Budowlani w czołówce wśród młodzieży i blisko I ligi, likwidacja Łysogór. Rok 1982

Budowlani Kielce w punktacji klubowej Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży uplasowali się na piątym miejscu, zarówno wśród juniorów, jak i juniorów młodszych. W 1982 roku zajęli też 12. miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski w tych kategoriach wieku, byli też bardzo blisko awansu do I ligi. Ich dominacja w Kielcach i województwie stała się jeszcze bardziej widoczna, bo władze rozwiązały najgroźniejszego rywala – Łysogóry.

Trenerzy Stefania i Zdzisław Furmanek ze swoimi podopiecznymi, którzy w 1982 roku zdobyli siedem medali mistrzostw Polski

Utworzony dwa lata wcześniej klub, w którym znaleźli się trenerzy Mirosława i Edmund Sarnowie wraz ze swoimi podopiecznymi, został w styczniu 1982 roku zawieszony przez prezydenta Kielc. „Twór całkowicie sztuczny, powstały wskutek nacisku prasy warszawskiej, która swego czasu jakoś nadzwyczajnie upodobała sobie ten temat” – można było przeczytać w krótkiej notatce w „Słowie Ludu”. Nikt się pod nią nie podpisał, ale wiele wskazuje, że wyszła spod pióra Mieczysława Kalety, kierownika działu sportowego tej gazety. Jeszcze jako prezes OZLA pod koniec 1979 roku, gdy zawodnicy wystąpili do centralnych mediów w obronie swoich trenerów, dla których w kieleckim sporcie nie widziano już miejsca, za „spory sukces” uznał uporanie się z „problemem Edmund Sarna”, a później nie mógł pogodzić z tym, że stało się inaczej.
Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku Sarna, który aktywnie zaangażował się w działalność NSZZ „Solidarność”, został internowany. Uporanie się z problemem, jaki dla niektórych stanowił w poprzednich latach, było teraz znacznie łatwiejsze. Do tego, że był niepokorny i niewygodny dla decydentów, domagając się zapewnienia odpowiednich warunków do trenowania lekkoatletów, doszły jeszcze względy polityczne. Komunistyczne władze chciały bowiem odsunąć działaczy „S” od pracy z młodzieżą.

Biegacze Łysogór jako uczniowie ZS Ekonomicznych awansowali do ogólnopolskiego finału biegów sztafetowych szkół średnich. Na zdjęciu siedzą od lewej Piotr Ryba, Adam Zimnicki, Wiesław Pulut, Piotr Hert i Cezary Pajek, stoją od prawej Ireneusz Powałek, Janusz Maciejec, Zbigniew Korczak, Robert Kwiecień i Mirosław Stańczyk

Łysogóry zostały wiosną 1982 roku ostatecznie rozwiązane, oficjalnie z powodu problemów organizacyjnych i braku… osiągnięć sportowych. Ten drugi zarzut był kuriozalny, ponieważ w lutym Elżbieta Kapusta zdobyła mistrzostwo Polski w hali w biegu na 400 m. W całym sporcie Kielecczyzny takimi sukcesami mogło się pochwalić ledwie kilka klubów. Jak na ironię, pod koniec kwietnia, wkrótce po rozwiązaniu Łysogór, Mirosława Sarna otrzymała od wojewody kieleckiego list z podziękowaniem za przygotowanie złotej medalistki…
W sezonie letnim podopieczni Sarnów startowali w zawodach jako niestowarzyszeni lub pod szyldem Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie znaczna część się uczyła. Potem większość zrezygnowała z uprawiania sportu. Tylko niektórzy przeszli do Budowlanych.

Elżbieta Kapusta

Była wśród nich wspomniana już Elżbieta Kapusta, która już w poprzednim roku została najlepszą lekkoatletką Kielecczyzny, a w 1982 umocniła się na pozycji liderki. Wspomniany tytuł mistrzowski w hali wywalczyła 21 lutego w Zabrzu, przebiegając 400 m w 56,01 s. W mistrzostwach na stadionie, 3 lipca w Lublinie, zdobyła na tym dystansie brązowy medal z czasem 53,55 s.
Na stałe awansowała do reprezentacji Polski i jako trzecia lekkoatletka z Kielecczyzny – po Krystynie Snop-Nowakowskiej z KSZO Ostrowiec w 1958 roku oraz Mirosławie Sarnie z Budowlanych w 1966 i 1969 roku – wystartowała w mistrzostwach Europy. W rozgrywanych 6-12 września w Atenach zawodach zajęła ósmą lokatę w swojej serii eliminacyjnej biegu na 400 m z wynikiem 53,83 s. Pobiegła też, z Grażyną Oliszewską (Lubtour Zielona Góra), Jolantą Januchtą (Gwardia Warszawa) i Genowefą Błaszak (Orkan Poznań), w sztafecie 4×400 m, która uplasowała się na siódmym miejscu Na Starym Kontynencie z wynikiem 3.29,32.
Wcześniej Elżbieta Kapusta reprezentowała biało-czerwone barwy w meczach międzypaństwowych. 11-12 czerwca we Frankfurcie nad Menem, w przegranym przez Polki pojedynku z RFN i wygranym z Holandią, była czwarta na 400 m (54,04 s), miała też udział w zwycięstwie sztafety 4×400 m (3.34,84). W zakończonym porażkami z Węgrami i Bułgarią trójmeczu 27-28 czerwca w Budapeszcie uplasowała się na trzeciej pozycji na 400 m (53,02 s), a ze sztafetą 4×400 m na drugiej (3.35,12).
Wśród seniorów liczyli się jeszcze długodystansowcy Budowlanych. W mistrzostwach Polski w małym maratonie (20 km) 4 kwietnia w Brzeszczach Bohdan Saba uplasował się na ósmym miejscu z czasem 1:01.12,6, Ryszard Krukar był 11. (1:01.22,6), a Władysław Dończyk 15. (1:01.39,8). W punktacji drużynowej kielecki klub zajął drugą lokatę.

Bohdan Saba

W rozegranych trzy tygodnie później w Dębnie mistrzostwach w maratonie nie było już tak dobrze. Saba został sklasyfikowany na 17. pozycji z wynikiem 2:21.31, Krukar uzyskał 2:22.53 i był 20. Ten drugi biegacz, który w poprzednim sezonie przyszedł do Kielc ze stołecznej Gwardii, zajął ponadto drugie miejsca w maratonie „Trybuny Ludu” 27 czerwca w Otwocku z wynikiem 2:24.00 i w IV Maratonie Pokoju 26 września w Warszawie – 2:25.18.
Największe sukcesy w 1982 roku wśród młodzieży odnosili miotacze. W halowych mistrzostwach Polski juniorów 13-14 lutego w Zabrzu brązowy medal w pchnięciu z rezultatem 12,60 m zdobyła Maria Gaweł z Budowlanych. Jej klubowa koleżanka Dorota Waszczuk uzyskała 12,30 m i była szósta.
Na stadionie zarówno juniorzy, jak i juniorzy młodsi swoje mistrzostwa mieli w ramach IX Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży rozgrywanej od 20 do 25 lipca w Poznaniu. W tej pierwszej kategorii wiekowej miotaczki Budowlanych podwójnie wygrały rzut dyskiem – zwyciężyła Maria Gaweł wynikiem 43,58 m, wyprzedzając o 44 cm Dorotę Waszczuk. Brązowy medal w siedmioboju wywalczyła niespodziewanie kolejna zawodniczka Budowlanych Dorota Wilk z dorobkiem 4.526 pkt.
Blisko podium były reprezentantki Kielecczyzny w pchnięciu kulą – czwarte miejsce zajęła Gaweł (13,02 m), piąte Waszczuk (12,84 m), a szóste Anna Wiecheć z KSZO Ostrowiec (12,70 m). Na piątej pozycji w biegu na 1500 m uplasował się Sławomir Rymarczyk z czasem 3.55,02, na szóstej Paweł Rej na 400 m przez płotki (54,56 s), na siódmych Jadwiga Kubicka w rzucie oszczepem (42,68 m) i Grzegorz Niwiński w rzucie młotem (46,72 m). Wszyscy ci zawodnicy reprezentowali Budowlanych. Ponadto Janusz Mastalerz z Granatu Skarżysko był ósmy w dziesięcioboju. W punktacji klubowej OSM juniorów Budowlani zajęli piątą lokatę. W punktacji wojewódzkiej Kielce sklasyfikowano na 12. miejscu.

