Stadion na ostatnią chwilę i trzy złote medale na spartakiadzie. Rok 1989

Królowa sportu na Kielecczyźnie doczekała się wreszcie stadionu z prawdziwego zdarzenia. Po 16 miesiącach budowy na na kieleckim Pakoszu oddany został do użytku obiekt przystosowany do rozgrywania zawodów nawet rangi międzynarodowej. Na ośmiotorowej bieżni, rozbiegach do skoków i rzutu oszczepem położono torpol, czyli polską imitację nawierzchni tartanowej z poliuretanu i granulowanej gumy. Stadion zajmował w sumie 17 850 m kw. terenu. Prócz wymienionych już urządzeń zbudowano trybuny dla 5100 widzów, pawilon z hotelem i szatniami, domek sędziowski, toalety, a także boisko rozgrzewkowe z żużlową bieżnią z jednym wirażem, skocznią i rzutniami. 

Stadion lekkoatletyczny w Kielcach na pocztówce z początku lat 90. (fot. Jacek Pernal)

Powstał jako główna arena rozgrywanej w Kielcach i województwie kieleckim XVI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. Do końca nie było jednak pewne, czy ekipy budowlane zdążą na czas, wyznaczono nawet jako rezerwowy stadion w Lublinie dla zawodów lekkoatletycznych, które rozpoczynały się 27 lipca. 

„Jeszcze do południa 26 lipca ekipa malująca linie na bieżni kończyła swoją pracę, a po południu już pojawili się zawodnicy przybyli na zawody z całego kraju, aby przeprowadzić trening” – czytamy w roczniku Budowlanych Kielce. Zawodnicy, trenerzy i działacze tego klubu również napracowali się przy przygotowaniu stadionu do zawodów.    

O medale na nim stadionie rywalizowało 1700 zawodniczek i zawodników. Choć narzekano trochę na zbyt miękką świeżą nawierzchnię bieżni, to najlepsze wyniki uzyskał na niej sprinter Marek Zalewski z Pogoni Zduńska Wola. 100 m wygrał w czasie 10,52 s, a 200 m w 21,18 s. Warto dodać, że miesiąc później na mistrzostwach Europy juniorów w jugosłowiańskim Varażdinie ten sam zawodnik zdobył srebrny medal na 100 m z takim samym rezultatem jak w Kielcach i złoty na 200 m z nieco lepszym 21,06 s. 

Spartakiadowe zmagania trwały cztery dni. Przez pierwsze trzy lekkoatleci Kielecczyzny nie zdobyli medalu, szczęście uśmiechnęło się dopiero w niedzielę 30 lipca. Bieg juniorów młodszych na 2000 m z przeszkodami wygrał Mariusz Jagieło z Granatu Skarżysko z czasem 5.58,30. Jego kolega klubowy Artur Osman zwyciężył na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 8.57,60. W 10-boju juniorów młodszych pierwsze miejsce zajął Robert Pawlak z Żaka Kielce z dorobkiem 6.272 pkt. 

Blisko podium była 16-letnia Małgorzata Jamróz z Żaka, która w eliminacjach biegu na 800 m juniorek młodszych uzyskała najlepszy czas 2.10,80, w finale pobiegła wolniej i z wynikiem 2.15,56 uplasowała się na czwartej pozycji. Miejsca w czołowej ósemce ponadto wywalczyli: Ewa Grad z Granatu piąte na 100 m przez płotki juniorek (14,95 s), Ewa Kołomańska z Budowlanych siódme w kuli juniorek (12,04 m), Grzegorz Urgacz z Granatu ósme na 2000 m z przeszkodami juniorów młodszych (6.05,95) i Piotr Świetlak z Budowlanych ósme w rzucie młotem juniorów (48,02 m). 

Bieg na 100 m ppł na kieleckim stadionie, na prowadzeniu Ewa Grad

Artur Osman w 1989 r. zdobył jeszcze dwa medale mistrzostw Polski juniorów. W halowych rozegranych pod koniec stycznia w Warszawie był trzeci w biegu na 2000 m z czasem 5.28,19. Później zakwalifikował się na mistrzostwa świata w biegach przełajowych 19 marca w norweskim Stavanger. Zajął tam 35. miejsce na 8 km i miał udział w zdobyciu przez polskich juniorów piątej lokaty w punktacji drużynowej. Prócz niego punkty dla drużyny zdobyli: Jarosław Cichocki z Orlęcia Szczecinek (14. indywidualnie), Michał Bartoszak z Olimpii Poznań (19.) i Mirosław Plawgo z Polonii Pasłęk (63.). 

Reprezentanci Polski na te mistrzostwa nie startowali w przełajowej OSM 9 kwietnia w Zalesiu Dolnym k. Warszawy, a decyzją PZLA przyznano im medale i punkty. Osman jako trzeci z polskich juniorów w Norwegii otrzymał brązowy medal. 

Robert Pawlak

W sezonie letnim miał szanse powalczyć o czołową lokatę w mistrzostwach Europy juniorów w Varażdinie. Zakwalifikował się do reprezentacji Polski na tę imprezę, ale na ostatnim treningu przed wyjazdem do Jugosławii doznał kontuzji. Mariusz Staniszewski z Orła Wałcz, którego zawodnik Granatu pokonał podczas OSM w Kielcach, w rywalizacji z młodymi biegaczami Starego Kontynentu na 3000 m z przeszkodami wysokie szóste miejsce. 

