,88 m. Także trzeci z wynikiem 15,22 m był w trójmeczu rozegranym 23-24 września w Eisenach, w którym polscy juniorzy pokonali Rumunię i ulegli gospodarzom z NRD.

Zawodnik z radomskich Orląt wygrał ponadto pchnięcie kulą juniorów (14,62 m) podczas III Letnich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lipcu w Lublinie. W kategorii młodzików, dla których była to najważniejsza w 1967 roku impreza, najlepiej wypadł Andrzej Sieczyk z KSZO Ostrowiec, zajmując pierwsze miejsce w rzucie 5-kilogramowym młotem z wynikiem 49,50 m. Agnieszka Nasternak z Wisły Sandomierz rzuciła oszczepem 37,34 m i uplasowała się na drugiej pozycji.

W rozegranym 24 września meczu w Skarżysku młodzicy Kielecczyzny ulegli rówieśnikom z Mazowsza (bez Warszawy) – dziewczęta 47:48, a chłopcy 42:64. Seniorzy zmierzyli się z Mazowszem 24-25 czerwca w Dęblinie, wygrywając 61:54 (kobiety) i 109,5:101,5 (mężczyźni).

W klubowej rywalizacji na Kielecczyźnie prymat utrzymali Budowlani. Podczas drużynowych mistrzostw okręgu 20-21 maja w Skarżysku kielecki klub zdobył 39 937 pkt, wyprzedzając Granat (37.993). Gospodarze przegrali z powodu słabszego składu kobiet, w punktacji mężczyzn byli bowiem najlepsi. Kolejne miejsca zajęły: KSZO (33 934), LZS Łysogóry Kielce (32 989), Radomiak Radom (32 176) i Star Starachowice (strata kilku tysięcy).

Na stadionie w Skarżysku, od lewej Antoni Barański i Wiesława Cymerys z KSZO, Lucyna Charkiewicz z Granatu, Jadwiga Rózalska i Jolanta Jezierska z KSZO

W dalszej części sezonu Budowlani rywalizowali w II lidze – 10-11 czerwca w Mielcu i 2-3 września w Lublinie. Na tym poziomie już nie odnieśli sukcesów, choć na ligowe potrzeby zostali wzmocnieni m.in. przez wspomnianego kulomiota Ryszarda Guzika z Radomia oraz płotkarza Władysława Solonka i młociarza Józefa Glibowskiego z KSZO. W lubelskich zawodach zajęli ostatnie szóste miejsce.

Kielecki klub był organizatorem mającego międzynarodową obsadę mityngu z okazji Dnia Budowlanych. 14 maja do Kielc przyjechali lekkoatleci z Bańskiej Bystrzycy (wówczas Czechosłowacja) i Magdeburga (NRD). Gwiazdą imprezy, którą oglądało 6 tys. kibiców, był Jan Werner z warszawskiego AZS. Mistrz Europy w sztafecie 4×400 m z 1966 roku przebiegł na stadionie Błękitnych 100 m w 10,3 s, a na dwukrotnie dłuższym dystansie miał 21,3 s. Utrzymujący się nadal w światowej czołówce oszczepników Janusz Sidło wygrał swoją konkurencję rezultatem 78,59 m.

Pod względem poziomu sportowego zawody te przewyższały zdecydowanie inne imprezy na Kielecczyźnie w 1967 roku. Pozostałe miały właściwie tylko okręgową obsadę. Gospodarzem mistrzostw okręgu w biegach przełajowych było Skarżysko (9 kwietnia). W tym mieście o tytuły najlepszych walczyli też wieloboiści (27-28 maja) i juniorzy (28-29 czerwca). Seniorzy okręgowe mistrzostwa mieli w Kielcach (3-4 czerwca), a młodzicy w Pionkach (28 maja).

Jeśli chodzi o rekordy okręgu, to w 1967 roku zostały poprawione w pięciu konkurencjach kobiet i czterech męskich. Mirosława Sałacińska uczyniła to w biegach na 100 i 200 m oraz w skoku w dal, miała także udział w rekordowym wyniku sztafety Budowlanych 4×100 m. 13 maja w Ostrowcu 15-letnia Agnieszka Nasternak z sandomierskiej Wisły jako pierwsza oszczepniczka z Kielecczyzny przekroczyła granicę 40 m (41,44). Już następnego dnia w Kielcach Maria Urbanowicz rzuciła 8 cm dalej. Potem jeszcze czterokrotnie poprawiała swój rekord, doprowadzając go do poziomu 46,66 m.

Andrzej Plenkiewicz jako zawodnik AZS Warszawa skoczył w dal 7,59 m

Wśród mężczyzn rekordy w skoku w dal i trójskoku ustanowił Andrzej Plenkiewicz. Ten pochodzący z Radomia zawodnik w czasie studiów startował w barwach AZS Warszawa i w latach 1959-65 należał do ścisłej czołówki krajowej. Kilkakrotnie wystąpił w reprezentacji Polski w meczach międzypaństwowych, w tym w meczu z USA w lipcu 1963 roku na Stadionie X-lecia w Warszawie . W 1967 roku przeszedł do kieleckich Budowlanych, legitymując się wynikami 7,59 m i 15,10 m. Nie był już w najwyższej formie, ale i tak jednego dnia pobił dwa rekordy okręgu – 14 maja w Kielcach skoczył 7,18 m w dal i 14,78 w trójskoku. Najlepszy wynik w pchnięciu kulą ustanowił junior Ryszard Guzik (15,60 m), a w skoku o tyczce swój rekord z 1964 roku o 4 cm poprawił Bogdan Borys z Granatu.

