Archiwum dnia 20 kwietnia 2024

Dwa medale Sylwestra Lepiarza w mistrzostwach Polski w biegach górskich

Sylwester Lepiarz

Znakomicie spisał się Sylwester Lepiarz w mistrzostwach Polski w biegach górskich, które rozegrane zostały w Szczawnicy, na trasach w Pieninach. Gorcach i Beskidzie Sądeckim. W piątek, 19 kwietnia, reprezentant LKB Rudnik zajął trzecią pozycję w biegu vertical na 6,5 km. Dobrze wypadli również jego klubowi koledzy – na czwartej pozycji uplasował się Piotr Jaśtal, a na dziewiątej Andrzej Starżyński.

W sobotę Lepiarz wywalczył wicemistrzostwo naszego kraju w biegu mountain classic na 20,6 km. Jaśtal na tym dystansie był dziewiąty. Na 11. pozycji wśród kobiet została sklasyfikowana Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów. Także w sobotę biegacze górscy rywalizowali o medale mistrzostw Polski w biegu short trail na dystansie 43,7 km...