Archiwum dnia 24 marca 2012

Biegacz z Sandomierza trzeci w mistrzostwach Polski

Jeden medal i dziewięć punktowanych miejsc to dorobek młodych świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych juniorów i juniorów młodszych w Szczecinie.
Medal zdobył Jakub Sierżęga z Trójki Sandomierz, zajmując trzecie miejsce w biegu na 3 km juniorów młodszych. Pokonał ten dystans w 10 min 30 s. Wyprzedzili go tylko Michał Rozmys z Agrosu Żory (10.24) i Dominik Rudnik z Chojniczanki 1930 Chojnice (10.28)
Piąta lokatę w biegu na 2 km juniorek zajęła Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec. Szóste miejsce wywalczyli Agata Wiatrowska z sandomierskiej Trójki na 4 km juniorek i Sylwester Lepiarz z MUKS THM na 6 km juniorów. Dziewiąta na 2 km juniorek była Sabina Jarząbek z KKL Kielce. W biegu na 3 km juniorów na 12...

Katarzyna Furmanek z KKLKielce ustanowiła rekord Polski juniorek młodszych w rzucie 3-kilogramowym młotem podczas I Wczesnowiosennego Mityngu Rzutowego w Kielcach. Jej rezultat to 65,23 m.
Był to pierwszy konkurs juniorek młodszych rozgrywany sprzętem o tej wadze. Do tego roku młot w tej kategorii wiekowej (16-17 lat) obowiązywał młot o wadze 4 kg. 3-kilogramowym natomiast rzucały tylko młodziczki. Najlepszy wynik w Polsce należał do Kamili Skolimowskiej z Warszawianki, która jako 15-latka w 1997 roku uzyskała 65,10 m. Miotaczka KKL jako młodziczka rzuciła w ubiegłym roku 61,27. W pierwszym swoim starcie w tej konkurencji jako juniorka młodsza już w pierwszej próbie uzyskała 61,87, w drugiej 63,66, a rekordowe 65,23 w piątej.
Ciekawa była rywalizacja w konkursie rzu...