Dwie lekkoatletki wśród laureatów nagrody „Nadzieje Kielc”

Kinga Ciesielska i Idalia Mastalerz znalazły się wśród dziesięciorga laureatów tegorocznej edycji nagrody „Nadzieje Kielc”, przyznawanej uczniom i absolwentom szkół średnich za osiągnięcia w nauce, twórczości artystycznej, sporcie i działalności społecznej.

Idalia Mastalerz (fot. kielce.eu)

Kinga Ciesielska (fot. kielce.eu)

Kinga Ciesielska w tym roku skończyła z wyróżnieniem II LO im, Jana Śniadeckiego, jest laureatką olimpiady wiedzy chemicznej. Odnosiła sukcesy także na bieżni jako zawodniczka KKL. W ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki w mistrzostwach Polski juniorów, miała też udział w zdobyciu przez klub drużynowego mistrzostwa naszego kraju w tej kategorii wieku...

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się rozegrany w niedzielę 9. Kielecki Bieg Górski. 22-kilometrową trasę wiodącą m.in. przez wzniesienia Pasma Posłowickiego Gór Świętokrzyskich, z sumą przewyższeń 1200 m (+600/-600 m), pokonał w 1 godz. 32 min 13 s. To już trzecia wygrana reprezentującego Czarnecki Run Team biegacza z Chełmiec (gm. Strawczyn) w tym biegu, poprzednio wygrywał w 2019 i 2020 r.

Najlepsi w 9. Kieleckim Biegu Górskim, od lewej Damian Stachura, Michał Bąk i Sebastian Łukasiewicz (fot. MOSiR Kielce)

Drugi na mecie Damian Stachura z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej stracił do zwycięzcy prawie 9 minut. Trzecie miejsce zajął Sebastian Łukasiewicz z Klubu Biegowego Gepard Miedziana Góra.