Medale młodzieży, 12. miejsce województwa i 15. Budowlanych w Polsce. Rok 1981

Juniorzy młodsi i juniorzy zdecydowanie zdominowali lekką atletykę Kielecczyzny w 1981 roku. Ci pierwsi zdobyli dziewięć medali w mistrzostwach Polski, w tym aż sześć złotych. Juniorzy pięć razy stawali na mistrzowskim podium. Z seniorów ta sztuka udała się jedynie Elżbiecie Kapuście z Łysogór Kielce. 

Miotacze Budowlanych Kielce, na pierwszym planie Marian Makowski (z lewej) i Sławomir Malarczyk, za nimi od lewej Dorota Waszczuk, Jadwiga Kubicka i Beata Bartosik

Medalowe żniwo młodzież rozpoczęła w halowych mistrzostwach naszego kraju, które rozgrywane były 31 stycznia i 1 lutego w Warszawie (juniorzy młodsi) i w Zabrzu (juniorzy). Na tych pierwszych zawodach złote medale zdobyli Anna Wiecheć z KSZO Ostrowiec w pchnięciu kulą z wynikiem 11,77 m i Czesław Piotrowski z Budowlanych Kielce w biegu na 300 m z czasem 36,6 s, a brązowy Dorota Waszczuk z Budowlanych, która pchnęła kulą 10,82 m. Halową wicemistrzynią Polski juniorek w kuli została Maria Gaweł z Budowlanych z rezultatem 12,54 m. 

Witold Urbaniak

W Zabrzu dobrze wypadli również kolejni juniorzy Budowlanych. Witold Urbaniak uplasował się na czwartej pozycji w biegu na 800 m z czasem 1.54,51. Mirosława Jóźwik była szósta w trójboju sprinterskim (2×60 m i 200 m – 41,93 s) i siódma w dwuboju (2×60 m – 15,81 s). Ósme miejsce zajął Waldemar Możdżonek na 3000 m (8.49,38). 

Z juniorów młodszych w stolicy na ósmych pozycjach zostali sklasyfikowani Andrzej Skotnicki z Budowlanych na 600 m (1.27,4) i Tomasz Kozłowski w dwuboju płotkarskim (2×60 m ppł – 8,92 i 8,67 s). W rozegranych 7-8 lutego w Zabrzu mistrzostwach seniorów żadnemu z lekkoatletów Kielecczyzny nie udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce.      

W mistrzostwach Polski w biegach przełajowych 4 kwietnia w Warszawie świetnie spisał się Witold Urbaniak, zdobywając brązowy medal na 4 km juniorów. Na 10 km seniorów jego starsi koledzy z Budowlanych uplasowali się w drugiej dziesiątce – 16. był Władysław Dończyk, a 17. Bohdan Saba. Pierwszy z nich przeszedł do kieleckiego klubu z Budowlanych Bydgoszcz, drugi powrócił po dwuletnim reprezentowaniu warszawskiej Gwardii. 

Juniorzy młodsi słabo wypadli w VIII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w przełajach 5 kwietnia w Ostrołęce. Żadnemu nie udało się zająć miejsca w pierwszej dwudziestce. Kielce w punktacji wojewódzkiej OSM sklasyfikowane zostały dopiero na 28. pozycji. 

Biegacze Budowlanych, od lewej Bohdan Saba, Tadeusz Kasperek, Władysław Dończyk i Jerzy Śmistek

Dobrze w mistrzostwach Polski w biegach na najdłuższych dystansach spisywali się biegacze Budowlanych. W tzw. małym maratonie na 20 km 26 kwietnia w Brzeszczach ósmy był Bohdan Saba (1:03.32,8), a 14. Władysław Dończyk (1:04.35,1). W mistrzostwach w maratonie 24 maja w Dębnie wysokie piąte miejsce zajął Dończyk z czasem 2:18.20. Tadeusz Kasperek był dziesiąty (2:23.27), a Janusz Wąsowski 16. (2.24.16). Dzięki nim Budowlani zwyciężyli w punktacji klubowej. 

Jarosław Wydrych

Na stadionie pierwsi o mistrzowskie tytuły walczyli juniorzy od 23 do 25 lipca w Białymstoku. Dwa medale zdobyła Maria Gaweł, która wygrała rzut dyskiem rezultatem 41,12 m i była druga w pchnięciu kulą z wynikiem 12,68 m. Witold Urbaniak wywalczył brązowy medal na 800 m z czasem 1.51.56. 

Waldemar Możdżonek przebiegł 5000 m w 14.52,3, zajmując czwartą lokatę. Także na czwartym miejscu ukończyła rywalizację w siedmioboju Katarzyna Tomaszewska z Łysogór z wynikiem 4.556 pkt. W dziesięcioboju dobrze wypadli jej klubowi koledzy – piąty był Jarosław Wydrych (6.158 pkt), siódmy Piotr Ryba (5.814), ósmy Piotr Hert (5.796), a dziesiąty Mirosław Stańczyk (5.576). Ósmą lokatę w rozegranym 16 maja w Kaliszu chodzie na 20 km zajął Dariusz Mazur z Granatu Skarżysko z czasem 1:52.10. 

Bardzo udana była dla lekkoatletów Kielecczyzny VIII Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży, rozgrywana od 27 do 29 lipca w Lublinie. W tych najważniejszych dla juniorów zawodach zdobyli siedem medali, w tym cztery złote. Na najwyższym podium stanęli: Anna Wiecheć w kuli (12,27 m), Dorota Waszczuk w dysku (40,70 m), Jadwiga Kubicka z Budowlanych w oszczepie (42,20 m) i Sławomir Malarczyk z Budowlanych w dysku (48,28 m). Brązowe medale wywalczyli kolejni miotacze Budowlanych Beata Bartosik w dysku (36,86 m) i Grzegorz Niwiński w rzucie młotem (51,80 m). 

Anna Wiecheć

Blisko drugiego medalu była Waszczuk, czwarta w kuli (11,61 m), a także jej klubowa koleżanka Dorota Wilk, która zajęła również czwartą lokatę w siedmioboju (4.586 pkt). Czesław Piotrowski uplasował się na piątym miejscu na 200 m (22,36 s) i na siódmym na 100 m (11,35 s). Szóste pozycje zajęli Tomasz Kozłowski na 110 m przez płotki (15,52 s) i Maciej Bledziewski z Budowlanych w młocie (48,90 m), a siódmą Janusz Mastalerz z Granatu w dziesięcioboju (5.749 pkt.). 

W mistrzostwach Polski seniorów 6-8 sierpnia w Zabrzu najlepiej wypadła Elżbieta Kapusta, zdobywając brązowy medal w biegu na 400 m z czasem 53,88 s. Wraz z Barbarą Kwietniewską, Ewą Starościak-Toporek i Katarzyną Tomaszewską pobiegła też w sztafecie 4×400 m Łysogór, która uplasowała się na piątej pozycji z rezultatem 3.47,27. Siódma była Ewa Kusiak z Łysogór, która skoczyła 1,76 m wzwyż. 

Biało-czerwone barwy w 1981 roku reprezentowali miotacze Budowlanych Maria Gaweł i Marian Makowski. Obydwoje wystąpili 11 lipca w Łodzi w meczu reprezentacji Polski do lat 19 juniorek i  juniorów do lat 20 z młodszymi o rok lekkoatletami RFN. Zajęli trzecie miejsca – Gaweł rzuciła dyskiem 40,06 m, a Makowski młotem 53,06 m. Wcześniej Gaweł wystąpiła w trójmeczu juniorek do lat 18 Polski, Rumunii i Węgier 12-13 czerwca w Poznaniu. Z wynikiem 39,86 m była piąta w dysku. 

W nietypowym meczu maratończyków z Włochami, który odbył 28 czerwca się w ramach maratonu „Trybuny Ludu” w Otwocku, w 10-osobowej reprezentacji Polski startowali Władysław Dończyk, Janusz Wąsowski i Tadeusz Kasperek. Biegacze z Italii wygrali zdecydowanie, zajmując pięć pierwszych miejsc. Z naszych reprezentantów, z których tylko trzech dobiegło do mety, najlepszy okazał się Dończyk z czasem 2:24.00. Wąsowski był trzeci (2:30.21), natomiast Kasperek nie ukończył rozgrywanego w dużym upale biegu. 

Lekkoatleci Budowlanych Kielce prócz osiągnięć indywidualnych odnieśli też znaczące sukcesy zespołowe. Juniorzy tego klubu zakwalifikowali się do rozegranego 20 września w Warszawie finału drużynowych mistrzostw Polski, zajmując w nim bardzo dobre dziesiąte miejsce. 