W rywalizacji na trasach przełajowych OSM w Zalesiu najlepiej z biegaczy Kielecczyzny wypadła Małgorzata Jamróz, która uplasowała się na 10. pozycji w biegu na 2 km juniorek młodszych. Robert Osman z Granatu, młodszy brat Artura, był 11. na 5 km juniorów młodszych. 

We wspomnianych halowych mistrzostwach 28-29 stycznia w Warszawie, w których juniorzy rywalizowali razem z juniorami młodszymi, poza Osmanem dobrze spisała się również jego koleżanka klubowa Ewa Grad. W finale biegu na 60 m przez płotki zajęła czwarte miejsce z czasem 8,93 s. Na siódmej pozycji w pchnięciu kulą z wynikiem 11,68 m została sklasyfikowana Ewa Kołomańska. W rozegranych tydzień wcześniej w nowej hali w Spale mistrzostwach wieloboistów Robert Pawlak w 8-boju juniorów zajął szóste miejsce z wynikiem 4.939 pkt. Był najlepszym juniorem młodszym w tej konkurencji. 

W młodzieżowych mistrzostwach Polski 19-20 sierpnia w Bydgoszczy czwartą lokatę w biegu na 400 m przez płotki wywalczył Piotr Kotlarski z Budowlanych. Jego klubowy kolega Krzysztof Piotrowski uplasował się na ósmej pozycji w rzucie oszczepem. 

Kotlarski zakwalifikował się także do finału 400 m ppł podczas mistrzostw Polski seniorów 3-5 września w Krakowie, zajmując siódme miejsce z czasem 53,13 s. 

Także i młodzicy nie zdobyli w 1989 roku medali. W Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej pod koniec czerwca w Płocku najbliżej podium była Agnieszka Skowerska z Budowlanych, która uplasowała się na na czwartej pozycji w wieloboju rzutowym. 

W meczach międzypaństwowych w reprezentacji Polski z lekkoatletów Kielecczyzny wystąpił jedynie Wiktor Pietrzyk z Budowlanych. W zwycięskim pojedynku z Finlandią 8-9 lipca w miejscowości Kuovola pobiegł na 3000 m z przeszkodami, jednak daleki był od formy z 1988 roku i z czasem 9.07,95 zajął ostatnie czwarte miejsce. 

W 1989 roku nie rozgrywano zawodów ligowych w kategorii seniorów. Kolejność klubów ustalono w oparciu o wyniki uzyskiwane w OSM i mistrzostwach Polski oraz za klasy sportowe. Budowlani Kielce, którzy nie zdobyli po raz pierwszy od 12 lat w krajowej rywalizacji medalu, sklasyfikowani zostali dopiero na 65. miejscu. 77. pozycję zajął 77. Granat Skarżysko, 117. Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski, 118. Żak Kielce i 203. Gryf Miechów. 

W lidze juniorów, którzy rywalizowali w dwóch rzutach we wrześniu, Budowlani uplasowali się na 30. miejscu. 

Jeśli chodzi o zawody organizowane w 1989 roku, to największą imprezą była oczywiście lipcowa XVI Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży. Po raz pierwszy w historii na Kielecczyźnie lekkoatleci walczyli o miano najlepszych w Polsce na stadionie. Wcześniej zawody rangi mistrzowskiej rozgrywano u nas tylko w biegach przełajowych (w latach 1957-60 w Skarżysku-Kamiennej, w 1974, 1979 i 1980 roku w Kielcach) oraz w maratonie (w 1948 roku w Kielcach). 

Bieg na 5000 m podczas XVI OSM w Kielcach

Na nowym stadionie rozegrano jeszcze dwukrotnie zawody na szczeblu makroregionu kielecko-lubelskiego, obejmującego osiem województw – dwa rzuty ligi juniorów 9 i 23 września, a 16 września wygrane przez Kielce drużynowe zawody juniorów młodszych. W tej ostatniej imprezie startowali również goście z zaprzyjaźnionej z Kielcami Winnicy z ówczesnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. 

19 marca gospodarzem makroregionalnych mistrzostw w biegach przełajowych było Skarżysko. Tam również tydzień wcześniej biegacze na przełaj walczyli o miano najlepszych w okręgu. Jeszcze na kieleckim stadionie międzyszkolnym 20-21 maja odbyła się Wojewódzka Spartakiada Młodzieży, czyli mistrzostwa juniorów i juniorów młodszych. 

Okręgowych mistrzostw seniorów w 1989 roku nie rozegrano. Niewiele brakowało, aby nie odbyły się również mistrzostwa młodzików. Wyznaczone na 7 października zawody nie doszły do skutku z powodu nieporozumień między zarządem OZLA a Budowlanymi, którzy zostali gospodarzami nowego stadionu. Wypowiadający się dla „Słowa Ludu” Adam Jóźwik twierdził, że wprawdzie prezes związku mówił o mających się odbyć zawodach, jednak klub nie otrzymał oficjalnego zawiadomienia, „a bez tego nie można załatwiać wielu spraw organizacyjnych i finansowych”.     

Gdy szefowie OZLA wyjechali z grupą zawodników do Winnicy, do Kielc na mistrzostwa młodzików przyjechali lekkoatleci z Ostrowca, Końskich, Skarżyska i Radomia. Musieli wracać do domu, ponieważ nie było sędziów i niezbędnej do przeprowadzenia zawodów obsługi. 