Mirosława Sałacińska, która po sezonie wyszła za mąż za swojego trenera Edmunda Sarnę, znalazła się w 1967 roku w trzech konkurencjach w tabelach światowych. Wynik 6,40 m w skoku w dal zapewnił jej 12. pozycję, najwyższą w dotychczasowej historii lekkiej atletyki na Kielecczyźnie. Ponadto uplasowała się na 76. pozycji na 200 m z czasem 24,2 s i na 91. na 100 m z rezultatem 11,7 s.

W Polsce najlepsza lekkoatletka Kielecczyzny była druga w dal, trzecia na 200 m, czwarta na 100 m i piąta w skoku wzwyż. Z pozostałych zawodniczek z okręgu najwyżej – na 14. pozycji – znalazła się w rzucie oszczepem Maria Urbanowicz. W tej samej konkurencji w czwartej dziesiątce została sklasyfikowana Agnieszka Nasternak, a w piątej w biegu na 800 m Henryka Jóźwik z Budowlanych.

Na obozie w Bałtowie pod koniec grudnia 1967 r. Stoją: pierwszy od lewej Adam Taras, drugi Józef Glibowski, czwarty Bogdan Winiarski, szósty Zdzisław Włodarczyk

Wśród mężczyzn najwyższe lokaty zajmował chodziarz Bogdan Nocuń z Budowlanych – 12. na 10 km i 19. na 20 km. W chodzie oraz w maratonie, w którym 22. pozycję zajął Mieczysław Kudła z Budowlanych, startowało jednak niewielu zawodników.

W pozostałych konkurencjach o takie miejsca było znacznie trudniej. Dlatego wyżej należy ocenić 20. lokaty Ryszarda Guzika w pchnięciu kulą i Jana Sadkowskiego w rzucie dyskiem. W trzeciej dziesiątce znaleźli się dyskobol Adam Taras i młociarz Józef Glibowski. W czwartej natomiast uplasowali się: Andrzej Plenkiewicz (trójskok), Taras (kula) oraz oszczepnicy Kazimierz Litwiński z KSZO, Andrzej Kowalczyk z Budowlanych i Longin Reszelewski z Łysogór. Ponadto w piątej dziesiątce byli Plenkiewicz (w dal) i Bogdan Borys (tyczka).