W klasyfikacji drużynowego mistrza Polski, w której brane były pod uwagę wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych, Budowlani uplasowali się na 15. pozycji. Drugi kielecki klub Łysogóry sklasyfikowany został na 42. miejscu. W punktacji samych juniorów i juniorów młodszych Budowlani zajęli dziewiątą lokatę, a Łysogóry 29. 

Kieleckie zarówno w klasyfikacji dla wszystkich kategorii wiekowych, jak i młodzieży, znalazło się na 12. miejscu wśród 49 województw. 

Ekipa Budowlanych na zawodach, w pierwszym rzędzie Grzegorz Niwiński i Maria Gaweł, w drugim od lewej trenerzy Ryszard Kasperek, Zdzisław Furmanek i Adam Jóźwik

Występujące w II lidze zespoły Budowlanych zakwalifikowały się do finałowych zawodów decydujących o awansie do I ligi. Mężczyźni zajęli w nich piątą, a kobiety szóstą lokatę. Awansu nie udało się wywalczyć, ale wyniki te należy uznać za duży sukces. 

Nie można tego powiedzieć o Łysogórach. Lekkoatletki tego klubu, które w 1980 roku spadły z I ligi, w 1981 nie zdołały się utrzymać w drugoligowych szeregach. W decydujących o pozostaniu w II lidze zawodach zajęły siódme miejsce na osiem zespołów w grupie. 

Zespół występował w ligowych zawodach bez Barbary Kwietniewskiej, która po mistrzostwach Polski zakończyła bogatą karierę. Odeszło jeszcze kilka doświadczonych zawodniczek, a młodsze nie były w stanie ich zastąpić. Klub w dalszym ciągu miał problemy organizacyjne. Jego likwidacji domagali się pracownicy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Turystycznego „Łysogóry”, przy którym funkcjonował. 

Reprezentacja Kielecczyzny na VIII OSM w biegach przełajowych z trenerką Henryką Jóźwik i Marianem Śliwińskim, członkiem zarządu OZLA z Ostrowca, wśród zawodników m.in. Ewa Sobczak, Monika Chrobot, Anna Ordyńska, Sławomir Rymarczyk, Andrzej Skotnicki, w przysiadzie Ewa Skotnicka

Najważniejszą imprezą w 1981 roku w województwie były strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży 27-28 czerwca w Kielcach. Zawody na stadionie międzyszkolnym z udziałem juniorów młodszych z siedmiu województw, przyniosły duży sukcesem lekkoatletom Budowlanych, którzy wygrali 11 konkurencji. 

Mistrzostwa okręgowe rozgrywane były w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim. W stolicy województwa o tytuły walczyli biegacze na przełaj (21 marca), juniorzy młodsi w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży (23-24 maja), młodzicy (26 września) i wieloboiści (3-4 października). Na stadionie KSZO mistrzostwa mieli seniorzy i juniorzy. 

Mistrzostwa młodzików były równocześnie drugim rzutem ligi w tej kategorii wieku. Bezkonkurencyjni w niej okazali się Budowlani, wyprzedzając Granat Skarżysko, drugi zespół swojego klubu, Orlicz Suchedniów, Neptun Końskie, Łysogóry i KSZO. Liga szkolno-klubowa w kategorii juniorów młodszych zakończyła się zwycięstwem Budowlanych, a wśród juniorów Granatu. 

Elżbieta Kapusta (z lewej) i rekordzistka świata na 100 m ppł Grażyna Rabsztyn na stadionie Skry w Warszawie

W tabelach stu najlepszych lekkoatletów w poszczególnych konkurencjach na świecie Kielecczyzna nie miała reprezentanta, ponieważ seniorzy wyraźnie obniżyli poziom. Najlepszej w tej kategorii w okręgu Elżbiecie Kapuście w biegu na 400 m do setnego miejsca zabrakło około sekundy. Z czasem 53,88 s uplasowała się na czwartej pozycji w Polsce. Ponadto była na 18. miejscu na 200 m i na siódmym wraz z koleżankami z Łysogór w sztafecie 4×400 m.

11. lokatę w skoku wzwyż zajęła Ewa Kusiak, 12. w rzucie dyskiem Maria Powałka, 14. Halina Kowal,15. Maria Gaweł, a 19. Dorota Waszczuk (wszystkie z Budowlanych). W trzeciej dziesiątce znalazły się: Barbara Kwietniewska na 400 m przez płotki, Maria Gaweł i Dorota Waszczuk w kuli oraz Katarzyna Tomaszewska w siedmioboju. W czwartej uplasowały się: Lilla Jóźwik z Budowlanych na 100 m przez płotki, Anna Wiecheć w kuli, Jadwiga Kubicka w oszczepie i Kapusta w siedmioboju. W piątej dziesiątce były: Kwietniewska i Ewa Starościak-Toporek na 400 m, Ewa Kowalska z Budowlanych w skoku w dal, Powałka w kuli, Teresa Dąbrowska z Łysogór i Beata Bartosik w dysku, Bożena Szczepanek z Łysogór w siedmioboju, sztafeta Budowlanych 4×100 m oraz druga sztafeta Łysogór 4×400 m.

Katarzyna Tomaszewska z Łysogór Kielce, czwarta juniorka w Polsce w siedmioboju

Z mężczyzn najwyższe czwarte miejsce zajął Władysław Dończyk w rzadko rozgrywanym biegu na 20 km, ponadto był ósmy w maratonie. Bohdan Saba znalazł się na dziesiątej pozycji na 20 km i na 16. na 10 000 m. Na 20 km 14. był Kasperek i 20. Janusz Wąsowski, w maratonie 14. Ryszar Krukar z Budowlanych i 18. Kasperek. Drugą dziesiątkę w rzucie oszczepem zamknął Roman Fostriak z Budowlanych. 

W trzeciej dziesiątce uplasowali się: Witold Urbaniak na 1000 m, Dończyk i Krukar na 10 000 m, Krukar na 20 km, Wąsowski w maratonie, Krzysztof Jóźwik z Budowlanych na 400 m przez płotki, Marian Makowski w rzucie młotem i Włodzimierz Kaptur z Łysogór w dziesięcioboju,   

W czwartej byli: Jerzy Śmistek na 20 km i w maratonie, Jóźwik w dziesięcioboju oraz sztafety Budowlanych 4×100 m i Łysogór 4×400 m. W piątej znaleźli się: Saba na 5000 m i w maratonie, Kasperek i Śmistek na 10 000 m, Tadeusz Szczerek z LZS Jędrzejów na 20 km, Kasperek na 3000 m z przeszkodami oraz dziesięcioboiści Łysogór Jarosław Wydrych, Piotr Hert, Ireneusz Bugajski i Dariusz Osuch. 

Dariusz Osuch z Łysogór ustanowił w 1981 r. rekord okręgu juniorów w skoku o tyczce wynikiem 4,31 m, do rekordu seniorów zabrakło 9 cm

Rok 1981 był bardzo ubogi, jeśli chodzi o rekordy okręgu. Wśród kobiet biła je tylko Lilla Jóźwik w biegu na 100 m przez płotki. 9 maja w Mielcu wyrównała najlepsze osiągnięcie przy pomiarze ręcznym czasem 14,8 s, przy pomiarze elektrycznym 16 lipca w Warszawie uzyskała rekordowy rezultat 14,98 s, a 26 sierpnia w Lublinie 14,76 s. 

Z mężczyzn dwa rekordy ustanowił biegacz Witold Urbaniak – 1.51,56 na 800 m podczas mistrzostw Polski juniorów i 2.27,0 na 1000 m 26 września w Kielcach. Trzeci rekordowy wynik uzyskał Roman Fostriak, który 9 maja rzucił oszczepem 74,12 m. Najlepszy w okręgu wynik w biegu na 20 km poprawił Władysław Dończyk (1:01.52,5 22 lutego w Otwocku), a w chodzie na 10 km Janusz Stąpór z Budowlanych (48.08 5 lipca w Pucku). Ponadto Czesław Piotrowski wyrównał rekord na 200 m przy pomiarze ręcznym, uzyskując 28 czerwca w Kielcach 21,6 s. 

Lekkoatletyczne małżeństwo, Lilla i Krzysztof Jóźwikowie z Budowlanych

Rok 1981 przyniósł zmiany w Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki. Po niespełna pół roku od wyboru z funkcji prezesa zrezygnował Aleksander Palmowski, który nie był związany ze środowiskiem lekkoatletycznym. Na nadzwyczajnym zebraniu 29 marca odwołano cały zarząd związku. Nowym prezesem wybrano Ryszarda Kasperka z Kielc, nauczyciela wf. i trenera Budowlanych. Ponadto do zarządu OZLA weszli: Zdzisław Furmanek z Kielc (jako wiceprezes), Andrzej Bętkowski ze Skarżyska, Jacek Florczyk i Edmund Sarna z Kielc, Andrzej Suskiewicz z Końskich i Marian Śliwiński z Ostrowca. 