Dorota Wilk

Juniorzy młodsi także przywieźli z Poznania trzy medale. Sławomir Malarczyk z Budowlanych wygrał rzut 1,5-kilogramowym dyskiem wynikiem 52,08 m i był trzeci w pchnięciu kulą o wadze 6 kg (14,15 m). Dobrze wypadły też jego klubowe koleżanki w dysku – Beata Bartosik zdobyła brązowy medal (39,00 m), a Stanisława Ślusarczyk zajęła szóstą pozycję (37,48 m). W punktacji klubowej tej kategorii wiekowej Budowlani również uplasowali się na piątym miejscu, natomiast Kielce w wojewódzkiej na 14.
OSM w biegach przełajowych juniorzy mieli 7 marca w Pile i wypadli fatalnie, zdobywając tylko jeden punkt. Juniorzy rywalizowali 4 kwietnia w Poznaniu. Olbrzymią niespodziankę sprawiła tam reprezentująca Budowlanych Beata Garbala ze Starachowic, która wygrała bieg na 2 km. Na 18. pozycji na 3 km finiszował Robert Fortuna, także z kieleckiego klubu. Budowlani w punktacji klubowej uplasowali się na 21. miejscu, Kielce w wojewódzkiej na 24.
Maria Gaweł trzykrotnie reprezentowała biało-czerwone barwy. W przegranym przez polskie juniorki meczu z rówieśniczkami z RFN 26 czerwca w Getyndze była druga w rzucie dyskiem z rezultatem 44,30 m i czwarta w pchnięciu kulą – 12,60 m. 24 lipca w La Queue-en-Brie pod Paryżem w dość dziwnym pojedynku, w którym reprezentacja Polski do lat 21 pokonała 17-latki z Francji, miotaczka Budowlanych zajęła drugie miejsce w dysku (43,72 m) i trzecie w kuli (13,19 m). Tydzień później w Aix-les-Bains, gdzie Polki do lat 20 wysoko przegrały z juniorkami Francji i zdecydowanie pokonały Szwajcarki, była czwarta w kuli i dysku z wynikami 12,99 m i 41,38 m.
1 sierpnia we włoskiej Maceracie w reprezentacji juniorek Polski do lat 18 zadebiutowała Dorota Waszczuk. W rozegranym tam trójmeczu Polki uległy Włoszkom i Czeszkom, a kielczanka uplasowała się na czwartych miejscach w kuli (12,28 m) i dysku (39,56 m).
Sukcesy indywidualne zawodników, a zwłaszcza zawodniczek przełożyły się na znaczące osiągnięcia Budowlanych w ogólnopolskiej rywalizacji drużynowej. 22 maja w Kielcach zdecydowanie wygrali strefowe eliminacje drużynowych mistrzostw Polski juniorów, wyprzedzając krakowskie kluby AZS i Wawel. Ósme miejsce w tych zawodach zajęło KSZO, a dziewiąte Granat Skarżysko. W finale mistrzostw 4 września w Bydgoszczy juniorzy Budowlanych wywalczyli 12. lokatę.

Artur Kal na drugiej zmianie sztafety 4×100 m na stadionie międzyszkolnym

W 1982 roku klub wypadł najlepiej w historii swoich startów w II lidze seniorów. Wygrał wyraźnie pierwszą rundę rywalizacji 6 czerwca w Białymstoku, przed AZS Biała Podlaska i AZS Lublin, kwalifikując się do finałowych zawodów o awans do I ligi.
Te rozegrane zostały 28 sierpnia w Kielcach z udziałem wielu czołowych polskich lekkoatletów. Na stadionie międzyszkolnym specjalnie na tę imprezę położono tartanowe chodniki na rozbiegach do skoków. Zapowiadano start mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza, który ostatecznie pojechał jednak na mityng do Brukseli. I bez niego rywalizacja tyczkarzy stała na niespotykanym do tej pory w Kielcach poziomie. Zwyciężył z wynikiem 5,20 m Marian Kolasa, kolega klubowy Kozakiewicza z Bałtyku Gdynia. Zdzisław Rudziński z AZS Biała Podlaska skoczył w dal 7,73 m. Najwartościowszy wynik zawodów uzyskał Mieczysław Kropelnicki z Bałtyku, który pchnął kulą równe 20 m. Wynik z Kielc dał mu w 1982 roku trzecie miejsce w Polsce i 47. na świecie.
Cztery konkurencje wygrały lekkoatletki Budowlanych. Elżbieta Kapusta była najszybsza na 200 m (24,5 s) i miała udział w zwycięstwie sztafety 4×400 m (3.56,2), w kuli zwyciężyła Dorota Waszczuk (12,97), a w dysku Maria Powałka (43,82 m).
Budowlani z dorobkiem 196 pkt zajęli czwarte miejsce w zawodach, przegrywając z trzema zespołami, które wywalczyły awans do lekkoatletycznej ekstraklasy – Bałtykiem (230 pkt), AZS Biała Podlaska (227) i AZS Gorzów Wielkopolski (215). Za kieleckim klubem uplasowały się: AZS Gdańsk (191), Piast Gliwice (162), Budowlani Szczecin (130) i AZS Katowice (123).
W prowadzonej przez PZLA klasyfikacji klubów za wyniki w mistrzostwach Polski i klasy sportowe zdobyte w 1982 roku Budowlani zajęli 16. lokatę, o jedną niżej niż w 1981 roku. Kielce jako województwo sklasyfikowano na 13. miejscu, także o jedno niżej.

Mistrzem okręgu w biegu na 800 m w 1982 roku został Janusz Stanek (nr 949) z rozwiązanych Łysogór, wyprzedzając Sławomira Rymarczyka (z lewej) z Budowlanych

Z imprez lekkoatletycznych na Kielecczyźnie w 1982 roku najwyższą rangę miały i stały na najwyższym poziomie wymienione wyżej zawody o wejście do I ligi, a w drugiej kolejności strefowe eliminacje drużynowych mistrzostw Polski juniorów w Kielcach. W stolicy województwa rozegrano też większość okręgowych mistrzostw. Seniorzy i juniorzy o tytuły najlepszych w biegach na przełaj walczyli 21 lutego na Stadionie Leśnym, juniorzy młodsi i młodzicy na tych samych trasach 20 marca. Na stadionie międzyszkolnym odbyły się mistrzostwa seniorów (15-16 maja), Wojewódzka Spartakiada Młodzieży juniorów młodszych (12-13 czerwca) i juniorów (19-20 czerwca), a na koniec sezonu (2-3 października) ograniczone do młodzików i juniorów młodszych mistrzostwa w wielobojach. Poza Kielcami swoje mistrzostwa mieli jedynie młodzicy – 25 września w Ostrowcu.

