Celina Magala wygrała w Paryżu, Nowi wystartowali w Kielcach. Rok 1975

Celina Magala

Trzy medale mistrzostw Polski i sukcesy międzynarodowe Celiny Magali – to najważniejsze osiągnięcia w lekkiej atletyce Kielecczyzny w 1975 roku. 23 lutego w katowickim „Spodku” biegaczka Budowlanych Kielce została halową mistrzynią naszego kraju na 1500 m z czasem 4.29,3. Miesiąc później w Ostrzeszowie wywalczyła tytuł wicemistrzowski w biegu przełajowym na 2 km. Wcześniej – 16 marca w stolicy Maroka Rabacie – zajęła 22. miejsce na 4,2 km w Crossie Narodów, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata na przełaj. Miała też udział w zdobyciu przez Polki trzeciej lokaty drużynowo, za biegaczkami USA i Nowej Zelandii. Prócz Magali punkty dla reprezentacji Polski zdobyły: druga indywidualnie Bronisława Ludwichowska z Gwardii Olsztyn, 13. Renata Pentlinowska z Neptuna Gdańsk i 24. Zofia Kołakowska z olsztyńskiej Gwardii.

Kielczanka odnosiła także międzynarodowe sukcesy na stadionie. 4 czerwca na mityngu w Paryżu wygrała bieg na 3000 m z czasem 9.31,0. Cztery razy reprezentowała biało-czerwone barwy w meczach międzypaństwowych. 11 lutego w Warszawie w halowym pojedynku młodzieżowych ekip (do lat 22) przegranym przez Polki z NRD i wygranym z Czechosłowacją zajęła piątą lokatę na 800 m z czasem 2.12,6. 8 lipca w trójmeczu pierwszej reprezentacji z Czechosłowacją i USA w Pradze wywalczyła drugie miejsce na 3000 m rezultatem 9.22,8, przegrywając tylko o sekundę z Amerykanką Cindy Bremser. Polki w tym starciu uległy 70:76 USA i pokonały 82:64 gospodynie.W kolejnym trójmeczu 4 sierpnia w Bydgoszczy, w którym polskie lekkoatletki nie dały szans Francuzkom i Szwajcarkom, była trzecia na 3000 m z rekordem życiowym 9.17,0. 10 sierpnia w Zielonej Górze w wygranym przez młodzieżową reprezentację Polki pojedynku z Czechosłowacją i przegranym z NRD Magala uplasowała się na drugiej pozycji na 1500 m (4.20,0), za Niemką Christiane Stolle (4.16,5).

W zielonogórskim trójmeczu startowała też druga kielczanka Barbara Kwietniewska. Była piąta na 400 m z czasem 55,56 i pobiegła w sztafecie 4×400 m, która zajęła drugą lokatę za NRD z rezultatem 3.41,2. Wystąpiła również w sztafecie podczas trójmeczu z Czechosłowacją i USA w Pradze. Polki były drugie z wynikiem 3.36,0. Kwietniewska wróciła na bieżnię po długiej przerwie spowodowanej kontuzją w 1973 roku. 21 czerwca w międzynarodowych zawodach „Grand Prix Brdy” w Bydgoszczy ustanowiła na 400 m rekord życiowy 54,7 s. W rozgrywanych tydzień później, także na stadionie Zawiszy, mistrzostwach Polski seniorów nie mogła wystartować, gdyż w tej części sezonu posiadała status zawodniczki niezrzeszonej. Budowlani nie udzielili jej bowiem zwolnienia do nowego klubu SZS-AZS Nowi Kielce.

Wojciech WIeczorek z Budowlanych Kielce zdobył w 1975 r. swój ostatni tytuł mistrza okręgu w skoku wzwyż. Na zdjęciu podczas zawodów w kieleckiej hali

Z lekkoatletów Kielecczyzny w bydgoskich mistrzostwach najlepiej znów wypadła Celina Magala, zdobywając brązowy medal na 3000 m rezultatem 9.24,8. Była też piąta na 1500 m (4.19,2), a ponadto pobiegła w sztafecie 4×400 m Budowlanych, która zajęła siódmą pozycję (4.08,6). Jej partnerkami były Danuta Nyk, Stanisława Mazurek i Teresa Wojciechowska. Wynik sztafety trudno jednak uznać za sukces, ponieważ w tej konkurencji startowało tylko siedem klubów. Warto podkreślenia jest natomiast siódme miejsce Władysława Chojnowskiego z Budowlanych w biegu na 400 m przez płotki z rekordem życiowym 52,3 s.

We wspomnianych halowych mistrzostwach Polski w Katowicach, w których Magala była najlepsza na 1500 m, Stanisława Mazurek uzyskała siódmy czas 2.22,9. Halina Fornal z Granatu Skarżysko skoczyła wzwyż 1,65 m i wraz z trzema innymi zawodniczkami została sklasyfikowana na ósmej pozycji.

W przełajowych mistrzostwach w Ostrzeszowie szóstą lokatę na 2,5 km starszych juniorek zajęła Stanisława Mazurek. Dziesiąta na 2 km juniorek 16-letnich była Elżbieta Pękala z KSZO Ostrowiec, a na takim samym dystansie juniorek 17-letnich 13. Regina Bąk z Granatu. Także 13. miejsca zajęli Witold Fitas z Neptuna Końskie na 3 km juniorów 17-letnich i Józef Jankowski z Radomiaka na 16 km seniorów. W punktacji okręgowej mistrzostw Kielce uplasowały się na 13. pozycji (na 18 okręgów), a w klubowej Budowlani na 19.

W halowych mistrzostwach trzy medale wywalczyli starsi juniorzy. Podczas rywalizacji w tej kategorii wiekowej w Warszawie 1-2 lutego Stanisława Mazurek zajęła drugie miejsce na 800 m z czasem 2.17,2, takim samym jak zwyciężczyni. Także drugi był Andrzej Rupala z Wisły Sandomierz w trójskoku z rezultatem 14,55 m, zaledwie 4 cm gorszym od złotego medalisty. Brązowy medal zdobył Jerzy Świerczyński z Radomiaka w pchnięciu kulą z wynikiem 13,95 m.

W mistrzostwach Polski starszych juniorów na stadionie, rozegranych 8-10 w Warszawie, jedyny medal dla Kielecczyzny wywalczyła Stanisława Mazurek – brązowy na 3000 m z czasem 9.50,8. Bardzo bliski podium był Jacek Florczyk z Budowlanych, który zajął czwarte miejsce na 100 m z wynikiem 10,6 s. Ten sam sprinter uzyskał ponadto dziewiąty czas na 200 m (22,0 s), a wraz z klubowymi kolegami Markiem Cioskiem, Witoldem Tarnowskim i Grzegorzem Janystem dziesiąty w sztafecie 4×100 m (43,2 s). Szóstą lokatę wywalczyła Ewa Starościak z Nowych na 400 m (56,9 s), a siódmą Mazurek na 1500 m (4.34,1). Ósma była sztatefa 4×400 m Nowych (3.59,0), w której pobiegły Starościak, Lidia Bugajska, Emilia Cal i Halina Jop. Ta ostatnia miała też dziewiąty wynik na 400 m przez płotki – 64,2 s. W punktacji okręgowej mistrzostw Kielce zajęły przedostatnie 17. miejsce.

Marek Zyzman z Granatu Skarżysko, brązowy medalista IV Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży

Także na 17. pozycji (na 18 okręgów) zostały sklasyfikowane w IV Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, rozegranej 23-26 lipca w Białymstoku. Jedyny brązowy medal na tej imprezie wywalczył Marek Zyzman z Granatu w rzucie oszczepem wynikiem 54,76 m. Włodzimierz Swat z koneckiego Neptuna rzucił 18 cm bliżej i był czwarty. Także czwartą lokatę zajął Wojciech Podsiadło z Nowych w 8-boju z rezultatem 5.139 pkt.

Młodzicy nie mieli w 1975 roku mistrzostw Polski. Okręgowe reprezentacje rywalizowały natomiast o Puchar Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki. Kielce były 22 czerwca gospodarzem zawodów o miejsca 13-18. Zajęły w nich trzecią pozycję, za Bydgoszczem i Białymstokiem, wyprzedzając Szczecin i Lublin. W ostatecznej klasyfikacji uplasowały się więc na 15. miejscu.

14 września reprezentacja Kielecczyzny młodzików startowała w czwórmeczu w Krakowie, zajmując w nim ostatnie czwarte miejsce, za Łodzią, gospodarzami i Mazowszem.

