Złote medale biegaczy, brąz sztafety sprinterek

Dwa złote i jeden brązowy medal wywalczyli świętokrzyscy lekkoatleci podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, będącego mistrzostwami Polski młodzików. Najlepiej w rozegranych w Słubicach zawodach wypadł Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który zdecydowanie wygrał bieg na 2000 m i czasem 5.43,80 poprawił o ponad 4 sekundy rekord województwa. Na najwyższym stopniu podium stanął także Paweł Switek z Żaczka Połaniec, który zwyciężył na 600 m z rezultatem 1.23,15. Brązowy medal zdobyła sztafeta 4×100 m dziewcząt KKL Kielce z czasem 50,85. W jej składzie pobiegły: Patrycja Krawczyk, Aleksandra Łukawska, Martyna Młynarczyk i Karolina Kozłowska.
Blisko podium były biegaczki na 1000 m. Ostatecznie Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik zajęła czwarte miejsce z rekordem życiowym 2.58,94, a Karolina Przytuła z STS Skarżysko była piąta, także z „życiówką” 2.59,93. Również piąte lokaty ze swoimi najlepszymi wynikami wywalczyli biegacze Piotr Ciszewski z KKL-u (1.26,00 na 600 m) i Krystian Surma z WiR-u Łopuszno (6.01,44). Na siódmych pozycjach uplasowały się młodziczki KKL-u Karolina Kozlowska (12,91 na 100 m) i Martyna Młynarczyk (5,08 w dal).