Prezes OZLA Leszek Nowak w liście do „SL” zaprotestował przeciwko obwinianiu związku za ten skandal i zapowiedział rezygnację z funkcji. Prezes Wojewódzkiej Federacji Sportu Zbigniew Sygut przysłał takie oświadczenie: „Na skutek tego, iż od dawna działalność OZLA budzi wiele zastrzeżeń, w ciągu najbliższych dni doprowadzimy do spotkania z zarządem związku, a jeśli zajdzie potrzeba, w ciągu najbliższych tygodni do zwołania walnego zebrania związku”. 

WFS zwróciła koszty klubom, które na próżno przyjechały do Kielc, natomiast mistrzostwa młodzików rozegrane zostały ostatecznie 14 października. 

Na początku grudnia odbyło się walne zebranie OZLA. Z relacji w „SL” wynika, że przedstawiciel Granatu Skarżysko Bogdan Winiarski zaproponował, aby „zakopać topór wojenny” i poszerzyć zarząd związku o działaczy Budowlanych, którzy rok wcześniej odmówili kandydowania. Weszli do niego Adam Jóźwik i Zbigniew Jędrzejczyk. Upadła propozycja prezesa Nowaka, aby to związek przejął nowy stadion.   

Ewa Grad

W tabelach krajowych za 1989 rok najwyżej z lekkoatletów Kielecczyzny został sklasyfikowany Piotr Kotlarski, który z wynikiem 50,92 s na zajął czwartą lokatę w biegu na 400 m ppł. W drugiej dziesiątce znaleźli się: Artur Osman 15. na 3000 m z przeszkodami, Kotlarski 15. w 10-boju oraz Wiktor Pietrzyk na 19. pozycji na 1000 m.

Szybciej od swojego rekordu okręgu z 1988 roku na 100 m ppł pobiegła Ewa Grad, uzyskując 21 lipca w Warszawie czas 14,70 s. Podczas biegu wiał jednak wiatr o sile 2,8 m/s i wynik nie mógł być uznany. Wśród mężczyzn rekord na 1000 m ustanowił  przyszły mąż płotkarki Wiktor Pietrzyk, który 15 lipca w Mielcu pokonał ten dystans w 2.25,78. Cztery rekordowe rezultaty uzyskał Piotr Kotlarski. 400 m ppł 20 czerwca podczas Memoriału Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu przebiegł w 51,45 s, a 1 lipca we Wrocławiu 50,92 s. Dwa razy poprawiał też swój rekord na 110 m ppł w Kielcach – w ramach 10-boju 1 października pobiegł 15,09 s, na koniec sezonu 15 października 14,98 s. 

W dziesiątce najlepszych sportowców województwa kieleckiego za 1989 rok w plebiscycie „Słowa Ludu” nie było lekkoatlety. Za to wśród juniorów znaleźli się trzej złoci medaliści OSM – na drugim miejscu Artur Osman, na trzecim Robert Pawlak i na szóstym Mariusz Jagieło. Do szóstki najlepszych trenerów wybrany został Krzysztof Woliński ze Skarżyska. Szkoleniowiec złotych przeszkodowców i innych biegaczy Granatu w prowadzonej przez PZLA klasyfikacji trenerów juniorów i juniorów młodszych znalazł się na 19. miejscu za 1989 rok. 

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1989 roku 
K o b i e t y 
100 m 
12,45  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  24.06 Lublin 
12,74  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
12,89  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
12,90  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  2.07 Białystok 
12,92  Agnieszka STĘPIEŃ  73  Ostrowia Ostrowiec  17.09 Kielce 
12,96  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  28.07 Kielce 
13,00  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  16.09 Kielce 
13,09  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  23.09 Kielce 
13,11  Edyta ZAWADA  71  Żak Kielce  20.05 Kielce 
13,15  Ewa KRĘCISZ  72  Budowlani Kielce  2.07 Białystok 
wynik uzyskany z wiatrem 
12,55 (3,0)  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  16.07 Lublin 
 
200 m 
25,40  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  11.06 Biała Podlaska 
26,24  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  21.05 Kraków 
26,35  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  13.05 Lublin 
26,94  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  30.09 Kielce 
27,00  Agnieszka STĘPIEŃ  73  Ostrowia Ostrowiec  11.06 Biała Podlaska 
27,31  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  30.04 Kielce 
27,33  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
27,34  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  8.07 Białystok 
27,36  Edyta ZAWADA  71  Żak Kielce  21.05 Lublin 
27,52  Beata ŚWIDERSKA  72  Żak Kielce  9.09 Kielce 
 
300 m 
42,45  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  23.06 Płock 
43,70  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  7.05 Kraków 
45,71  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  14.10 Kielce 
 
400 m 
59,22  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  9.09 Kielce 
59,86  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  28.07 Kielce 
60,66  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  27.05 Lublin 
61,63  Beata ŚWIDERSKA  72  Żak Kielce  27.05 Lublin 
61,63  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  28.07 Kielce 
62,52  Ewa KRĘCISZ  72  Budowlani Kielce  28.07 Kielce 
63,20  Iwona KUBICKA  72  Żak Kielce  10.06 Warszawa 
63,34  Urszula PATER  73  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
63,14  Aneta ZAPAŁA  71  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
64,14  Edyta DZIERŻAK  72  Budowlani Kielce  28.07 Kielce 
 