Rok 1975 przyniósł ciąg dalszy zmian w rozgrywkach ligowych. Do I ligi zakwalifikowano 25 z 49 klubów uczestniczących w zawodach tzw. indywidualnej ligi lekkoatletycznej. Budowlani Kielce w tej rywalizacji uplasowali się dopiero na 48. miejscu, ale zostali zakwalifikowani do II ligi na 1976 rok. O awans do niej ubiegały się drużyny Radomiaka Radom i Granatu Skarżysko, zajmując odpowiednio siódme i ósme lokaty na zawodach 28-29 maja w Rzeszowie, a do dalszych eliminacji kwalifikowało się pięć najlepszych.

Jeśli chodzi o klubową mapę w okręgu, to pojawił się na niej nowy klub – SZS AZS Nowi Kielce. Jego sekcję lekkoatletyczną stworzyli Mirosława i Edmund Sarnowie, którzy odeszli wraz z trenowanymi przez siebie zawodnikami z Budowlanych. Rozstanie nie odbyło się bez konfliktów. Budowlani nie udzielili zwolnienia podopiecznym Sarnów, w efekcie musieli oni odbyć przewidzianą przepisami karencję i do końca lipca startowali w zawodach jako niezrzeszeni.

Mimo poważnego osłabienia Budowlani utrzymali jednak prymat w okręgu. Wygrali pewnie ligę juniorów, wyprzedzając Granat, Radomiak, KSZO i radomskie Orlęta. Zdecydowanie zwyciężyli też w lidze młodzików, przed Neptunem Końskie, Nowymi i drugą drużyną swojego klubu. Nowi okazali się najlepsi we wprowadzonej w 1975 roku lidze wielobojowej, pokonując Budowlanych, Radomiak i Granat.

Budowlani po raz piąty z rzędu zwyciężyli we współzawodnictwie o tytuł drużynowego mistrza okręgu, w którym liczyły się prócz wymienionych wyżej rozgrywek, także osiągnięcia w indywidualnych mistrzostwach okręgu i Polski, zdobyte klasy sportowe oraz rekordy okręgowe i starty w reprezentacji naszego kraju. Kielecki klub zdobył 675 pkt, wyprzedzając Granat (318), Radomiak (254), Nowych (218), Neptun (140) i KSZO (130). Dalsze miejsca zajęły: 7. Orlęta Radom (54), 8. Wisła Sandomierz (38), 9. Star Starachowice (36), 10. LKS Przełom Chroberz (17), 11. LKS Piast Stopnica (9), 12. LZS Staszów (8), 13.MZKS Kozienice (6), 14. LZS Radom (5), 15. Orlicz Suchedniów (2), 16. LZS Pilica Białobrzegi.

Lekkoatleci Liceum Ekonomicznego nr 2 w Kielcach, z pucharem Stanisława Mazurek, za nią Halina Jop, Edmund Sarna i Ewa Starościak

Sekcja lekkoatletyczna Nowych oparta była w dużej części na uczennicach i uczniach Liceum Ekonomicznego nr 2 w Kielcach. Dziewczęta wygrały w 1975 roku ogólnopolski finał sztafetowych biegów przełajowych szkół średnich. Okazały się również najlepsze w okręgu w drużynowych zawodach na stadionie o Puchar „Przeglądu Sportowego”, wyprzedzając Liceum Ogólnokształcące z Bliżyna. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Energetycznych z Radomia, przed Zespołem Szkół Hutniczych z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pod koniec czerwca Ostrowiec był gospodarzem centralnej spartakiady szkół przyzakładowych. Spartakiada szkół budowlanych odbywała się 26-27 maja w Kielcach, które organizowały także finał krajowy 4-boju szkół podstawowych (31 maja – 1 czerwca). W tych drugich zawodach startowały drużyny kieleckiej SP 15, chłopcy zajęli 9-10. miejsce, a dziewczęta 13.

Ryszard Stylski z KSZO Ostrowiec, wicemistrz okręgu w trójskoku w 1975 r.

21 września na stadionie Błękitnych w Kielcach kibice oglądali zawody międzynarodowe. Dzięki wymianie sportowej z Magdeburgiem z ówczesnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej w drużynowych mistrzostwach okręgu juniorów wzięła udział 26-osobowa ekipa zza Odry. Goście zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając dziesięć z 24 konkurencji.

Także młodzi lekkoatleci Kielecczyzny jeździli na zawody do NRD. W maju reprezentanci kilku klubów startowali w miejscowości Calbe pod Magdeburgiem, w połowie czerwca natomiast ekipa Neptuna Końskie w Wolmirstedt.

Jeśli chodzi o mistrzostwa okręgowe w 1975 roku, to biegacze na przełaj rywalizowali 2 marca w Skarżysku, które gościło także na stadionie Granatu młodszych juniorów (24-25 maja) i wieloboistów (11-12 października). Seniorzy i starsi juniorzy o tytuły mistrzowskie walczyli 14-15 czerwca w Ostrowcu. Na stadionie KSZO odbyły się również okręgowe mistrzostwa młodzików (4-5 października).

Najmłodsi lekkoatleci mieli jeszcze 6-8 czerwca Wojewódzką Olimpiadę Szkolną w Radomiu.

Pod względem frekwencji największą imprezą był Bieg Wiosny, zorganizowany z inicjatywy „Słowa Ludu” i redaktora Mieczysława Kalety. W jego finale na trasach przełajowych Stadionu Leśnego w Kielcach rywalizowało około 1000 biegaczy ze wszystkich kategorii wiekowych.

W tabelach światowych za 1975 rok jedyną reprezentantką Kielecczyzny była Celina Magala, sklasyfikowana na 35. miejscu na 3000 m z czasem 9.17,0 i na 55. na 1500 m z wynikiem 4.16,0. W Polsce z tymi rezultatami kielczanka zajmowała trzecie miejsca. Była ponadto szósta na 1000 m i dziewiąta na 800 m.

Barbara Parszewska z Granatu Skarżysko, najlepsza dyskobolka okręgu w 1975 r.

W pierwszej dziesiątce znalazła się również Barbara Kwietniewska – na ósmej pozycji na 400 m. W drugiej uplasowały się Stanisława Mazurek (15. na 3000 m) i Halina Jop (20. na 400 m ppł). W trzeciej dziesiątce były Ewa Starościak na 400 m, Mazurek na 1500 m, sztafeta Nowych 4×400 m, w czwartej Jop na 400 m, a w piątej Ewa Sieradzka z Budowlanych na 100 m, Alina Bednarczyk z Nowych na 400 m ppł, Barbara Parszewska z Granatu w rzucie dyskiem, sztafeta Nowych 4×100 m i sztafeta Budowlanych 4×400 m.

Wśród mężczyzn lokaty najwyższe lokaty w Polsce zajmował Henryk Witkowski, który po służbie wojskowej i startach w Wawelu Kraków powrócił do Radomiaka. W biegu na 1000 m był ósmy, a na 800 m dziesiąty. Krzysztof Gancarczyk z Granatu uplasował się na 11. miejscu w trójskoku, natomiast Władysław Chojnowski na 16. na 400 m przez płotki.

W trzeciej dziesiątce znaleźli się Adam Taras z Granatu w rzucie dyskiem, Henryk Sokół z Radomiaka w 10-boju i sztafeta Radomiaka 4×400 m, w czwartej Józef Jankowski w maratonie, Gancarczyk w skoku w dal, Jerzy Świerczyński w pchnięciu kulą, Wiesław Zieliński z Granatu w rzucie młotem, a w piątej Jacek Florczyk na 100 m, Krzysztof Pedrycz z Budowlanych w skoku wzwyż oraz Ryszard Mastalerz z Granatu w rzucie młotem

Rekordów okręgu najwięcej w 1975 roku ustanowiła Celina Magala. Uczyniła to na 800 m, 1500 m oraz czterokrotnie na 3000 m – najpierw wynikiem 9.31,0 we wspomnianym zwycięskim biegu w Paryżu, potem 9.24,8 na mistrzostwach Polski, 9.22,8 podczas lipcowego trójmeczu w Pradze i 9.17,0 w sierpniowym trójmeczu w Bydgoszczy.

O 0,1 s własny rekord na 400 m z 1973 roku poprawiła Barbara Kwietniewska. Rekordzistką na 400 m przez płotki została jej koleżanka klubowa Halina Jop.