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1967 roku
K o b i e t y
60 m
7,6 Elżbieta PORTACHA 51 KSZO Ostrowiec 9.09 Ostrowiec
8,3 Alicja KOŁDA 53 Granat Skarżysko 10.05 Starachowice
8,3 Joanna ZYGMUNTOWICZ 52 Granat Skarżysko 10.05 Starachowice
8,3 Lucyna STAWRZ 52 Budowlani Kielce 28.05 Pionki
8,4 Anna KOPYRA 52 MKS Ostrowiec 10.05 Starachowice
8,4 Anna JASIŃSKA 52 Radomiak Radom 7.06 Radom
100 m
11,7 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 17.08 Chorzów
12,4 Elżbieta PORTACHA 51 KSZO Ostrowiec 7.10 Ostrowiec
12,4 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 8.10 Radom
12,5 Teresa ZASUCHA 46 Łysogóry Kielce 28.07 Kraków
12,9 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 28.06 Skarżysko
13,0 Maria WOJTUN 50 Łysogóry Kielce 12.06 Gdańsk
13,0 Stanisława SOBOLAK 52 Budowlani Kielce 21.06 Kielce
13,0 Grażyna WOJCIECHOWSKA 51 Star Starachowice 3.09 Ostrowiec
13,0 Maria MIROWSKA 51 MKS Pionki 7.10 Ostrowiec
13,0 Halina ZIĘTEK 52 MKS Pionki 19.10 Pionki
200 m
24,2 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 19.08 Chorzów
25,8 Elżbieta PORTACHA 51 KSZO Ostrowiec 8.10 Ostrowiec
26,3 Teresa ZASUCHA 46 Łysogóry Kielce 27.08 Kielce
26,5 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 1.10 Skarżysko
27,2 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
27,3 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 4.06 Kielce
27,5 Lucyna STAWARZ 52 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
27,6 Maria WOJTUN 50 Łysogóry Kielce 15.06 Gdańsk
27,6 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 8.10 Ostrowiec
27,6 Barbara CZUBAJ 51 MKS Ostrowiec 5.11 Ostrowiec
300 m
42,1 Elżbieta PORTACHA 51 KSZO Ostrowiec 20.07 Lublin
44,0 Stanisława SOBOLAK 52 Budowlani Kielce 20.07 Lublin
44,0 Barbara CZUBAJ 51 MKS Ostrowiec 20.07 Lublin
45,0 Lucyna STAWARZ 52 Budowlani Kielce 20.07 Lublin
45,5 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 10 Kielce
400 m
61,0 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 2.09 Lublin
61,8 Barbara CZUBAJ 51 MKS Ostrowiec 24.09 Skarżysko
62,2 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 21.07 Lublin
62,4 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 27.09 Kielce
63,0 Janina WIĄZOWSKA 41 Łysogóry Kielce 3.09 Ostrowiec
65,1 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Łysogóry Kielce 29.04 Skarżysko
65,3 Lucyna STAWARZ 52 Budowlani Kielce 7.10 Ostrowiec
65,4 Teresa MALEC 43 Łysogóry Kielce 3.09 Ostrowiec
65,6 Michalina WRONA 49 Orlęta Radom 7.10 Starachowice
65,7 Stanisława SOBOLAK 52 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
500 m
1.24,9 Barbara CZUBAJ 51 MKS Ostrowiec 28.09 Radom
600 m
1.47,2 Helena SIERADZKA 38 LZS Pińczów 13.08 Kraków
800 m
2.20,2 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 19.08 Chorzów
2.22,1 Janina WIĄZOWSKA 41 Łysogóry Kielce 19.08 Chorzów
2.32,2 Teresa KUCHARCZAK 49 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
2.35,6 Helena FILA 49 KSZO Ostrowiec 21.05 Skarżysko
2.36,3 Teresa MALEC 43 Łysogóry Kielce 1.10 Skarżysko
2.36,4 Janina MOTYKA 49 Łysogóry Kielce 21.05 Skarżysko
2.36,8 Krystyna KRZESIŃSKA 45 Broń Radom 12.10 Radom
2.38,8 Kazimiera STOIŃSKA 50 MKS Ostrowiec 29.06 Skarżysko
2.39,6 Zofia KULETA 50 Budowlani Kielce 17.10 Końskie
2.42,3 Barbara ROMANOWICZ 49 Radomiak Radom 12.10 Radom
80 m ppł
12,1 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
12,4 Lucyna STAWARZ 52 Budowlani Kielce 8.10 Ostrowiec
12,5 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 25.06 Dęblin
12,5 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 2.09 Mielec
12,6 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
12,6 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
12,8 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 1.10 Skarżysko
12,8 Grażyna MARCINIEWSKA 49 Budowlani Kielce 8.10 Ostrowiec
12,8 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Łysogóry Kielce 22.09 Nowy Targ
12,9 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 14.10 Kielce
4×100 m
51,0 BUDOWLANI Kielce (seniorki) 10.06 Mielec
(L. STAWARZ, 52 – B. KOWAL, 50 – H. SPUREK, 49 – M. SAŁACIŃSKA, 42)
51,0 LZS ŁYSOGÓRY Kielce (seniorki) 27.08 Kielce
(M. WOJTUN, 50 – W. SOKOŁOWSKA, 49 – T. ZASUCHA, 46 – M. GRZEGOLEC, 47)
51,9 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorki) 22.10 Starachowice
(W. CYMERYS, 46 – H. ZAKRZEWSKA, 49 – K. NOWAK, 52 – E. PORTACHA, 51)
53,2 RADOMIAK Radom (juniorki) 20.05 Skarżysko
(STASIECKA, 52 – KOŁODZIEJCZYK, 50 – ELŻANOWSKA, 51 – STARODUMOW, 51)
53,5 MKS Pionki (juniorki) 3.06 Kielce
(B. CZARNECKA, 52 – H. ZIĘTEK, 52 – A. SZCZEŚNIAK, 50 – M, MIROWSKA, 51)
54,0 PRONIT Pionki ((seniorki) 30.04 Radom
54,6 MKS ORLĘTA Radom (juniorki) 26.10 Radom
55,3 GRANAT Skarżysko-Kamienna (młodziczki) 6.05 Pionki
(E. STRZEPSKA, 53 – MAJEWSKA – A. KOŁDA, 53 – M. ZEP, 53)
55,5 LZS WĄGLANKA Opoczno (juniorki) 20.05 Krzelów
55,5 STAR Starachowice (juniorki)
sztafety łączone
50,4 KIELECKIE (reprezentacja wojewóztwa seniorek) 6.08 Kielce
51,8 KIELECKIE (reprezentacja województwa szkół – młodziczki) 20.07 Lublin
51,9 KIELECKIE (reprezentacja województwa seniorek) 24.06 Dęblin
52,0 KIELECKIE (reprezentacja województwa szkół – juniorki) 20.07 Lublin
wzwyż
1,65 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 27.05 Kraków
1,43 Ewa JEZIERSKA 50 KSZO Ostrowiec 13.05 Ostrowiec