W prowadzonej przez „Słowo Ludu” klasyfikacji sportowców Kielecczyzny za 1981 rok w dziesiątce najlepszych zabrakło lekkoatletów, po raz pierwszy od wielu lat. Przedstawiciele „Królowej Sportu” stanowili natomiast większość dziesiątki „Naszych Nadziei”, czyli zawodników w kategoriach młodzieżowych. Na drugim miejscu uplasowała się Maria Gaweł, na piątym Anna Wiecheć, na szóstym Dorota Waszczuk, na siódmym Czesław Piotrowski, na ósmym Witold Urbaniak, na dziewiątym Jadwiga Kubicka i na dziesiątym Sławomir Malarczyk. Wśród dziesięciu najlepszych w województwie trenerów znaleźli się Stefania i Zdzisław Furmankowie, szkoleniowcy miotaczy Budowlanych. Klub ten, głównie dzięki osiągnięciom lekkoatletów, sklasyfikowany został na trzecim miejscu w województwie   

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1981 roku
K o b i e t y
60 m (młodziczki)
pomiar ręczny
8,0 Bożena PYDYŃSKA 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
8,1 Marzena NOWAK 67 Neptun Końskie 20.06 Wolmirstedt
8,2 Monika GODOWSKA 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
8,2 Ewa ŁAKOMIEC 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
8,2 Monika ORKISZ 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
8,2 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce

100 m
12,58 (1,9) Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
12,84 (1,6) Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 30.07 Warszawa
12,92 Ewa KISIEL 59 Budowlani Kielce 15.05 Warszawa
13,06 Ewa KOWALSKA 61 Budowlani Kielce 15.05 Warszawa
13,28 (1,8) Edyta PRĘDKA 66 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
13,34 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
13,45 Ilona PYTLEWSKA 66 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
13,54 (0,8) Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 27.07 Lublin
13,55 (1,5) Jadwiga SERAFIN 64 Łysogóry Kielce 27.07 Lublin
13,67 (0) Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 27.07 Lublin
pomiar ręczny
11,9 Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
12,4 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
12,5 Ewa KOWALSKA 61 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
12,6 Bożena PYDYŃSKA 66 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
12,6 Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
12,6 Marzena NOWAK 67 Neptun Końskie 21.06 Wolmirstedt
12,6 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
12,7 Ewa STAROŚCIAK-TOPOREK 56 Łysogóry Kielce 3.05 Kielce
12,7 Edyta PRĘDKA 66 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
12,7 Lilla DĄBROWSKA-JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa

200 m
24,84 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
26,25 Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 15.05 Warszawa
26,36 Ewa STAROŚCIAK-TOPOREK 56 Łysogóry Kielce 31.07 Warszawa
26,63 Ewa KOWALSKA 61 Budowlani Kielce 27.06 Zabrze
26,94 Bożena PARSZOWSKA 61 Budowlani Kielce 16.05 Warszawa
27,21 (-0,8) Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
27,49 Ilona PYTLEWSKA 66 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
27,59 Jadwiga SERAFIN 64 Łysogóry Kielce 24.07 Warszawa
27,93 Lilla DĄBROWSKA-JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 16.05 Warszawa
28,09 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
pomiar ręczny
24,6 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 13.09 Lublin
25,8 Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
26,8 Ilona PYTLEWSKA 66 Budowlani Kielce 28.06 Kielce
26,9 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
27,1 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 24.05 Kielce
27,1 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
27,2 Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
27,3 Bożena PYDYŃSKA 66 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
27,4 Edyta PRĘDKA 66 Łysogóry Kielce 24.05 Kielce
27,5 Małgorzata WOLAK 65 KSZO Ostrowiec 24.05 Kielce

300 m
44,96 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 14.06 Łódź
pomiar ręczny
42,4 Ewa STAROŚCIAK-TOPOREK 56 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
43,6 Renata BERNAT 62 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
44,0 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 8.06 Kielce
44,0 Ilona PYTLEWSKA 66 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
44,1 Bożena PYDYŃSKA 66 Budowlani Kielce 17.05 Kielce
44,4 Jadwiga SERAFIN 64 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
44,9 Anna MUCHA 64 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
44,9 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 26.09 Kielce

400 m
53,88 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 8.08 Zabrze
57,40 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Łysogóry Kielce 30.07 Warszawa
57,63 Ewa STAROŚCIAK-TOPOREK 56 Łysogóry Kielce 6.08 Zabrze
60,68 Bożena PARSZOWSKA 61 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
60,70 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
61,05 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 23.07 Warszawa
61,19 Renata BERNAT 62 Łysogóry Kielce 15.05 Warszawa
61,19 Jadwiga SERAFIN 64 Łysogóry Kielce 23.07 Warszawa
62,51 Lilla DĄBROWSKA-JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 4.09 Warszawa
pomiar ręczny
58,4 Ewa STAROŚCIAK-TOPOREK 56 Łysogóry Kielce 13.09 Lublin
58,5 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Łysogóry Kielce 13.06 Ostrowiec
59,9 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 13.09 Lublin
60,2 Bożena PARSZOWSKA 61 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
61,2 Renata BERNAT 62 Łysogóry Kielce 19.05 Kielce
61,8 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 27.06 Kielce
61,9 Halina PIETRZYK 60 WSP Kielce 16.05 Częstochowa
62,0 Jadwiga SERAFIN 64 Łysogóry Kielce 27.06 Kielce
62,5 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 23.05 Kielce
63,1 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa

600 m
1.42,5 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
1.42,6 Joanna BIAŁACKA 62 Łysogóry Kielce 8.06 Kielce
1.46,1 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 8.06 Kielce
1.46,8 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 3.05 Kielce
1.47,4 Beata WOŹNIAK 66 LZS Jędrzejów 8.06 Kielce

800 m
2.12,80 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Łysogóry Kielce 23.07 Warszawa
2.21,3 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 13.09 Lublin
2.24,3 Halina PIETRZYK 60 WSP Kielce 15.05 Częstochowa
2.25,76 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 25.07 Białystok
2.27,1 Zenobia OBORA 63 KSZO Ostrowiec 20.06 Lublin
2.27,4 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
2.28,1 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 14.06 Ostrowiec
2.28,6 Krystyna KOSMALA 60 WSP Kielce 15.05 Częstochowa
2.29,5 Joanna BIERNACKA 64 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
2.30,1 Beata GARBALA 66 Budowlani Kielce 24.05 Kielce

1000 m
3.13,5 Joanna BIAŁACKA 62 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
3.18,7 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
3.36,6 Anna ORDYŃSKA 64 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce

1500 m
5.05,7 Renata RÓŻALSKA 66 Budowlani Kielce 27.06 Warszawa
5.25,8 Grażyna KASPEREK 65 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
5.27,3 Bogusława MOSKAL 66 Budowlani Kielce 17.05 Kielce
5.29,1 Urszula BUJAK 65 KSZO Ostrowiec 23.05 Kielce
5.29,8 Dorota OLSZEWSKA 66 Granat Skarżysko 26.09 Kielce
5.29,8 Elżbieta ŚMIGLARSKA 67 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
5.31,0 Anna ORDYŃŚKA 64 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
5.31,2 Anna WYDERSKA 65 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
5.33,0 Ewa SOBCZAK 64 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
5.45,4 Danuta CHOROSZ 66 Orlicz Suchedniów 26.09 Kielce

3000 m
12.05,66 Grażyna KASPEREK 65 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
12.31,3 Ewa SOBCZAK 64 Łysogóry Kielce 14.06 Ostrowiec

100 m ppł
14,76 Lilla DĄBROWSKA-JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
15,50 Ewa KOWALSKA 61 Budowlani Kielce 27.06 Zabrze
16,22 Barbara SCHIRMER 64 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
17,24 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
18,34 Ewa KUSIAK 61 Łysogóry Kielce 23.07 Warszawa
18,86 Beata WINCIARZ 66 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
20,03 Iwona KRÓL 64 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
pomiar ręczny
14,8 Lilla DĄBROWSKA-JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
15,2 Ewa KOWALSKA 61 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
15,8 Barbara SCHIRMER 64 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
16,1 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
16,7 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 13.09 Lublin
17,1 Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
17,4 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
18,1 Jolanta SKOWRON 62 Łysogóry Kielce 13.06 Ostrowiec
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
15,34 (1,4) Barbara SCHIRMER 64 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
15,51 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
17,09 Anna SOŁTYSIK 64 Łysogóry Kielce 23.07 Warszawa
pomiar ręczny
15,4 Alicja POŁEĆ 64 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
15,4 Barbara SCHIRMER 64 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
15,4 Anna MUCHA 64 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
16,2 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 27.06 Kielce
16,5 Anna SOŁTYSIK 64 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
76,2 cm/8 m (młodziczki)
16,53 Barbara BRELSKA 66 Budowlani Kielce 14.06 Łódź
pomiar ręczny
16,1 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 3.10 Kielce
16,2 Barbara BRELSKA 66 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
16,6 Małgorzata SYSKA 66 Budowlani Kielce 8.06 Kielce

