Karolina Kołeczek ósma w Igrzyskach Frankofońskich

Karolina Kołeczek zajęła ósme miejsce w finale biegu na 100 m przez płotki podczas rozgrywanych w Nicei VII Igrzysk Frankofońskich. Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 14,08 s. Złoty medal zdobyła rekordzistka Belgii Anne Zagre rezultatem 13,41, srebrny reprezentantka Senegalu Gnima Faye (13,47), a brązowy Szwajcarka Clelia Reuse (13,57).
Sandomierzanka w formie z lipca, gdy zdobyła najpierw młodzieżowe wicemistrzostwo Europy czasem 13,30, a następnie mistrzostwo Polski ze swoim najlepszym w karierze wynikiem 13,21, mogłaby walczyć o miejsce na podium. W Nicei jednak nie tylko ona, ale także wszystkie medalistki pobiegły znacznie wolniej od swoich rekordów życiowych. Zwycięska Belgijka o 0,62 s.