Maria Powałka

W tabelach stu najlepszych na świecie w poszczególnych konkurencjach drugi rok z rzędu nie znalazł się ani jeden lekkoatleta Kielecczyzny. Zdecydowanie najlepszej w okręgu Elżbiecie Kapuście zabrakło kilku setnych sekundy w biegu na 400 m. W Polsce z czasem 52,96 s uplasowała się na czwartej pozycji, ponadto na 18. na 200 m. W drugiej dziesiątce znalazły się zawodniczki Budowlanych: Maria Powałka (11. w dysku), Maria Gaweł (13. w dysku i 14. w kuli), Jadwiga Kubicka (13. w oszczepie), Dorota Waszczuk (15. w dysku i 18. w kuli) i Dorota Wilk (17. w siedmioboju), a także sztafeta 4×400 m tego klubu (13.).
W trzeciej dziesiątce uplasowały się Kapusta i Mirosława Jóźwik na 100 m, Bożena Parszowska na 400 m ppł (wszystkie Budowlani), Anna Wiecheć z KSZO w kuli oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych. W czwartej były Małgorzata Ciszek na 400 m, Lilla Jóźwik na 100 m ppł, Beata Bartosik w dysku (wszystkie z Budowlanych), natomiast w piątej Jolanta Perlak z Budowlanych w oszczepie.
Mężczyźni tradycyjnie w tabelach byli reprezentowani skromniej. Najwyższe 20. miejsce zajął Bohdan Saba w maratonie. W trzeciej dziesiątce uplasowali się Władysław Dończyk i Ryszard Krukar na 10 000 m, Krukar w maratonie oraz Marian Makowski w rzucie młotem (wszyscy z Budowlanych), w czwartej Saba na 10 000 m, Dariusz Kaczmarski z Granatu (w zawodach ligowych reprezentujący Budowlanych) na 3000 m z przeszkodami, Jarosław Wydrych i Wiesław Pulut z rozwiązanych Łysogór w dziesięcioboju, a w piątej Paweł Rej na 400 m ppł, Sławomir Malarczyk w dysku i Janusz Mastalerz w dziesięcioboju.

Paweł Rej

Rekordy okręgu wśród kobiet Elżbieta Kapusta trzykrotnie poprawiała na 400 m. Najpierw w zwycięskim biegu podczas Memoriału Kusocińskiego 21 czerwca w Lublinie uzyskała 53,20 s, tydzień później w trójmeczu w Budapeszcie poprawiła się na 53,02 s, a 16 sierpnia w Warszawie na 52,96 s. Poprawiła też własny rekord przy pomiarze elektrycznym na 200 m, przebiegając ten dystans 29 maja w Warszawie w 24,63 s. Maria Gaweł ustanowiła rekord w pchnięciu kulą wynikiem 13,19 m, uzyskanym w lipcowym meczu z juniorkami Francji. Rekordzistką w oszczepie została Jadwiga Kubicka, rzucając 47,14 m 26 czerwca w Mielcu. Ponadto Lilla Jóźwik 15 lipca w Spale poprawiła swój rekord w biegu na 100 m przez płotki przy pomiarze ręcznym czasem 14,6 s.
Wśród mężczyzn jedyny rekord ustanowili podczas ligowych zawodów 6 czerwca w Białymstoku sprinterzy Budowlanych Zbigniew Grunt, Artur Kal, Piotr Nawara i Czesław Piotrowski w sztafecie 4×100 m – 42,18 s. Najlepszy wynik w rzadko rozgrywanym małym maratonie, czyli biegu ulicznym na 20 km, poprawił podczas mistrzostw Polski 4 kwietnia w Brzeszczach Bohdan Saba czasem 1:01.12,6.
W prowadzonej przez „Słowo Ludu” klasyfikacji najlepszych sportowców Kielecczyzny za 1982 rok Elżbieta Kapusta uplasowała się na czwartym miejscu. W dziesiątce „Nadziei” znalazło się pięcioro lekkoatletów Budowlanych: 3. Maria Gaweł, 5. Sławomir Malarczyk, 6. Beata Bartosik, 8. Dorota Waszczuk i 10. Beata Garbala. Do dziesiątki najlepszych trenerów ponownie zostali wybrani Stefania i Zdzisław Furmankowie, szkoleniowcy miotaczy Budowlanych. Klub ten, głównie dzięki osiągnięciom lekkoatletów, sklasyfikowano na czwartej pozycji w województwie.
Na koniec omówienia 1982 roku smutna informacja – w styczniu zmarł nagle Jacek Florczyk, czołowy sprinter Kielecczyzny w latach 1974-1980, wielokrotny mistrz i rekordzista okręgu w biegach na 100, 200 m oraz w sztafecie 4×100 m, a od niedawna także szkoleniowiec w Budowlanych i członek zarządu OZLA. Odszedł w wieku niespełna 26 lat.

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1982 roku 
K o b i e t y 
100 m 
12,28  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  14.05 Łódź 
12,30  Mirosława JÓŹWIK  63  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
12,82  Edyta PRĘDKA  65  niestow. Kielce  23.07 Poznań 
13,15  Ilona PYTLEWSKA  66  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
13,30  Barbara JASZOWSKA  65  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
pomiar ręczny 
12,2  Mirosława JÓŹWIK  63  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
12,3  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  10.06 Warszawa 
12,3  Edyta PRĘDKA  66  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
12,7  Barbara JASZOWSKA  65  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
12,7  Lilla JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
12,7  Małgorzata CISZEK  66  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
12,8  Maria PIOTROWSKA  66  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
12,8  Bożena PARSZOWSKA  61  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
12,8  Ilona PYTLEWSKA  66  Budowlani Kielce  13.09 Kielce 
13,1  Agata NOWAK  67  Granat Skarżysko  29.05 Kielce 
13,1  Bożena PYDYŃSKA  66  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
 
200 m 
24,63  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  30.05 Warszawa 
26,39  Małgorzata CISZEK  66  Budowlani Kielce  4.09 Bydgoszcz 
26,82  Edyta PRĘDKA  66  niestow. Kielce  25.07 Poznań 
27,16  Ilona PYTLEWSKA  66  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
27,33  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  25.07 Poznań 
27,39  Lilla JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  29.05 Warszawa 
27,74  Barbara JASZOWSKA  65  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
27,97  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  19.09 Warszawa 
28,22  Małgorzata LISOWSKA  63  Budowlani Kielce  13.06 Kraków 
28,78    Agata BUJAKOWSKA  66  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
pomiar ręczny 
24,2  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  6.08 Kielce 
25,5  Edyta PRĘDKA  65  niestow. Kielce  20.06 Kielce 
25,5  Małgorzata CISZEK  66  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
25,7  Mirosława JÓŹWIK  63  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
26,2  Ilona PYTLEWSKA  66  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
26,7  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  20.06 Kielce 
26,7  Małgorzata LISOWSKA  63  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
26,7  Lilla JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
26,9  Maria PIOTROWSKA  66  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
27,1  Barbara JASZOWSKA  65  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
 
300 m (młodziczki) 
pomiar ręczny 
43,7  Edyta JAKUBOWSKA  69  Neptun Końskie  29.05 Kielce 
44,3  Beata CIEPLUCH  67  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
44,8  Marzena NOWAK  67  Budowlani Kielce  25.09 Ostrowiec 
 
