Medal uciekł Karolinie Kołeczek w Tajpej. 12 setnych sekundy…

(Zdjęcie z profilu  Karoliny Kołeczek na Facebooku)

(Zdjęcie z profilu Karoliny Kołeczek na Facebooku)

Karolina Kołeczek zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas XXIX Letniej Uniwersjady w Tajpej na Tajwanie. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz najpierw bez problemów zakwalifikowała się do finału tej konkurencji, wygrywając trzecią serię półfinałową wynikiem 13,48 s. W dwóch pozostałych seriach szybciej od niej pobiegły cztery płotkarki.

W finale sandomierzanka miała drugi czas reakcji na starcie (0,15 s). Na mecie była jednak czwarta z rezultatem 13,31 s. Zdecydowane zwycięstwo odniosła faworytka Nadine Visser z Holandii, która jako jedyna zeszła poniżej 13 s i uzyskała 12,98. Drugie miejsce zajęła Elwira Herman z Białorusi (13,17), a trzecie Luca Kozak z Węgier (13,19). Najlepszej świętokrzyskiej lekkoatletce do medalu zabrakło więc 0,12 s.

„Medal był blisko, ale dziewczyny okazały się lepsze. Mimo wszystko ze startu na Uniwersjadzie jestem zadowolona” – skomentowała na swoim profilu na Facebooku.

W Uniwersjadzie startował też Mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik, który studiuje w Łodzi i reprezentuje tamtejszy RKS. Nie zaliczy jednak tego występu do udanych, ponieważ w biegu na 1500 m był dopiero 12. z dalekim od swoich możliwości czasem 3.50,99.