Henryk Witkowski z Radomiaka w zwycięskim  biegu

Wśród mężczyzn trzy razy okręgowe rekordy bił Henryk Witkowski. 18 maja w Bydgoszczy przebiegł 800 m w 1.49,0, a 21 czerwca także na stadionie Zawiszy 0,1 s szybciej. Rekordowy wynik uzyskał również w biegu na 1000 m. Eugeniusz Brodowski z Radomiaka na 400 m ustanowił rekord 49,5 s, o 0,1 lepszy od wyniku Wojciecha Mittelstaedta z KSZO sprzed wojny. Własny rekord na 400 m ppł poprawił na mistrzostwach Polski Władysław Chojnowski, a w rzucie dyskiem Adam Taras. Rekordzistami zostali również Krzysztof Pedrycz w skoku wzwyż i Jerzy Świerczyński w pchnięciu kulą.

W sztafecie 4×100 m rekord w lipcu w Kozienicach ustanowili sprinterzy Radomiaka (Ireneusz Zgrzebnicki, Henryk Sokół, Brodowski i Adam Słomka), na mistrzostwach Polski starszych juniorów wyrównali go wymienieni już wyżej zawodnicy Budowlanych. Rekord pobiła również sztafeta 4×400 m Radomiaka w składzie: Brodowski, Bogdan Lasia, Sokół i Witkowski.

Rekordy na 100 i 200 m wyrównał Jacek Florczyk, który równocześnie został rekordzistą na tych dystansach przy elektrycznym pomiarze czasu.

W wyniku reformy administracyjnej w połowie 1975 roku powstało województwo radomskie, a kieleckie znacznie się zmniejszyło, nie tych o północną część, która znalazła się w granicach radomskiego, ale także o przyłączone do tarnobrzeskiego powiaty opatowski, sandomierski i staszowski. W sporcie ten podział zacznie obowiązywać w następnych latach.  Jednak „Słowo Ludu” zorganizowało już plebiscyt na najlepszych sportowców 1975 roku województwa kieleckiego w nowych granicach. Drugie miejsce zajęła w nim Celina Magala. Jej trenerka Henryka Jóźwik z Budowlanych znalazła się na trzecim wśród trenerów. W plebiscycie na najlepszych sportowców województwa radomskiego, jaki zorganizowało „Życie Radomskie”, na dziesiątej pozycji uplasował się Henryk Witkowski.

W 1975 roku lekkoatletyka Kielecczyzny straciła dwóch zasłużonych ludzi. 26 sierpnia zmarł Tadeusz Gromski ze Skarżyska, prezes i wiceprezes OZLA w latach 1957-69, autor zestawień statystycznych z tego okresu, na których w znacznej części opieramy nasze historyczne tabele. Pod koniec października odszedł w wieku zaledwie 52 lat trener Ryszard Mazurkiewicz z Ostrowca, pod okiem którego zaczynali karierę czołowi lekkoatleci KSZO z lat 50. i 60.