600 m 
1.36,97  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce   
1.42,81  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  16.07 Lublin 
1.43,33  Beata KALWAT  73  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
1.47,50  Sylwia KRAWIECKA  76  Olimp Końskie  4.06 Kielce 
1.48,00  Ewa MŁYNARCZYK  76  Olimp Końskie  22.04 Kielce 
1.48,02  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  14.10 Kielce 
 
800 m 
2.10,80  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  29.07 Kielce 
2.25,19  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  16.09 Kielce 
2.28,74  Agnieszka STRADOMSKA  74  Żak Kielce  23.09 Kielce 
2.30,06  Monika WĘGLIŃSKA  73  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
2.31,68  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
2.33,27  Beata KALWAT  73  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
2.38,38  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
2.39,17  Małgorzata CZYŻEWSKA  73  Żak Kielce  21.05 Kielce 
2.41,76  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
2.45,20  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
 
1000 m 
3.15,24  Sylwia KRAWIECKA  76  Żak Kielce  14.10 Kielce 
3.15,36  Agnieszka STRADOMSKA  74  Żak Kielce  14.10 Kielce 
3.15,79  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  13.06 Kielce 
 
1500 m 
4.45,54  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  15.07 Białystok 
5.07,63  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  9.09 Kielce 
 
100 m ppł 
14,90 (-1,6)

z wiatrem

14,70 (2,77) 

Ewa GRAD

 

Ewa GRAD 

70

 

70 

Granat Skarżysko

 

Granat Skarżysko 

27.07 Kielce

 

21.07 Warszawa 

76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
14,75  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  10.06 Biała Podlaska 
15,42  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
16,03  Aneta BORYS  73  Granat Skarżysko  10.06 Spała 
16,03  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  30.09 Kielce 
16,13  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  10.06 Biała Podlaska 
16,14  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  27.05 Lublin 
16,38  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  27.05 Lublin 
16,40  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  14.10 Kielce 
16,66  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  30.09 Kielce 
16,97  Iwona KUBICKA  73  Żak Kielce  15.07 Białystok 
76,2 cm/8 m (młodziczki) 
16,18  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  23.06 Płock 
16,41  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  8.07 Białystok 
16,94  Magdalena SUSŁO  74  Żak Kielce  3.06 Kielce 
 
300 m ppł 
45,92  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  29.07 Kielce 
46,60  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  11.06 Biała Podlaska 
47,64  Beata KALWAT  73  Budowlani Kielce  25.05 Lublin 
48,71  Edyta DZIERŻAK  72  Budowlani Kielce  25.05 Lublin 
 
400 m ppł 
66,74  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  9.09 Kielce 
68,48  Beata KALWAT  73  Budowlani Kielce  9.09 Kielce 
68,79  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  9.09 Kielce 
72,93  Edyta DZIERŻAK  72  Budowlani Kielce  9.09 Kielce 
 
4×100 m 
49,99  BUDOWLANI Kielce  9.09 Kielce 
(B. STARZ, 72 – G. GAJOS, 72 – M. OZIMEK, 72 – J. WUJEK, 73) 
50,34  BUDOWLANI II Kielce  27.05 Lublin 
(E. SALAMON, 73 – E. BURAS, 73 – M. SALWA, 72 – U. PATER, 73) 
50,45  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  10.06 Biała Podlaska 
(I. CIOCH, 73 – A. STĘPIEŃ, 73 – E. MAJ, 73 – A. SKARBA, 73) 
53,34  GRANAT Skarżysko-Kamienna (juniorki młodsze)  20.05 Kielce 
53,64  GRANAT Skarżysko-Kamienna (młodziczki)  14.10 Kielce 
(A. PIĘTAK, 76 – R. ŻUŁKOWSKA, 76 – K. SZYMAŃSKA, 74 – A. PIĘTAK, 76) 
55,82  BUDOWLANI III Kielce (młodziczki)  6.06 Kielce 
szkoła 
54,94  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 32 Kielce  4.06 Kielce 
 
4×400 m 
4.06,05  MKS ŻAK Kielce  10.06 Warszawa 
(I. KUBICKA, 73 – I. ROŻEJ, 73 – B. ŚWIDERSKA, 72 – M. JAMRÓZ, 72) 
 
wzwyż 
1,62  Agnieszka BROŚ  73  Ostrowia Ostrowiec  27.05 Lublin 
1,60  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  15.05 Ostrowiec 
1,58  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
1,56  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
1,50  Anna OLEŚ  74  Żak Kielce  24.05 Kielce 
1,45  Krystyna NIEWADZISZ  71  Granat Skarżysko  20.05 Kielce 
1,43  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  8.07 Białystok 
1,42  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
1,40  Anna GRUSZCZYŃSKA  73  Granat Skarżysko  25.04 Skarżysko 
1,40  Anna GÓRA  74  Ostrowia Ostrowiec  1.05 Stalowa Wola 
1,40  Anna SŁOMKA  73  Żak Kielce  20.05 Kielce 
1,40  Barbara PAWLIK  74  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
1,40  Izabela SOŁTYS  74  Żak Kielce  4.06 Kielce 
1,40  Aneta MICHAŁOWSKA  75  Ostrowia Ostrowiec  9.06 Kielce 
1,40  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  8.07 Białystok 
1,40  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  30.09 Kielce 
 