400 m 
52,96  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  16.08 Warszawa 
56,74  Małgorzata CISZEK  66  Budowlani Kielce  23.07 Poznań 
60,76  Bożena PARSZOWSKA  61  Budowlani Kielce  30.07 Warszawa 
pomiar ręczny 
57,9  Małgorzata CISZEK  66  Budowlani Kielce  28.08 Kielce 
59,8  Bożena PARSZOWSKA  61  Budowlani Kielce  19.06 Zabrze 
61,8  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  8.08 Warszawa 
61,9  Ewa SKOTNICKA  65  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
62,4  Beata GARBALA  66  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
63,0  Teresa SKRZYPCZYK  68  Zryw Łopuszno  12.06 Kielce 
63,5  Marzena NOWAK  67  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
64,5  Beata CIEPLUCH  67  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
65,2  Agata SZMIT  65  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
66,2  Małgorzata LUDWIKOWSKA  65  Neptun Końskie  4.06 Końskie 
 
600 m 
1.41,2  Edyta JAKUBOWSKA  69  Neptun Końskie  13.05 Końskie 
1.43,5  Beata GARBALA  66  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
1.45,3  Teresa SKRZYPCZYK  68  Zryw Łopuszno  23.05 Kielce 
1.46,5  Teresa SZYMKIEWICZ  68  Zryw Łopuszno  29.05 Kielce 
1.47,2  Jadwiga MAZUR  68  Zryw Łopuszno  19.06 Tarnów 
 
800 m 
2.18,03  Beata GARBALA  66  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
2.22,6  Teresa SZYMKIEWICZ  68  Zryw Łopuszno  16.07 Bydgoszcz 
2.23,8  Małgorzata CISZEK  66  Budowlani Kielce  14.05 Końskie 
2.29,4  Ewa SKOTNICKA  65  niestow. Kielce  16.05 Kielce 
2.29,8  Elżbieta GRELEWSKA  66  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
2.31,0  Joanna BANASZEK  67  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
2.31,3  Renata RÓŻALSKA  66  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
2.32,5  Beata WOŹNIAK  66  LZS Jędrzejów  13.06 Kielce 
2.39,22  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  25.07 Poznań 
2.39,3  Ewa KUROWSKA  66  KSZO Ostrowiec  22.05 Kielce 
 
1000 m 
3.07,6  Teresa SZYMKIEWICZ  68  Zryw Łopuszno  19.06 Tarnów 
3.21,2  Elżbieta GRELEWSKA  66  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
3.25,6  Zenobia OBORA  63  KSZO Ostrowiec  2.05 Stalowa Wola 
3.29,5  Joanna BANASZEK  67  Budowlani Kielce  19.06 Tarnów 
3.33,0  Bogusława CECOT  66  niestow. Kielce  2.05 Kielce 
3.35,0  Grażyna KASPEREK  65  niestow. Kielce  2.05 Kielce 
 
1500 m 
4.52,3  Beata GARBALA  66  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
5.06,0  Teresa SZYMKIEWICZ  68  Zryw Łopuszno  12.06 Kielce 
5.11,3  Elżbieta GRELEWSKA  66  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
5.14,4  Anna SITEK  61  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
5.22,0  Zenobia OBORA  63  KSZO Ostrowiec  15.05 Kielce 
5.22,4  Jolanta ŚWIERCZ  65  Neptun Końskie  13.06 Kielce 
5.28,7  Aleksandra MARKIEWICZ  68  Orlicz Suchedniów  23.05 Kielce 
5.29,7  Katarzyna OSIAKOWSKA  67  Granat Skarżysko  12.06 Kielce 
5.32,2  Bogusława CECOT  66  niestow. Kielce  29.05 Kielce 
5.33,0  Renata RÓŻALSKA  67  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
 
3000 m 
10.57,88  Anna SITEK  61  Budowlani Kielce  13.06 Kraków 
12.20,4  Grażyna KASPEREK  65  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
 
100 m ppł 
15,03  Lilla JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
15,87  Bożena SZCZEPANEK  63  niestow. Kielce  20.07 Poznań 
16,70  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  24.07 Poznań 
pomiar ręczny 
14,6  Lilla JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
15,8  Bożena SZCZEPANEK  63  niestow. Kielce  10.07 Warszawa 
16,6  Barbara SCHIRMER  64  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
16,7  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
16,8  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
17,0  Anna SOŁTYSIK  64  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
17,5  Ewa ROGOZIŃSKA  66  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
pomiar ręczny 
16,6  Agata BUJAKOWSKA  66  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
16,7  Barbara BRELSKA  66  Budowlani Kielce  26.06 Kielce 
16,7  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  2.10 Kielce 
76,2 cm/8 m (młodziczka) 
pomiar ręczny 
17,0  Ewa RACZEK  68  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
400 m ppł 
63,51  Bożena PARSZOWSKA  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
69,21  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  20.08 Warszawa 
pomiar ręczny 
64,7  Bożena PARSZOWSKA  61  Budowlani Kielce  28.08 Kielce 
67,3  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  27.06 Mielec 
68,5  Ewa SKOTNICKA  65  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
70,1  Monika CHROBOT  64  niestow. Kielce  15.05 Kielce 
 
4×100 m 
49,35  BUDOWLANI Kielce  6.06 Białystok 
(M. PIOTROWSKA, 66 – I. PYTLEWSKA, 66 – B. JASZOWSKA, 65 – M. JÓŹWIK, 63) 
pomiar ręczny 
50,1  BUDOWLANI Kielce  15.07 Spała 
(M. PIOTROWSKA, 66 – I. PYTLEWSKA, 66 – B. JASZOWSKA, 65 – M. JÓŹWIK,63) 
53,2  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  22.05 Kielce 
(E. KUROWSKA, 66 – B. KRAKOWIAK, 65 – M. WOLAK, 64 – M. BANASZEK, 63) 
54,6  GRANAT Skarżysko  29.05 Kielce 
(E. BOGUSZ, 69 – D. DŁUGOSZ, 67 – I. RACHTAN, 70 – A. NOWAK, 67) 
55,5  ORLICZ Suchedniów  12.06 Kielce 
55,8  BUDOWLANI II Kielce  12.06 Kielce 
(A. BUJAKOWSKA, 66 – R. HIBNER, 69 – E. RACZEK, 68 – M. GĄSZCZ, 69) 
57,6  BUDOWLANI III Kielce  12.06 Kielce 
(M. GIL, 69 – B. LICZMAŃSKA, 69 – M. ZALEWSKA, 69 – B. WĘGIEREK, 69) 
najlepsze juniorki młodsze 
51,1  BUDOWLANI Kielce  26.06 Mielec 
(B. JASZOWSKA, 65 – I. PYTLEWSKA, 66 – M. PIOTROWSKA, 66 – M. GADOWSKA, 66) 
 
