Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami w Sopocie

Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m przez płotki podczas kolejnego halowego mityngu kontrolnego PZLA w Spale. Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 8,29, tylko o 0,02 s gorszy od swojego rekordowego wyniku sprzed tygodnia. Zwyciężyła Anna Kiełbasińska z AZS-AWF Warszawa z najlepszym w tym sezonie rezultatem w Polsce 8,26. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka stołecznego klubu Urszula Bhebhe, która miała 8,37. Zawody w Spale były ostatnim sprawdzianem przed halowymi mistrzostwami Polski seniorów, które w następny weekend odbędą się w Sopocie. Ze świętokrzyskich lekkoatletów prócz Karoliny Kołeczek przygotowuje się do nich również Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice. W mityngu w spalskiej hali startował on w biegu na 1500 m, zajmując siódmą lokatę z wynikiem 3.54,66.