Karolina chora, nie mieliśmy reprezentanta na młodzieżowych MP

mmpZ powodu problemów zdrowotnych Karolina Kołeczek nie wystartowała w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Białymstoku. Jak nas poinformował trener najlepszej polskiej płotkarki Andrzej Mirek, po powrocie z mistrzostw świata w Pekinie musiała ona położyć się do łóżka z wysoką temperaturą i zapaleniem zatok. Dodał, że ta choroba uniemożliwia także  jego podopiecznej start w Memoriale Kamili Skolimowskiej 13 września na Stadionie Narodowym w Warszawie, a także w zakontraktowanym wcześniej mityngu zagranicznym. – Karolina nie wystartuje już w tym sezonie – powiedział trener Mirek.
Zawodniczka MUKS Junior Wisły Sandomierz miała w Białymstoku bronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku w biegu na 100 m przez płotki. Była jedyną świętokrzyską lekkoatletką zgłoszoną do tych zawodów.
W mistrzostwach startowało czworo lekkoatletów, którzy do niedawna reprezentowali kluby z naszego regionu. Najlepiej z nich wypadła Karolina Mierzejewska, do 2012 roku zawodniczka MUKS THM Ostrowiec, a obecnie AZS-AWF Kraków, która była siódma w biegu na 800 z czasem 2.11,27, a ponadto z klubowymi koleżankami zajęła czwarte miejsce w sztafecie 4×400 m. Jakub Chmielnicki, który do 2013 reprezentował Trójkę Sandomierz, a obecnie startuje w barwach AZS-AWF Warszawa, uplasował się na ósmej pozycji w biegu na 110 m przez płotki z rezultatem 15,09 s.  Pobiegł też w klubowej sztafecie 4×100 m, która zajęła piątą lokatę.
Dalsze miejsca w mistrzostwach zajęli biegacze, którzy do ubiegłego roku reprezentowali KKL Kielce, a obecnie startują w barwach Wawelu Kraków. Szymon Dobaj był 14. w biegu na 800 m z wynikiem 1.55,72. Aleksandra Śnioch dwukrotnie została sklasyfikowana na 17. miejscu – na 800 m z czasem 2.25,06 i na 1500 m z wynikiem 4.59,82.