4×400 m 
3.53,30  BUDOWLANI Kielce  6.06 Białystok 
(B. PARSZOWSKA, 61 – L. JÓŹWIK, 61 – M. CISZEK, 66 – E. KAPUSTA, 60) 
4.33,3  ZRYW Łopuszno  13.06 Kielce 
(A. NOWACKA, 68 – J. MAZUR, 67 – T. SKRZYPCZYK, 67 – T. SZYMKIEWICZ, 68) 
4.40,6  NEPTUN Końskie  13.06 Kielce 
4.42,5  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  13.06 Kielce 
(G. KOZAKIEWICZ, 66 – B. WIŚNIEWSKA, 66 – A. KOSICKA, 66 – A. GLANDA, 67) 
najlepsze juniorki młodsze 
4.10,4  BUDOWLANI Kielce  27.06 Mielec 
(B. JASZOWSKA, 65 – E. GRELEWSKA, 66 – B. GARBALA, 66 – M. CISZEK, 66) 
 
wzwyż 
1,65  Anna SOŁTYSIK  64  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
1,56  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  24.07 Poznań 
1,55  Lidia KUCHTA  65  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
1,55  Barbara BRELSKA  66  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
1,55  Elżbieta BŁOŃSKA  69  Budowlani Kielce  12.06 Ostrowiec 
1,50  Alicja POŁEĆ  64  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
1,50  Elżbieta DZIEKAN  68  Budowlani Kielce  25.09 Ostrowiec 
1,46  Elżbieta BARUCHA  69  Budowlani Kielce  19.06 Tarnów 
1,45  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  2.10 Kielce 
1,40  Beata LICZMAŃSKA  69  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
1,40  Marta STANIEC  68  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
1,40  Monika ORKISZ  66  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
1,40  Barbara MIERNIK  67  Orlicz Suchedniów  25.09 Ostrowiec 
1,40  Anna PAWELCZYK  68  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
w dal 
5,67  Lilla JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  12.06 Kraków 
5,57  Alicja POŁEĆ  64  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
5,55  Bożena SZCZEPANEK  63  niestow. Kielce  20.06 Kielce 
5,55  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
5,27  Lidia KUCHTA  65  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
5,20  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
5,12  Monika ORKISZ  66  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
5,08  Beata KRAKOWIAK  65  KSZO Ostrowiec  22.05 Kielce 
4,95  Elżbieta DZIEKAN  66  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
4,83  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
 
kula 
13,19  Maria GAWEŁ  63  Budowlani Kielce  24.07 La Queue-en-Brie 
13,11  Dorota WASZCZUK  64  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
12,92  Anna WIECHEĆ  64  KSZO Ostrowiec  8.05 Mielec 
10,92  Maria POWAŁKA  59  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
10,65  Beata BARTOSIK  65  Budowlani Kielce  25.07 Poznań 
9,92  Halina KOWAL  62  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
9,82  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  20.07 Poznań    
9,50  Agata MAZUR  65  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
9,48  Halina GRUDZIEŃ  65  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
9,07  Iwona WASZCZUK  66  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
 
dysk 
45,96  Maria POWAŁKA  59  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
45,48  Maria GAWEŁ  63  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
44,60  Dorota WASZCZUK  64  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
40,10  Beata BARTOSIK  65  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
37,48  Stanisława ŚLUSARCZYK  65  Budowlani Kielce  23.07 Poznań 
36,60  Halina KOWAL  62  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
34,46  Halina GRUDZIEŃ  65  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
33,16  Iwona WASZCZUK  66  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
28,10  Anna WIECHEĆ  64  KSZO Ostrowiec  2.05 Stalowa Wola 
27,92  Małgorzata FILIPOWICZ  66  Orlicz Suchedniów  13.05 Skarżysko 
 
oszczep 
47,14  Jadwiga KUBICKA  64  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
41,10  Jolanta PERLAK  65  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
40,30  Krystyna NOWAK  62  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
33,54  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
32,40  Barbara KRZYWDA  64  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
32,20  Maria GAWEŁ  63  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
30,24  Małgorzata SYSKA  66  Budowlani Kielce  12.06 Kielce 
28,46  Dorota WIĄCEK  65  Budowlani Kielce  30.05 Kielce 
28,30  Agata MAZUR  65  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
28,10  Maria POWAŁKA  59  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
 
7-bój 
4.526  Dorota WILK  64  Budowlani Kielce  21.07 Poznań 
(16,70 – 9,82 – 1,56 – 27,35 – 5,19 – 31,30 – 2.39,3) 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
3.787  Aldona JASZEWSKA  66  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
(16,7 – 6,32 – 1,35 – 26,7 – 4,83 – 21,30 – 2.39,4) 
3.785  Barbara BRELSKA  66  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
(16,7 – 8,52 – 1,50 – 29,0 – 4,27 – 22,94 – 2.42,8) 
3.332  Agata BUJAKOWSKA  66  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(16,6 – 7,28 – 1,35 – 28,6 – 4,32 – 14,14 – 2.51,6) 
 
5-bój (płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg – młodziczka) 
2.807  Edyta BOGUSZ  69  Granat  3.10 Kielce 
(17,6 – 7,98 – 1,45 – 5,20 – 2.51,7) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
50 m 
pomiar ręczny 
6,6  Mirosława JÓŹWIK  63  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
6,7  Edyta PRĘDKA  66  Łysogóry Kielce  30.01 Kielce 
6,8  Bożena SZCZEPANEK  63  Łysogóry Kielce  16.01 Kielce 
6,8  Maria PIOTROWSKA  66  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
6,9  Alicja POŁEĆ  64  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
7,0  Iwona KRÓL  64  Łysogóry Kielce  16.01 Kielce 
7,0  Ilona PYTLEWSKA  66  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
7,0  Dorota JÓŹWIK  66  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
7,0  Ewa SKOTNICKA  65  Łysogóry Kielce  16.01 Kielce 
 
300 m 
44,49  Ewa SKOTNICKA  65  Łysogóry Kielce  13.02 Zabrze 
 
400 m 
56,01  Elżbieta KAPUSTA  60  Łysogóry Kielce  21.02 Zabrze 
 
50 m ppł 
pomiar ręczny 
8,0  Bożena SZCZEPANEK  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
8,1  Barbara SCHIRMER  64  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
76,2 cm (juniorka młodsza) 
8,0  Barbara BRELSKA  66  Budowlani Kielce  30.01 Kielce 
 
wzwyż 
1,60  Anna SOŁTYSIK  64  Łysogóry Kielce  16.01 Kielce 
1,50  Jolanta KRYCKA  67  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
1,50  Alicja POŁEĆ  64  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
1,45  Monika ORKISZ  66  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
 
kula 
12,60  Maria GAWEŁ  63  Budowlani Kielce  13.02 Zabrze 
12,30  Dorota WASZCZUK  64  Budowlani Kielce  13.02 Zabrze 
9,76  Beata BARTOSIK  65  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
9,29  Halina KOWAL  62  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
9,14  Jadwiga KUBICKA  64  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
11,04  Artur KAL  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
11,30  Zbigniew GRUNT  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
11,40  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
11,63  Artur FIGARSKI  66  Granat Skarżysko  23.07 Poznań 
11,81  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
11,94  Grzegorz WANAT  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
12,02  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  23.07 Poznań 
wynik uzyskany z wiatrem 
10,98 (4,8)  Artur KAL  61  Budowlani Kielce  29.05 Warszawa 
pomiar ręczny 
10,7  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
10,7  Artur KAL  61  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
10,9  Zbigniew GRUNT  61  Budowlani Kielce  24.09 Magdeburg 
11,0  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  15.05 Kielce 
11,2  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
11,2  Artur FIGARSKI  66  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
11,3  Sławomir SOKOŁOWSKI  62  KSZO Ostrowiec  15.05 Kielce 
11,4  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
11,4  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  25.09 Ostrowiec 
11,4  Sławomir MACEK  62  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
200 m 
22,39  Artur KAL  61  Budowlani Kielce  30.05 Warszawa 
22,67  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
23,43  Andrzej REK  62  Granat Skarżysko  19.09 Łódź 
23,06  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  15.08 Warszawa 
23,82  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  22.05 Warszawa 
23,95  Sławomir MACEK  62  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
23,95  Artur FIGARSKI  66  Granat Skarżysko  19.09 Warszawa 
24,23  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
24,30  Marek LISOWSKI  64  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
pomiar ręczny 
21,9  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  28.08 Kielce 
22,3  Artur KAL  61  Budowlani Kielce  1.08 Warszawa 
22,4  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
22,6  Zbigniew KORCZAK  64  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
22,7  Artur FIGARSKI  66  Granat Skarżysko  20.06 Kielce 
22,8  Andrzej REK  62  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
22,9  Zbigniew GRUNT  61  Budowlani Kielce  08 Poznań 
23,0  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
23,0  Sławomir MACEK  61  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
23,5  Sławomir GŁOGOWSKI  64  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
 
