Złote medale młodych biegaczy LKB Rudnik

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik wywalczyli zdobyli tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych.
Podczas rozegranych w Kołczewie na wyspie Wolin mistrzostw Agnieszka zwyciężyła bieg na 3 km z przewagą aż 21 s nad srebrną medalistką Pauliną Marciniak z Zatoki Braniewo. Mateusz walczył o złoty medal na 5 km z Dariuszem Boratyńskim (MKS Parasol Wrocław), którego wyprzedził na mecie o 3 s. Dziesiąty w tym biegu był Krystian Surma, a 30. Kamil Bielawski (obaj z Olimpu Strawczyn). Na 2 km juniorek młodszych 21. lokatę zajęła Karolina Przytuła z STS Skarżysko.
Dzięki Filipowskiej i Borkowskiemu LKB Rudnik zajął drugie miejsce w punktacji klubowej mistrzostw, a Świętokrzyskie szóste wśród województw.
Słabo w Kołczewie wypadli świętokrzyscy juniorzy. Tylko dwoje z nich zdołało wywalczyć punktowane miejsca w pierwszej dwudziestce – Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój (13. w biegu na 6 km) i Aleksandra Śnioch z KKL Kielce (17. na 2 km). Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw juniorów zajęło przedostatnią 15. lokatę.

Pozostałe miejsca zajęte przez świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwach:
2 km juniorek młodszych: 56. Wiktoria Dziewięcka, KKL Kielce, 60. Monika Filipowska, LKB Rudnik
3 km juniorek młodszych: 39. Paulina Markowska, Gryf Rytwiany
3 km juniorów: 32. Szymon Dobaj, KKL, 39. Arkadiusz Kwiatkowski, Gryf
6 km juniorów: 36. Jakub Sierżęga, Trójka Sandomierz