Archiwum dnia 27 września 2020

Biegacz z Jędrzejowa siódmy w 42. Maratonie Warszawskim

Tomasz Gawroński, 28-letni biegacz z  Jędrzejowa, zajął siódme miejsce w 42. PZU Orlen Maratonie Warszawskim. Trasę 42 km 195 m ulicami stolicy pokonał w 2 godz. 36 min i 32 s. To czas o ponad  dwie i pół minuty lepszy od jego dotychczasowego rekordu życiowego, ustanowionego w ubiegłym roku na mistrzostwach Europy osób niesłyszących w niemieckim Essen, gdzie zdobył brązowy medal.

Maratończycy na starcie, drugi od lewej Tomasz Gawroński z nr 3004 (fot. maratonwarszawski.com)

Na 30. pozycji w klasyfikacji open i 28. wśród mężczyzn został sklasyfikowany Karol Majewski ze Skarżyska-Kamiennej z rezultatem 2:58.35. 110. miejsce open i wysokie piąte wśród kobiet zajęła Wioletta Kierczyńska z Brzezin w gminie Morawica, która uzyskała czas brutto 3:16...

Dwa razy na podium stawały zawodniczki KKL Kielce w drugim dniu mistrzostw Polski młodzików w Słupsku, będących równocześnie Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego. Najpierw brązowy medal wywalczyła Natalia Biskupska w skoku o tyczce. Podopieczna trenerki Agnieszki Wrony doskonale radziła sobie na śliskim od deszczu rozbiegu. W pierwszych próbach pokonała siedem  kolejnych wysokości – od 2,40 do 3,40 m. Tym ostatnim rezultatem poprawiła o 10 cm rekord życiowy, zapewniając sobie trzecie miejsce w konkursie, w którym cztery rywalki miały w tym sezonie lepsze od niej  wyniki.

Alicja Borek

Natalia Biskupska

Alicja Borek, która trenuje pod okiem Pawła Tietierina, do rywalizacji w wieloskoku przystępowała z trzecim rezultatem 10,93 m...