Zwycięstwa młodzików z Rudnika i Połańca

Trzy z czterech biegów wygrali świętokrzyscy biegacze podczas rozegranych w Końskich międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych. Na szczególną pochwałę zasługuje Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która zwyciężyła na 2,5 km dziewcząt z przewagą blisko 50 sekund nad drugą na mecie Pauliną Markowską z Gryfa Rytwiany. Trzecia w tym biegu była Karolina Przytuła z STS Skarżysko.
Bieg na 3 km chłopców zakończył się pewną wygraną reprezentanta LKB Rudnik Mateusza Borkowskiego, który drugiego na mecie Krystiana Surmę z WiR-u Łopuszno wyprzedził o 20 sekund. 2 km chłopców najszybciej pokonał Paweł Switek z Żaczka Połaniec. Drugi na tym dystansie ze stratą 14 sekund był Przemysław Wilk z Trójki Sandomierz.
Młodzicy z województwa łódzkiego wygrali tylko jeden bieg – 1,5 km dziewcząt Anna Ławrenin ze Startu Łódź – ale i tak okazali się lepsi od świętokrzyskich w klasyfikacji drużynowej mistrzostw, do której zaliczano punkty za 16 miejsc w każdym biegu. Łódzkie zdobyło w sumie 43 pkt, a Świętokrzyskie 35. W punktacji klubowej zwyciężył MKS Aleksander Łódzki z dorobkiem 12 pkt, wyprzedzając WiR Łopuszno (10 pkt) i LKB Rudnik (8 pkt).
Rozegrany dodatkowo bieg na 1 km dziewcząt do lat 13 wygrała Paulina Witek z Żaczka Połaniec. W biegu na 3 km juniorów i seniorów zwyciężył Mariusz Kondrat z sandomierskiej trójki, przed Damianem Nogą z Żaczka i Sylwestrem Lepiarzem z MUKS THM Ostrowiec.

Pełne wyniki biegów w dziale „Komunikaty z zawodów”