300 m 
pomiar ręczny 
36,9  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  2.05 Kielcee 
39,0  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
39,2  Włodzimierz FIT  67  Neptun Końskie  25.09 Ostrowiec 
39,4  Krzysztof SIDOWSKI  67  KSZO Ostrowiec  25.09 Ostrowiec 
 
400 m 
50,48  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  20.07 Poznań 
50,52  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  20.08 Warszawa 
51,12  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  20.07 Poznań 
52,34  Andrzej SKOTNICKI  64  Budowlani Kielce  20.08 Warszawa 
52,50  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  20.08 Warszawa 
52,92  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  20.07 Poznań 
53,16  Grzegorz WANAT  61  Budowlani Kielce  29.05 Kraków 
55,74  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  23.07 Poznań 
pomiar ręczny 
50,4  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  6.08 Warszawa 
50,6  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
50,8  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
50,8  Paweł REJ  63  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
50,9  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
51,7  Janusz STANEK  64  niestow. Kielce  19.06 Kielce 
52,4  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
52,6  Andrzej SKOTNICKI  64  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
52,6  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  26.06 Mielec 
52,6  Zbigniew KORCZAK  64  niestow. Kielce  19.09 Kielce 
 
600 m 
1.31,4  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  23.08 Ostrowiec 
 
800 m 
1.55,05  Witold URBANIAK  62  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
1.55,6  Janusz STANEK  64  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
1.56,06  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  21.08 Warszawa 
1.56,6  Andrzej SKOTNICKI  64  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
1.57,8  Paweł REJ  63  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
1.58,68  Dariusz KACZMARSKI  62  Granat Skarżysko  22.05 Warszawa 
1.59,12  Zbigniew PASEK  63  Budowlani Kielce  22.05 Warszawa 
1.59,4  Zbigniew BARTCZAK  64  KSZO Ostrowiec  16.05 Kielce 
2.05,0  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
2.06,8  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  20.06 Kielce 
 
1000 m 
2.32,0  Zbigniew PASEK  63  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
2.36,5  Andrzej SKOTNICKI  64  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
2.38,8  Dariusz KACZMARSKI  62  Granat Skarżysko  1.05 Radom 
2.39,2  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  9.07 Spała 
2.40,0  Waldemar MOŻDŻONEK  62  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
2.42,0  Zbigniew BARTCZAK  64  KSZO Ostrowiec  2.05 Stalowa Wola 
2.42,3  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
2.44,2  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  1.05 Radom 
2.47,8  Jacek PASEK  66  Granat Skarżysko  1.05 Radom 
2.49,5  Zbigniew PASIERBEK  63  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
 
1500 m 
3.55,02  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  21.07 Poznań 
3.56,30  Bohdan SABA  53  Budowlani Kielce  20.08 Warszawa 
3.59,4  Waldemar MOŻDŻONEK  62  Budowlani Kielce  6.08 Warszawa 
3.59,89  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  20.08 Warszawa 
4.00,44  Dariusz KACZMARSKI  62  Granat Skarżysko  12.06 Kraków 
4.04,4  Andrzej SKOTNICKI  64  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
4.04,62  Zbigniew PASEK  63  Budowlani Kielce  30.07 Warszawa 
4.12,7  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  19.06 Kielce 
4.24,0  Mariusz KACZMARSKI  66  KSZO Ostrowiec  12.06 Ostrowiec 
4.25,6  Radosław STAŃCZYKOWSKI  63  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
 
2000 m (młodzik) 
6.12,6  LECH  67  SP 3 Kazimierza Wielka  23.05 Kielce 
 
3000 m 
8.25,48  Bohdan SABA  53  Budowlani Kielce  21.08 Warszawa 
8.36,1  Władysław DOŃCZYK  52  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
8.56,8  Waldemar MOŻDŻONEK  62  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
8.59,4  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  22.05 Kielce 
9.00,0  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
9.00,1  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
9.11,0  Dariusz KACZMARSKI  62  Granat Skarżysko  5.09 Grójec 
9.18,8  Radosław STAŃCZYKOWSKI  63  Budowlani Kielce  12.09 Radom 
9.23,0  Zbigniew PASEK  63  Budowlani Kielce  8.05 Mielec 
9.31,1  Zbigniew PASIERBEK  63  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
 
5000 m 
14.30,74  Ryszard KRUKAR  54  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
14.32,05  Władysław DOŃCZYK  52  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
15.00,2  Bohdan SABA  53  Budowlani Kielce  28.08 Kielce 
15.19,27  Dariusz KACZMARSKI  62  Granat Skarżysko  30.07 Warszawa 
15.32,84  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  13.06 Kraków 
15.43,64  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  19.09 Warszawa 
15.57,73  Waldemar MOŻDŻONEK  62  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
15.59,69  Radosław STAŃCZYKOWSKI  63  Budowlani Kielce  19.09 Łódź 
16.25,8  Witold BOŻKIEWICZ  64  LZS Jędrzejów  16.07 Bydgoszcz 
 
10 000 m 
30.09,71  Ryszard KRUKAR  54  Budowlani Kielce  11.06 Kraków 
30.21,11  Władysław DOŃCZYK  52  Budowlani Kielce  30.05 Warszawa 
30.41,20  Bohdan SABA  53  Budowlani Kielce  15.08 Warszawa 
33.19,06  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  3-.05 Warszawa 
 
20 km 
1:01.12,6  Bohdan SABA  53  Budowlani Kielce  4.04 Brzeszcze 
1:01.22,6  Ryszard KRUKAR  54  Budowlani Kielce  4.04 Brzeszcze 
1:02.39,8  Władysław DOŃCZYK  52  Budowlani Kielce  4.04 Brzeszcze 
1:07.10,4  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  4.04 Brzeszcze 
 
maraton 
2:21.31  Bohdan SABA  53  Budowlani Kielce  25.04 Dębno 
2:22.53  Ryszard KRUKAR  54  Budowlani Kielce  25.04 Dębno 
2:36.55  Władysław DOŃCZYK  52  Budowlani Kielce  27.06 Otwock 
2:44.51  Witold BOŻKIEWICZ  64  LZS Jędrzejów  26.09 Warszawa 
2:46.31  Jan BECELEWSKI  57  Budowlani Kielce  26.09 Warszawa 
2:50.06  Dariusz BRESZKO  64  Granat Skarżysko  26.09 Warszawa 
2:52.20  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  26.09 Warszawa 
3:06.59  Adam OSAJDA  63  niestow. Kielce  26.09 Warszawa 
3:16.29  Marek SIUDAK  56  niestow. Kielce  26.09 Warszawa 
3:19.00  Zbigniew PASIERBEK  63  Budowlani Kielce  26.09 Warszawa 
 