400 m ppł
62,11 Barbara KWIETNIEWSKA 55 Łysogóry Kielce 6.08 Zabrze
65,96 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 6.08 Zabrze
67,15 Bożena PARSZOWSKA 61 Budowlani Kielce 24.05 Warszawa
67,50 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 26.08 Lublin
pomiar ręczny
65,5 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
66,2 Monika CHROBOT 64 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
66,3 Bożena PARSZOWSKA 61 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
67,8 Renata BERNAT 62 Łysogóry Kielce 14.06 Ostrowiec
72,0 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 19.05 Kielce

4×100 m
50,26 BUDOWLANI Kielce 26.08 Lublin
(I. PYTLEWSKA, 66 – E. KOWALSKA, 61 – B. PYDYŃSKA, 66 – M. JÓŹWIK, 63)
53,88 ŁYSOGÓRY Kielce 26.08 Lublin
(E. PRĘDKA, 66 – E. KUSIAK, 61 – M. CHROBOT, 64 – B. SZCZEPANEK, 63)
pomiar ręczny
50,6 BUDOWLANI Kielce 22.06 Kraków
(M. JÓŹWIK, 63 – M. PIOTROWSKA, 66 – I. PYTLEWSKA, 66 – B. PYDYŃSKA, 66)
51,3 BUDOWLANI II Kielce 13.06 Ostrowiec
(L. JÓŹWIK, 61 – E. KOWALSKA, 61 – B. PARSZOWSKA, 61 – A. POŁEĆ, 64)
52,2 ŁYSOGÓRY Kielce 23.05 Kielce
(E. ROGOZIŃSKA, 66 – M. CHROBOT, 64 – A. SOŁTYSIK, 64 – A. MUCHA, 64)
52,4 ŁYSOGÓRY II Kielce 13.09 Lublin
(E. PRĘDKA, 66 – B. SZCZEPANEK, 63 – J. SERAFIN, 64 – B. ŻELAZKO, 64)
52,8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski/III LO Ostrowiec 19.05 Kielce
(M. URBAN, 65 – M. WOLAK, 64 – E. WÓJCIK, 64 – B. KRAKOWIAK, 65)
54,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna 26.09 Kielce
(E. BOGUSZ, 69 – A. JASZEWSKA, 66 – A. NOWAK, 67 – B. OLSIŃSKA, 66)
54,7 BUDOWLANI III Kielce/SP 24 Kielce 17.05 Kielce
(A. ŁYSAK, 67 – M. GODOWSKA, 66 – M. ORKISZ, 66 – B. BRELSKA, 66)
54,9 BUDOWLANI IV Kielce 26.09 Kielce
(R. ADAMCZYK, 67 – B. GARBALA, 66 – B. ZEMBRZYCKA, 67 – B. CIEPLUCH, 67)
55,2 NEPTUN Końskie/SP 3 Końskie 17.05 Kielce
(M. KOTAS, 67 – I. KAPEL, 67 – M. KASPRZAK, 67 – M. NOWAK, 67)
56,7 ORLICZ Suchedniów 26.09 Kielce
(A. MALEWICZ, 67 – B. TUMIN, 66 – M. SIKORA, 66 – D. SADRA, 66)
najlepsze juniorki młodsze i młodziczki
51,2 BUDOWLANI Kielce 27.06 Kielce
(M. PIOTROWSKA, 66 – I. PYTLEWSKA, 66 – M. GODOWSKA, 66 – B. PYDYŃSKA, 66)

4×400 m
3.47,27 ŁYSOGÓRY Kielce 7.08 Zabrze
(E. TOPOREK, 56 – K. TOMASZEWSKA, 63 – B. KWIETNIEWSKA, 55 – E. KAPUSTA, 60)
4.04,3 ŁYSOGÓRY II Kielce 28.06 Kielce
(B. ŻELAZKO, 64 – J. SERAFIN, 64 – M. CHROBOT, 64 – E. SKOTNICKA, 65)
4.23,66 BUDOWLANI Kielce 14.09 Warszawa
(L. JÓŹWIK, 61 – B. GARBALA, 66 – D. WILK, 64 – B. PARSZOWSKA, 61)
4.30,0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 14.06 Ostrowiec
(E. WÓJCIK, 64 – B. KRAKOWIAK, 65 – Z. OBORA, 63 – M. WOLAK, 64)
najlepsze młodziczki
4.41,2 BUDOWLANI Kielce 24.05 Kielce
(A. KOZIOŁ, 68 – B. ZEMBRZYCKA, 67 – B. CIEPLUCH, 67 – B. GARBALA, 66)

wzwyż
1,78 Ewa KUSIAK 61 Łysogóry Kielce 4.06 Warszawa
1,63 Anna SOŁTYSIK 64 Łysogóry Kielce 19.05 Kielce
1,60 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 27.06 Kielce
1,55 Jolanta SKOWRON 62 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
1,55 Barbara BRELSKA 66 Budowlani Kielce 5.05 Kielce
1,55 Jolanta KRYCKA 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
1,55 Beata ADAMSKA 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
1,50 Ewa ŁAKOMIEC 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
1,50 Lidia KUCHTA 65 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
1,50 Anna ĆWIKŁA 65 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
1,50 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 26.09 Kielce

w dal
5,79 Ewa KOWALSKA 61 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
5,69 Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 19.05 Kielce
5,61 Lilla DĄBROWSKA-JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
5,55 Beata KMIECIK 65 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
5,47 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
5,37 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 19.05 Kielce
5,23 Monika ORKISZ 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
5,23 Beata KRAKOWIAK 65 KSZO Ostrowiec 6.06 Lublin
5,19 Bożena PYDYŃSKA 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
5,18 Alicja POŁEĆ 64 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
5,18 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce

kula
12,68 Maria GAWEŁ 63 Budowlani Kielce 24.07 Białystok
12,41 Dorota WASZCZUK 64 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
12,27 Anna WIECHEĆ 64 KSZO Ostrowiec 28.07 Lublin
11,63 Maria POWAŁKA 59 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
11,05 Lidia ZAWADZKA 60 WSP Kielce 15.05 Częstochowa
10,94 Halina KOWAL 62 Budowlani Kielce 8.05 Ostrowiec
10,81 Beata BARTOSIK 65 Budowlani Kielce 27.06 Kielce
10,60 Anna KACZMARSKA 62 KSZO Ostrowiec 19.05 Kielce
10,25 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
10,24 Teresa DĄBROWSKA 57 Łysogóry Kielce 15.05 Częstochowa

dysk
44,16 Maria POWAŁKA 59 Budowlani Kielce 6.05 Spała
43,86 Halina KOWAL 62 Budowlani Kielce 8.05 Ostrowiec
43,80 Maria GAWEŁ 63 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
42,14 Dorota WASZCZUK 64 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
38,26 Teresa DĄBROWSKA 57 Łysogóry Kielce 31.07 Warszawa
38,18 Beata BARTOSIK 65 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
34,84 Lidia ZAWADZKA 60 WSP Kielce 16.05 Częstochowa
33,02 Stanisława ŚLUSARCZYK 65 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
31,44 Anna WIECHEĆ 64 KSZO Ostrowiec 20.09 Stalowa Wola
30,30 Jadwiga KUBICKA 64 Budowlani Kielce 24.05 Kielce

oszczep
43,40 Jadwiga KUBICKA 64 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
40,02 Krystyna NOWAK 62 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
37,80 Jolanta PERLAK 63 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
35,20 Lidia KANIA 46 Ostrowiec 18.07 Kolonia (RFN)
33,40 Małgorzata SYSKA 66 Budowlani Kielce 12.05 Kielce
33,20 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
32,48 Anna KALWAT 60 Łysogóry Kielce 13.09 Lublin
30,30 Barbara KRZYWDA 64 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
30,14 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
29,30 Agata MAZUR 65 Budowlani Kielce 12.10 Kielce