1,43 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 6.08 Kielce
1,43 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 2.09 Mielec
1,43 Ewa POTYRAŃSKA 51 Radomka Radom 24.09 Radom
1,43 Bożena CZARNECKA 52 MKS Pionki 19.10 Pionki
1,41 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 KSZO Ostrowiec 3.09 Lublin
1,40 Teresa PUTO 51 Budowlani Kielce 3.06 Kielce
1,40 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Łysogóry Kielce 22.07 Ostrowiec
1,40 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 22.09 Nowy Targ
w dal
6,40 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 2.07 Chorzów
5,37 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 22.07 Ostrowiec
5,21 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 8.10 Ostrowiec
5,20 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 3.09 Ostrowiec
5,10 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Łysogóry Kielce 28.05 Skarżysko
5,10 Alicja KOŁDA 53 Granat Slarżysko 8.10 Ostrowiec
5,06 Maria GRZEGOLEC 47 Łysogóry Kielce 3.09 Ostrowiec
5,02 Elżbieta PORTACHA 51 KSZO Ostrowiec 9.09 Ostrowiec
5,01 Henryka BIAŁEK 50 MKS Ostrowiec 24.05 Ostrowiec
5,00 Ewa SAŁKIEWICZ 50 KSZO Ostrowiec 22.07 Ostrowiec
kula
11,35 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 24.06 Dęblin
11,01 Wanda RZEPECKA 45 Łysogóry Kielce 3.06 Kielce
10,86 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 29.03 Skarżysko
10,66 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Łysogóry Kielce 28.06 Skarżysko
10,61 Stefania FURMANEK 44 Łysogóry Kielce 1.10 Skarżysko
10,53 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 30.07 Skarżysko
10,45 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 17.04 Kielce
10,32 Maria URBANOWICZ 42 Budowlani Kielce 10.06 Mielec
10,03 Zofia RUTKA 52 MKS Pionki 13.05 Pionki
9,79 Helena BIENIEWSKA 47 Broń Radom 13.05 Radom
dysk
36,56 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Granat Skarżysko 17.06 Skarżysko
35,10 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 17.06 Skarżysko
34,90 Stefania FURMANEK 44 Łysogóry Kielce 23.04 Kielce
34,26 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 8.07 Skarżysko
33,88 Wanda RZEPECKA 45 Łysogóry Kielce 4.06 Kielce
32,03 Anna ŻUROWSKA 49 Radomiak Radom 7.06 Radom
30,92 Maria URBANOWICZ 42 Budowlani Kielce 7.05 Pionki
30,50 Teresa RUCIŃSKA 51 Orlęta Radom 28.05 Pionki
30,42 Teodora KUCHARCZAK 49 Budowlani Kielce 4.06 Kielce
30,20 Henryka MATRACKA 43 Radomka Radom 23.04 Radom
oszczep
46,66 Maria URBANOWICZ 42 Budowlani Kielce 19.08 Chorzów
41,44 Agnieszka NASTERNAK 52 Wisła Sandomierz 13.05 Ostrowiec
38,46 Dorota SKOWROŃSKA 46 Łysogóry Kielce 16.04 Bałtów
38,30 Jadwiga KANDZIOR 48 Łysogóry Kielce 28.07 Kraków
35,50 Pelagia SOBOŃ 44 Łysogóry Kielce 30.04 Kielce
34,82 Lidia KANIA 46 Star Starachowice 13.05 Ostrowiec
34,24 Janina GRZYB 46 LZS Kazimierza Wielka 15.07 Skarżysko
34,20 Helena JAROS 49 LZS Kazimierza Wielka 15.10 Radom
33,48 Jadwiga ZYCHOWICZ 52 Budowlani Kielce 28.06 Skarżysko
33,40 Alina SIUDAK 48 LZS Sandomierz 8.10 Radom
5-bój (80 m ppł – kula – wzwyż – w dal – 200 m)
3.637 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Łysogóry Kielce 16.07 Olsztyn
(13,0 – 10,60 – 1,40 – 4,76 – 27,7)
3.580 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 15.10 Kielce
(12,7 – 9,18 – 1,40 – 5,00 – 28,4)
3.270 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 15.10 Kielce
3.144 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 15.10 Kielce
3.118 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysogóry Kielce 23.09 Nowy Targ
3.112 Teresa PUTO 51 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
(13,7 – 7,48 – 1,31 – 4,60 – 28,4)
3.108 Lucyna STAWARZ 52 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
(12,7 – 6,23 – 1,20 – 4,93 – 27,6)
3.082 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 28.05 Skarżysko
(14,3 – 7,31 – 1,34 – 4,42 – 27,6)
3.012 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
3.011 Helena ZAKRZEWSKA 49 KSZO Ostrowiec 15.10 Kielce
3.010 Michalina WRONA 49 Orlęta Radom 15.10 Kielce
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
3,0 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
3,2 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
3,3 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
25 m ppł
4,4 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
4,4 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
4,4 Teresa PUTO 51 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
wzwyż
1,57 Mirosława SAŁACIŃSKA 42 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
1,42 Teresa PUTO 51 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
trójskok
z miejsca
7,28 Regina PAŁYS 50 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
7,11 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
6,99 Barbara KOWAL 50 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
M ę ż c z y ź n i
100 m
10,8 Marek JUSZCZYK 49 MKS Pionki 3.06 Kielce
10,8 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz 24.09 Kalisz
10,9 Stefan ROSIŃSKI 41 Budowlani Kielce 3.06 Kielce
11,0 Jan BIDAS 48 Łysogóry Kielce 20.05 Krzelów
11,0 Henryk REJMER 48 Radomiak Radom 23.09 Radom
11,0 Andrzej KOPYRA 50 KSZO Ostrowiec 4.11 Ostrowiec
11,1 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Budowlani Kielce 30.08 Kielce
11,2 Grzegorz SIEDLECKI 49 Łysogóry Kielce 30.04 Kielce
11,2 Krzysztof MALINOWSKI 46 Radomka Radom 20.05 Krzelów
