„Krasnoludek” i „Krasnal” z KKL na najwyższym podium w Gdyni

Filip Iwaniec (klgdynia.pl)

Filip Iwaniec (klgdynia.pl)

Dwa zwycięstwa odnieśli najmłodsi tyczkarze KKL Kielce podczas halowego  XXII Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana w Gdyni. W kategorii „krasnoludków” najlepszy okazał się urodzony w 2011 roku Filip Iwaniec, który pokonał wysokość 1,45 m. Wśród „krasnali” (8-9 lat) pierwsze miejsce zajął Jakub Demko, ustanawiając wynikiem 2,15 m rekord festiwalu dla tej grupy wiekowej.

Na podium stanęło jeszcze sześcioro podopiecznych trenerki Agnieszki Wrony. W kategorii juniorek młodszych druga była Katarzyna Białogońska z rezultatem 3,40 m. Taką samą lokatę wywalczył w swojej grupie wiekowej 12-letni Kornel Demko, który skoczył 2,20 m. Trzecie miejsca ex aequo wśród dziewcząt do 11 lat zajęły Zofia Jastrząb i Blanka Iwaniec z rezultatem 2,00 m, a w tej samej grupie wiekowej chłopców Karol Białogoński – 1,90. Także trzeci był w rywalizacji młodzików Oskar Jagodzki, który skoczył najwyżej ze wszystkich tyczkarzy KKL w Gdyni – 3,50 m. To jego rekord życiowy.

Na wyróżnienie zasłużyła też szósta wśród młodziczek Aleksandra Strząbała, która ustanowiła rekord życiowy 2,80 m. Także szósta była w konkursie juniorek młodszych Anna Iwaniec z wynikiem 2,60 m. Ponadto młodzik Mateusz Romański zajął siódme miejsce z rezultatem 2,40 m.

Młodzi tyczkarze KKL z trenerką Agnieszką Wroną (arch. Agnieszki Wrony)

Młodzi tyczkarze KKL z trenerką Agnieszką Wroną (zdjęcie ze zbiorów Agnieszki Wrony)