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1975 roku
K o b i e t y
60 m (młodziczka)
8,2 Bożena PARSZOWSKA 61 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
100 m
12,1 Ewa SIERADZKA 56 Budowlani Kielce 29.09 Bydgoszcz
12,2 Elżbieta GUTKOWSKA 55 Radomiak Radom 1.05 Radom
12,3 Ewa STAROŚCIAK 56 Nowi Kielce 17.07 Stalowa Wola
12,5 Halina JOP 56 Nowi Kielce 7.06 Kielce
12,5 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Nowi Kielce 14.09 Radom
12,6 Małgorzata MAKUCH 61 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
12,7 Regina BOSZCZYK 60 Budowlani Kielce
12,8 Maria CZAJKOWSKA 58 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
13,0 (1,5) Krystyna STĘPNIK 58 KSZO Ostrowiec 6.09 Mielec
13,0 Ewa KISIEL 59 KSZO Ostrowiec
13,0 Joanna LESZCZYŃSKA 59 Orlęta Radom
pomiar elektryczny
12.54 Ewa SIERADZKA 56 Budowlani Kielce 9.08 Warszawa
200 m
25,2 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Nowi Kielce 21.09 Kielce
25,4 Ewa STAROŚCIAK 56 Nowi Kielce 6.07 Warszawa
25,7 Elżbieta GUTKOWSKA 55 Radomiak Radom 15.06 Ostrowiec
25,8 Ewa SIERADZKA 56 Budowlani Kielce 15.06 Ostrowiec
26,6 Halina JOP 56 Nowi Kielce
26,8 Maria CZAJKOWSKA 58 Granat Skarżysko 25.05 Skarżysko
26,9 Elżbieta KAPUSTA 60 Piast Stopnica 15.06 Ostrowiec
27,1 Anna KULCZYCKA 59 Budowlani Kielce 25.05 Skarżysko
27,1 Ewa JANUSZEWSKA 61 Budowlani Kielce
27,1 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce
pomiar elektryczny
25,90 Elżbieta GUTKOWSKA 55 Radomiak Radom 3.08 Warszawa
26,35 Ewa SIERADZKA 56 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
400 m
54,7 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Nowi Kielce 21.06 Bydgoszcz
56,5 Ewa STAROŚCIAK 56 Nowi Kielce 21.09 Kielce
57,2 Halina JOP 56 Nowi Kielce 17.07 Stalowa Wola
59,3 Elżbieta PĘKALA 59 KSZO Ostrowiec 24.07 Białystok
59,7 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce
59,9 Maria CZAJKOWSKA 58 Granat Skarżysko 28.05 Rzeszów
60,1 Danuta NYK 60 Budowlani Kielce 4.10 Ostrowiec
60,6 Anna KULCZYCKA 59 Budowlani Kielce 15.05 Kielce
60,7 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 9.08 Warszawa
61,0 Emilia CAL 59 Nowi Kielce 21.09 Kielce
pomiar elektryczny
55,46 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Nowi Kielce 23.08 Warszawa
57,06 Ewa STAROŚCIAK 56 Nowi Kielce 23.08 Warszawa
57,92 Halina JOP 56 Nowi Kielce 23.08 Warszawa
59,47 Elżbieta PĘKALA 59 KSZO Ostrowiec 24.07 Białystok
60,86 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 9.08 Warszawa
61,00 Danuta NYK 59 Budowlani Kielce 24.07 Białystok
61,26 Emilia CAL 59 Nowi Kielce 24.07 Białystok
61,43 Maria CZAJKOWSKA 58 Granat Skarżysko 24.07 Białystok
800 m
2.07,8 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 23.08 Warszawa
2.14,3 Halina JOP 56 Nowi Kielce 6.07 Warszawa
2.14,5 Stanisława MAZUREK 57 Budowlani Kielce 8.09 Kielce
2.16,6 Bogusława WOŹNIAK 56 Przełom Chroberz 22.06 Białystok
2.17,3 Danuta NYK 60 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
2.17,8 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 8.09 Kielce
2.20,0 Anna KULCZYCKA 59 Budowlani Kielce 13.07 Kozienice
2.20,1 Elżbieta PĘKALA 59 KSZO Ostrowiec 18.05 Ostrowiec
2.24,6 Maria ŁOSIAK 60 Neptun Końskie
2.24,9 Regina BĄK 58 Granat Skarżysko 21.09 Kielce
1000 m
2.52,6 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 21.05 Font Romeu
3.16,8 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 20.04 Kielce
1500 m
4.16,0 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 24.08 Warszawa
4.34,1 Stanisława MAZUREK 57 Budowlani Kielce 8.08 Warszawa
4.48,6 Danuta NYK 60 Budowlani Kielce 26.07 Białystok
4.49,8 Bogusława WOŹNIAK 56 Przełom Chroberz 21.06 Białystok
4.50,5 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 31.08 Białystok
4.57,7 Anna KULCZYCKA 59 Budowlani Kielce 26.07 Białystok
5.01,5 Elżbieta PĘKALA 59 KSZO Ostrowiec 29.05 Rzeszów
5.03,9 Regina BĄK 58 Granat Skarżysko 29.05 Rzeszów
5.07,4 Teresa PAJĄCZKOWSKA 50 Radomiak Radom 9.05 Radom
5.12,5 Barbara DEPERAS 58 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
3000 m
9.17,0 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 4.08 Bydgoszcz
9.50,6 Stanisława MAZUREK 57 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
10.54,4 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
11.17,0 Regina BĄK 58 Granat Skarżysko 12.10 Skarżysko
11.31,0 Barbara DEPERAS 58 Granat Skarżysko 12.10 Skarżysko
12.10,8 Zofia KIJ 58 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
12.25,8 Elżbieta BALCERAK 57 Nowi Kielce 15.06 Ostrowiec
12.29,4 Joanna ŁAKOMIEC 58 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
12.42,4 Zdzisława TYLMANOWSKA 54 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
100 m ppł
15,3 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 21.06 Kielce
17,3 Halina FORNAL 55 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
17,3 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce
17,4 Bożena JEDYNAK 55 Nowi Kielce
17,4 Elżbieta ŚWIERCZ 60 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
17,7 Joanna TARKA 58 Nowi Kielce 21.06 Kielce
17,7 Ewa KUSIAK 61 Nowi Kielce 21.06 Kielce
17,7 Stanisława GRZEGOLEC 59 Nowi Kielce
17,8 Ewa WOŹNIAK 60 Nowi Kielce 24.05 Skarżysko
18,0 Anna KACZMARCZYK 59 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
pomiar elektryczny
17,39 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce 25.07 Białystok
76,2 cm (młodziczki)
16,6 Danuta NYK 60 Budowlani Kielce 10.07 Kozienice
16,6 Elżbieta ŚWIERCZ 60 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
17,0 Ewa WOŹNIAK 60 Nowi Kielce 22.06 Kielce
400 m ppł
64,2 Halina JOP 56 Nowi Kielce 9.08 Warszawa
64,8 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 15.06 Ostrowiec
66,3 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 9.08 Ostrowiec
68,6 Halina ROGOZIŃSKA 59 Budowlani Kielce 10.07 Kozienice
70,0 Elżbieta SICIARZ 59 Granat Skarżysko 15.06 Ostrowiec
70,3 Stanisława MAZUREK 57 Budowlani Kielce 10.07 Kozienice
70,8 Teresa WOJCIECHOWSKA 58 Budowlani Kielce 10.07 Kozienice
71,7 Stanisława GRZEGOLEC 59 Nowi Kielce 15.06 Ostrowiec
71,9 Anna BIAŁEK 58 Granat Skarżysko 15.06 Ostrowiec
77,3 Ewa KRZEMIŃSKA 57 Budowlani Kielce
pomiar elektryczny
64,39 Halina JOP 56 Nowi Kielce 9.08 Warszawa
66,52 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 9.08 Warszawa
4×100 m
49,9 SZS-AZS NOWI Kielce 23.08 Warszawa
(E. CAL, 59 – H. JOP, 56 – E. STAROŚCIAK, 56 – B. KWIETNIEWSKA, 55)
50,7 BUDOWLANI Kielce 21.09 Kielce
(E. SIERADZKA, 56 – E. JANUSZEWSKA, 61 – R. BOSZCZYK, 60 – H. ROGOZIŃSKA, 59)
52,0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (młodsze juniorki) 24.05 Skarżysko
(E. JEDYNAK, 59 – E. ŁATKOWSKA, 59 – E. KISIEL, 59 – E. PĘKALA, 59)
53,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna 14.06 Ostrowiec
(H. FORNAL, 55 – A. BIAŁEK, 58 – J. NOWAK, 57 – B. PARSZEWSKA, 55)
53,4 STAR Starachowice 21.09 Kielce
53,4 SZS-AZS NOWI II Kielce 21.09 Kielce
53,6 BUDOWLANI II Kielce 21.09 Kielce
54,0 MKS ORLĘTA Radom
najlepsze młodziczki
52,2 BUDOWLANI Kielce 12.07 Kozienice
(R. BOSZCZYK, 60 – E. JANUSZEWSKA, 61 – M. ROGOZIŃSKA, 61 – M. MAKUCH, 61)