7-bój
4.556 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 25.07 Białystok
(17,24 – 10,25 – 1,45 – 27,21 – 5,33 – 28,12 – 2.25,76)
4.226 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(16,1 – 8,52 – 1,40 – 26,0 – 5,18 – 16,14 – 2.27,4)
3.922 Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(17,1 – 8,76 – 1,40 – 27,2 – 5,19 – 24,84 – 3.03,6)
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
4.586 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 29.07 Lublin
(15,51 – 9,51 – 1,50 – 28,09 – 5,19 – 32,58 – 2.33,02)
3.870 Alicja POŁEĆ 64 Budowlani Kielce 28.06 Kielce
(16,6 – 7,28 – 1,40 – 28,7 – 5,09 – 25,90 – 2.48,0)
3.859 Anna SOŁTYSIK 64 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(16,5 – 7,65 – 1,55 – 28,4 – 4,65 – 24,34 – 3.00,6)
3.614 Ewa SKOTNICKA 65 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(20,7 – 7,46 – 1,45 – 27,1 – 4,68 – 21,00 – 2.42,4)
3.439 Iwona KRÓL 64 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(17,6 – 7,48 – 1,30 – 29,0 – 4,46 – 18,42 – 2.38,1)
płotki 76,2 cm/8 m (młodziczki)
3.927 Barbara BRELSKA 66 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
(16,2 – 7,98 – 1,40 – 27,9 – 4,92 – 26,30 – 2.54,7)
3.669 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
(16,1 – 5,48 – 1,35 – 27,7 – 4,76 – 21,36 – 2.40,4)

Wyniki uzyskane w hali
50 m
pomiar ręczny
6,6 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
6,6 Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
6,7 Anna MUCHA 64 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
6,8 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 2.01 Kielce
6,8 Barbara JASZOWSKA 65 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
6,8 Barbara ŻELAZKO 64 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
6,8 Małgorzata LISOWSKA 63 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
6,8 Bożena SZCZEPANEK 63 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce

60 m
7,86 Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze
8,06 Elżbieta KAPUSTA 60 Łysogóry Kielce 8.02 Zabrze
8,41 Barbara JASZOWSKA 65 Budowlani Kielce 31.01 Warszawa
8,49 Beata KRAKOWIAK 65 KSZO Ostrowiec 31.01 Warszawa
pomiar ręczny
7,9 Beata KRAKOWIAK 65 KSZO Ostrowiec 17.01 Spała
8,2 Małgorzata LISOWSKA 63 Budowlani Kielce 17.01 Spała
8,2 Barbara JASZOWSKA 65 Budowlani Kielce 17.01 Spała

200 m
26,12 Mirosława JÓŹWIK 63 Budowlani Kielce 1.02 Zabrze

300 m
46,1 Aldona JASZEWSKA 66 Granat Skarżysko 18.01 Warszawa

50 m ppł
pomiar ręczny
8,2 Katarzyna TOMASZEWSKA 63 Łysogóry Kielce 11.01 Kielce
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
7,8 Barbara SCHIRMER 64 Budowlani Kielce 15.02 Kielce
7,8 Alicja POŁEĆ 64 Budowlani Kielce 15.02 Kielce
7,8 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 15.02 Kielce
8,0 Anna MUCHA 64 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
76,2 cm/8 m (młodziczka)
8,2 Małgorzata SYSKA 66 Budowlani Kielce 2.01 Kielce

60 m ppł
76,2 cm (juniorki młodsze)
pomiar ręczny
9,5 Alicja POŁEĆ 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała
9,6 Barbara SCHIRMER 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała

wzwyż
1,65 Ewa KUSIAK 61 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
1,60 Anna SOŁTYSIK 64 Łysogóry Kielce 1.02 Warszawa
1,55 Beata KMIECIK 65 Budowlani Kielce 15.02 Kielce
1,50 Barbara BRELSKA 66 Budowlani Kielce 2.01 Kielce
1,45 Beata ADAMSKA 66 Budowlani Kielce 2.01 Kielce
1,45 Beata KRYCKA 66 Budowlani Kielce 2.01 Kielce
1,45 Małgorzata SYSKA 66 Budowlani Kielce 2.01 Kielce

w dal
5,28 Beata KMIECIK 65 Budowlani Kielce 17.01 Spała
5,19 Alicja POŁEĆ 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała
4,78 Beata KRAKOWIAK 65 KSZO Ostrowiec 17.01 Spała

kula
12,54 Maria GAWEŁ 63 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze
11,77 Anna WIECHEĆ 64 KSZO Ostrowiec 31.01 Warszawa
11,75 Dorota WASZCZUK 64 Budowlani Kielce 15.02 Kielce
11,00 Maria POWAŁKA 59 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
10,45 Halina KOWAL 62 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
10,06 Beata BARTOSIK 65 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
9,90 Teresa DĄBROWSKA 57 Łysogóry Kielce 11.01 Kielce
9,70 Mirosława BANASZEK 64 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
9,60 Lidia OBARA 64 Łysogóry Kielce 11.01 Kielce
9,60 Dorota WILK 64 Budowlani Kielce 11.01 Kielce

M ę ż c z y ź n i
60 m (młodzicy)
pomiar ręczny
7,3 Grzegorz NIEWCZAS 66 Granat Skarżysko 11.05 Kielce
7,4 Artur FIGARSKI 66 Granat Skarżysko 13.04 Skarżysko
7,4 Paweł KOZŁOWSKI 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce

100 m
11,24 (0,9) Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 27.07 Lublin
11,24 Zbigniew GRUNT 61 Budowlani Kielce 18.07 Kolonia (RFN)
11,27 (1,4) Dariusz GRUNT 64 Budowlani Kielce 27.07 Lublin
11,53 (1,6) Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 27.07 Lublin
11,66 Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
11,69 Cezary RAFAŁKOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 23.07 Warszawa
11,75 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
11,75 (-1,1) Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 23.07 Białystok
11,77 (-1,1) Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 23.07 Białystok
11,85 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
wynik uzyskany z wiatrem
11,58 (2,3) Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 16.06 Sopot
pomiar ręczny
10,8 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
10,9 Zbigniew GRUNT 61 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
11,0 Artur KAL 61 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
11,0 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
11,1 Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
11,1 Dariusz GRUNT 64 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
11,2 Cezary RAFAŁKOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 8.05 Ostrowiec
11,2 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
11,3 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 8.05 Ostrowiec
11,3 Roman FOSTRIAK 55 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
11,3 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce

200 m
22,43 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
22,94 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 31.07 Warszawa
23,05 Artur KAL 61 Budowlani Kielce 16.05 Warszawa
23,29 (1,5) Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
23,35 (1,5) Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 28.07 Lublin
23,80 Grzegorz WANAT 61 Budowlani Kielce 16.05 Warszawa
23,86 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 16.05 Warszawa
23,97 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 31.07 Warszawa
24,50 Ireneusz POWAŁEK 64 Łysogóry Kielce 31.07 Warszawa
25,04 Sławomir TWOREK 61 Łysogóry Kielce 31.07 Warszawa
wynik uzyskany z wiatrem
22,36 (2,8) Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 29.07 Lublin
pomiar ręczny
21,6 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 28.06 Kielce
22,4 Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 28.06 Kielce
22,6 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 28.06 Kielce
22,7 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 24.05 Kielce
22,8 Artur KAL 61 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
22,9 Zbigniew GRUNT 61 Budowlani Kielce 12.06 Kielce
23,0 Mirosław WĘGIEREK 59 WSP Kielce 15.05 Częstochowa
23,2 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
23,2 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
23,3 Roman FOSTRIAK 55 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa

300 m
pomiar ręczny
37,7 Jarosław DĄBROWSKI 66 Łysogóry Kielce 26.09 Kielce
38,4 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
38,5 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 8.06 Kielce
38,6 Artur FIGARSKI 66 Granat Skarżysko 26.09 Kielce

400 m
50,27 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
50,70 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 4.09 Warszawa
50,83 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 30.07 Warszawa
50,91 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 4.06 Warszawa
51,24 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
51,40 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
51,57 Paweł REJ 63 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
51,82 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
51,98 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 23.07 Warszawa
52,06 Grzegorz WANAT 61 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
pomiar ręczny
50,2 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
50,2 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 19.08 Warszawa
50,3 Mirosław WĘGIEREK 59 WSP Kielce 16.05 Częstochowa
50,6 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 13.06 Ostrowiec
51,3 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
52,4 Paweł REJ 63 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
52,4 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
52,6 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 13.06 Ostrowiec
52,6 Janusz STANEK 64 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
52,7 Piotr RYBA 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce

800 m
1.51,56 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 24.07 Białystok
1.54,73 Paweł REJ 63 Budowlani Kielce 23.07 Białystok
1.58,3 Andrzej SKOTNICKI 65 Budowlani Kielce 22.06 Kraków
1.59,0 Janusz STANEK 64 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
2.01,15 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 17.06 Warszawa
2.01,4 Zbigniew BARTCZAK 64 KSZO Ostrowiec 8.05 Ostrowiec
2.01,73 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
2.03,4 Zbigniew PASIERBEK 63 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
2.04,1 Waldemar WYDERSKI 62 Granat Skarżysko 20.05 Kielce
2.04,2 Mirosław KOZIOŁ 65 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa

1000 m
2.27,0 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
2.35,6 Janusz STANEK 64 Łysogóry Kielce 26.09 Kielce
2.35,8 Andrzej SKOTNICKI 64 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
2.36,09 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 15.05 Warszawa
2.38,3 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 8.06 Kielce
2.39,6 Waldemar WYDERSKI 62 Granat Skarżysko 16.07 Łódź
2.39,8 Zbigniew PASEK 63 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
2.40,5 Zbigniew PASIERBEK 63 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
2.43,0 Robert KWIECIEŃ 63 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce
2.45,85 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 14.06 Łódź

1500 m
3.55,87 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 11.07 Warszawa
3.56,05 Bogdan SABA 53 Budowlani Kielce 11.07 Warszawa
3.59,8 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
4.04,91 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 4.06 Warszawa
4.06,67 Władysław DOŃCZYK 52 Budowlani Kielce 11.07 Warszawa
4.07,4 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
4.08,4 Waldemar WYDERSKI 62 Granat Skarżysko 13.06 Ostrowiec
4.13,15 Zbigniew PASIERBEK 63 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
4.15,58 Janusz STANEK 64 Łysogóry Kielce 24.07 Warszawa
4.15,8 Sylwester WÓJCICKI 58 Łysogóry Kielce 12.09 Chorzów

2000 m (młodzik)
6.20,6 Jacek REK 66 Granat Skarżysko 14.06 Łódź

3000 m
8.24,0 Bogdan SABA 53 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
8.30,0 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
8,39,55 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 31.07 Warszawa
8.47,0 Władysław DOŃCZYK 52 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
8.48,4 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 20.06 Łódź
8.48,4 Jerzy ŚMISTEK 57 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
8.49,0 Waldemar WYDERSKI 62 Granat Skarżysko 20.06 Łódź
8.59,8 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
9.17,3 Dariusz BRESZKO 64 Granat Skarżysko 28.06 Kielce
9.29,4 Zbigniew PASIERBEK 63 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa

5000 m
14.27,74 Bohdan SABA 53 Budowlani Kielce 24.07 Warszawa
14.39,86 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 5.06 Zabrze
14.52,3 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 24.07 Białystok
14.57,29 Władysław DOŃCZYK 52 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
14.59,57 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 24.07 Warszawa
15.32,4 Waldemar WYDERSKI 62 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
15.36,4 Jerzy ŚMISTEK 57 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
16.00,2 Janusz WOŹNIAK 63 LZS Jędrzejów 14.06 Ostrowiec
16.21,9 Dariusz BRESZKO 64 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
16.51,4 Jarosław JAGŁA 64 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec

10 000 m
29.38,48 Bohdan SABA 53 Budowlani Kielce 17.06 Warszawa
29.58,8 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
30.13,40 Władysław DOŃCZYK 52 Budowlani Kielce 17.06 Warszawa
30.59,67 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 17.06 Warszawa
31.14,71 Jerzy ŚMISTEK 57 Budowlani Kielce 19.07 Kolonia (RFN)
31.27,66 Janusz WĄSOWSKI 45 Budowlani Kielce 24.07 Warszawa

20 km
1:01.52,5 Władysław DOŃCZYK 52 Budowlani Kielce 22.02 Otwock
1:03.32,8 Bohdan SABA 53 Budowlani Kielce 26.04 Brzeszcze
1:03.53,2 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 22.02 Otwock
1:04.32,3 Janusz WĄSOWSKI 45 Budowlani Kielce 22.02 Otwock
1:05.58,1 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 26.04 Brzeszcze
1:06.29,5 Jerzy ŚMISTEK 57 Budowlani Kielce 26.04 Brzeszcze
1:07.04,9 Tadeusz SZCZEREK 63 LZS Jędrzejów 26.04 Brzeszcze
1:09.35,6 Aleksander NIWIŃSKI 62 LZS Jędrzejów 22.02 Otwock
1:11.33,0 Witold BOŻKIEWICZ 64 LZS Jędrzejów 22.02 Otwock
1:11.54,4 Janusz WOŹNIAK 63 LZS Jędrzejów 22.02 Otwock

25 km
1:22.20 Jerzy ŚMISTEK 57 Budowlani Kielce 17.07 Kolonia (RFN)

maraton
2:18.20 Władysław DOŃCZYK 52 Budowlani Kielce 24.05 Dębno
2:22.16 Ryszard KRUKAR 54 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
2:23.27 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 24.05 Dębno
2:24.44 Janusz WĄSOWSKI 45 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
2:27.40 Jerzy ŚMISTEK 57 Budowlani Kielce 24.05 Dębno
2:29.57 Bohdan SABA 53 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
2:35.33 Jan BECELEWSKI 57 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
2:49.59 Aleksander NIWIŃSKI 62 LZS Jędrzejów 20.09 Warszawa
2:55.07 Dariusz BRESZKO 64 Granat Skarżysko 20.09 Warszawa
2:55.58 Witold BOŻKIEWICZ 63 LZS Jędrzejów 20.09 Warszawa

110 m ppł
15,76 (0,8) Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 17.06 Sopot
15,87 (2,0) Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 30.07 Warszawa
16,02 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
16,52 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 15.09 Warszawa
17,61 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
17,84 Piotr RYBA 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
18,36 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
18,53 Janusz MACIEJEC 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
19,40 Mirosław STAŃCZYK 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
pomiar ręczny
15,3 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
15,6 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
15,7 Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
16,0 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
16,0 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
16,4 Adam REK 59 Łysogóry Kielce 12.09 Chorzów
16,6 Sławomir GWARA 63 Łysogóry Kielce 19.05 Kielce
16,6 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 13.06 Ostrowiec
16,7 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 22.06 Kraków
16,8 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
100 cm (juniorzy młodsi)
15,38 (0,9) Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 28.07 Lublin
15,83 (1,5) Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
16,86 Sławomir GŁOGOWSKI 64 Budowlani Kielce 28.07 Lublin
16,90 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 28.07 Lublin
wynik uzyskany z wiatrem
15,73 (3,4) Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 29.07 Lublin
pomiar ręczny
15,2 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 27.06 Kielce
15,2 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 27.06 Kielce
16,1 Janusz STANEK 64 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
16,2 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
16,4 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
91,4 cm (młodzicy)
wynik uzyskany z wiatrem
16,86 (2,2) Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 14.06 Łódź
pomiar ręczny
16,0 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
16,3 Wojciech BIELEWICZ 66 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
16,5 Jarosław DĄBROWSKI 66 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce

400 m ppł
53,00 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
55,43 Grzegorz WANAT 61 Budowlani Kielce 24.05 Warszawa
56,65 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 13.08 Zabrze
58,52 Robert KWIECIEŃ 63 Łysogóry Kielce 24.07 Warszawa
pomiar ręczny
55,5 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
56,7 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 27.08 Katowice
57,7 Robert KWIECIEŃ 63 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
58,0 Piotr RYBA 63 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
58,4 Janusz OZDOBA 55 KSZO Ostrowiec 14.06 Ostrowiec
59,3 Leszek TRĘBACZ 59 Łysogóry Kielce 27.08 Katowice
62,0 Sławomir GŁOGOWSKI 64 Budowlani Kielce 14.06 Ostrowiec
66,5 Radosław PÓŁTORAK 65 Granat Skarżysko 14.06 Ostrowiec
84 cm (juniorzy młodsi)
pomiar ręczny
60,3 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 28.06 Kielce
61,8 Sławomir GŁOGOWSKI 64 Budowlani Kielce 24.05 Kielce

1500 m prz (juniorzy młodsi)
4.31,2 Andrzej SKOTNICKI 64 Budowlani Kielce 6.06 Spała
4.43,9 Jacek PASEK 64 Granat Skarżysko 28.06 Kielce

2000 m prz (juniorzy)
5.46,80 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 20.09 Warszawa
6.02,9 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 19.05 Kielce
6.12,8 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
6.19,6 Zbigniew PASIERBEK 63 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
6.21,6 Aleksander NIWIŃSKI 62 LZS Jędrzejów 14.06 Ostrowiec

3000 m prz
9.16,16 Tadeusz KASPEREK 55 Budowlani Kielce 26.08 Lublin
9.21,57 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 27.09 Warszawa
10.10,2 Leszek TRĘBACZ 59 Łysogóry Kielce 12.09 Chorzów