w dal 
5,38  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  9.09 Kielce 
5,35  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  17.09 Kielce 
5,34  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  8.07 Białystok 
5,26  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  7.05 Kraków 
5,20  Iwona SADKOWSKA  71  Żak Kielce  6.05 Lublin 
4,94  Edyta MAJ  73  Ostrowia Ostrowiec  18.10 Ostrowiec 
4,90  Justyna ŚLIWA  74  Żak Kielce  14.10 Kielce 
4,87  Monika SOBURA  75  Żak Kielce  24.05 Kielce 
4,86  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
4,84  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  23.09 Kielce 
 
kula 
12,18  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
11,41  Hanna ANIOŁ  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
11,39  Marta STRÓJWĄS  72  Budowlani Kielce  10.06 Biała Podlaska 
10,91  Barbara PIWOWARCZYK  73  Budowlani Kielce  16.09 Kielce 
10,76  Jadwiga LANCKOROŃSKA  73  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
10,33  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
10,03  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
9,87  Barbara RĘBACZ  73  Ostrowia Ostrowiec  6.05 Lublin 
9,50  Beata ORLIŃSKA  72  Żak Kielce  27.05 Lublin 
9,25  Agnieszka CZAJKOWSKA  73  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
9,25  Agnieszka NOWAK  73  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
3 kg (młodziczki) 
12,08  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  14.10 Kielce 
10,62  Magdalena DOSTAL  74  Żak Kielce  23.06 Płock 
 
dysk 
38,72  Hanna ANIOŁ  72  Budowlani Kielce  17.06 Kielce 
37,64  Izabela KOSIŃSKA  72  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
36,84  Marta STRÓJWĄS  72  Budowlani Kielce  11.06 Biała Podlaska 
35,68  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  24.04 Skarżysko 
35,32  Monika KORNECKA  73  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
31,10  Agnieszka NOWAK  73  Budowlani Kielce  11.06 Biała Podlaska 
30,36  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  17.06 Kielce 
30,04  Jadwiga LANCKOROŃSKA  73  Budowlani Kielce  26.06 Lublin 
29,76  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  14.10 Kielce 
29,14  Elżbieta PIOTROWSKA  73  Budowlani Kielce  9.07 Białystok 
 
oszczep 
37,82  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
33,92  Alicja PAKUŁA  72  Żak Kielce  6.05 Lublin 
31,48  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
30,50  Barbara PIWOWARCZYK  73  Budowlani Kielce  8.07 Białystok 
30,26  Emanuela KOWALSKA  73  Ostrowia Ostrowiec  22.04 Kielce 
30,26  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
30,26  Katarzyna SOBURA  70  Budowlani Kielce  30.04 Kielce 
29,70  Eliza MYTYCH  74  Żak Kielce  7.06 Kielce 
29,30  Ewelina WĄS  72  Granat Skarżysko  24.04 Skarżysko 
29,14  Anna SŁOMKA  73  Żak Kielce  13.05 Lublin 
 
7-bój 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
3.979  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  21.05 Kielce 
(15,16 – 1,42 – 7,80 – 27,34 – 5,01 – 28,00 – 2.41,76) 
3.965  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
(15,42 – 1,39 – 8,90 – 27,33 – 4,69 – 24,56 – 2.31,68) 
3.688  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  25.06 Lublin 
(15,88 – 1,36 – 8,39 – 27,76 – 4,86 – ? – 2.50,43) 
3.611  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
(16,26 – 1,33 – 8,01 – 28,60 – 4,42 – 31,48 – 2.38,38) 
3.585  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
(16,09 – 1,40 – 7,00 – 26,94 – 4,58 – 23,56 – 2.45,20) 
3.423  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
(18,60 – 1,51 – 7,90 – 29,44 – 4,37 – 34,22 – 2.46,33) 
3.372  Aneta KOSTECKA  73  Żak Kielce  25.06 Lublin 
(16,72 – 1,30 – 7,83 – 28,64 – 4,60 – 28,20 – 2.47,37) 
płotki 76,2 cm/8m, kula 3 kg (młodziczka) 
3.294  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  15.10 Kielce 
(16,68 – 1,55 – 9,40 – 30,60 – 5,08 – 24,40 – 0) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
8,11  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  7.01 Warszawa 
 
60 m ppł 
8,93  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  28.01 Warszawa 
76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
9,65  Aneta BORYS  73  Granat Skarżysko  15.01 Warszawa 
76,2 cm/8 m (młodziczka) 
9,95  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  7.01 Warszawa 
 
w dal 
5,27  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  7.01 Warszawa 
         
kula 
11,94  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  01 Kielce 
11,00  Hanna ANIOŁ  72  Budowlani Kielce  01 Kielce 
10,41  Małgorzata STRÓJWĄS  72  Budowlani Kielce  01 Kielce 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
10,81  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
11,16  Mariusz MATACHOWSKI  72  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
11,19  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
11,35  Paweł SOJA  71  Ostrowia Ostrowiec  9.09 Kielce 
11,40  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  2.07 Białystok 
11,57  Tomasz SITARZ  70  LZS Krzelów  23.06 Stargard 
11,67  Wojciech WÓJCIK  73  Żak Kielce  6.05 Lublin 
11,69  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  29.07 Kielce 
11,74  Piotr JÓŹWIK  68  Budowlani Kielce  10.06 Biała Podlaska 
11,78  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  20.05 Kraków 
 