szkoła
50,5 LICEUM EKONOMICZNE nr 2 Kielce 12.05 Kozienice
sztafeta łączona
52,5 KIELECKIE (reprezentacja okręgu młodziczek) 22.06 Kielce
pomiar elektryczny
50,12 SZS-AZS NOWI Kielce 23.08 Warszawa
(E. CAL, 59 – H. JOP, 56 – E. STAROŚCIAK, 56 – B. KWIETNIEWSKA, 55)
4×200 m
1.54,6 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 24.05 Stalowa Wola
(K. STĘPNIK, 58 – I. BEDNARCZYK, 58 – M. GADOWSKA, 58 – G. SOKOŁOWSKA, 59)
4×400 m
3.59,0 SZS-AZS NOWI Kielce 10.08 Warszawa
(E. CAL, 59 – L. BUGAJSKA, 58 – H. JOP, 56 – E. STAROŚCIAK, 56)
4.08,6 BUDOWLANI Kielce 29.06 Bydgoszcz
(D. NYK, 60 – S. MAZUREK, 57 – T. WOJCIECHOWSKA, 58 – C. MAGALA, 54)
4.15,1 GRANAT Skarżysko-Kamienna 25.05 Skarżysko
(J. SIKORSKA, 59 – R. BĄK, 58 – M. CZAJKOWSKA, 58 – A. BIAŁEK, 58)
4.22,5 SZS-AZS NOWI II Kielce (młodsze juniorki) 25.05 Skarżysko
(A. ZIEMNICKA, 58 – W. GOMUŁA, 59 – S. GRZEGOLEC, 59 – E. KUSIAK, 61)
4.22,5 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 12.10 Skarżysko
(I. BEDNARCZYK, 58 – E. ŁATKOWSKA, 59 – Ł. CHOJKA, 59 – E. PĘKALA, 59)
4.27,9 STAR Starachowice 12.10 Skarżysko
(G. CIEPLUCH, 59 – L. BOŻYK, 59 – G. WIECZOREK, 60 – MALICKA, 61)
4.34,6 SZS-AZS NOWI III Kielce (młodziczki)
5.06,6 MZKS Kozienice
najlepsze młodsze juniorki, młodziczki
4.17,0 BUDOWLANI Kielce (młodziczki) 12.10 Skarżysko
(B. ROGALA, 60 – M. MOJECKA, 61 – B. PARSZOWSKA, 61 – D. NYK, 60)
sztafeta łączona
4.14,8 LZS KIELECKIE (reprezentacja okręgu zrzeszenia) 22.06 Białystok
(K. BUCZAK, 58 – B. WOŹNIAK, 56 – K. STRUZIKIEWICZ, 56 – D. MOTYL)
wzwyż
1,64 Halina FORNAL 55 Granat Skarżysko 28.05 Rzeszów
1,61 Ewa KUSIAK 61 Nowi Kielce 7.06 Radom
1,60 Renata ŁOPACIŃSKA 60 Nowi Kielce 28.10 Kielce
1,58 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce 9.05 Calbe (NRD)
1,55 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 10.05 Kielce
1,55 Beata GĄDEK 58 Nowi Kielce
1,53 Anna NADOLSKA 57 Granat Skarżysko 18.05 Ostrowiec
1,51 Małgorzata KRUZEL 58 KSZO Ostrowiec
1,50 Urszula HABA 61 Budowlani Kielce
1,50 Irena MATYSEK 60 Budowlani Kielce 24.05 Skarżysko
w dal
5,44 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce
5,42 Ewa KISIEL 59 KSZO Ostrowiec
5,28 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce
5,11 Halina WOLSKA 54 Orlęta Radom 15.06 Ostrowiec
5,10 Elżbieta SĘGA 60 Neptun Końskie 15.06 Wolmirstedt
5,06 Anna LEŚNOWOLSKA LZS Lipiny 19.10 Radom
5,01 Liliana DĄBROWSKA 61 Budowlani Kielce 5.10 Ostrowiec
4,94 Jadwiga SZAJNER 58 LZS Nowa Wieś 19.10 Radom
4,93 Iwona PIĄTEK 59 Orlęta Radom 9.05 Radom
4,88 Janina NOWAK 57 Granat Skarżysko 15.06 Ostrowiec
kula
12,29 Halina BERNACKA 57 KSZO Ostrowiec 29.05 Rzeszów
11,90 Wiesława STORZYSZ 56 Granat Skarżysko 10.05 Kielce
11,86 Ewa KOSIARSKA 56 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
10,82 Urszula PODSIADŁA 57 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
10,70 Barbara PARSZEWSKA 55 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
10,67 Maria KLIMEK 59 KSZO Ostrowiec 21.05 Kozienice
10,40 Janina NOWAK 57 Granat Skarżysko 29.06 Gdynia
10,39 Anna BULERSKA 58 KSZO Ostrowiec
10,22 Halina PIWOWARSKA 56 Granat Skarżysko 27.04 Skarżysko
10,05 Maria POWAŁKA 59 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
dysk
41,48 Barbara PARSZEWSKA 55 Granat Skarżysko 1.05 Radom
38,18 Urszula PODSIADŁA 57 Granat Skarżysko 21.05 Kozienice
36,80 Maria POWAŁKA 59 Granat Skarżysko 1.05 Radom
35,28 Ewa KOSIARSKA 56 Granat Skarżysko 25.05 Skarżysko
34,74 Stanisława JANKOWSKA 57 KSZO Ostrowiec 1.10 Ostrowiec
33,52 Halina BERNACKA 57 KSZO Ostrowiec
33,50 Maria KLIMEK 59 KSZO Ostrowiec 28.05 Rzeszów
30,68 Anna BULERSKA 58 KSZO Ostrowiec 15.06 Ostrowiec
30,18 Urszula ZAPAŁA 61 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
30,16 Urszula ZDYB 59 Granat Skarżysko 21.09 Kielce
oszczep
39,90 Janina NOWAK 57 Granat Skarżysko 27.04 Skarżysko
38,54 Halina PIWOWARSKA 56 Granat Skarżysko 29.05 Rzeszów
37,00 Renata PRZYBYŁ 58 Neptun Końskie 15.06 Wolmirstedt
34,54 Sabina POWAŁKA 58 Granat Skarżysko 21.05 Kielce
34,18 Anna MAZUR 57 Radomiak Radom 1.05 Radom
34,02 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce
34,02 Maria KLIMEK 59 KSZO Ostrowiec
33,76 Grażyna KOWALSKA 59 Granat Skarżysko 7.09 Lublin
33,14 Genowefa MACIEJCZAK 58 LZS Przysucha
32,94 Dorota KISIEL 60 KSZO Ostrowiec 10.09 Magdeburg
5-bój
3.266 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 22.06 Kielce
3.096 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce 22.06 Kielce
(17,4 – 8,50 – 1,55 – 5,05 – 28,0)
2.909 Joanna TARKA 58 Nowi Kielce 22.06 Kielce
(17,7 – 8,82 – 1,45 – 4,80 – 28,1)
2.865 Bożena JEDYNAK 55 Nowi Kielce
2.857 Halina FORNAL 55 Granat Skarżysko 12.10 Skarżysko
(18,3 – 9,53 – 1,60 – 4,61 – 30,9)
2.678 Ewa KUSIAK 61 Nowi Kielce 22.06 Kielce
(17,7 – 5,18 – 1,55 – 4,71 – 28,4)
2.596 Janina NOWAK 57 Granat Skarżysko 22.06 Kielce
(19,8 – 10,26 – 1,35 – 4,45 – 29,0)
2.583 Ewa WOŹNIAK 60 Nowi Kielce
2.539 Beata GĄDEK 58 Nowi Kielce
2.452 Halina ROGOZIŃSKA 59 Budowlani Kielce
Wyniki uzyskane w hali
40 m
5,3 Ewa SIERADZKA 56 Budowlani Kielce 12.01 Kielce
5,3 Ewa STAROŚCIAK 56 Nowi Kielce 19.01 Kielce
5,3 Elżbieta GUTKOWSKA 55 Radomiak Radom 19.01 Kielce
5,6 Elżbieta PĘKALA 59 KSZO Ostrowiec 23.02 Kielce
5,6 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Nowi Kielce 23.02 Kielce
5,6 Marzena ROGOZIŃSKA 61 Budowlani Kielce 23.02 Kielce
5,6 Aldona MAZUR 62 Budowlani Kielce 23.02 Kielce
5,6 Elżbieta KOZIOR 59 KSZO Ostrowiec 23.02 Kielce
5,7 Elżbieta ŚWIERCZ 60 Budowlani Kielce 19.01 Kielce
5,7 Joanna LESZCZYŃSKA 59 Orlęta Radom 19.01 Kielce
5,7 Halina ROGOZIŃSKA 59 Budowlani Kielce 19.01 Kielce
5,7 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 23.02 Kielce
5,7 Elżbieta ŁATKOWSKA 59 KSZO Ostrowiec 23.02 Kielce
60 m
7,6 Elżbieta GUTKOWSKA 55 Radomiak Radom 9.02 Warszawa
pomiar elektryczny
7,83 Elżbieta GUTKOWSKA 55 Radomiak Radom
800 m
2.12,6 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 11.02 Warszawa
2.17,2 Stanisława MAZUREK 57 Budowlani Kielce 2.02 Warszawa
1000 m
2.50,7 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa
1500 m
4.28,3 Celina MAGALA 54 Budowlani Kielce 16.02 Warszawa
50 m ppł
7,9 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 23.02 Kielce
8,2 Elżbieta ŚWIERCZ 60 Budowlani Kielce 19.01 Kielce
8,2 Halina JOP 56 Nowi Kielce 23.02 Kielce
wzwyż
1,71 Halina FORNAL 55 Granat Skarżysko
1,55 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 23.02 Kielce
1,55 Joanna TARKA 58 Nowi Kielce 23.02 Kielce
1,50 Małgorzata KRUZEL 58 KSZO Ostrowiec 19.01 Kielce
1,50 Lidia BUGAJSKA 58 Nowi Kielce 19.01 Kielce
trójskok (z miejsca)
7,31 Ewa STAROŚCIAK 56 Nowi Kielce 23.02 Kielce
7,11 Małgorzata KRUZEL 58 KSZO Ostrowiec 23.02 Kielce
7.09 Stanisława GRZEGOLEC 59 Nowi Kielce 23.02 Kielce
6,85 Halina ROGOZIŃSKA 59 Budowlani Kielce 19.01 Kielce
6,83 Alina BEDNARCZYK 56 Nowi Kielce 23.02 Kielce
M ę ż c z y ź n i
100 m
10,6 (-0,8) Jacek FLORCZYK 56 Budowlani Kielce 8.08 Warszawa
10,9 Jacek SOBIEŃ 55 Orlęta Radom 1.05 Radom
11,0 Janusz AMEREK 54 Granat Skarżysko 1.05 Radom
11,0 Eugeniusz BRODOWSKI 55 Radomiak Radom 1.05 Radom