11,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 23.09 Radom
200 m
22,6 Stefan ROSIŃSKI 41 Budowlani Kielce 6.08 Kielce
22,8 Jan ODROBINA 43 Wisła Sandomierz 3.09 Ostrowiec
22,9 Marek JUSZCZYK 49 MKS Pionki 8.10 Ostrowiec
23,1 Marian KAŁKA 50 Granat Skarżysko 8.10 Ostrowiec
23,1 Przemysław ŻMUDA 49 Łysogóry Kielce 15.06 Gdańsk
23,2 Andrzej KOPYRA 50 KSZO Ostrowiec 4.06 Kielce
23,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 6.08 Kielce
23,2 Stanisław MĄKOSA 47 Łysogóry Kielce 1.10 Skarżysko
23,3 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
23,4 Henryk REJMER 48 Radomiak Radom 4.06 Kielce
300 m (młodzik)
38,8 Leszek DĄBEK 51 Orlęta Radom 20.07 Lublin
400 m
50,8 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 15.07 Skarżysko
51,1 Marian KAŁKA 50 Granat Skarżysko 30.09 Skarżysko
51,5 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 2.09 Lublin
51,8 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
51,9 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 17.04 Kielce
52,1 Jan DZIUBA 50 Granat Skarżysko 13.05 Radom
52,1 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 3.06 Kielce
52,5 Zdzisław KALBARCZYK 47 Radomiak Radom 15.07 Skarżysko
52,7 Tadeusz SOKOŁOWSKI 50 Radomiak Radom 28.06 Skarżysko
52,8 Andrzej BIDAS 49 Wisła Sandomierz 13.05 Ostrowiec
800 m
1.55,3 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 19.08 Chorzów
1.55,8 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 25.06 Dęblin
1.56,2 Zdzisław KALBARCZYK 47 Radomiak Radom 3.09 Radom
1.56,3 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 12.08 Sopot
1.57,0 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 22.07 Radom
1.58,0 Włodzimierz NADOLSKI 47 Radomiak Radom 3.09 Radom
1.58,6 Witold KUŁAGA 45 Budowlani Kielce 28.06 Skarżysko
1.59,3 Sławomir MARCINIEWSKI 47 Budowlani Kielce 23.06 Kielce
2.01,8 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 17.06 Skarżysko
2.01,9 Jerzy KAPUSTA 48 Radomiak Radom 30.04 Radom
1000 m
2.33,9 Zdzisław KALBARCZYK 47 Radomiak Radom 24.09 Radom
2.36,0 Włodzimierz NADOLSKI 47 Radomiak Radom 24.09 Radom
2.37,1 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom 18.06 Radom
2.37,3 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
2.38,8 Andrzej KONIK 50 Budowlani Kielce 22.09 Kielce
2.39,0 Edward WIKŁO 48 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
2.39,1 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 24.09 Radom
2.39,3 Jerzy KAPUSTA 48 Radomiak Radom 24.09 Radom
2.39,6 Leszek KURTEK 49 Budowlani Kielce 27.09 Kielce
2.40,5 Jan DZIUBA 50 Granat Skarżysko 12.06 Skarżysko
1500 m
3.58,4 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
4.04,8 Włodzimierz NADOLSKI 47 Radomiak Radom 30.07 Skarżysko
4.05,0 Zdzisław KALBARCZYK 47 Radomiak Radom 30.09 Skarżysko
4.05,4 Janusz MARCINIEWSKI 44 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
4.06,4 Edward WIKŁO 48 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
4.06,4 Sławomir MARCINIEWSKI 47 Budowlani Kielce 30.07 Skarżysko
4.09,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom 3.06 Kielce
4.09,4 Witold KUŁAGA 45 Budowlani Kielce 3.06 Kielce
4.11,4 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
4.11,5 Wiesław KOBZA 49 Łysogóry Kielce 20.05 Skarżysko
3000 m
8.55,0 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 9.07 Kazimierza Wielka
8.59,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom 20.05 Skarżysko
9.02,8 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki
9.04,2 Zdzisław BANAŚ 43 Łysogóry Kielce 30.09 Skarżysko
9.04,2 Bogdan PIĄTEK 49 Budowlani Kielce 15.10 Kielce
9.05,0 Witold KUŁAGA 45 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
9.07,6 Lech KURTEK 49 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
9.09,8 Jan KORONA 48 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
9.11,0 Kazimierz NIEDZIELA 47 Budowlani Kielce
9.11,0 Włodzimierz NADOLSKI 47 Radomiak Radom
5000 m
15.28,8 Kazimierz NIEDZIELA 47 Budowlani Kielce 2.09 Lublin
15.32,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 2.09 Lublin
15.41,4 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 30.06 Skarżysko
15.53,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom 22.07 Radom
16.00,0 Zdzisław BANAŚ 43 Łysogóry Kielce 28.07 Kraków
16.04,8 Witold KUŁAGA 45 Budowlani Kielce
16.20,2 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
16.22,4 Janusz BIAŁEK 45 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
16.27,2 Mirosław RĘBIŚ 44 Radomiak Radom 21.05 Skarżysko
16.38,0 Jan ZIELIŃSKI 38 Łysogóry Kielce 4.06 Kielce
10 000 m
32.47,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 19.08 Chorzów
33.05,4 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 19.08 Chorzów
35.05,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 9.11 Skarżysko
35.14,8 Zdzisław BANAŚ 43 Łysogóry Kielce 22.10 Starachowice
35.15,6 Łukasz ŁAWICKI 44 Łysogóry Kielce 22.10 Starachowice
35.39,6 Jan ZIELIŃSKI 38 Łysogóry Kielce 22.10 Starachowice
35.43,4 Tadeusz MACHNIO 36 Łysogóry Kielce 22.10 Starachowice
35.55,4 Jan KOZŁOWSKI 45 KSZO Ostrowiec 22.10 Starachowice
37.43,8 Józef NURZYŃSKI 47 Granat Skarżysko 9.11 Skarżysko
38.04,8 Mirosław RĘBIŚ 44 Radomiak Radom 22.10 Starachowice
bieg godzinny
16 675 m Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 6.08 Kielce
20 000 m (bieżnia)
