Triumf Julii Szydłowskiej, rekord Mai Peryt w czwórmeczu w Brnie

Julia Szydłowska wygrała bieg na 3000 m podczas rozegranego w czeskim Brnie czwórmeczu juniorów Czechy – Polska – Węgry – Słowacja. Zawodniczka Żaczka Połaniec uzyskała czas 10.18,87, wyprzedzając zdecydowanie drugą reprezentantkę naszego kraju Patrycję Rębisz z Victorii Racibórz, która uplasowała się na drugiej pozycji z rezultatem 10.22,08. Zrewanżowała się zatem koleżance z reprezentacji za porażkę w niedawnych mistrzostwach Polski.

Świętokrzyskie reprezentantki Polski juniorek młodszych w czwórmeczu z Czechami, Słowacją i Węgrami w Brnie, od lewej Maja Peryt, Julia Szydłowska i Natalia Biskupska (fot. Paweł Tietierin)

Bardzo dobrze na 2000 m z przeszkodami pobiegła Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice. W pierwszym starcie na takim dystansie uzyskała świetny wynik 6.47,74, poprawiając o ponad 16 s rekord województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych, który od 2007 r. należał do Marioli Ślusarczyk z WiR-u Łopuszno. Bieg wygrała Czeszka Iva Gieselová w czasie 6.46,97, na trzecim miejscu z rezultatem 6.55,03 finiszowała druga reprezentantka Polski Alicja Barszcz z Vectry Włocławek.

Nie udał się występ w tym czwórmeczu najmłodszej ze świętokrzyskich reprezentantek – 16-letniej Natalii Biskupskiej. Startująca w skoku o tyczce zawodniczka KKL Kielce zaliczyła tylko wysokość 3,12 m, zajmując szóste miejsce. Konkurs tyczkarek zakończył się zwycięstwem mistrzyni Polski juniorek młodszych Marii Bartel z AZS-AWFiS Gdańsk, która skoczyła 3,90 m.

W punktacji czwórmeczu, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, zwyciężyła Polska. Drugą lokatę zajęły Czechy, trzecią Węgry, a czwartą Słowacja.

W ekipie polskiej w Brnie prócz trzech świętokrzyskich zawodniczek znalazło się także dwóch trenerów z naszego regionu – Dawid Kubiec ze Starachowic i Paweł Tietierin z Kielc. Pierwszy opiekował się biegaczkami i biegaczami na 2000 m z przeszkodami, a drugi płotkarkami i płotkarzami na 400 m.