Świętokrzyscy młodzicy słabsi od rówieśników z Łódzkiego

Tylko trzy miejsca na podium wywalczyli świętokrzyscy biegacze w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Końskich. Na najwyższym podium stanęła Paulina Witek z Żaczka Połaniec, która zwyciężyła w biegu na 1,5 km. Drugi na 3 km był Patryk Pietrzak z Olimpu Strawczyn, a jego klubowy kolega Kamil Komisarczyk zajął trzecią lokatę na 2 km. Na czwartym miejscu bieg na 2,5 km ukończyła Gabriela Kazberuk z Żaczka, także czwarty przybiegł na metę biegu na 3 km Kewin Gad z Olimpu.
Strawczyński Olimp zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji klubowej mistrzostw z dorobkiem 17 pkt. Pozostałe świętokrzyskie kluby zdobyły w sumie tylko 12 pkt. i województwo świętokrzyskie z dorobkiem 29 pkt. uległo łódzkiemu (51 pkt.).
Prócz młodzików na trasach przełajowych w Końskich rywalizowali biegacze innych kategorii wiekowych o mistrzostwo województwa. Najlepiej wypadli juniorzy młodsi LKB Rudnik –  Agnieszka Filipowska wygrała zdecydowanie bieg na 2 km, a Mateusz Borkowski nie miał sobie równych na 3 km.

Komplet wyników w dziale „Rezultaty (komunikaty z zawodów)”