Archiwum dnia 9 maja 2021

Najdalsze rzuty młotem w Europie na Memoriale Zdzisława Furmanka

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok uzyskał najlepszy rezultat podczas XII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach. Mistrz Europy, brązowy medalista olimpijski i trzykrotny zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata zedemonstrował dobrą formę w pierwszym starcie w sezonie, rzucając trzykrotnie młotem blisko 78 m. Najpierw uzyskał 77,75, potem 77,78, a w ostatniej próbie 77,80 m. To najlepszy w tym roku wynik w Europie i czwarty na świecie.

Wojciech Nowicki rzucał w Kielcach młotem najdalej w tym roku w Europie

W konkursie kobiet wyrównaną walkę o zwycięstwo stoczyły natomiast Katarzyna Furmanek z KKL i wicemistrzyni świata Joanna Fiodorow z AZS Poznań...

Niespodzianki w Bliżynie nie było.  Trasę maratonu wokół zalewu najszybciej pokonał bliżynianin Rafał Czarnecki, główny organizator imprezy. Przebiegnięcie 42 km 195 m zajęło mu 2 godz. 28 min i 28 s. Drugie miejsce zajął Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) z wynikiem 2:30.20, a trzecie reprezentujący Nadir Jędrzejów Tomasz Gawroński, który uzyskał 2:35.09.

Najlepsi maratończycy na starcie, z nr 20 Rafał Czarnecki, z nr 135 Michał Bąk (fot. Blizyn.pl)

W pierwszej dziesiątce było jeszcze czterech świętokrzyskich biegaczy: piąty Mateusz Kobyłecki  (2:44.56), szósty Kamil Czarnecki (2:45.16), siódmy Karol Majewski (2:46.01) i dziewiąty Jacek Gębski (2:47.06). Trzej pierwsi są ze Skarżyska-Kamiennej, czwarty z Bliżyna.

Najlepszą wśród kobiet okazała...

Sześcioro zawodników KKL Kielce i jeden z Nadiru Jędrzejów startowało 8 maja w 13. Małopolskim Memoriale Trenerów. Najlepiej spisał się junior Łukasz Łakomiec, który w biegu na 1000 m, poświęconym pamięci Jana Puchera, uzyskał szósty czas 2.32,64. To rekord życiowy biegacza KKL. Swoje najlepsze wyniki na tym dystansie poprawili również jego klubowi koledzy Jakub Pietrzykowski (2.35,85) i Jakub Pączkiewicz (2.36,70) oraz Karol Strzeszkowski z Nadiru (2.49,34).

W biegu kobiet na 1000 m im. Czesławy Mentlewicz czwartą lokatę zajęła Oliwia Bełczew z rezultatem 3.01,07. 15-letnia zawodniczka KKL pobiegła jednak pół sekundy wolniej od swojego rekordu życiowego z ubiegłego roku...