110 m ppł 
16,00  Piotr KUMIĘGA  64  Budowlani Kielce  15.07 Spała 
16,33  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  21.07 Poznań 
16,92  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  21.07 Poznań 
wynik uzyskany z wiatrem 
15,72 (2,8)  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  29.05 Warszawa 
pomiar ręczny 
15,6  Tomasz KOZŁOWSKI  64  KSZO Ostrowiec  20.06 Kielce 
15,8  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
15,9  Piotr KUMIĘGA  64  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
15,9  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
16,4  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  27.06 Mielec 
17,1  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
18,8  Sławomir GŁOGOWSKI  64  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
20,0  Piotr RYLSKI  66  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
100 cm (juniorzy młodsi) 
16,13  Wojciech BIELEWICZ  66  Budowlani Kielce  24.07 Poznań 
17,80  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  24.07 Poznań 
pomiar ręczny 
16,0  Wojciech BIELEWICZ  66  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
17,5  Piotr RYLSKI  66  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
91,4 cm (młodzicy) 
pomiar ręczny 
17,2  Szymon WIKŁO  67  Orlicz Suchedniów  19.06 Tarnów 
17,2  Mariusz ŁAZOWSKI  67  Budowlani Kielce  19.06 Tarnów 
 
400 m ppł 
54,56  Paweł REJ  63  Budowlani Kielce  21.07 Poznań 
55,05  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
56,50  Grzegorz WANAT  61  Budowlani Kielce  29.05 Warszawa 
58,18  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  19.09 Warszawa 
61,34  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  4.09 Bydgoszcz 
pomiar ręczny 
55,5  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
56,4  Paweł REJ  63  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
56,8  Grzegorz WANAT  61  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
57,8  Janusz OZDOBA  55  KSZO Ostrowiec  16.05 Kielce 
58,3  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
58,5  Robert KWIECIEŃ  63  niestow. Kielce  13.06 Kielce 
58,9  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
58,9  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  4.09 Rzeszów 
59,0  Andrzej SKOTNICKI  64  Budowlani Kielce  30.05 Kielce 
61,0  Krzysztof GAJEWSKI  63  Granat Skarżysko  22.05 Kielce 
84 cm (junior młodszy) 
57,84  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  25.07 Poznań 
pomiar ręczny 
59,0  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
 
2000 m prz (junior) 
6.29,87  Zbigniew PASIERBEK  63  Budowlani Kielce  4.09 Bydgoszcz 
 
3000 m prz 
9.12,54  Dariusz KACZMARSKI  62  Granat Skarżysko  19.09 Warszawa 
10.00,7  Zbigniew PASIERBEK  63  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
10.18,0  Jacek REK  66  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
10.23,4  Jacek PASEK  63  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
10.31,2  Zbigniew PASEK  63  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
 
4×100 m 
42,18  BUDOWLANI Kielce  6.06 Białystok 
(Z. GRUNT, 61 – A. KAL, 61 – P. NAWARA, 64 – Cz. PIOTROWSKI, 64) 
pomiar ręczny 
42,8  BUDOWLANI Kielce  28.08 Kielce 
(Z. GRUNT, 61 – A. KAL, 61 – P. NAWARA, 64 – Cz. PIOTROWSKI, 64) 
45,1  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  15.05 Kielce 
(Z. STĘPIEŃ, 59 – T. KOZŁOWSKI, 64 – K. SYROPIATKO, 65 – S. SOKOŁOWSKI, 62) 
46,0  GRANAT Skarżysko-Kamienna  19.06 Kielce 
(A. FIGARSKI, 66 – K. KURP, 66 – J. MASTALERZ, 64 – R. PÓŁTORAK, 65) 
47,4  BUDOWLANI II Kielce  15.05 Kielce 
(P. ZIACH, 66 – D. NYCZ, 66 – M. TEKIEL, 66 – G. BOJARSKI, 68) 
najlepsi juniorzy 
45,9  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  22.05 Kielce 
(R. POLIT, 65 – T. KOZŁOWSKI, 64 – K. SYROPIATKO, 65 – P. PIETRUSZKA, 65) 
najlepsi juniorzy młodsi 
46,8  GRANAT Skarżysko-Kamienna  22.05 Kielce 
(A. FIGARSKI, 66 – R. PÓŁTORAK, 65 – T. WOŹNIAK, 65 – K. KURP, 66) 
najlepsi młodzicy 
48,5  BUDOWLANI Kielce  12.06 Kielce 
(M. ŁAZOWSKI, 67 – M. DOMAGAŁA, 67 – G. BOJARSKI, 68 – J. URBANIAK, 67) 
 
4×400 m 
3.24,6  BUDOWLANI Kielce  27.06 Mielec 
(Cz. PIOTROWSKI, 64 – P. NAWARA, 64 –  P. REJ, 63 – S. RYMARCZYK, 64) 
3.42,0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  16.05 Kielce 
(M. KACZMARSKI, 66 – R. POLIT, 65 – Z. MENDYK, 66 – M. GAJOWIK, 65) 
3.47,2  GRANAT Skarżysko-Kamienna  13.06 Kielce 
(A. FIGARSKI, 66 – R. PÓŁTORAK, 65 – K. KURP, 66 – J. REK, 66) 
3.53,7  BUDOWLANI II Kielce  13.06 Kielce 
(R. BEDNARSKI, 66 – A. CIERPIAŁA, 66 – R. FORTUNA, 66 – P. RYLSKI, 66) 
 
wzwyż 
1,90  Cezary PAJEK  65  niestow. Kielce  15.05 Kielce 
1,86  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
1,85  Piotr RYLSKI  66  Budowlani Kielce  19.09 Ostrowiec 
1,83  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
1,80  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  26.06 Mielec 
1,75  Artur LIPKA  65  KSZO Ostrowiec  22.05 Kielce 
1,75  Tomasz RABAN  65  KSZO Ostrowiec  22.05 Kielce 
1,75  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
1,75  Wojciech BIELEWICZ  66  Budowlani Kielce  13.09 Kielce 
1,70  Konrad STĘPIEŃ  68  Granat Skarżysko  29.05 Kielce 
1,70  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
1,70  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  15.07 Warszawa 
1,70  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
 
tyczka 
4,20  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  22.05 Kielce 
3,80  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  13.06 Kraków 
3,60  Mirosław STAŃCZYK  63  niestow. Kielce  16.05 Kielce 
3,60  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  21.07 Poznań 
3,15  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
3,10  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
 
w dal 
6,88  Sławomir GŁOGOWSKI  64  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
6,85  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  16.05 Kielce 
6,65  Klaudiusz SYROPIATKO  65  KSZO Ostrowiec  12.06 Kielce 
6,59  Wojciech BIELEWICZ  66  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
6,53  Andrzej REK  62  Granat Skarżysko  22.05 Kielce 
6,46  Zbigniew STAŃKO  65  niestow. Kielce  16.05 Kielce 
6,45  Cezary PAJEK  65  niestow. Kielce  13.06 Kielce 
6,42  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
6,40  Mirosław URBANIAK  64  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
6,40  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  16.06 Mielec 
 
trójskok 
14,26  Wojciech BIELEWICZ  66  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
13,74  Włodzimierz KAPTUR  59  niestow. Kielce  16.05 Kielce 
13,05  Klaudiusz SYROPIATKO  65  KSZO Ostrowiec  19.06 Kielce 
12,95  Jacek KUCHARSKI  64  KSZO Ostrowiec  16.05 Kielce 
12,81  Andrzej REK  62  Granat Skarżysko  13.05 Skarżysko 
12,73  Mirosław WÓJTOWICZ  63  ZSR Bałtów  8.10 Kielce 
12,12  Wojciech PORĘBSKI  65  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
12,08  Grzegorz DANIEL  65  KSZO Ostrowiec  8.05 Ostrowiec 
11,62  Cezary LEŚKIEWICZ  65  KSZO Ostrowiec  8.05 Ostrowiec 
11,49  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
 