200 m 
21,81  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  7.05 Kraków 
22,31  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  11.06 Biała Podlaska 
23,00  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
23,09  Mariusz MATACHOWSKI  72  Budowlani Kielce  25.06 Kielce 
23,10  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce   
23,51  Piotr KUREK  70  Ostrowia Ostrowiec  9.09 Kielce 
23,80  Grzegorz SZYBA  73  Żak Kielce  9.09 Kielce 
23,85  Tomasz SITARZ  70  LZS Krzelów  24.06 Stargard 
23,87  Wojciech JAS  72  Żak Kielce  20.05 Lublin 
24,11  Tomasz DĄBROWSKI  72  Ostrowia Ostrowiec  13.05 Lublin 
 
300 m 
37,15  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
młodzik 
39,21  Paweł KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  24.05 Kielce 
 
400 m 
48,31  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  27.05 Kraków 
50,74  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  9.09 Kielce 
51,30  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  9.09 Kielce 
51,61  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  16.09 Kielce 
51,81  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  28.07 Kielce 
52,00  Paweł ZYCHOWICZ  72  Gryf Miechów  2.05 Kielce 
52,96  Józef KASPRZYK  70  Podzamcze Chęc.  23.06 Stargard 
53,12  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  29.07 Kielce 
53,16  Artur CZEKAJ  72  Budowlani Kielce  16.09 Kielce 
53,29  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
 
600 m 
1.23,39  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  16.07 Lublin 
 
800 m 
1.50,98  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  3.06 Mielec 
1.54,30  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
1.54,92  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  25.06 Lublin 
1.56,19  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  26.08 Lublin 
1.57,87  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  12.08 Warszawa 
1.59,09  Paweł ZYCHOWICZ  72  Gryf Miechów  25.06 Lublin 
1.59,38  Józef KASPRZYK  70  LZS Krzelów  25.06 Lublin 
1.59,68  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  21.05 Kielce 
2.00,01  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
2.00,57  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  21.05 Kielce 
 
1000 m 
2.25,78  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  15.07 Mielec 
2.30,46  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  16.07 Lublin 
2.30,70  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  8.07 Białystok 
2.33,84  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  7.05 Kraków 
2.34,83  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
2.34,94  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  16.07 Białystok 
2.36,09  Grzgorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
2.41,56  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  8.07 Białystok 
2.41,74  Andrzej NOWAKOWSKI  71  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
2.42,36  Paweł ZYCHOWICZ  72  Gryf Miechów  22.04 Kielce 
 
1500 m 
3.47,78  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce   
3.50,22  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  13.08 Zabrze 
3.54,21  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  12.08 Warszawa 
4.08,04  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  16.09 Kielce 
4.08,26  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  21.07 Warszawa 
4.09,51  Piotr TKACZEWSKI  72  Gryf Miechów  10.06 Biała Podlaska 
4.11,59  Andrzej NOWAKOWSKI  71  Budowlani Kielce  10.06 Biała Podlaska 
4.11,61  Zdzisław GRABDA  70  Żak Kielce  10.06 Biała Podlaska 
4.12,57  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  16.09 Kielce 
4.14,34  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  2.06 Warszawa 
 
2000 m 
5.46,16  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5.48,09  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
6.06,63  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
 
3000 m 
8.28,28  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  10.06 Zielona Góra 
8.42,35  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  14.05 Mielec 
8.50,05  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  5.08 Sopot 
9.04,63  Andrzej NOWAKOWSKI  71  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
9.17,59  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  27.05 Lublin 
9.21.17  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  28.05 Lublin 
9.35,04  Zdzisław GRABDA  70  Żak Kielce  25.06 Lublin 
10.41,40  Mariusz DYK  72  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
 
5000 m 
16.02,04  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  23.09 Kielce 
16.40,95  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  23.09 Kielce 
 
110 m ppł 
14,98  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
16,65  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
16,80  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
17,88  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
18,26  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  28.05 Lublin 
18,29  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
100 cm (juniorzy młodsi) 
15,33  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  30.07 Kielce 
15,89  Artur CZEKAJ  72  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
16,14  Sebastian KABAŁA  72  Żak Kielce  10.06 Biała Podlaska 
16,54  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  30.07 Kielce 
16,64  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
16,94  Marcin KRAWCZYK  73  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
 
200 m ppł (młodzik) 
29,54  Krzysztof JAMRÓZ  74  Budowlani Kielce  16.09 Kielce 
 
400 m ppł 
50,92  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  1.07 Wrocław 
57,69  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  9.09 Kielce 
58,95  Robert KUREK  71  Podzamcze Chęc.  24.06 Stargard 
59,61  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  23.09 Kielce 
66,29  Zbigniew MARZEC  71  Podzamcze Chęc.  24.06 Stargard 
84 cm (juniorzy młodsi) 
57,12  Artur CZEKAJ  72  Budowlani Kielce  29.07 Kielce 
61,00  Tomasz GAJOS  72  Budowlani Kielce  11.06 Biała Podlaska 
 
2000 m prz 
5.48,03  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  28.05 Warszawa 
5.58,30  Mariusz JAGIEŁO  73  Granat Skarżysko  30.07 Kielce 
6.05,93  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  30.07 Kielce 
6.14,35  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  10.06 Spała 
6.18,86  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  10.06 Spała 
 
3000 m prz 
8.50,93  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  20.06 Grudziądz 
9.07,95  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  9.07 Kouvola/Finlandia 
 