11,0 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom
11,0 Adam SŁOMKA 55 Radomiak Radom 28.05 Rzeszów
11,1 Zbigniew DRÓŻDŻ 53 Budowlani Kielce 11.06 Warszawa
11,1 Witold TARNOWSKI 56 Budowlani Kielce
11,1 Grzegorz JANYST 56 Budowlani Kielce
11,1 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce
11,1 Józef ZAWIASA 56 Szkoła KPBM Kielce 26.06 Ostrowiec
pomiar elektryczny
10,85(-0,8) Jacek FLORCZYK 56 Budowlani Kielce 8.08 Warszawa
11,27 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom 2.08 Warszawa
11,32 Grzegorz JANYST 56 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
200 m
22,0 Jacek FLORCZYK 56 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
22,2 Eugeniusz BRODOWSKI 55 Radomiak Radom 6.07 Warszawa
22,7 Zbigniew DRÓŻDŻ 53 Budowlani Kielce
22,7 Grzegorz JANYST 56 Budowlani Kielce 24.08 Łódź
22,8 Jacek SOBIEŃ 55 Orlęta Radom 1.05 Radom
22,8 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce
22,9 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom
22,9 Witold TARNOWSKI 56 Budowlani Kielce 24.08 Łódź
23,0 Adam SŁOMKA 55 Radomiak Radom 1.05 Radom
23,0 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce
pomiar elektryczny
22,26 Jacek FLORCZYK 56 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
23,48 Witold TARNOWSKI 56 Budowlani Kielce 10.08 Warszawa
400 m
49,5 Eugeniusz BRODOWSKI 55 Radomiak Radom 5.07 Warszawa
49,8 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
50,1 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 24.05 Warszawa
50,7 Grzegorz JANYST 56 Budowlani Kielce 11.06 Mielec
50,8 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 11.06 Mielec
51,0 Krzysztof ŻYWCZYK 55 KSZO Ostrowiec 14.06 Ostrowiec
51,0 Jan KOWALCZYK 56 Radomiak Radom
51,1 Jan KOWALSKI 56 Przełom Chroberz
51,2 Janusz AMEREK 55 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
51,5 Zbigniew SZCZEPAŃSKI 54 Wisła Sandomierz
pomiar elektryczny
50,26 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 24.05 Warszawa
50,31 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 2.08 Warszawa
51,80 Jan KOWALCZYK 56 Radomiak Radom 24.05 Warszawa
800 m
1.48,9 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 21.06 Bydgoszcz
1.54,1 Bogdan LASIA 55 Radomiak Radom 6.09 Warszawa
1.54,2 Paweł KAPUSTA 53 Granat Skarżysko 15.06 Ostrowiec
1.54,6 Henryk MAZUREK 55 Budowlani Kielce 10.06 Mielec
1.55,8 Janusz MISZTAL 52 KSZO Ostrowiec 14.09 Radom
1.56,3 Stanisław DZIEKAŃSKI 55 KSZO Ostrowiec 15.06 Ostrowiec
1.57,2 Henryk MOTYKA 47 Radomiak Radom 9.05 Radom
1.57,3 Jan KOWALSKI 56 Przełom Chroberz 22.06 Białystok
1.57,5 Jerzy PIOTROWICZ 56 Budowlani Kielce 27.09 Białystok
1.57,9 Jan KOWALCZYK 56 Radomiak Radom 15.06 Ostrowiec
1000 m
2.20,8 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 8.05 Bydgoszcz
2.28,6 Henryk MAZUREK 55 Budowlani Kielce 5.06 Warszawa
2.29,6 Bogdan LASIA 55 Radomiak Radom 20.04 Kielce
2.31,2 Janusz MISZTAL 52 KSZO Ostrowiec 20.04 Kielce
2.31,8 Henryk MOTYKA 47 Radomiak Radom 1.05 Radom
2.32,4 Stanisław DZIEKAŃSKI 55 KSZO Ostrowiec 1.05 Radom
2.35,6 Janusz KAUS 46 Radomiak Radom 1.05 Radom
2.37,6 Jerzy PIOTROWICZ 56 Budowlani Kielce 27.04 Kielce
2.41,0 Krzysztof WOLIŃSKI 58 Granat Skarżysko 4.10 Stalowa Wola
2.42,0 Ryszard WOŚ 58 Budowlani Kielce 27.04 Kielce
1500 m
3.51,1 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 29.05 Rzeszów
3.54,6 Henryk MAZUREK 55 Budowlani Kielce
3.58,3 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 21.09 Kielce
3.58,4 Bogdan LASIA 55 Radomiak Radom 28.05 Rzeszów
3.58,6 Paweł KAPUSTA 53 Granat Skarżysko 28.05 Rzeszów
4.02,0 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
4.03,0 Jerzy PIOTROWICZ 56 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
4.04,0 Stanisław DZIEKAŃSKI 55 KSZO Ostrowiec
4.04,7 Janusz KOKOSZA 57 Radomiak Radom 21.09 Kielce
4.05,5 Janusz MISZTAL 52 KSZO Ostrowiec 14.06 Ostrowiec
2000 m (młodzik)
6.16,8 Zbigniew TOMASIK 60 KSZO Ostrowiec 5.10 Ostrowiec
3000 m
8.37,0 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 6.09 Mielec
8.41,4 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 5.10 Spała
8.52,6 Janusz MISZTAL 52 KSZO Ostrowiec 10.05 Kielce
8.57,0 Krzysztof JANUS 56 Neptun Końskie 15.06 Wolmirstedt
8.57,4 Janusz KOKOSZA 57 Radomiak Radom 27.06 Ostrowiec
9.01,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
9.09,6 Andrzej ZIĘTEK 55 Radomiak Radom 10.05 Kielce
9.10,4 Marek JASIŃSKI 56 Neptun Końskie 15.06 Wolmirstedt
9.28,0 Janusz KRUPA 58 Granat Skarżysko 29.06 Gdynia
9.30,0 Edward BIENIAS 49 Radomiak Radom 14.09 Radom
5000 m
15.02,2 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 7.09 Mielec
15.49,0 Marek JASIŃSKI 56 Neptun Końskie 28.05 Rzeszów
15.58,0 Andrzej ZIĘTEK 55 Radomiak Radom 28.05 Rzeszów
16.01,6 Henryk MOTYKA 47 Radomiak Radom 15.06 Ostrowiec
16.50,0 Stanisław ZIMNY 57 Neptun Końskie 28.05 Rzeszów
16.56,2 Janusz KRUPA 58 Granat Skarżysko 7.09 Lublin
17.40,8 Wiesław KUSA 55 Nowi Kielce 15.06 Ostrowiec
17.41,2 Jarosław FIT 58 Nowi Kielce 15.06 Ostrowiec
17.47,4 Zbigniew MILCZAREK 58 Neptun Końskie
18.02,4 Jan MOTYKA 53 Radomiak Radom 15.06 Ostrowiec
10 000 m
31,47,2 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 19.10 Radom
33.16,2 Henryk MOTYKA 47 Radomiak Radom 14.06 Ostrowiec
33.36,2 Andrzej ZIĘTEK 55 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
34.10,4 Janusz KAUS 46 Radomiak Radom 14.06 Ostrowiec
34.12,0 Wiesław PODGÓRSKI 50 Star Starachowice 12.10 Skarżysko
35.40,6 Ryszard SIECZKA 49 Star Starachowice 14.06 Ostrowiec
37.23,8 Wiesław KUSA 55 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
38.12,8 Andrzej SZOŁOWSKI 49 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
38.47,0 Jerzy ŻUBROWSKI 53 Neptun Końskie 12.10 Skarżysko
39.57,0 Włodzimierz MAJ 53 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
20 km
1:06.36,0 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 13.04 Kraków
1:09.20,0 Janusz KAUS 46 Radomiak Radom 13.04 Kraków
maraton
2:35.49,8 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 15.06 Dębno
110 m ppł
15,5 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 6.07 Warszawa
15,5 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
16,2 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
16,4 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce
16,6 Ryszard MROZOWSKI 53 Nowi Kielce 14.06 Ostrowiec
16,7 Artur ŚWIĄTEK 57 Wisła Sandomierz 14.06 Ostrowiec
16,9 Mirosław JAWOROWSKI 59 Granat Skarżysko
17,5 Krzysztof PEDRYCZ 56 Budowlani Kielce
17,8 Jacek CHRZANOWSKI 58 Radomiak Radom
18,2 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 12.10 Skarżysko
18,2 Józef MAJSTRAK 52 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
pomiar elektryczny
15,89 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 24.08 Warszawa
100 cm (młodsi juniorzy)
17,0 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce
17,0 Mirosław JAWOROWSKI 59 Granat Skarżysko 24.05 Skarzysko
100 cm pomiar elektryczny
16,33 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 24.07 Białystok
17,78 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 24.07 Białystok
91,4 cm (młodzik)
