Julia Szydłowska przez 2950 m prowadziła, zdobyła srebrny medal!

Nie udało się wywalczyć mistrzostwa Polski juniorek młodszych w biegu na 3000 m Julii Szydłowskiej. Zawodniczka Żaczka Połaniec była faworytką tej konkurencji, jako jedyna w stawce 23 biegaczek legitymowała się rekordem życiowym poniżej 10 minut (9.45,64). I od początku objęła prowadzenie, starając się dyktować mocne tempo. Jak cień biegła za nią Patrycja Rębisz z Victorii Racibórz i nie pozwalała oderwać nawet na kilka metrów. Na ostatnim wirażu przyspieszyła i chciała wyjść na prowadzenie, ale Julia długo odpierała jej ataki. W samej końcówce nie dała już jednak rady.

Julia Szydlowska dyktowała tempo, Patrycja Rębisz biegła za nią jak cień (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Raciborzanka zwyciężyła z rekordem życiowym 9.54,89.  Zawodniczka z Połańca minęła metę na drugim miejscu ze stratą 0,59 s. Strebrny medal to też jednak duży sukces 17-letniej biegaczki oraz jej trenera i ojca Sławomira Szydłowskiego. Obydwojgu serdecznie gratulujemy!

Na 11. miejscu ukończyła bieg na 3000 m Magda Oleksiak z rezultatem 10.38,62. 20. była jej klubowa koleżanka Julia Sperczyńska, która uzyskała czas 11.22,40.

W finale skoku Alicja Borek z KKL zajęła ósmą lokatę z wynikiem 5,27 m. Wcześniej startowała w eliminacjach trójskoku i z siódmym rezultatem 11,10 m zakwalifikowała się do piątkowego finału.