Karolina Kołeczek zwycięska w Hiszpanii

Bardzo dobrze rozpoczęła halowy sezon najlepsza świętokrzyska lekkoatletka Karolina Kołeczek. Zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz 30 stycznia w Walencji wygrała bieg na 60 m przez płotki w czasie 8,15 s.

pc_copaclubesH

Były to zawody o klubowy puchar Hiszpanii. Sandomierzanka, która została „wypożyczona” przez klub Valencia C.A., pobiegła także w sztafecie 4×200 m. Zajęła ona drugą lokatę z czasem 1.38,99. Pierwsza FC Barcelona miała 1.36,80.
3 lutego Karolina Kołeczek wystartuje w mityngu w Düsseldorfie, a dwa dni później w także silnie obsadzonym mityngu Pedro’s Cup w Łodzi.
– Planujemy tylko kilka startów w hali, które traktujemy jako urozmaicenie treningu. Wszystko jest podporządkowane przygotowaniom do lata, do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – podkreśla trener najlepszej polskiej płotkarki Andrzej Mirek.
Nie wiadomo jeszcze, czy Karolina Kołeczek wystartuje w halowych mistrzostwach Polski 5-6 marca w Toruniu. Nie wybiera się natomiast na mistrzostwa świata, które od 17 do 20 marca odbędą się w amerykańskim Portland. Podczas zawodów w Walencji była bardzo blisko uzyskania minimum na tę imprezę, które wynosi 8,14 s.