W Moskwie wywalczyła awans na igrzyska w Singapurze

17-letnia Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz wystartuje w sierpniu w organizowanych po raz pierwszy Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze. Zapewniła to sobie w Moskwie, podczas europejskich kwalifikacji do tej imprezy. Najpierw wygrała jedną z serii eliminacyjnych biegu na 100 m przez płotki rezultatem 14,21. W finale podopieczna trenera Andrzeja Mirka zajęła czwarte miejsce z czasem 13,75, o 0,05 sek. lepszym od należącego do niej rekordu województwa juniorek młodszych. Do trzeciej na mecie Czeszki Jany Sotakowej straciła 0,03 sek. Wygrała bieg Rosjanka Ekaterina Bleskina wynikiem 13,34, przed reprezentantką Szwajcarii Noemi Zbaren – 13,56. Karolina Kołeczek

W finałowym biegu, który został rozegrany przy przeciwnym wietrze – 2 m na sekundę, startowała jeszcze jedna Polka Zuzanna Rybarczyk z AZS Poznań. Z rekordem życiowym 13,83 zajęła szóste miejsce, ale na igrzyska w Singapurze nie pojedzie, ponieważ kwalifikowało się na nie pięć zawodniczek.