Martyna Kantor mistrzynią Polski w biegu górskim na długim dystansie

Martyna Kantor (fot. pzla.pl)

Reprezentująca Ludowy Klub Biegacza Rudnik Martyna Kantor z dużą przewagą zobyła złoty medal mistrzostw Polski kobiet w biegu górskim na długim dystansie. 43-kilometrową trasę „Beskidzki Topór”, wiodącą szlakami Beskidu Małego, ze startem w Andrychowie i metą na Czarnym Groniu w Rzykach, o przewyższeniach + 1911 m – 1745 m, pokonała w 3 godz. 43 min 49 s. Drugą na mecie Katarzynę Solińską z KKL MOSiR Krosno wyprzedziła o blisko 11 minut.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Martyna Kantor została mistrzynią naszego kraju w biegu górskim w stylu anglosaskim. Na 12-kilometrowej trasie w Bielsku-Białej również pozostawiła rywalki daleko za sobą.

Jeśli jeszcze chodzi o mistrzostwa na długim dystansie, to na piątej pozycji wśród mężczyzn uplasował się startujący w barwach LKB Rudnik Tomasz Kobos. Dystans 43 km pokonał w czasie 3:26.32, tracąc do zwycięzcy Marcina Świerca z AZS KU Politechniki Opolskiej 3 min 51 s.