4×100 m 
42,78  BUDOWLANI Kielce  10.06 Biała Podlaska 
(A. PIETRAS, 69 – P. JÓŹWIK, 68 – P. KOTLARSKI, 69 – G. BOJARSKI, 68) 
45,53  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  27.05 Lublin 
(T. DĄBROWSKI, 72 – T. KULIKIEWICZ, 72 – S. KWAŚNIEWSKI, 72 – G. KARGUL, 72) 
45,78  MKS ŻAK Kielce  27.05 Lublin 
(A. OPOZDA, 72 – W. JAS, 72 – G. SZYBA, 73 – W. WÓJCIK, 73) 
49,51  BUDOWLANI II Kielce  14.10 Kielce 
(M. KURZ, 75 – K. JAMRÓZ, 74 – P. MARKOWSKI, 76 – D. MOJECKI, 73) 
 
4×400 m 
3.33,95  BUDOWLANI Kielce  23.09 Kielce 
(A. NOWAKOWSKI, 71 – R. WOJTAN, 71 – A. CZEKAJ, 72 – G. ŚWIT, 71) 
3.34,26  GRANAT Skarżysko-Kamienna  9.09 Kielce 
(G. URGACZ, 73 – M. JAGIEŁO, 72 – P. KWIETNIEWSKI, 73 – K. WIKŁO, 73) 
 
wzwyż 
1,98  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  30.09 Kielce 
1,90  Robert LALEWICZ  63  WSP Kielce  11.05 Białystok 
1,90  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  20.05 Kraków 
1,90  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce   
1,88  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
1,85  Tomasz GORAJ  69  Budowlani Kielce  16.09 Kielce 
1,80  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  14.10 Kielce 
1,75  Marcin SOBIERAJ  72  Granat Skarżysko  24.04 Skarżysko 
1,75  Dariusz JANIK  72  Granat Skarżysko  24.04 Skarżysko 
1,75  Marcin KRAWCZYK  73  Budowlani Kielce  20.05 Kraków 
1,75  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  2.07 Białystok 
1,75  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  2.07 Białystok 
1,75  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  15.07 Białystok 
 
tyczka 
4,00  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
4,00  Tomasz MACIEJEC  72  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
3,80  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
3,60  Kamil ŚWIERK  71  Żak Kielce  28.05 Lublin 
3,60  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  9.09 Kielce 
3,60  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
3,40  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  25.06 Lublin 
3,10  Zbigniew STĘPIEŃ  71  Żak Kielce  25.06 Lublin 
3,00  Adam GĘBSKI  73  Żak Kielce  25.06 Lublin 
2,90  Arkadiusz DĄBROSIAK  73  Żak Kielce  21.05 Kielce 
 
w dal 
7,09  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
6,72  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  29.07 Kielce 
6,48  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
6,36  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  14.10 Kielce 
6,31  Paweł KONIARSKI  70  Ostrowia Ostrowiec  22.04 Kielce 
6,18  Grzegorz KARGUL  72  Ostrowia Ostrowiec  29.04 Skarżysko 
6,15  Robert KUREK  71  Znicz Podzamcze Ch.  24.06 Stargard 
6,14  Robert STANISZEWSKI  72  Żak Kielce  29.07 Kielce 
6,12  Marcin SOBIERAJ  72  Granat Skarżysko  22.04 Kielce 
6,00  Jarosław PUKOWSKI  74  Granat Skarżysko  10.10 Skarżysko 
 
trójskok 
14,13  Paweł KONIARSKI  70  Ostrowia Ostrowiec  20.07 Lublin 
12,61  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
12,47  Robert KUREK  71  Znicz Podzamcze Ch.  21.05 Kielce 
12,12  Zbigniew MARZEC  71  Znicz Podzamcze Ch.  21.05 Kielce 
11,71  Przemysław SZYMONIAK  73  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
 
kula 
13,98  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  22.09 Kielce 
12,28  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  9.09 Kielce 
11,94  Maciej SZCZYKUTOWICZ  72  Żak Kielce  9.09 Kielce 
11,52  Waldemar ZAWADA  70  Żak Kielce  20.05 Kielce 
10,87  Tomasz KUREK  72  Ostrowia Ostrowiec  23.09 Kielce 
10,82  Grzegorz SZEWCZYK  72  Ostrowia Ostrowiec  9.09 Kielce 
10,50  Mirosław STĘPIEŃ  71  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
10,21  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
9,76  Zbigniew STĘPIEŃ  71  Żak Kielce  27.05 Lublin 
9,42  Andrzej RELIGA  70  Znicz Podzamcze Ch.  20.05 Kielce 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
13,68  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  11.06 Biała Podlaska 
13,41  Maciej SZCZYKUTOWICZ  72  Żak Kielce  11.06 Biała Podlaska 
11,44  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  6.05 Lublin 
11,37  Tomasz KUREK  72  Ostrowia Ostrowiec  16.09 Kielce 
5 kg (młodzik) 
12,20  Przemysław ŻMIJEWSKI  74  Granat Skarżysko  23.05 Kielce 
 