4×100 m
43,50 BUDOWLANI Kielce 26.08 Lublin
(P. NAWARA, 64 – CZ. PIOTROWSKI, 64 – D. GRUNT, 64 – Z. GRUNT, 61)
44,39 ŁYSOGÓRY Kielce 31.07 Warszawa
(Z. KORCZAK, 64 – W. PULUT, 63 – J. WYDRYCH, 63 – P. HERT, 63)
pomiar ręczny
44,8 ŁYSOGÓRY Kielce 12.09 Chorzów
(K. KOWALSKI, 60 – I. POWAŁEK, 64 – J. WYDRYCH, 63 – Z. KORCZAK, 64)
44,9 BUDOWLANI Kielce 22.06 Kraków
(M. URBANIAK, 64 – P. NAWARA, 64 – D. GRUNT, 64 – CZ. PIOTROWSKI, 64)
46,5 GRANAT Skarżysko-Kamienna 20.05 Kielce
(I. FURNAL, 62 – S. POLEWANY, 63 – G. GRZEGORCZYK, 62 – J. GÓRAL, 63)
46,5 NEPTUN Końskie 13.06 Ostrowiec
(G. SĘKOWSKI, 62 – L. MIKOS, 62 – L. KRAKOWIAK, 63 – J. BĄK, 63)
47,0 GRANAT II Skarżysko-Kamienna 19.05 Kielce
(J. MASTALERZ, 64 – A. FIGARSKI, 66 – R. PÓŁTORAK, 65 – J. WRONA, 65)
47,1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 20.05 Kielce
(D. GŁOWACKI, 65 – K. SYROPIATKO, 65 – M. JAWORSKI, 64 – R. POLIT, 65)
47,3 ŁYSOGÓRY II Kielce 13.06 Ostrowiec
(C. PAJEK, 65 – J. MACIEJEC, 63 – Z. STAŃKO, 65 – M. WÓJTOWICZ, 64)
48,6 BUDOWLANI II Kielce 26.09 Kielce
(G. BOJARSKI, 68 – W. NOWORYTA, 66 – P. NICZEWSKI, 66 – G. URBANIAK, 66)
48,6 ŁYSOGÓRY III Kielce 26.09 Kielce
(P. TYŃSKI, 66 – A. WRZOCHAL, 67 – W. SZMUC, 66 – J. DĄBROWSKI, 66)
49,6 NEPTUN II Końskie 17.05 Kielce
(W. WĄSIK, 66 – R. ŁYCZEK, 67 – R. RYNK, 66 – J. JANUS, 66)
najlepsi młodzicy
47,1 GRANAT Skarżysko-Kamienna 26.09 Kielce
(M. RAK, 66 – W. BIELEWICZ, 66 – K. KURP, 66 – A. FIGARSKI, 66)

4×400 m
3.24,5 ŁYSOGÓRY Kielce 20.09 Łódź
(W. PULUT, 63 – Z. KORCZAK, 64 – P. HERT, 63 – J. STANEK, 64)
3.26,03 BUDOWLANI Kielce 26.08 Lublin
(G. WANAT, 61 – P. REJ, 61 – K. JÓŹWIK, 61 – W. URBANIAK, 62)
3.38,6 BUDOWLANI II Kielce 28.06 Kielce
(M. KOZIOŁ, 65 – R. SOŁTYS, 65 – S. RYMARCZYK, 64 – A. SKOTNICKI, 64)
3.42,5 NEPTUN Końskie 14.06 Ostrowiec
(D. KOWALCZYK, 62 – L. MIKOS, 62 – K. NOWAK, 62 – L. KRAKOWIAK, 63)
3.57,9 BUDOWLANI III Kielce 24.05 Kielce
(R. FORTUNA, 66 – G. URBANIAK, 66 – W. CIERPIAŁA, 66 – J. KITA, 66)
3.59,5 GRANAT Skarżysko-Kamienna 24.05 Kielce
(K. KWIATKOWSKI, 65 – J. WRONA, 65 – R. PÓŁTORAK, 65 – J. PASEK, 64)

wzwyż
2,00 Jan SZTOBRYN 57 Łysogóry Kielce 3.05 Kielce
1,95 Roman SOBCZAK 60 Budowlani Kielce 13.05 Ostrowiec
1,95 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
1,91 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
1,90 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
1,85 Andrzej DUSZA 62 KSZO Ostrowiec 19.05 Kielce
1,85 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
1,80 Sławomir GŁOGOWSKI 64 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
1,80 Cezary PAJEK 65 Łysogóry Kielce 23.05 Kielce
1,80 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 23.05 Warszawa
1,80 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
1,80 Piotr RYBA 63 Łysogóry Kielce 23.07 Białystok
1,80 Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 23.07 Białystok
1,80 Adam REK 59 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce

tyczka
4,31 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 22.06 Kraków
4,25 Michał PADUCH 63 Budowlani Kielce 3.05 Kielce
4,10 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
4,10 Janusz MACIEJEC 63 Łysogóry Kielce 22.06 Kraków
4,00 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
3,80 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 4.06 Warszawa
3,80 Sławomir GWARA 63 Łysogóry Kielce 22.06 Kraków
3,80 Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
3,70 Mirosław STAŃCZYK 63 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
3,65 Krzysztof KOWALSKI 60 Łysogóry Kielce 26.04 Kielce

w dal
6,82 Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 23.07 Białystok
6,82 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
6,74 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
6,73 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
6,65 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
6,62 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 13.06 Ostrowiec
6,56 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 8.06 Kielce
6,55 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
6,53 Jacek DOBROWOLSKI 63 Neptun Końskie 19.05 Kielce
6,50 Mirosław WÓJTOWICZ 63 ZS Rolniczych Bałtów 19.05 Kielce

trójskok
14,35 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 12.09 Chorzów
13,55 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 14.06 Ostrowiec
13,45 Mirosław STAŃCZYK 63 Łysogóry Kielce 20.09 Łódź
13,36 Jacek DOBROWOLSKI 63 Neptun Końskie 14.06 Ostrowiec
13,01 Klaudiusz SYROPIATKO 65 KSZO Ostrowiec 28.06 Kielce
12,92 Marek WÓJTOWICZ 64 Łysogóry Kielce 22.06 Kraków
12,48 Mirosław KOZIOŁ 65 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
12,45 Leszek PACAK 58 WSP Kielce 16.05 Częstochowa
12,25 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
12,19 Szymon MŁYNARCZYK 63 Neptun Końskie 14.06 Ostrowiec

kula
13,50 Marian MAKOWSKI 61 Budowlani Kielce 26.04 Skarżysko
12,55 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 13.06 Ostrowiec
12,06 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
11,95 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
11,20 Andrzej PRASZYŃSKI 63 KSZO Ostrowiec 21.10 Ostrowiec
11,10 Krzysztof KOWALSKI 60 Łysogóry Kielce 3.05 Kielce
11,03 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 23.05 Warszawa
10,80 Piotr RYBA 63 Łysogóry Kielce 3.10 Kielce
10,77 Krzysztof ŻUGAJ 62 KSZO Ostrowiec 26.04 Skarżysko
10,69 Grzegorz ZMELONEK 62 Neptun Końskie 19.05 Kielce
6 kg (juniorzy młodsi)
13,22 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
12,54 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 23.05 Warszawa

dysk
41,22 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 13.06 Ostrowiec
40,80 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 22.06 Kraków
40,70 Marian MAKOWSKI 61 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
38,96 Grzegorz NIWIŃSKI 64 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
36,14 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
35,10 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 13.06 Ostrowiec
34,76 Maciej BLEDZIEWSKI 64 Budowlani Kielce 13.06 Ostrowiec
33,84 Mirosław STAŃCZYK 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
33,56 Bogusław TUTKA 63 KSZO Ostrowiec 19.05 Kielce
33,02 Adam REK 59 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
1,5 kg (juniorzy młodsi)
50,56 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
46,16 Grzegorz NIWIŃSKI 64 Budowlani Kielce 28.06 Kielce
42,02 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
40,10 Maciej BLEDZIEWSKI 64 Budowlani Kielce 28.06 Kielce
1 kg (młodzik)
44,20 Grzegorz FURMANEK 66 Budowlani Kielce 26.09 Kielce

młot
60,42 Marian MAKOWSKI 61 Budowlani Kielce 15.09 Warszawa
48,26 Stanisław OLSZTYŃSKI 48 KSZO Ostrowiec 14.06 Ostrowiec
45,14 Maciej BLEDZIEWSKI 64 Budowlani Kielce 22.06 Kraków
45,02 Grzegorz NIWIŃSKI 64 Budowlani Kielce 15.09 Warszawa
30,70 Stanisław GAJDZIŃSKI 62 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
25,88 Krzysztof KOWALSKI 60 Łysogóry Kielce 27.08 Katowice
6 kg (juniorzy młodsi)
52,16 Grzegorz NIWIŃSKI 64 Budowlani Kielce 12.07 Warszawa
50,82 Maciej BLEDZIEWSKI 64 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
41,10 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
37,28 Grzegorz FURMANEK 66 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
34,98 Janusz CZARNECKI 64 Granat Skarżysko 24.05 Kielce
5 kg (młodzik)
47,50 Grzegorz FURMANEK 66 Budowlani Kielce 4.10 Kielce

oszczep
74,12 Roman FOSTRIAK 55 Budowlani Kielce 9.05 Mielec
51,94 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
51,28 Jacek KUCHARCZYK 64 KSZO Ostrowiec 24.05 Kielce
48,36 Grzegorz WANAT 61 Budowlani Kielce 26.04 Skarżysko
47,02 Marek OCZKOWICZ 62 Budowlani Kielce 18.05 Kielce
46,94 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 26.04 Skarżysko
46,46 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
46,42 Mirosław STAŃCZYK 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
45,54 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
44,74 Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
600 g (młodzicy)
47,94 Jarosław STANDO 66 Granat Skarżysko 4.05 Skarżysko
47,30 Henryk PAJĄK 66 Orlicz Suchedniów 8.06 Kielce