1:10.12,6 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 6.08 Kielce
1:16.11,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom 6.08 Kielce
1:17.38,2 Mieczysław KUDŁA 44 Budowlani Kielce 6.08 Kielce
1:21.19,2 Marian PODCABA 44 Pronit Pionki 6.08 Kielce
1:30.22,6 Józef NURZYŃSKI 47 Granat Skarżysko 6.08 Kielce
maraton
3:02.17,4 Mieczysław KUDŁA 44 Budowlani Kielce 20.08 Chorzów
3:11.33,6 Marian PODCABA 44 Pronit Pionki 20.08 Chorzów
110 m ppł
15,6 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 28.07 Białystok
15,8 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
15,9 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 23.06 Kielce
16,2 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
16,2 Jacek MOTYLEWSKI 48 MKS Pionki 6.08 Kielce
16,4 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 1.05 Kielce
16,5 Marek KUSZTAL 47 Pronit Pionki
16,6 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec
16,6 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce
16,8 Andrzej ŁĄCKI 49 Budowlani Kielce 1.05 Kielce
200 m ppł
26,6 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 9.07 Kazimierza Wielka
26,7 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 30.04 Skarżysko
26,8 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce
27,1 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 niestow. Radom 30.04 Skarżysko
27,3 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
27,4 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 30.04 Skarżysko
27,5 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
28,0 Andrzej ŁĄCKI 49 Budowlani Kielce 28.05 Kielce
28,0 Stanisław WÓJTOWICZ 36 Łysogóry Kielce 28.07 Kraków
28,0 Janusz GAJEK 51 Walter Radom 8.10 Radom
400 m ppł
56,8 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 4.06 Kielce
58,7 Tadeusz ŚWIT 46 Budowlani Kielce 18.08 Chorzów
59,0 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 14.05 Radom
59,1 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 25.06 Dęblin
59,2 Stanisław WÓJTOWICZ 36 Łysogóry Kielce 14.05 Radom
59,8 Jan KORONA 48 Granat Skarżysko 8.10 Ostrowiec
60,2 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 niestow. Radom
60,4 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 1.10 Skarżysko
60,4 Jan DZIUBA 50 Granat Skarżysko 8.10 Ostrowiec
60,6 Waldemar DERPIŃSKI 48 Star Starachowice
1500 m prz
4.20,0 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
4.25,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
4.29,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom 4.06 Kielce
4.31,4 Łukasz ŁAWICKI 44 Łysogóry Kielce 30.09 Skarżysko
4.32,2 Jan KORONA 48 Granat Skarżysko 25.06 Dęblin
4.32,2 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko
4.32,3 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki
4.32,5 Leszek KURTEK 49 Budowlani Kielce 11.08 Kielce
4.33,3 Sławomir MARCINIEWSKI 47 Budowlani Kielce
4.35,3 Jerzy KAPUSTA 48 Radomiak Radom 25.06 Dęblin
3000 m prz
9.41,4 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 15.10 Kielce
10.00,6 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Radomiak Radom
10.09,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 18.08 Chorzów
10.17,6 Jerzy KAPUSTA 48 Radomiak Radom
10.27,6 Łukasz ŁAWICKI 44 Łysogóry Kielce 28.10 Skarżysko
10.30,8 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko
10.31,4 Stanisław WÓJTOWICZ 36 Łysogóry Kielce 28.10 Skarżysko
10.46,6 Jan ZIELIŃSKI 38 Łysogóry Kielce 15.10 Kielce
10.48,6 Tadeusz MACHNIO 36 Łysogóry Kielce 28.10 Skarżysko
11.28,2 Marian PODCABA 44 Pronit Pionki
4×100 m
44,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 13.05 Radom
(W. OLSIŃSKI, 33 – J. JAKOWSKI, 45 – M. GRZELKA, 42 – M. KAŁKA, 42)
44,2 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 2.09 Lublin
(J. SUCHAŃSKI, 49 – S. ROSIŃSKI, 43 – S. KĄCKI, 48 – J. TARŁOWSKI, 50)
44,2 RADOMIAK Radom (seniorzy) 28.10 Radom
(M. MIĘKUS, 42 – H. REJMER, 48 – A. KRAWCZYK, 48 – K. WOJCIECHOWSKI, 49)
44,3 LZS ŁYSOGÓRY Kielce (juniorzy) 13.05 Radom
(J. BIDAS, 48 – T. ROKITA, 49 – G. SIEDLECKI, 49 – P. ŻMUDA, 49)
45,2 MKS PIONKI (juniorzy) 3.06 Kielce
(Z. KUPIS, 50 – M. SURMACKI, 48 – M. JUSZCZYK, 49 – J. GRABKOWSKI, 48)
45,2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 30.09 Skarżysko
45,3 BUDOWLANI II Kielce (seniorzy) 1.05 Kielce
45,3 PRONIT Pionki (seniorzy) 3.06 Kielce
45,5 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 22.10 Starachowice
(J. SIBIGA, 49 – A. KOZŁOWSKI, 48 – BEDNARZ, 50 – G. DĄBROWA, 52)
45,7 MKS Ostrowiec Świętokrzyski (juniorzy) 28.06 Skarżysko
sztafety łączone
43,2 KIELECKIE (reprezentacja województwa seniorów) 6.08 Kielce
44,2 KIELECKIE (reprezentacja województwa seniorów) 24.06 Dęblin
44,6 KIELECKIE (reprezentacja wojwództwa szkół – juniorzy) 20.07 Lublin
45,1 KIELECKIE (reprezentacja województwa szkół rolniczych) 15.06 Gdańsk
45,7 KIELECKIE (reprezentacja województwa młodzików) 24.09 Skarżysko
4×400 m
3.29,4 RADOMIAK Radom (seniorzy) 4.06 Kielce
(W. NADOLSKI, 47 – T. SOKOŁOWSKI, 49 – Z. KALBARCZYK, 47 – M. MIĘKUS, 42)
3.29,6 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 4.06 Kielce
(J. MARCINIEWSKI, 44 – K. SUSKIEWICZ, 46 – W. KUŁAGA, 45 – A. KONIK, 50)
3.32,4 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 4.06 Kielce
(W. OLSIŃSKI, 33 – M. KAŁKA, 49 – J. DZIUBA, 50 – J. KORONA, 48)
3.34,0 MKS Pionki (juniorzy) 4.06 Kielce