17,0 Tomasz OBIEDZIŃSKI 60 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
300 m ppł (młodzik)
45,0 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 4.10 Ostrowiec
400 m ppł
52,3 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 28.06 Bydgoszcz
55,4 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 15.06 Ostrowiec
55,5 Janusz AMEREK 54 Granat Skarżysko 15.06 Ostrowiec
55,6 Grzegorz JANYST 56 Budowlani Kielce 17.08 Bydgoszcz
56,9 Henryk MAZUREK 55 Budowlani Kielce 10.07 Kozienice
59,0 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce
59,2 Jerzy GUT 56 Granat Skarżysko 28.05 Rzeszów
59,4 Krzysztof ZAKONNIK 55 Nowi Kielce 15.06 Ostrowiec
60,8 Ryszard WOŚ 58 Budowlani Kielce
61,4 Krzysztof SUSKIEWICZ 59 Neptun Końskie
pomiar elektryczny
52,65 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 3.08 Warszawa
56,00 Grzegorz JANYST 56 Budowlani Kielce 8.08 Warszawa
1500 m prz (młodszy junior)
4.33,8 Witold FITAS 59 Neptun Końskie 24.07 Białystok
2000 m prz (młodszy junior)
6.20,2 Witold FITAS 59 Neptun Końskie 21.09 Kielce
3000 m prz
9.40,0 Józef JANKOWSKI 50 Radomiak Radom 20.07 Kraków
9.59,2 Andrzej ZIĘTEK 55 Radomiak Radom
4×100 m
43,2 RADOMIAK Radom 12.07 Kozienice
(I. ZGRZEBNICKI, 50 – H. SOKÓŁ, 54 – E. BRODOWSKI, 55 – A. SŁOMKA, 55)
43,2 BUDOWLANI Kielce (starsi juniorzy) 9.08 Warszawa
(M. CIOSEK, 56 – W. TARNOWSKI, 56 – G. JANYST, 56 – J. FLORCZYK, 56)
44,8 RADOMIAK II Radom (młodsi juniorzy)
44,8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (starsi juniorzy)
45,0 MKS ORLETA Radom 14.06 Ostrowiec
(E. STYŚ, 59 – G. WULCZYŃSKI, 59 – R. PĘTELSKI, 58 – J. SOBIEŃ, 55)
45,2 SZS-AZS NOWI Kielce 14.06 Ostrowiec
(Z. GRZYBOWSKI, 55 – J. MORAWSKI, 59 – K. ZAKONNIK, 55 – W. PODSIADŁO, 58)
45,8 GRANAT Skarżysko-Kamienna 14.06 Ostrowiec
(K. GANCARCZYK, 49 – J. GUT, 56 – J. WESOŁOWSKI, 56 – R. KUMALSKI, 58)
45,8 STAR Starachowice (starsi juniorzy) 14.06 Ostrowiec
(M. GAWARECKI, 57 – J. CHRZĄSZCZ, 57 – H. PROKOP, 57 – A. TUREK, 59)
46,7 NEPTUN Końskie 21.09 Kielce
46,8 SZS-AZS NOWI II Kielce 21.09 Kielce
szkoła
44,9 ZESPÓŁ SZKÓŁ HUTNICZYCH Ostrowiec Świętokrzyski 22.05 Kozienice
pomiar elektryczny
43,41 BUDOWLANI Kielce (starsi juniorzy) 9.08 Warszawa
(M. CIOSEK, 56 – W. TARNOWSKI, 56 – G. JANYST, 56 – J. FLORCZYK, 56)
sztafeta szwedzka (100 – 200 – 300 – 400 m)
2.05,6 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 24.05 Stalowa Wola
(M. SKWARLIŃSKI, 57 – J. OZDOBA, 55 – S. DZIEKAŃSKI, 55 – J. MISZTAL, 52)
4×400 m
3.19,4 RADOMIAK Radom 29.06 Bydgoszcz
(E. BRODOWSKI, 55 – B. LASIA, 55 – H. SOKÓŁ, 54 – H. WITKOWSKI, 51)
3.30,8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 12.10 Skarżysko
(J. MISZTAL, 52 – J. OZDOBA, 55 – K. ŻYWCZYK,55 – S. DZIEKAŃSKI, 55)
3.32,9 GRANAT Skarżysko-Kamienna 15.06 Ostrowiec
(J. AMEREK, 54 – P. KAPUSTA, 54 – J. GUT, 56 – J. WESOŁOWSKI, 56)
3.39,4 NEPTUN Końskie (starsi juniorzy) 12.10 Skarżysko
(S. ZIMNY, 57 – M. JASIŃSKI, 56 – K. SUSKIEWICZ, 59 – W. WĘGRZYN, 57)
3.43,5 SZS-AZS NOWI Kielce (juniorzy) 10.08 Warszawa
(W. KASIŃSKI – A. PAWŁOWSKI, 58 – W. PODSIADŁO, 58 – L. TRĘBACZ, 59)
3.45,2 SZS-AZS NOWI II Kielce 15.06 Ostrowiec
(K. ZAKONNIK, 55 – L. TRĘBACZ, 59 – J. MORAWSKI, 59 – A. KOZERA, 59)
3.46,4 STAR Starachowice 12.10 Skarżysko
(ADAMUS, 59 – CHRZANOWSKI, 59 – J. CHRZĄSZCZ, 57 – H. PROKOP, 57)
3.47,9 RADOMIAK II Radom (młodsi juniorzy) 19.10 Radom
(R. MENDYK,59 – M. MENDYK, 60 – S. KOSELA, 58 – W. TOMICKI, 59)
3.49,4 SZS-AZS NOWI III Kielce 25.05 Skarżysko
3.51,0 SZS-AZS NOWI IV Kielce 12.10 Skarżysko
(M. SZELIGA, 59 – I. BUGAJSKI, 60 – M. PIETRASZEK, 60 – J. DOMAGAŁA, 60)
młodzicy
3.54,1 BUDOWLANI Kielce (młodzicy) 12.10 Skarżysko
sztafeta łączona
3.32,9 LZS KIELECKIE (reprezentacja okręgu zrzeszenia) 22.06 Białystok
(J. KOWALSKI, 56 – E. PAWLĘGA – J. PIETRZYK – A. MILLER)
wzwyż
2,05 Krzysztof PEDRYCZ 56 Budowlani Kielce 12.09 Rzeszów
2,00 Mirosław ŚWIAT 57 Budowlani Kielce 26.10 Kielce
1,91 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 18.05 Ostrowiec
1,90 Wojciech WIECZOREK 49 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
1,90 Wojciech KUCIARSKI 57 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
1,90 Jan SZTOBRYN 57 Nowi Kielce 26.10 Kielce
1,85 Ryszard STĘPIEŃ 56 Orlęta Radom 22.05 Kozienice
1,85 Mieczysław TOMALA 55 Wisła Sandomierz 14.06 Ostrowiec
1,85 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 21.06 Kielce
1,81 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce
tyczka
3,80 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 15.06 Ostrowiec
3,76 Andrzej KURCZYK 58 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
3,70 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 15.06 Ostrowiec
3,70 Zdzisław DĄBEK 51 Budowlani Kielce 15.06 Ostrowiec
3,45 Krzysztof DRAGUN 60 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
3,40 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce
3,40 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce
3,22 Jerzy WARELIŚ 59 Budowlani Kielce 21.09 Kielce
3,20 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
3,00 Krzysztof KUMALSKI 59 Granat Skarżysko 18.05 Ostrowiec
3,00 Włodzimierz KAPTUR 59 Nowi Kielce
w dal
7,38 Krzysztof GANCARCZYK 49 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
7,09 Aleksander NIZIOŁEK 45 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
7,06 Zbigniew DRÓŻDŻ 53 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
7,00 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 14.09 Radom
6,99 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom
6,89 Marek KONOPKA 56 Radomiak Radom 19.10 Radom
6,84 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 23.07 Białystok
6,71 Jarosław ZAWISZA 57 Radomiak Radom
6,65 Wojciech KUCIARSKI 57 Budowlani Kielce
6,58 Józef MAJSTRAK 52 Radomiak Radom 14.09 Radom
trójskok
15,93 Krzysztof GANCARCZYK 49 Granat Skarżysko 29.05 Rzeszów
14,18 Ryszard STYLSKI 47 KSZO Ostrowiec 15.06 Ostrowiec
14,10 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 27.10 Kielce
13,88 Marek KONOPKA 56 Radomiak Radom 18.05 Ostrowiec
13,71 Wiesław ULIKOWSKI 55 Orlęta Radom 29.05 Rzeszów
13,62 Mirosław GAWARECKI 57 Star Starachowice 15.06 Ostrowiec
13,39 Włodzimierz KAPTUR 59 Nowi Kielce 21.09 Kielce
13,38 Wojciech KUCIARSKI 57 Budowlani Kielce 15.06 Ostrowiec
13,32 Jan KANIA 58 Neptun Końskie 15.06 Wolmirstedt
13,00 Krzysztof PEDRYCZ 56 Budowlani Kielce 27.05 Kielce
kula
15,62 Jerzy ŚWIERCZYŃSKI 57 Radomiak Radom 1.05 Radom
14,22 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 1.05 Radom
14,20 Józef MAJSTRAK 52 Radomiak Radom 19.10 Radom
13,06 Lech JAZGIER 50 KSZO Ostrowiec 27.04 Skarżysko
12,64 Stanisław JASZTAL 55 LZS Radom 1.05 Radom
12,71 Roman PYSIAK 57 Radomiak Radom 14.06 Ostrowiec
12,49 Krzysztof ZASTAWNY 54 Orlęta Radom
12,14 Stanisław KĄCKI 48 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
12,13 Roman MOLENDA 55 Radomiak Radom 1.05 Radom
12,10 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 11.10 Skarżysko
6 kg (młodsi juniorzy)
13,70 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 12.07 Kozienice
13,27 Leszek ŻELAZOWSKI 59 KSZO Ostrowiec 8.10 Ostrowiec