10-bój
6.905 Włodzimierz KAPTUR 59 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
(11,75 – 6,73 – 12,06 – 1,91 – 51,24 – 15,79 – 36,14 – 4,10 – 51,94 – 4.42,54)
6.312 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
(11,5 – 6,74 – 9,74 – 1,90 – 50,3 – 16,0 – 27,34 – 3,00 – 42,25 – 4.21,8)
6.158 Jarosław WYDRYCH 63 Łysogóry Kielce 24.07 Białystok
(11,77 – 6,82 – 9,70 – 1,80 – 53,39 – 16,03 – 31,40 – 3,80 – 44,74 – 5.01,23)
6.127 Piotr HERT 63 Łysogóry 4.10 Kielce
(11,5 – 6,73 – 9,94 – 1,75 – 52,9 – 16,8 – 28,92 – 3,55 – 46,46 – 4.42,6)
6.072 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
(12,02 – 6,40 – 8,39 – 1,91 – 51,40 – 16,02 – 25,84 – 4,00 – 40,96 – 4.42,76)
6.055 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 24.05 Warszawa
(11,85 – 6,32 – 11,03 – 1,80 – 53,50 – 17,61 – 32,36 – 4,10 – 41,88 – 5.00,60)
5.939 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(11,0 – 6,65 – 10,66 – 1,85 – 50,6 – 16,0 – 21,04 – 2,35 – 40,10 – 4.33,9)
5.846 Piotr RYBA 63 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(11,8 – 6,40 – 10,80 – 1,75 – 52,7 – 17,3 – 28,44 – 3,25 – 39,92 – 4.40,4)
5.682 Mirosław STAŃCZYK 63 Łysogóry Kielce 4,10 Kielce
(12,5 – 5,96 – 10,17 – 1,75 – 55,7 – 18,2 – 33,84 – 3,55 – 46,42 – 4.44,0)
5.594 Adam REK 59 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(12,3 – 6,27 – 10,57 – 1,80 – 55,4 – 17,0 – 33,02 – 3,55 – 36,78 – 4.59,6)
kula 6 kg, płotki 100 cm, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi)
6.100 Janusz MASTALERZ 64 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
(11,9 – 6,25 – 11,64 – 1,70 – 53,4 – 16,2 – 42,02 – 3,00 – 45,54 – 4.51,0)
5.802 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 4.10 Kielce
(11,2 – 6,38 – 9,95 – 1,60 – 51,3 – 16,4 – 29,50 – 3,15 – 36,80 – 4.49,1)
5.544 Sławomir GŁOGOWSKI 64 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
(12,1 – 6,42 – 10,65 – 1,70 – 55,2 – 16,9 – 32,00 – 3,15 – 32,72 – 4.50,8)

6-bój (kula 5 kg, płotki 91,4 cm, oszczep 600 cm, młodzicy)
3.393 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
(12,3 – 6,10 – 9,43 – 16,0 – 1,68 – 41,42)
3.296 Wojciech BIELEWICZ 66 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
(12,2 – 6,11 – 8,08 – 16,3 – 1,75 – 38,02)

chód 5 km
24.51,0 Dariusz MAZUR 62 Granat Skarżysko 25.06 Warszawa
27.17,2 Artur CIERPIAŁA 66 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
27.24,7 Andrzej PEDRYCZ 67 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
29.33,9 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 26.09 Kielce

chód 10 km
48.08,0 Janusz STĄPÓR 61 Budowlani Kielce 5.07 Puck
51.02,2 Dariusz MAZUR 62 Granat Skarżysko 20.06 Zabrze

chód 20 km
1:50.39 Dariusz MAZUR 62 Granat Skarżysko 26.04 Warszawa
1:56.03 Janusz STĄPÓR 61 Budowlani Kielce 12.04 Tarnobrzeg
2:24.14 Grzegorz JAKUBOWSKI 64 Neptun Końskie 12.04 Tarnobrzeg

Wyniki uzyskane w hali
50 m
pomiar ręczny
5,9 Dariusz GRUNT 64 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
5,9 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
6,0 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
6,1 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
6,1 Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
6,2 Zbigniew GRUNT 61 Budowlani Kielce 2.01 Kielce
6,2 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
6,2 Piotr HERT 63 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce

60 m
7,22 Dariusz GRUNT 64 Budowlani Kielce 31.01 Warszawa
7,43 Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 31.01 Warszawa
7,45 Cezary RAFAŁKOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 31.01 Warszawa
pomiar ręczny
6,9 Dariusz GRUNT 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała
7,0 Cezary RAFAŁKOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 17.01 Spała
7,2 Piotr NAWARA 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała
7,4 Grzegorz WANAT 61 Budowlani Kielce 17.01 Spała
7,4 Grzegorz NIEWCZAS 66 Granat Skarżysko 18.01 Warszawa

300 m
36,6 Czesław PIOTROWSKI 64 Budowlani Kielce 1.02 Warszawa
38,5 Zbigniew KORCZAK 64 Łysogóry Kielce 31.01 Warszawa

600 m
1.23,4 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 10.01 Zabrze
1.27,3 Andrzej SKOTNICKI 64 Budowlani Kielce 31.01 Warszawa

800 m
1.54,51 Witold URBANIAK 62 Budowlani Kielce 1.02 Zabrze

1500 m
4.12,92 Dariusz KACZMARSKI 62 Granat Skarżysko 31.01 Zabrze
4.16,70 Waldemar WYDERSKI 62 Granat Skarżysko 31.01 Zabrze

3000 m
8.49,38 Waldemar MOŻDŻONEK 62 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze

50 m ppł
pomiar ręczny
7,1 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
7,9 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
100 cm (juniorzy młodsi)
7,0 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 10.01 Kielce
7,4 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
7,5 Mirosław URBANIAK 64 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
7,7 Ireneusz POWAŁEK 64 Łysogóry Kielce 11.01 Kielce
91,4 cm (młodzik)
7,7 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 10.01 Kielce

60 m ppł
8,84 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 8.02 Zabrze
100 cm (juniorzy młodsi)
8,67 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 31.01 Warszawa
9,16 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 31.01 Warszawa
9,30 Mirosław URBANIAK 64 Budowlani Kielce 31.01 Warszawa
pomiar ręczny
8,3 Tomasz KOZŁOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 17.01 Spała
8,7 Mirosław URBANIAK 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała
9,1 Piotr KUMIĘGA 64 Budowlani Kielce 17.01 Spała

wzwyż
1,95 Dariusz ŁOSICKI 61 Budowlani Kielce 10.01 Kielce
1,80 Ireneusz BUGAJSKI 60 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
1,80 Wiesław PULUT 63 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
1,80 Dariusz OSUCH 62 Łysogóry Kielce 10.01 Kielce
1,75 Sławomir GŁOGOWSKI 64 Budowlani Kielce 2.01 Kielce
1,70 Mirosław URBANIAK 64 Budowlani Kielce 2.01 Kielce

tyczka
4,40 Michał PADUCH 63 Budowlani Kielce 15.02 Kielce

w dal
5,98 Cezary RAFAŁKOWSKI 64 KSZO Ostrowiec 17.01 Spała

kula
6 kg (junior młodszy)
12.30 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 11.01 Kielce

Opracowano na podstawie:
1. Tabele najlepszych wyników Kieleckiego OZLA w sezonie letnim 1981, maszynopis i rękopis z archiwum OZLA;
2. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego;
3. Rocznik PZLA 1981, Zestawienie najlepszych polskich lekkkoatletów i lekkoatletek, oprac. Michał Wróblewski;
4. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, 1981-1982;
5. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1981 – styczeń 1982;
6. komunikaty z zawodów rozgrywanych w 1981 roku, archiwum własne;
Zdjęcia ze zbiorów Stefanii Furmanek, Anny Wiecheć, Krzysztofa Jóźwika, Tadeusza Kasperka, Antoniego Pawłowskiego i Janusza Stanka.