Archiwum dnia 23 kwietnia 2022

Adam Kołodziej młodzieżowym mistrzem Polski na 10 000 m!

Wspaniały sukces odniósł Adam Kołodziej w mistrzostwach Polski mężczyzn w biegu na 10 000 m w Międzyrzeczu. Zawodnik Wisły Junior Sandomierz, odnoszący w poprzednich latach sukcesy w biegach z przeszkodami, po raz pierwszy pobiegł na tak długim dystansie na stadionie. Spisał się znakomicie, zajmując czwarte miejsce w kategorii open z czasem 29.33,08.

Medaliści młodzieżowych mistrzostw Polski na 10 000 m, w środku Adam Kołodziej, przed podium jego trener Andrzej Mirek

Wyprzedzili go tylko utytułowani i bardziej doświadczeni biegacze. Mistrzem naszego kraju został olimpijczyk, najlepszy od kilku lat polski długodystansowiec Krystian Zalewski z klubu Barnim Goleniów, który uzyskał wynik 28.45,47. Dwie kolejne lokaty zajęli reprezentanci RLTL Optima Radom Patryk Koz...

Sabina Jarząbek zajęła  ósme miejsce w mistrzostwach Polski kobiet w biegu na 10 000 m rozegranych w lubuskim Międzyrzeczu. Biegaczka KKL Kielce 25 okrążeń stadionu pokonała w 33 min 58 s, poprawiając aż o 1 min 34,61 s rekord województwa świętokrzyskiego, ustanowiony podczas ubiegłorocznych mistrzostw. Uplasowała się wtedy na 17. pozycji, 11. była w 2020 r., a 12. w 2018 r. Ósma lokata jest więc jej największym sukcesem w karierze na 10 000 m stadionie. W biegu ulicznym na 10 km zdobyła w ubiegłym roku brązowy medal.

W mistrzostwach w Międzyrzeczu startowały też biegaczki Nadiru Jędrzejów. Najlepiej z nich wypadła Małgorzata Czarnota, która ustanowiła rekord życiowy rezultatem 36.58,10 i została sklasyfikowana na 16. miejscu. Dominika ...