(R. PŁATEK, 49 – J. GRABKOWSKI, 48 – M. SURMACKI, 48 – A. JASKÓLSKI, 49)
3.38,2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 4.06 Kielce
3.39.6 PRONIT Pionki (seniorzy) 4.06 Kielce
3.39,6 LZS ŁYSOGÓRY Kielce (seniorzy) 1.10 Skarżysko
3.41,4 GRANAT II Skarżysko-Kamienna (juniorzy) 4.06 Kielce
(S. GRZESIAK, 49 – DOMAŃSKI, 48 – PAJĄK, 51 – E. WIKŁO, 48)
3.41,5 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 27.10 Radom
(J. SIBIGA, 49 – A. KOZŁOWSKI, 48 – ZARZYCKI, 48 – BEDNARZ, 50)
3.41,6 LZS ŁYSOGÓRY II Kielce (juniorzy) 22.10 Starachowice
(J. KOWALSKI, 48 – J. BIDAS, 48 – W. CZUBA, 48 – LISIEWICZ, 48)
wzwyż
1,91 Karol ĆWIELUCH 41 Radomiak Radom 21.05 Skarżysko
1,86 Wojciech WIECZOREK 49 Budowlani Kielce 27.09 Kielce
1,85 Waldemar OWCZAREK 48 Łysogóry Kielce 15.06 Gdańsk
1,81 Janusz PIWKO 50 Budowlani Kielce 8.09 Kielce
1,81 Jarosław URBANIAK 50 Budowlani Kielce 8.09 Kielce
1,79 Janusz STERNIK 48 KSZO Ostrowiec 30.04 Ostrowiec
1,78 Maciej LEWANDOWSKI 49 Star Starachowice 29.06 Skarżysko
1,78 Janusz ŁĄCKI 47 Budowlani Kielce
1,78 Andrzej JASKÓLSKI 49 MKS Pionki 19.10 Pionki
1,76 Włodzimierz WOJCIECHOWSKI 46 Budowlani Kielce
1,76 Stanisław NOWAKOWSKI 45 Granat Skarżysko
tyczka
4,15 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 4.06 Kielce
3,81 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
3,80 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
3,80 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 20.07 Lublin
3,64 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 4.06 Kielce
3,60 Wiktor WOJCIECHOWSKI 49 KSZO Ostrowiec 5.11 Ostrowiec
3,52 Jerzy GRABKOWSKI 48 MKS Pionki 4.06 Kielce
3,40 Andrzej MALEC 47 Radomiak Radom
3,40 Zbigniew ZAWAL 47 Star Starachowice
3,37 Zbigniew HYLEWSKI 48 Budowlani Kielce 17.06 Kielce
w dal
7,18 Andrzej PLENKIEWICZ 40 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
7,00 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
6,84 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Budowlani Kielce 19.07 Lublin
6,79 Jacek MOTYLEWSKI 48 MKS Pionki 19.07 Lublin
6,73 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 29.04 Skarżysko
6,71 Jan BIDAS 48 Łysogóry Kielce 23.04 Radom
6,62 Andrzej KRAWCZYK 48 Radomiak Radom 28.06 Skarżysko
6,61 Zdzisław KUPIS 49 MKS Pionki 19.10 Pionki
6,60 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki 14.05 Pionki
6,56 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec
trójskok
14,78 Andrzej PLENKIEWICZ 40 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
14,62 Jerzy GORGOŃ 50 Granat Skarżysko 30.04 Skarżysko
14,31 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec 14.05 Ostrowiec
14,30 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 26.05 Kielce
13,90 Ryszard JANICZEK 50 Budowlani Kielce 18.10 Kielce
13,84 Krzysztof GANCARCZYK 49 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
13,76 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Budowlani Kielce 8.10 Ostrowiec
13,67 Jerzy PIÓRKOWSKI 45 Łysogóry Kielce 21.05 Skarżysko
13,66 Tadeusz GŁOWACKI 49 Budowlani Kielce 19.10 Kielce
13,65 Tadeusz SOKOŁOWSKI 50 Radomiak Radom 8.10 Starachowice
kula
15,60 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 2.09 Lublin
14,82 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 23.07 Skarżysko
14,39 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
13,82 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 10.06 Mielec
13,33 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
12,96 Stanisław WESTWALEWICZ 46 Pronit Pionki 30.09 Starachowice
12,52 Sławomir MAJER 46 Czarni Radom
12,45 Zbigniew SINDALSKI 48 MKS Ostrowiec 30.04 Ostrowiec
12,37 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec
12,33 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 2.09 Ostrowiec
6 kg (juniorzy)
16,14 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 18.05 Pionki
13,71 Henryk POLAK 49 LZS Końskie 15.10 Końskie
13,65 Stefan PAWUL 48 LZS Opoczno 15.10 Lipiny
5 kg (młodzik)
13,81 Wojciech ARCZEWSKI 51 Radomiak Radom 28.05 Pionki
dysk
48,94 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko
48,28 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
43,25 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 4.06 Kielce
40,90 Władysław MARKOWSKI 44 Radomiak Radom
40,84 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 23.04 Skarżysko
40,11 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 28.10 Radom
39,98 Józef BELSKI 36 LZS Kazimierza Wielka 8.10 Busko-Zdrój
39,64 Bogdan GRABOWSKI 43 Radomiak Radom
39,32 Krzysztof SUŁEK 44 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
39,09 Longin RESZELEWSKI 38 Łysogóry Kielce 27.08 Kielce
1,5 kg (juniorzy)
44,11 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom 28.09 Radom
43,50 Maciej BOCHNIA 50 MKS Pionki 19.10 Pionki
43,24 Zdzisław KRZEPKOWSKI 49 MKS Skarżysko 24.05 Ostrowiec
42,04 Bogdan TERLECKI 49 MKS Pionki 19.10 Pionki
1 kg (młodzik)
46,48 Zbigniew KARSCH 51 Star Starachowice 24.09 Skarżysko
oszczep
68,20 Kazimierz LITWIŃSKI 46 KSZO Ostrowiec 13.05 Ostrowiec
68,18 Andrzej KOWALCZYK 46 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
67,42 Longin RESZELEWSKI 38 Łysogóry Kielce 30.09 Skarżysko
64,14 Lech WÓJTOWICZ 48 Orlęta Radom 29.10 Warszawa
58,21 Ryszard DYTMAN 49 Granat Skarżysko 3.09 Radom
57,68 Wiesław JĘDRZEJCZYK 48 Łysogóry Kielce 28.07 Kraków
56,60 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 17.04 Kielce
