Archiwum dnia 4 lipca 2021

Świętokrzyskie ostatnie w punktacji mistrzostw Polski juniorów

Jan Fortuński (fot. Facebook/ZSM Kielce)

Nie odnieśli sukcesów świętokrzyscy lekkoatleci w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów w Lublinie. W trójskoku Jan Fortuński z KKL Kielce miał tylko jedną ważną próbę na odległość 12,37 m i zakończył start w szerokim finale na ostatniej 12. pozycji.

W biegu na 1500 m jego klubowi koledzy uplasowali się poza punktowaną pierwszą szesnastką. Najlepszy z nich Jakub Pietrzykowski zajął 19. miejsce z czasem 4.07,31. Łukasz Łakomiec był 22. (4.10,58), a Jakub Pączkiewicz dopiero 31. (4.22,52).

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw znalazło się na ostatniej 16. pozycji z dorobkiem 67 pkt. Trzy lokaty wyżej uplasowało się w  klasyfikacji medalowej, dzięki złotemu medalowi Jakuba Sobury-Durmy na 400 m p...