Archiwum dnia 23 maja 2014

Sezon ubogi, mistrzostwa połączone z memoriałem

Wyjątkowo ubogi w zawody będzie ten sezon w Kielcach i województwie. Poza rozegranym już 3 maja V Memoriałem Zdzisława Furmanka w rzutach nie zostanie zorganizowany żaden mityng ogólnopolski. Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki tłumaczy się brakiem pieniędzy i zrezygnował nawet z organizacji mistrzostw województwa w wielobojach, które od wielu lat odbywały się na początku października, od 2008 roku równocześnie jako Memoriał Edmunda Sarny.
Pamięć tego zasłużonego trenera zostanie uczczona w tym roku podczas mistrzostw województwa juniorów młodszych i juniorów, które ŚZLA organizuje w Kielcach wspólnie ze Świętokrzyskim Zrzeszeniem LZS w piątek 30 maja. W skoku o tyczce i rzucie młotem o miano najlepszych w województwie walczyć będą także młodzicy...

Czytaj więcej

Pierwszy w Kielcach bieg górski

Na I Kielecki Bieg Górski zaprasza w niedzielę 8 czerwca Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy „SIEBIEGA”. Jego trasa liczyć będzie 23 km. Start i meta na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej, zawodnicy biegać będą leśnymi ścieżkach, pokonując m.in. Kamienną Górę, Pierścienicę i najwyższe wzniesienie Biesak (381 m n.p.m.). Prawo startu mają tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Organizatorzy już prowadzą zapisy chętnych do biegu.
Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej www.czasnachip.pl/2014/kielce.php
Dodatkowych informacji na temat biegu udziela Dariusz Misiorowski, tel. 662 019 080.

Czytaj więcej