Karolina Kołeczek trzecią płotkarką w Polsce

Karolina Kołeczek jako jedyna ze świętokrzyskich lekkoatletów wywalczyła miejsce na podium podczas 87. Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Juniorka Trójki Sandomierz w rywalizacji z seniorkami w biegu na 100 m przez płotki zajęła trzecie miejsce z czasem 13,68 s. Wyprzedziły ją tylko Karolina Tymińska z SKLA Sopot (13,37) i Zuzanna Leszczyńska z AZS AWFiS Gdańsk (13,62).
Czterokrotnie nasi zawodnicy zajmowali czwarte miejsca w mistrzostwach. Nie był z niego zadowolony Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce, który pchnął kulą 19,06 m. Przegrał z mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim z AZS AWF Warszawa (20,94 m), a także z Jakubem Giżą ze Stali Mielec (19,56) i juniorem Krzysztofem Brzozowskim z MKS-MOS Sosnowiec (19,18).
W konkursie skoku o tyczce pań czwarta była Agnieszka Wrona z KKL, która w drugim podejściu pokonała wysokość 4,10 m. Brązowa medalistka Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) skoczyła 10 cm wyżej. Złoty medal zdobyła Anna Rogowska z SKLA Sopot, a srebrny Monika Pyrek z MKL Szczecin, obydwie pokonały 4,60.
Na czwartym miejscu zakończyła bieg na 3000 m z przeszkodami Mariola Ślusarczyk z UKS WiR Łopuszno z czasem 10.10,78. To nowy rekord województwa seniorek, lepszy od rezultatu Agaty Dróżdż z Juventy-Kobex Starachowice sprzed czterech lat o 0,22 s. Zwyciężyła w tej konkurencji Katarzyna Kowalska z Vectry-DGS Włocławek (9.44,21), wyprzedzając Justynę Korytkowską z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża (9.45,24) i Urszulę Nęcką z MKS-MOS Sosnowiec (9.56,43).
Tomasz Król z KKL w skoku wzwyż zajął czwarte miejsce współnie z Konradem Owczarkiem z AZS KU Politechnika Opolska i Szymonem Kiecaną z Agrosu Zamość. Wszyscy w pierwszej próbie pokonali wysokość 2,08 m. Mistrzem Polski został Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz (2,22), wicemistrzem Wojciech Theimer z AZS AWF Katowice (2,18), a brązowym medalistą Robert Wolski s MKLA Łęczyca (2,13).
Na szóstym miejscu na mecie biegu na 800 m był Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice z czasem 1.49.91. Tę samą lokatę w skoku wzwyż zajęła Magdalena Drop z sandomierskiej Trójki, która pokonała wysokość 1,74.
W konkursie rzutu młotem wystartowała młodziczka Katarzyna Furmanek z KKL. W rywalizacji ze starszymi i utytułowanymi rywalkami zajęła wprawdzie ostatnie 10. miejsce, ale nie musi się wstydzić. Uzyskała dobry wynik 49,47 m, drugi w swojej karierze.
12. w biegu na 1500 m był Wojciech Jarosz z rezultatem 3.52,30. Taką samą lokatę na 3000 m z przeszkodami zajął Mariusz Kondrat z Trójki – 9.21,71. Na 13. pozycji bieg na 5000 m ukończył Dawid Kubiec z Juventy-Kobex z czasem 14.37,70. Na tym samym dystansie wśród kobiet po raz pierwszy wystartowała Mariola Ślusarczyk, uzyskując 15. wynik – 16.59,87.