Archiwum dnia 3 maja 2014

Kamil Zbroszczyk oficjalnie zakończył karierę

Podczas V Memoriału dr. Zdzisława Furmanka odbyło się krótkie pożegnanie Kamila Zbroszczyka, który postanowił zakończyć karierę sportową. Rozpoczynał ją jako 16-latek jesienią 2003 roku pod okiem patrona tych zawodów. Już w następnym roku zdobył srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą i startował w reprezentacji Polski juniorów młodszych w czwórmeczu z Hiszpanią, Niemcami i Rosją. Przez te dwa był zawodnikiem Budowlanych Kielce. Od 2005 roku reprezentował barwy KKL, zajął wówczas szóste miejsce w kuli podczas mistrzostw Europy juniorów w Kownie.
Kamil Zbroszczyk
Przez następnych kilka lat poświęcał mniej uwagi rozwojowi swojego talentu. Na serio wrócił do sportu w 2009 roku i zaczął trenować z Grzegorzem Furmankiem...

Młociarze Joanna Fiodorow i Paweł Fajdek uzyskali najlepsze wyniki V Memoriału Zdzisława Furmanka. Zawodniczka AZS Poznań praktycznie w każdej próbie przekraczała granicę 70 m, uzyskując w najlepszej 70,97. Młociarz Agrosu Zamość, pierwszy aktualny mistrz świata, który startował na stadionie w Kielcach, rzucił 78,27 m.
Obydwoje wygrali też rywalizację w rzutach ciężarkami cięższymi od młotów. Fiodorow 20-funtowy (9,08 kg) posłała na odległość 19,04 m, a Fajdek 35-funtowy (15,88 kg) na 21,67 m.
Katarzyna Furmanek z KKL Kielce ciężarkiem rzuciła 16,52, a młotem 60,66 – o 1,16 m dalej od wyznaczonego przez PZLA minimum na mistrzostwa świata juniorów, które w lipcu odbędą się w Eugene (USA). Minimum na te zawody uzyskała również Daria Zabawska z Po...