dysk 
42,86  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  22.04 Kielce 
38,56  Mirosław STĘPIEŃ  71  Ostrowia Ostrowiec  23.09 Kielce 
35,50  Robert ORZECHOWSKI  67  Budowlani Kielce  9.07 Białystok 
33,96  Piotr ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  1.05 Stalowa Wola 
31,40  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
29,50  Paweł KOWALSKI  73  Ostrowia Ostrowiec  1.05 Stalowa Wola 
29,10  Jarosław BEDNARSKI  72  Ostrowia Ostrowiec  9.09 Kielce 
27,70  Tomasz KUREK  72  Ostrowia Ostrowiec  9.09 Kielce 
25,32  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
39,22  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  11.06 Biała Podlaska 
35,44  Piotr GAWEŁ  72  Granat Skarżysko  24.04 Skarżysko 
1 kg (młodzik) 
46,00  Michał KAMIŃSKI  74  Granat Skarżysko  14.10 Kielce 
 
oszczep 
55,40  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  14.05 Mielec 
45,40  Mirosław POLIT  72  Znicz Podzamcze Ch.  23.06 Stargard 
44,60  Roman WOSIK  73  Budowlani Kielce  24.06 Lublin 
44,28  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
43,94  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  30.07 Kielce 
42,24  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
41,30  Jacek STANISZEWSKI  72  Żak Kielce  21.05 Kielce 
41,20  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
40,96  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
38,32  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
600 g (młodzik) 
50,36  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  14.10 Kielce 
 
młot 
56,52  Robert ORZECHOWSKI  67  Budowlani Kielce  17.06 Kielce 
53,40  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  2.07 Białystok 
49,48  Piotr ŚWIETLAK  71  Budowlani Kielce  28.05 Lublin    
38.06  Grzegorz KAŁUŻA  72  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
34,58  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
32,46  Piotr BARAN  73  Budowlani Kielce  23.09 Kielce 
29,60  Robert SNOCH  73  Budowlani Kielce  9.09 Kielce 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
42,40  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  16.09 Kielce 
40,02  Grzegorz KAŁUŻA  72  Budowlani Kielce  16.09 Kielce 
 
10-bój 
6.627  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
(11,27 – 6,33 – 9,81 – 1,98 – 49,60 – 15,09 – 31,40 – 3,80 – 41,20 – 4.33,41) 
6.202  Stanisław KUBIK  61  Budowlani Kielce  25.06 Lublin 
(11,82 – 6,96 – 13,44 – 1,88 – 54,02 – 16,80 – 38,00 – 4,00 – 26,96 – 5.03,61) 
5.276  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
(12,61 – 5,84 – 8,66 – 1,80 – 54,10 – 18,29 – 25,32 – 3,60 – 38,32 – 4.33,24) 
4.341  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  1.10 Kielce 
(11,84 – 5,65 – 7,86 – 1,44 – 54,85 – 17,88 – 20,74 – 2,20 – 34,80 – 4.47,12) 
płotki 100 cm, kula 6,25 kg, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi) 
6.272  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  30.07 Kielce 
(11,69 – 6,49 – 11,45 – 1,89 – 53,12 – 15,53 – 30,96 – 3,40 – 43,94 – 4.39,64) 
5.428  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  30.07 Kielce 
(12,15 – 5,38 – 10,07 – 1,71 – 53,93 – 16,54 – 34,50 – 2,70 – 39,60 – 4.34,44) 
4.875  Jacek STANISZEWSKI  72  Żak Kielce  25.06 Lublin 
(12,07 – 6,00 – 10,65 – 1,67 – 57,94 – 18,31 – 28,04 – 2,70 – 37,50 – 5.09,62) 
6-bój (młodzik) 
płotki 91,4 cm, kula 5 kg, oszczep 600 g 
2.900  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  15.10 Kielce 
(12,65 – 5,21 – 10,60 – 18,85 – 1,53 – 48,70) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,57  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  20.01 Spała 
 
400 m 
53,76  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  20.01 Spała 
 
600 m 
1.26,38  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  8.01 Warszawa 
1.29,23  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  15.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.34,65  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  15.01 Warszawa 
2.39,36  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  8.01 Warszawa 
2.42,74  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  8.01 Warszawa 
2.49,24  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  15.01 Warszawa 
2.54,90  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  21.01 Spała 
2.59,57  Robert GRAD  74  Granat Skarżysko  8.01 Warszawa 
 
1500 m 
3.55,39  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce   
 
2000 m 
5.28,16  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  29.01 Warszawa 
 
60 m ppł 
9,37  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  21.01 Spała 
 
wzwyż 
1,83  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  20.01 Spała 
 
tyczka 
3,40  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  21.01 Spała 
 
w dal 
6,30  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  20.10 Spała 
 
8-bój 
4.939  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  21.01 Spała 
(7,57 – 9,50 – 1,83 – 53,76 – 6,30 – 9,37 – 3,40 – 2.54,90) 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Tabele najlepszych lekkoatletów Kieleckiego OZLA w 1989 roku (maszynopis z archiwum OZLA); 

2. Rocznik 1989, KS Budowlani Kielce, sekcja lekkiej atletyki; 

3. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego; 

4. Historia pięciu sezonów sekcji MKS Żak Kielce (maszynopis); 

5. Informator, Polski Związek Lekkiej Atletyki, marzec-grudzień 1989; 

5. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, nr 1-10/1989; 

6. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce 1989; 

7. dziennik „Echo Dnia”, Kielce 1989; 

 Zdjęcia ze zbiorów Ewy Grad-Pietrzyk i Piotra Kotlarskiego i miesięcznika „Lekkoatletyka”