Cztery świętokrzyskie medale w biegach górskich

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci Świętokrzyskiego w rozegranych w Ustrzykach Dolnych mistrzostwach Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach górskich na krótkich dystansach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która zdecydowanie wygrała bieg juniorek młodszych na dystansie 2,5 km (przewyższenie +- 150 m) w czasie 10 min 27 s. Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój wywalczył drugie miejsce na 4 km juniorów (+- 250 m) z wynikiem 14.25. Na takiej samej trasie wśród juniorów młodszych trzeci był Mateusz Borkowski z LKB Rudnik z czasem 14.42. Także trzecie miejsce wywalczyła młodziczka Kinga Kowalska ze Słoneczka Busko-Zdrój, która dystans 1,5 km (+- 80 m) pokonała w 7 min 6 s.