12,90 Witold DEKA 58 Neptun Końskie
5 kg (młodzik)
12,76 Marek POLEWANY 61 Neptun Końskie 4.10 Ostrowiec
dysk
50,96 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 27.04 Skarżysko
45,38 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 12.07 Kozienice
44,64 Roman PYSIAK 57 Radomiak Radom 19.10 Radom
41,40 Jerzy ŚWIERCZYŃSKI 57 Radomiak Radom 18.06 Radom
40,70 Bogdan GRABOWSKI 43 Radomiak Radom 18.06 Radom
39,12 Krzysztof ZASTAWNY 54 Orlęta Radom
38,84 Józef MAJSTRAK 52 Radomiak Radom 27.04 Skarżysko
37,06 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 7.09 Lublin
35,00 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 14.09 Radom
34,58 Marian ZIELIŃSKI 59 Granat Skarżysko
1,5 kg (młodsi juniorzy)
48,74 Leszek ŻELAZOWSKI 59 KSZO Ostrowiec 19.10 Radom
43,66 Marian ZIELIŃSKI 59 Granat Skarżysko 25.05 Skarżysko
41,92 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce
1 kg (młodzicy)
44,36 Mirosław CYMERMAN 60 KSZO Ostrowiec 15.06 Ostrowiec
42,66 Marek POLEWANY 61 Neptun Końskie 14.09 Kraków
oszczep
66,00 Roman MOLENDA 55 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
63,36 Wiesław FALIŃSKI 52 Radomiak Radom 27.04 Skarżysko
62,10 Marek ZYZMAN 58 Granat Skarżysko 18.05 Ostrowiec
58,26 Włodzimierz SWAT 58 Neptun Końskie 27.04 Skarżysko
56,58 Władysław RDZANEK 58 Radomiak Radom 1.05 Radom
55,82 Ryszard DYTMAN 49 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
55,58 Józef MAJSTRAK 52 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
55,54 Longin RESZELEWSKI 38 LZS Drzewica 27.04 Skarżysko
55,06 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce
54,28 Lech JAZGIER 50 KSZO Ostrowiec 14.06 Ostrowiec
młot
54,42 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 27.04 Skarżysko
53,32 Ryszard MASTALERZ 48 Granat Skarżysko 27.04 Skarżysko
47,94 Sławomir BEŁCZEWSKI 57 KSZO Ostrowiec 18.04 Ostrowiec
46,10 Roman TELUS 48 LZS Opoczno 15.06 Ostrowiec
45,54 Artur DRAB 57 Granat Skarżysko 27.04 Skarżysko
10-bój
6.626 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
(11,6 – 6,85 – 12,10 – 1,80 – 52,1 – 15,5 – 34,26 – 3,20 – 52,30 – 4.35,2)
6.087 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
(11,3 – 6,08 – 11,45 – 1,75 – 52,2 – 16,6 – 30,60 – 3,20 – 48,78 – 4.54,5)
5.678 Józef MAJSTRAK 52 Radomiak Radom 12.10 Skarżysko
(11,7 – 6,47 – 13,17 – 1,60 – 56,9 – 18,2 – 33,90 – 2,60 – 55,58 – 5.04,2)
5.529 Zbigniew DRÓŻDŻ 53 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
5.463 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 22.06 Kielce
(11,8 – 5,81 – 11,22 – 1,75 – 56,0 – 18,2 – 32,98 – 3,20 – 40,16 – 5.12,2)
5.432 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom
5.340 Roman MOLENDA 55 Radomiak Radom
5.275 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 12.10 Skarżysko
(11,8 – 6,43 – 10,58 – 1,75 – 55,0 – 16,2 – 30,64 – 1,80 – 49,38 – 5.32,1)
4.777 Krzysztof PEDRYCZ 56 Budowlani Kielce
4.724 Krzysztof KUMALSKI 58 Granat Skarżysko 12.10 Skarżysko
(12,1 – 5,80 – 9,70 – 1,60 – 57,4 – 19,4 – 29,64 – 2,60 – 39,46 – 5.17,8)
8-bój (młodsi juniorzy)
5.139 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 24.07 Białystok
(11,88 – 6,84 – 11,59 – 1,87 – 16,33 – 2,80 – 46,74 – 53,5)
4.843 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 24.07 Białystok
(11,92 – 6,29 – 12,19 – 1,75 – 17,78 – 3,00 – 39,74 – 54,9)
chód 5000 m (młodzik)
30.28,8 WZOREK 22.06 Kielce
Wyniki uzyskane w hali
40 m
4,8 Andrzej PODESZWA 51 KSZO Ostrowiec 5.01 Ostrowiec
4,8 Jacek FLORCZYK 56 Budowlani Kielce 12.01 Kielce
4,8 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom 19.01 Kielce
4,8 Artur ŚWIĄTEK 57 Wisła Sandomierz 23.02 Kielce
4,9 Witold TARNOWSKI 56 Budowlani Kielce 19.01 Kielce
4,9 Eugeniusz BRODOWSKI 55 Radomiak Radom 19.01 Kielce
4,9 Krzysztof ŻYWCZYK 55 KSZO Ostrowiec 23.02 Kielce
5,0 Jerzy DALEMURA 56 KSZO Ostrowiec 5.01 Ostrowiec
45 m
5,4 Eugeniusz BRODOWSKI 55 Radomiak Radom 26.01 Przemyśl
5,5 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom 26.01 Przemyśl
5,6 Artur ŚWIĄTEK 57 Wisła Sandomierz 26.01 Przemyśl
50 m
5,8 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom 26.01 Radom
60 m
7,0 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom 9.02 Warszawa
100 m
11,6 Henryk SOKÓŁ 54 Budowlani Kielce 1.03 Warszawa
11,6 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce 1.03 Warszawa
800 m
1.51,8 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 16.02 Warszawa
1.56,8 Bogdan LASIA 55 Radomiak Radom 16.02 Warszawa
1000 m
2.24,6 Henryk WITKOWSKI 51 Radomiak Radom 11.02 Warszawa
50 m ppł
7,1 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 26.01 Przemyśl
7,2 Artur ŚWIĄTEK 57 Wisła Sandomierz 23.02 Kielce
7,3 Władysław CHOJNOWSKI 49 Budowlani Kielce 23.02 Kielce
7,3 Ryszard MROZOWSKI 53 Nowi Kielce 23.02 Kielce
100 cm (junior młodszy)
7,7 Kazimierz HORDZIEJEWICZ 58 Budowlani Kielce 23.02 Kielce
110 m ppł
15,6 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 2.03 Warszawa
wzwyż
1,90 Wojciech PODSIADŁO 58 Nowi Kielce 19.01 Kielce
1,87 Andrzej RUPALA 56 Wisła Sandomierz 26.01 Sandomierz
1,85 Jan SZTOBRYN 57 Nowi Kielce 23.02 Kielce
1,85 Ryszard STĘPIEŃ 56 Orlęta Radom 23.02 Kielce
1,80 Mieczysław TOMALA 55 Wisła Sandomierz 19.01 Kielce
1,80 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce 19.01 Kielce
1,80 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 1.03 Warszawa
1,80 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 1.03 Warszawa
tyczka
3,72 Robert CZEKAJ 50 Budowlani Kielce 23.02 Kielce
3,50 Ryszard MROZOWSKI 53 Nowi Kielce 19.01 Kielce
w dal
7,06 Ireneusz ZGRZEBNICKI 50 Radomiak Radom 26.01 Przemyśl
6,78 Andrzej RUPALA 56 Wisła Sandomierz 26.01 Przemyśl
trójskok
14,90 Krzysztof GANCARCZYK 49 Granat Skarżysko
14,82 Andrzej RUPALA 56 Wisła Sandomierz 26.01 Przemyśl
14,06 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 26.01 Przemyśl
z miejsca
8,95 Andrzej RUPALA 56 Wisła Sandomierz 19.01 Kielce
8,60 Mieczysław TOMALA 55 Wisła Sandomierz 19.01 Kielce
8,49 Jan SZTOBRYN 57 Nowi Kielce 23.02 Kielce
8,44 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 23.02 Kielce
kula
13,95 Jerzy ŚWIERCZYŃSKI 57 Radomiak Radom 2.02 Warszawa
6 kg (młodszy junior)
12,36 Krzysztof GRABKA 58 Budowlani Kielce 25.01 Warszawa
7-bój
4.354 Henryk SOKÓŁ 54 Radomiak Radom 2.03 Warszawa
4.209 Leszek NOWAK 55 Budowlani Kielce 2.03 Warszawa
Opracowano na podstawie:

1. Rocznik 1975, Sekcja Lekkiej Atletyki Wojewódzkiej Federacji Sportu w Kielcach;

2. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego):

3. Kronika sekcji lekkoatletycznej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (z archiwum MOSiR Ostrowiec),

4. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń-grudzień 1975;

5. dziennik „Życie Radomskie”, styczeń-grudzień 1974;

6. Rocznik PZLA 1975, Warszawa 1977;

7. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, styczeń-grudzień 1975;

8. Janusz Waśko, Polscy lekkoatleci na listach światowych 1921-2002, Warszawa – Zamość 2003;

Zdjęcia z archiwum ZM Mesko w Skarżysku-Kamiennej, z kroniki KSZO, ze zbiorów Stanisławy Mazurek-Woś, Henryka Witkowskiego i Janusza Marciniewskiego.