55,36 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki 1.10 Starachowice
53,70 Bogusław SZEWCZYK 49 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
53,38 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
młot
56,28 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 11.06 Mielec
51,84 Kazimierz KUNAT 35 KSZO Ostrowiec 9.09 Ostrowiec
51,28 Andrzej MIRKOWSKI 47 Granat Skarżysko 13.11 Skarżysko
49,44 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
45,48 Andrzej SIECZYK 52 KSZO Ostrowiec 8.10 Ostrowiec
44,14 Ryszard MUSIAŁ 50 Budowlani Kielce 19.07 Lublin
42,66 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 7.05 Pionki
41,80 Jan SADKOWSKI 44 Budowlani Kielce
41,30 Andrzej FICEK 50 Budowlani Kielce 8.10 Ostrowiec
41,30 Marek MINDA 50 Granat Skarżysko 8.10 Ostrowiec
5 kg (młodzik)
49,50 Andrzej SIECZYK 52 KSZO Ostrowiec 20.07 Lublin
10-bój
5.576 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
(11,4 – 6,16 – 11,66 – 1,65 – 57,4 – 17,2 – 32,15 – 3,76 – 39,61 – 5.44,6)
5.472 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 11.06 Lublin
(11,8 – 6,47 – 8,68 – 1,50 – 57,7 – 16,9 – 30,16 – 3,70 – 43,30 – 4.49,4)
5.462 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 3.09 Mielec
(11,6 – 6,11 – 11,02 – 1,75 – 55,3 – 18,0 – 28,41 – 3,30 – 36,90 – 5.14,4)
5.403 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
(11,5 – 6,16 – 10,78 – 1,55 – 54,7 – 18,0 – 34,24 – 2,67 – 42,91 – 5.03,0)
5.363 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
(11,1 – 6,34 – 10,32 – 1,62 – 53,9 – 18,8 – 26,54 – 2,50 – 43,01 – 4.54,7)
5.360 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
(11,5 – 5,96 – 9,31 – 1,60 – 54,4 – 15,9 – 28,37 – 2,80 – 39,49 – 5.00,0)
5.221 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 28.05 Skarżysko
(11,5 – 5,70 – 13,30 – 1,55 – 58,0 – 18,2 – 32,59 – 2,80 – 48,33 – 5.45,0)
5.048 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
(11,8 – 5,85 – 10,82 – 1,39 – 56,8 – 17,7 – 34,99 – 3,25 – 39,74 – 5.34,4)
5.031 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
(11,9 – 5,92 – 10,26 – 1,57 – 57,7 – 19,6 – 29,72 – 3,73 – 39,22 – 5.28,0)
4.897 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
chód 5 km
25.53,2* Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce 18.06 Kielce
* – „Słowo Ludu” informowało, że na zawodach 6 sierpnia w Kielcach Bogdan Nocuń poprawił własny rekord okręgu w chodzie na 5 km, nie podając jednak wyniku. Brak go też w tabelach OZLA
chód 10 km
52.50,2 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce 30.07 Białystok
58.17,2 Jerzy LESZCZYŃSKI 48 Łysogóry Kielce 4.06 Kielce
62.32,2 Zygmunt KACA 49 Radomiak Radom 4.06 Kielce
chód 20 km
1:54.04,6 Bogdan NOCUŃ 43 Budowlani Kielce 20.08 Chorzów*
2:05.05,2 Jerzy LESZCZYŃSKI 48 Łysogóry Kielce 20.08 Chorzów*
* – trasa chodu na mistrzostwach Polski w Chorzowie miała 18 km 240 m, podane czasy to rezultaty skorygowane przez komisję sędziowską
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
2,8 Stefan ROSIŃSKI 41 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
2,8 Janusz TARŁOWSKI 50 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
2,8 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
2,9 Marek BISKUPSKI 52 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
25 m ppł
4,0 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
4,0 Andrzej ŁĄCKI 49 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
4,1 Bogdan JUROWICZ 45 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
4,3 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
wzwyż
1,82 Wojciech WIECZOREK 49 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
1,77 Janusz PIWKO 50 Budowlani Kielce 18.02 Kielce
1,72 Waldemar OWCZAREK 48 Łysogóry Kielce 12.03 Kielce
tyczka
3,52 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
3,30 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
3,23 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
3,10 Zbigniew HYLEWSKI 48 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
3,10 Zdzisław DĄBEK 51 Łysogóry Kielce 19.02 Kielce
trójskok
12,56 Jerzy SUCHAŃSKI 49 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
12,41 Marek BISKUPSKI 52 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
12,38 Maciej STRUG 48 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
12,35 Bogdan JUROWICZ 45 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
z miejsca
8,89 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
8,48 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 12.03 Kielce
8,46 Janusz TARŁOWSKI 50 Budowlani Kielce 19.02 Kielce
Opracowano na podstawie:

1. Tabele najlepszych wyników lekkoatletycznych okręgu kieleckiego za rok 1967, zestawił Tadeusz Gromski (maszynopis z archiwu OZLA);

2. Tabele najlepszych wyników lekkoatletów LZS z województwa kieleckiego w 1967 roku (maszynopis ze zbiorów Darosława Sobonia);

3. Kronika sekcji lekkkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego)

4. „Słowo Ludu”, styczeń – grudzień 1967;

5. „Lekka Atletyka”, styczeń – grudzień 1967;

6. Rocznik 1967 Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Warszawa 1968;

7. Zestawienie 100 najlepszych zawodników w 1967 r. w kategorii juniorów i młodzików;

 

Zdjęcia ze zbiorów Mirosławy Sarny, Wiesławy Sańpruch-Piwnik, Michała Plenkiewicza, Zdzisława Włodarczyka oraz z tygodnika „Sportowiec”.