Archiwum dnia 24 maja 2014

Juniorzy KKL na piątym miejscu w Sosnowcu

KKL Kielce zajął piąte w zawodach ligi juniorów w Sosnowcu. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Katarzyna Furmanek, która rzuciła młotem 60,69 m, najdalej w tym roku. Szymon Dobaj wygrał bieg na 800 m w czasie 1.54,70. Rekordy życiowe poprawili Karolina Kozłowska (12,68 na 100 m), Aleksandra Śnioch (2.21,18 na 800 m) i Wiktor Woś (55,38 na 400 m ppł).
W biegu na 5000 m najlepszy był startujący poza konkursem junior Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój. W swym pierwszym starcie na tym dystansie uzyskał rezultat 15.38,50. Jego niespełna 14-letni kolega klubowy Mateusz Wróbel zadebiutował na 400 m z czasem 53,27 s.
Poza konkursem w Sosnowcu wystąpili również 13-letni tyczkarze KKL. Anna Iwaniec skoczyła 2,60 m, a Jan Działowski 3,50 m.

Puntacja zawodów ligi ...

Coraz wyższą formę demonstruje najlepsza świętokrzyska lekkoatletka Karolina Kołeczek. Na mityngu w Łodzi zawodniczka Trójki Sandomierz dwukrotnie poprawiała najlepszy tegoroczny wynik w Polsce w biegu na 100 m przez płotki. W eliminacjach przebiegła ten dystans w 13,30 s, o 0,04 s szybciej niż przed tygodniem w Izraelu. W finale uzyskała czas 13,27 s, o 0,06 s gorszy od swojego rekordu województwa z ubiegłego roku.
Sandomierzanka bardzo dobrze wypadła także w biegu na 100 bez płotków, bijąc rekord życiowy rezultatem 11,88 s. W historii świętokrzyskiej „Królowej Sportu” tylko dwie zawodniczki Budowlanych Kielce pobiegły szybciej: Mirosława Sarna (11,84 w 1973 roku) i Elżbieta Kapusta (11,87 w 1987 roku).