kula 
12,81  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
12,50  Marian MAKOWSKI  61  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
11,48  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  20.07 Poznań 
11,31  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
11,20  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
10,94  Marian ZIELIŃSKI  59  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
10,69  Jarosław SŁOKA  64  Granat Skarżysko  22.05 Kielce 
10,08  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  26.06 Mielec 
9,85  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
9,78  Grzegorz ZARĘBA  65  KSZO Ostrowiec  19.06 Kielce 
6 kg (junior młodszy) 
14,15  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  24.07 Poznań 
5 kg (młodzik) 
12,12  Lech WILIMOWICZ  67  Neptun Końskie  4.06 Końskie 
 
dysk 
46,82  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
45,52  Marian ZIELIŃSKI  59  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
40,74  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
40,02  Grzegorz NIWIŃSKI  64  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
38,28  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  21.07 Poznań 
34,78  Mirosław DONOCH  64  KSZO Ostrowiec  22.05 Kielce 
33,22  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
31,34  Grzegorz ZARĘBA  65  KSZO Ostrowiec  2.05 Stalowa Wola 
26,34  Wojciech RYTEL  66  Granat Skarżysko  4.09 Rzeszów 
25,72  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
52,74  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  23.07 Poznań 
41,82  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  23.07 Poznań 
37,84  Grzegorz ZARĘBA  65  KSZO Ostrowiec  8.05 Ostrowiec 
1 kg (młodzik) 
35,38  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
 
młot 
56,08  Marian MAKOWSKI  61  Budowlani Kielce  6.06 Białystok 
48,00  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
46,72  Grzegorz NIWIŃSKI  64  Budowlani Kielce  20.07 Poznań 
44,00  Maciej BLEDZIEWSKI  64  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
41,22  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
34,30  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
30,18  Janusz CZARNECKI  64  Granat Skarżysko  4.09 Rzeszów 
28,00  Marek ŚLĘZAK  64  Granat Skarżysko  19.06 Kielce 
6 kg (junior młodszy) 
50,30  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  26.06 Mielec 
 
oszczep 
59,00  Marek ZYZMAN  58  Granat Skarżysko  15.05 Kielce 
52,84  Jacek KUCHARCZYK  64  KSZO Ostrowiec  29.05 Kielce 
46,90  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  19.06 Kielce 
45,94  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  27.06 Mielec 
43,90  Mirosław KOMENDA  66  KSZO Ostrowiec  20.10 Ostrowiec 
43,44  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
42,90  Grzegorz NIWIŃSKI  64  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
40,52  Wojciech PORĘBSKI  65  Budowlani Kielce  30.05 Kielce 
40,30  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  10.07 Warszawa 
39,02  Jarosław STANDO  66  Granat Skarżysko  13.06 Kielce 
 
10-bój 
6.317  Jarosław WYDRYCH  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
(11,6 – 6,77 – 11,20 – 1,83 – 52,4 – 15,8 – 33,22 – 4,10 – 43,44 – 5.34,3) 
6.227  Wiesław PULUT  63  niestow. Kielce  27.06 Mielec 
(11,2 – 6,42 – 10,08 – 1,86 – 50,9 – 15,9 – 27,36 – 3,15 – 37,92 – 4.27,2) 
6.166  Janusz MASTALERZ  64  Granat Skarżysko  27.06 Mielec 
(11,8 – 6,01 – 10,73 – 1,80 – 52,6 – 16,4 – 36,56 – 3,25 – 45,94 – 4.36,9) 
5.811  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
(12,2 – 6,40 – 9,85 – 1,75 – 55,0 – 17,8 – 25,72 – 3,60 – 42,98 – 4.30,4) 
płotki 100 cm, kula 6 kg, dysk 1,5 kg (junior młodszy) 
5.218  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  27.06 Mielec 
(12,6 – 5,79 – 9,00 – 1,70 – 57,4 – 17,7 – 27,42 – ? – 35,00 – 5.16,2) 
 
6-bój (kula 5 kg, płotki 91,4 cm, oszczep 600 g, młodzik) 
3.324  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(11,9 – 5,81 – 10,44 – 17,5 – 1,70 – 37,96) 
 
chód 5000 m 
24.53,4  Dariusz MAZUR  62  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
28.47,0  Artur CIERPIAŁA  66  Budowlani Kielce  13.06 Kielce 
28.49,0  Grzegorz ŚLUSARCZYK  66  Granat Skarżysko  13.06 Kielce 
29.04,0  Alfred BODO  66  Granat Skarżysko  13.06 Kielce 
 
chód 10 km 
50.53,0  Dariusz MAZUR  62  Granat Skarżysko  22.05 Kalisz 
 
Wyniki uzyskane w hali 
50 m 
pomiar ręczny 
5,9  Artur KAL  61  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
5,9  Wiesław PULUT  63  Łysogóry Kielce  30.01 Kielce 
6,0  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
6,0  Dariusz GRUNT  64  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
6,1  Jarosław DĄBROWSKI  66  Łysogóry Kielce  30.01 Kielce 
6,2  Ireneusz POWAŁEK  64  Łysogóry Kielce  16.01 Kielce 
6,2  Mirosław URBANIAK  64  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
6,2  Zbigniew KORCZAK  64  Łysogóry Kielce  16.01 Kielce 
6,2  Piotr NAWARA  64  Budowlani Kielce  16.01 Kielce 
 
300 m 
36,87  Czesław PIOTROWSKI  64  Budowlani Kielce  13.02 Zabrze 
 
800 m 
1.59,78  Janusz STANEK  64  Łysogóry Kielce  13.02 Zabrze 
 
50 m ppł 
pomiar ręczny 
7,1  Jarosław WYDRYCH  63  Łysogóry Kielce  30.01 Kielce 
7,5  Sławomir GŁOGOWSKI  64  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
7,5  Wiesław PULUT  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
7,7  Janusz MACIEJEC  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
7,8  Mirosław STAŃCZYK  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
100 cm (juniorzy młodsi) 
7,5  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
7,6  Piotr ZIACH  66  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
 
wzwyż 
1,93  Wiesław PULUT  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
1,83  Piotr RYBA  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
1,80  Cezary PAJEK  65  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
1,80  Jarosław WYDRYCH  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
1,75  Mirosław STAŃCZYK  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
1,75  Janusz MACIEJEC  63  Łysogóry Kielce  17.01 Kielce 
1,70  Sławomir GŁOGOWSKI  64  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
1,70  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
 
kula 
6 kg (junior młodszy) 
13,00  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  17.01 Kielce 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Zestawienie najlepszych wyników uzyskanych przez lekkoatletów OZLA Kielce w roku 1982, maszynopis z archiwum OZLA; 

2. Rocznik 1982, sekcja lekkoatletyczna KS Budowlani Kielce, oprac. Adam Jóźwik; 

3. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa  Bogdana Winiarskiego; 

4. Rocznik PZLA 1982, oprac. Michał Wróblewski, Warszawa 1983; 

5. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, 1982 – 1983; 

6. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1982 – styczeń 1983; 

7. Janusz Waśko, Polscy lekkoatleci na listach światowych 1921-2002, Warszawa – Zamość 2003; 

Zdjęcia ze zbiorów Andrzeja Kala, Antoniego Pawłowskiego i Janusza Stanka.